[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Kada i kako ste se prvi put sreli sa Tolkinovim delima_

Kada i kako ste se prvi put sreli sa Tolkinovim delima_

Najbolja knjiga svih vremena!!!

Moderatori: alcesta, Shieldmaiden

 Kada i kako ste se prvi put sreli sa Tolkinovim delima_

Postod danche u Pon Jun 12, 2006 8:23 am

Pregledala sam što sam više tema mogla kako bih naša sličnu al za sada nisam uspela i unapred se izvinjavam ako već negde postoji, i ako ste davno raspravljali o tome. Ajde da čujemo i nove članove krčme, da ne odustanu posle jedne rečenice tipa "o tome smo već raspravljali" i polse linka do stare teme.

Naime moje pitanje Tačnije glasi imate li da ispričate neku yanimljivu priču oko svog prvog susreta sa tolkinovim delima?

Moja priča: Još kao vrlo mala devojčica imala sam običaj da ne yaspim dok mi neko ne ispriča neku priču. Tada je moj dragi tata ynao svako veče da skupi u krevet mene i moja dva brata i da nam priča priče o Torinu i družini, o Gandalfu, o strajderu, o Bilbu... ma o svima. Nije nam čitao već pričao. Čak nam je dao i neke stare mape sa zakopanim blagom, dok naravno ja nisam skontala da ih je iscepao iy nolitovog izdanja GP-a. Da da moj ćale je veći zaluđenik za Tolkina od mene.
Elem, sa godinama priče su prestale, ali jednog dana meni je strašno bilo dosadno i tata je sa police sa knjigama skinuo Hobita. Hmmm zanimljivo pomislila sam i počela da gutam strane. To je bilo u drugom razredu osnovne škole, i nedugo zatim mi je preporučio i Gospodara prstenova. Ali bila sam još mala da bih razumela sav aj jedan i jedinstveni svet pa se čitanje nastavilo godinama, i godinama...

A vi? kakva su vaša iskustva?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 391
Pridružio se: Pet Jan 06, 2006 6:29 pm

 

Postod Gawain u Pon Jun 12, 2006 8:33 am

Odlična tema!
Ja se sjećam da sam, kao klinac, gledeao po novinama reklame za knjige koje su se prodavale. Mislim da je to bilo u zabavniku ili tako nešto. U to vrijeme (mojih 10-12 g.) više sam se ložio na naučnu fantastiku. Vidio sam naslov "Gospodar prstenova" i ukratko o trilogiji. Tad me je više interesovao svemir, laserski pištolji, svemirski brodovi (Ai Hesus!!!) tako da sam batalio Gospodara. Poslije, kad se pričalo o snimanji filma GP, a ja sam već bio stariji :D, sjetio sam se knjige. Otišao sam u knjižaru i pitao za Gospodara. Tamo su mi rekli da je prije GP napisan Hobit.... kupio sam hobita i tako je sve počelo.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2051
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 10:16 am

 

Postod Aradela u Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Gospodara mi je uajk poklonio za deseti rodjendan. Onaj lep komplet ciju je kutiju i mapu oslikao Bob Zivkovic. Ja sam tada proctala prvih petnaest strana i ostavila je. Jos nekoliko puta sam zapocinjala sa citanjemu narednih sest godina, uvek stizala do famozne petnaeste strane i ostavljala je. Procitala sam je tokom poslednja dva dana raspusta zimedju prve i druge godine gimnazije. Progutala zapravo. A onda sam je za naredna tri meseca procitala jos jedno tri cetiri puta. Ostalo je legenda. :D
Kazes mi da moram da nestanem
Kao cvece koje negujem
Nista od mog imena da ne ostane
Nista slavno da ne postane
Ali jos su mlade baste koje zalivah
Pevace se opet pesme koje pevah.


moj blog http://doktorkabg.blogspot.com/[/color]
Korisnikov avatar
tresnje
tresnje
 
Postovi: 9044
Pridružio se: Ned Jan 13, 2002 12:14 am
Lokacija: Nan Elmot

 

Postod defufna u Pon Jun 12, 2006 10:43 am

ja sam dobio hobita od kume negde u osmom razredu :) i jedno tri puta sam pocinjao ali na kraju nikad nisam imao vremena da ga procitam... sve dok negde pred pismeni iz fizike u drugom srednje nisam odjednom nasao vremena, mogu vam reci da je bio mnogo bolji od fizike :D , posle kad je pocela ona galama sa filmovima sam nabavio gospodara pa sam i njega procitao..
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 149
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 4:31 am

 

