The First Law - Joe Abercrombie

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: Aragorn, High Duke, rinsvind

Re: The First Law - Joe Abercrombie

Postod PadanFain u Sub Mar 07, 2009 12:12 am

edit: Zapravo, ne želim se svađati o (ne)kvalitetama pojedinih pisaca, ni sa kim. Prekasno je i nije ni malo konstruktivno

I de pusti čovjeka neka reklamira blog, smeta samo tebi, nikome drugome.
The Golden Crane flies for Tarmon Gai'don!
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Ned Mar 30, 2008 8:35 pm

Postod mnb u Sub Mar 07, 2009 12:49 am

Stto se tice blogova, rklamiranja i slicno - da si meni postavio pitanje, ja bih ti oVDE iskopirao odgovor. Nekoliko puta sam to i radio. Jednostavno mislim da je to pozivanje na druge sajtocve sa detaljnim uputstvima za registraciju i sta god ne, neuljudno. Sta stre vi ovde, ovce, pa da vam se ne moze nesto reci/napisati vec treba da trazite zeleniju travu? Upamti, meni je najvise od koristi da sto veci broj ljudi ode odavde - moje zlobne planove za preuzimanje foruma i sto ce se potom desiti imas djetaljno opisane na nekom od topika ovde - cini mi se posvjecenom prvoj trilogiji Lindholmove - opet se cini da se najvise ja borim za licni integritet Ponija ( sto mi se pak vraca brisanjem slika u potpisu - antisemitizam cvjeta na najneocekivanijim pasnjacima ).

A na zalost, upravo to sto on moze sloziti lijepu recenicu cini ga superiornijim upravo u odnosu na zabavljace medju koje ga svrstavas. Jesi li ikada u zivotu procitao Gejmena ? Taj kad zakarabudzi recenicu, i svojski padne na nos polupismeni, ma to je veselje do zore! Preporucam ti Bruksa i Salatorea, mada ima i gorih, a i njih smo spominjali. Zaista ne znam sta si od Kingovih romana citao. On svakako ima komercijalnih romana napisanih iskljucivo da se nemakne novac - POTPALJIVACICA mi po automatizmu pada na pamet prva, a gomila ovih skorijih tu isto spadaju - ZAMKA ZA SNOVE, BJUIK 8, MOBILNI TELEFON. Ja sam mator, meni se dopada LISINA PRICA, VRECA KOSTIJU...Ovo nije tema za Kingove romane - nisam iskreno da kazem video niti jednu, ali moja kraca preporuka bi bila: TO i EYES OF THE DRAGON - cisto o neplaniranju i da vidis koliko nekoherentnost u stvari moze biti jako, jako promisljena. Jedina knjiga koju sam od njega citao a da sam se osetio prevareno je INSOMNIA ali ne zbog kraja no zbog sredine. I molim te da sledeci put kada ti netko kaze da je MRACNA KULA Kingov magnum opus, doticnu osobu vjestim bubotkom u straznjicu obavjestis da ga matori prdonja sa Ponija upucuje da manje lupeta e da ne dobije prezentaciju. Ti si noviu ovdje te ne znas sto je to, ali vjeruj mi, ne bi mu se svidjela.

Nisi me takodjer vidio u mom modu za podizanje krvnoga pritiska. Ako zelis, mozemo i to urediti. Samo nastavi sa proizvolnim kvalifikacijama kvalitetnih pisaca i hvaljenju - omaskom, ne dvojim - nekih za cije je gre'ota stampanoga papira na kojima ostaju za vjeki vjekov nepismenih bulaznjenja i - cekaj, nisam li spomenuo da imas opisano sta ce se djesiti, po svemu sudeci, u dogledno vrijeme? A i mislim da nisi upoznao Hor donjovoltskih pljosnatih crva? Niti citao odlomke iz mog velicanstvenoga eseja MNB U RALJAMA GEJ KINEMATOGRAFIJE? Dakle, ako ne zelis da me vidis raspom,amljenoga, mani se citanja svakojakih budala koji pisu o napumpanim arhetipovima sto vitlaju macevima i reze i uzmi citati nesto malcice izazovnije. Vidjeces, bice ti lepse.

Cu, King pretenciozan... E, stvarno, danasnja mladez...

Primedba: Kolega je obrisao post u kome je ispljuvao Stivena kInga, i spominjao moje tlakodizuce kvalitete, insinuirajuci da me netko novacano kompenzuje za isto, te je ovo moja reakcija. To sto je obrisao isti, nije u redu, ai svakako je zakasnelo. Ne mogu se lepiti etikete pa reci:" puj pike ne vazi", jel tako?
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član

Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 10:39 am

Postod PadanFain u Sub Mar 07, 2009 1:37 am

Ja biti sve samo ne tvoj kolega. I izvini što pokazujem zdrav razum brisajući svoj post.
The Golden Crane flies for Tarmon Gai'don!
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Ned Mar 30, 2008 8:35 pm

Postod nightflier u Sub Mar 07, 2009 4:55 pm

Imam neki čudan osećaj da neko nešto priča o meni, ali ne vidim nijedan post. Baš čudno. Valjda je do toga što mi je računar zastareo, pa ne može da pristupi kompletnim temama na forumima. Šta ćeš...
http://nightfliersbookspace.blogspot.com
Dread Lord, Father of Victories, Storm rider, Wild Huntsman, aid us now. Dark Goddess, Morrigú of the Crows, Red Hag of Battles, to You I dedicate the harvest of the unplowed field of war, and the blood to be spilled this day on Your earth. Be You both with Your children; and if this is my hour, then know I go most willingly to You.
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 2:06 pm

Postod mnb u Ned Mar 08, 2009 12:06 pm

Neme potrebe da ucitavas u rec "kolega" ikakvo znacenje sem onog najlogicnijeg, sto bi na engleskom bilo "peer". I ti i ja smo clanovi ovoga foruma ( oprosti, ali necu te zvati "drug clan", ipak to sa sobom nosi odredjenu tezinu ), koji raspravljaju mahom o losim knjigama i mogu da edituju svoje postove. Cim ti budes mogao da editujes tudje postove, necu te zvati kolegom vec moderatorom i postavicu ti pitanje, valjda ces mi ti odgovoriti, gde mogu da se zalim na vas rad ( moderatora u celini ). Sto se mene tice, nezavisna istrazivanja javnosti koje su sproveli Galup i Stratedzik marketing ukazuju da su najpopularniji nazivi za mene, matori prdonja i odnedavno, nakaza; slobodan si da koristis bilo koje, ili da smislis nekko svoje.

Hor donjovoltskih pljosnatih crva spominje neke serdare i vojvode, ali je to suvise egzoticno da bi navodio... ili neke druge nazive i imenice koje bi mogli koristiti u oslovljavanju...

Sto Se NOCNOG LETACA tice, mislim da nije problem u kompjuteru, vec u programu koji koristi. Ja sam zaglavio s Operom, ona ima dosta ogranicene mogucnosti, i sigurno mu je ne bih preporucio. Mozda Firefox?

Hor donjovoltskih pljosnatih crva @NOCNI LETAC: Touche! Ja ne razumem francuski toliko dobro, pa mmi nije jasno sta su hteli da kazu...
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član

Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 10:39 am

Prethodni

Povratak na Fantasy knjige