Postod Vanya u Pon Jun 12, 2006 11:02 am

Tako sam ja ostavljala Hobita. Moja sestra ili ja smo ga je dobile za rodjendan, pre jedno sto godina...čekaj da se setim, bila sam možda drugi ili treći razred osnovne. Znači, pre dvadesetpetšest godina. Knjiga je bila odvratnih korica, zelena, sa hobitom koji je prikazan s ledja kako jaše. Rundava kosa, konjsko dupe, ime knjige koje mi ništa nije značilo, početak koji nije mnogo obećavao....uglavnom, nekoliko puta sam počinjala, dalje od prve stranice nisam stizala (a oduvek sam bila zaludjenik za knjige). I valjda sam bila peti ili šesti razred kad sam konačno okrenula drugu stranu. I to je to, otada sam Tolkin Geek. Knjigu sam otada pročitala bar 20 puta, raspala se, ne znam ni gde mi je , dala sam je nekom, sad imam drugu, onu sa žutim koriama i stilizovanom kartom SZ.
GP sam čitala znatno kasnije, u trećem razredu srednje, imam isto izdanje kao i Aradela, ne znam zašto, valjda nisam uspela ranije da ga kupim - a što ga nisam uzela iz biblioteke, pojma nemam, mnogo je to davno bilo. Znači, ima nekih 20 godina od kad sam se zakucala u SZ, i od tada nemam pojma koliko puta sam pročitala GP, nebrojeno.
Silmarilion sam dobila za Novu 1996. Godinu od dečka, sada muža (ko zna, možda je to i presudilo). Meki povez, plave korice, mislim Ezoterija. To mi je godinama nedostajalo, pošto sam sve više vremena provodila u dodacima GP. I Silm mi se raspada, kao i sve prethodno navedene knjige.
Sad uglavnom nagomilavam razna izdanja, što na srpskom što na engleskom, i polako kupujem ISZ, a veoma me interesuju i knjige posvećene Tolkinu, ima ih mnogo, mnogo.
Eve vam ga NA!

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1980
Pridružio se: Pon Feb 09, 2004 1:03 pm
Lokacija: Otherside

 

Postod Strider u Pon Jun 12, 2006 3:03 pm

Stand up
You've got to manage
I won't sympathize
Anymore

http://www.myspace.com/strider_i
http://www.devoted.jconserv.net
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2750
Pridružio se: Ned Sep 14, 2003 3:41 pm
Lokacija: Beograd

 

Postod andjam u Pon Jun 12, 2006 4:04 pm

“Mira que si te quise fue por el pelo, ahora que estás pelona ya no te quiero”
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 528
Pridružio se: Ned Dec 04, 2005 6:54 pm
Lokacija: Coyoacán

 Re: Kada i kako ste se prvi put sreli sa Tolkinovim delima_

Postod Ansea u Pon Jun 12, 2006 5:40 pm

Iskreno, da ste me pre četiri godine pitali ko je Tolkin, verovatno bi slegnula ramenima i rekla da pojma nemam. Onda se pojavio prvi deo filma"Gospodar prstenova". Kako je reklama bila vrlo primamljiva, otišla sam da odgledam i oduševila se. Iako nisam mogla da dočekam drugi deo, ( ne ponosim se ovim što ću reći ) nije mi ni palo na pamet da pročitam knjigu. Onda, samo godinu dana kasnije, kada sam bila peti razred ( imala sam 11 godina ), nastavnica srpskog dala mi je da za takmičenje u lepom čitanju čitam ( jok, pevam!) odlomak iz " Hobita". Imitirajući glasove iz filma, perfektno sam pročitala odlomak prvog Bilbovog i Gandalfovog susreta. Posle toga, bacila sam se u potragu za tom knjigom ( odlomak koji sam čitala bio je u čitanci za peti razred, ne u knjizi). Tada, sestra mi je za Novu godinu poklonila " Hobita" ( ali ne nekog sa konjskim dupetom na naslovnoj strani, već onog sa lepim, crvenim koricama). Progutala sam knjigu za dva dana ( išla sam u školu, inače, da je bio vikend, pročitala bih za dva sata ). Mnogo posle toga, pošto sam odgledala sva tri filma, da budem precizna, prošle godine u decembru, odlučila sam da uzmem " Gospodara prstenova u ruke". I ja imam ono lepo, kožno izdanje. Počela sam da čitam i da, kao što to uvek i radim, preskačem one delove koji su mi već dobro poznati. I tako, pročitala sam ceo treći deo ( od njega sam počela, ne pitajte što) na preskok.Eto, tako, Tolkin još uvek stoji na mojoj polici i čeka onaj stari, dobri, bezbrižni jul mesec kada ću mu se totalno posvetiti. Sad, iskreno, malo me je blam, ja sam sigurno jedina na ovom sajtu koja nije pročitala " Gospodara prstenova"! Nemojte me linčovati zbog iskrenosti!
Radi, kao da ne radiš za novac, voli kao da nikada nisi bio povređen, pleši, kao da te niko ne gleda...[highlight=midnightblue][/highlight][shadow=midnightblue][/shadow]
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 108
Pridružio se: Pet Apr 21, 2006 7:15 pm
Lokacija: Aranđelovac

 Re: Kada i kako ste se prvi put sreli sa Tolkinovim delima_

Postod danche u Pon Jun 12, 2006 6:44 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 391
Pridružio se: Pet Jan 06, 2006 6:29 pm

 Re: Kada i kako ste se prvi put sreli sa Tolkinovim delima_

Postod Strider u Pon Jun 12, 2006 8:16 pm

Stand up
You've got to manage
I won't sympathize
Anymore

http://www.myspace.com/strider_i
http://www.devoted.jconserv.net
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2750
Pridružio se: Ned Sep 14, 2003 3:41 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Kada i kako ste se prvi put sreli sa Tolkinovim delima_

Postod Conius Schischkabab u Pon Jun 12, 2006 9:00 pm

Civilizacija je način pribavljanja i raspodele govedine, žita i vina.
Religija je način odnosa sa natprirodnim.
Umetnost je način oblikovanje sveta u lepšu stvarnost
Kultura je način integracije svega toga u jednu celinu.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 937
Pridružio se: Ned Apr 30, 2006 4:36 pm
Lokacija: Zagreb/Subotica

 

Postod Turbo Grom u Pon Jun 12, 2006 10:32 pm

Ja sam GP skoro čitala. Prošle godine tokom ljeta :D
Inače, kada se film pojavio, jedna ortakinja nas je sve odvukla da to gledamo (ona se inače loži na sve što ima veze sa čudovištima, demonima and all the other similar stuff - ložila se na nekog napaljenika satanistu pa ko veli to je kul i in). Elem, ja prije nikada nisam ni čula za GP i ostale Tolkinove umotvorine. Film mi se uoooopšte nije dopao ali sam pogledala sva tri dijela.
U međuvremenu (2003. godine) ja otkrijem čari foruma i spojim dvije do tada najveće ljubavi - net i Potera u Krčmi. Provalim da je ovaj forum zapravo posvećen Tolkinu i prosto se začudim otkud toliko fanova nečega onako dosadnog...

I kako me je bilo sramota što sam među rijetkima koji još nisu pročitali GP, nakanim se da kupim knjige i pročitam na jedvite jade (kupila knjige 27.05.2005. godine - ima tema na drugoj stranici ovog podforuma gdje najavljujem da počinjem čitati gnjige :D ) Kasnije kupim i Hobita, Silmarilion i Nezavršene priče :)
"..tambura je svirala
u srce me dirala.."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7131
Pridružio se: Ned Nov 16, 2003 6:21 pm
Lokacija: Banjaluka

 

Postod Strider u Pon Jun 12, 2006 10:47 pm

stvaaarno?
znaci IPAK ti se dopalo :D :D!
Imamo jos jednog Tolkien geeka!
Onda cemo i tebe vise gledati vise na ovom odeljku :D
Stand up
You've got to manage
I won't sympathize
Anymore

http://www.myspace.com/strider_i
http://www.devoted.jconserv.net
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2750
Pridružio se: Ned Sep 14, 2003 3:41 pm
Lokacija: Beograd

 

Postod Turbo Grom u Pon Jun 12, 2006 10:57 pm

Poslabo... ne sjećam se najbolje svih detalja - čekam da završim sa par knjiga pa da ponovo čitam :)
"..tambura je svirala
u srce me dirala.."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7131
Pridružio se: Ned Nov 16, 2003 6:21 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Kada i kako ste se prvi put sreli sa Tolkinovim delima_

Postod Ansea u Uto Jun 13, 2006 7:12 am

Radi, kao da ne radiš za novac, voli kao da nikada nisi bio povređen, pleši, kao da te niko ne gleda...[highlight=midnightblue][/highlight][shadow=midnightblue][/shadow]
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 108
Pridružio se: Pet Apr 21, 2006 7:15 pm
Lokacija: Aranđelovac

Sledeća

Povratak na Gospodar prstenova

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron