[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - NOVE KNJIGE

NOVE KNJIGE

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Opus u Čet Jul 14, 2011 10:16 pm

Занимљиво сада видим рекламу за Џона Картера од Марса, филм са Тејлором Кичом у главној улози. Види се да су нашли улогу која лежи његовим глумачким спопсбностима - скакуће разодевен около. Занимљиво је да је пре неких две деценије Дечија књига издала први роман у Бароузовом серијалу.

У време граћанског рата у Америци, војик, то ће бити Картер обре се на Марсу где открива ванземаљску цивилизацију. Едгар Рајс Бароуз је писао не Вилијем Бароуз уколико сте се понадали. Дакле Тарзан на Марсу, рекли би злобници. Како су књиге излазиле негде 1920-их, постале су узор многим писцима који су им кроз своја дела давали омаже рецимо Бредбери или вешто показивали колико су глупе и јадне као што је то урадио Тад Вилијамс - његов спрд ми делује као много занимљивије штиво од оригинала и један ми је од омиљенијх делова његовог раскошног нф серијала, за који се не надам да ће бити екранизован.

Иако је на Марсу Бароузова је сага чиста фантазија, тако да када будете читали не очекујете научно тачну визију Робинсона или Бера, већ разноилике расе, чаролије и обнажене принцезе , у опасностима. КОје очигледно из истих могу спасити само лепи обнажени војници Конфедерације. Неки амереички писац има серијал романа о планетама кје су у ствари заиста онакве каквим су их замишљали Верн, Бароуз ( не Вилијем, на жалост )и још неки из те гарде, ако се неко сети, ја мислим да је у питању С. М. Стирлинг, или Карл Шредер, нека напише. И када већ причамо о Марсу, никако да изађе Арес Експрес. Хммм ако Мек Доналдови романи имају омаж Бредберију на делове који су омаж Бароузу значи ли то да су онда омаж и Бароузу? Ајој!
Član
Član
 
Postovi: 170
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 7:42 pm

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Opus u Pet Jul 15, 2011 3:42 pm

Лагуна је објавила наставак Прелепих створења, роман Прелепа тама, ауторки Ками Гарсије и Маргарет Стол. Итан и Лена се поново хватају у коштац са натприродним силама које из сенки господаре градом Гатлином. Овога пута се откривају тајне везане за порекло способности које Душанеси, Ленина породица натприродних бића поседује, као и шта у ствари значе Итанове визије. У Америци, трећа књига би требало да се појави крајем године и зваће се Предивни хаос.

Холивуд је одавна остао без идеја. Ево сада ће искасапити Изум Игоа Кабреа, јако леп роман у речи и слици Брајана Селзника, сетни нф стимпанк. Имате трејлер за оне који су читали књигу да се нервирају. Они који нису би могли то да ураде. Након погибије оца, мали Иго Кабре живи у зидовима и тунелима париске железничке станице . Навија многобројне сатовео којима би требало да се брине његов пропалитет од ујака/стрица. Од оца му је остао само полууништени механички лутак, мистериозна направа пронажена на тавану париског музеја. Случајно он почиње да склапа мозаик порекла аутоматона и књига постаје алтернативна историја. Одавно нисам читао књигу рађену са толико љубави према материји фантастици и уметности уопште. Када сам је читао нисам ни сањао да ће снимати филм али за један лик ми је пао на памет као једини прави глумац Бен Кингсли и драго ми је да видим да га игра управо он. Мали Аса који је растурао у Мерлину и Дадиљи МекФи и великом праску игра Игоа. Ето и то нек буде препорука за књигу за лето.
Član
Član
 
Postovi: 170
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 7:42 pm

 Re: NOVE KNJIGE

Postod High Duke u Pet Jul 15, 2011 3:55 pm

Let your blows fall because faith is my shield and valor is my sword

A knight is sworn to valour
His hearth know only virtue
His blade defends the helpless
His might upholds the weak
His words speak only truth
His wrath undoes the wicked
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3638
Pridružio se: Pet Jul 05, 2002 10:32 am
Lokacija: Beograd

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Opus u Pet Jul 15, 2011 4:24 pm

Мени је потаман. Врхунац, мислим. Оставља простор за наставак, мења односе међу ликовима, романтичан је и лишен deus ex machina момената, то је оно кад лик који је мртав у круцијалном моменту без икаквог објашњења ођедном буде жив и како је наднаравни баја замишљен да испуни нердовске снове аутора сам разбуцава све лево и десно мењајући способности како дуне аутору.

Невероватно ми је да си се, као особа верзирана у фантастику, свесна својих интересовања, уопште трудио да гледаш филм по књизи за коју си могао претпоставити да је лимунадица намењена као антидот невољним мушким гледаоцима Сумрака, требао си бити свестан да ћеш остатак живота провести горко се кајући што си бацио сат и четрдесет пет минута на оно што доживљаваш као ђубре. Добро је да ниси посветио толико времена као на Ериксона, ако сам добро разумео твоје написе, колико ли се тек ту осећаш превареним.

Сваком своје. Пошто су књиге које читам мехом тешке, захтевају концентрацију, стрпљење и добру вољу, одмарам мозак гледајући лимунадице. Мени је било забавно, ликови су ми били симпатични, нарочито клинац који верује у ванземаљце, и када Петифер уради пируету и завали чудовиште гомилом сандучића по тинтари имао сам кез од ува до ува, то ми је и једна од омиљених сцена ове године.
Član
Član
 
Postovi: 170
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 7:42 pm

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Orion u Sub Jul 16, 2011 10:04 am

Hrvatski algoritam podelio je Martinov Ples u dva dela, prvi će izaći već krajem ovog meseca-možda je već i stigao, a drugi u septembru. Kod nas, Laguna će ga verovatno dati tek iduće godine.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Opus u Sub Jul 16, 2011 3:39 pm

Једино позитивно ту је што ће Игор Кордеј имати две прилике да покаже колики је мајстор. Што се Лагуне тиче не верујем. Највероватније ће издати и они кад и цео свет. Нису ваљда толико глупи.
Član
Član
 
Postovi: 170
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 7:42 pm

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Opus u Uto Jul 19, 2011 7:59 am

Теса Гратон Магија Крви

Silini roditelji su mrtvi, a sve što Sila vidi je krv. Čitav grad misli da je za tragediju koja je zadesila njene roditelje kriv, zapravo, Silin otac, ali ona ne želi da veruje u to. Iznenada, do Sile dospeva knjiga magije koja je pripadala njenom ocu. Izgubljena i usamljena, tragajući za sopstvenim magičnim moćima, Sila na obližnjem groblju susreće nepoznatog mladića, i oboje namah prepoznaju nekakve tajanstvene niti koje ih čudnovato povezuju.
Nik je novi mladić u gradu, a njegova porodica i sama krije mračnu tajnu. Ipak, intrigantna devojka koju je susreo jedne noći na groblju učiniće njegov boravak u ovom američkom gradiću nezaboravnim, a njegov život promeniti u potpunosti.
U vrtlogu nasilja, sumnji i laži, samo pravilno korišćenje magije krvi i bezgranično poverenje jedno u drugo mogu omogućiti Sili i Niku da pobede sile zla, ali i otkriju pravu istinu o sebi i ljudima koje vole.

Касандра Клер Инструменти Смрти 1 Град Костију

Kleri Frej i Sajmon Luis provode se u klubu u kojem Kleri postaje svedok ubistva. Grupa tinejdžera, naime, usmrćuje jednog mladića. Kleri je zaprepašćena što Sajmon i obezbeđenje kluba ne vide ubicu – mladića Džejsa, koji tvrdi da ga je zapravo usmrtio demon. Džejs je iznenađen time što je Kleri sposobna da vidi, smrtnicima inače nevidljive Senolovce, kojima i sam pripada. U međuvremenu, monstruozni demon Grabljivac napada i ranjava Kleri, dok joj majku kidnapuju nepoznata bića. Džejs vodi Kleri u svoj dom, tzv. „Institut”, staru gotsku katedralu u Njujorku koja je nevidljiva za ljude. Uz pomoć svog učitelja Hodža i monaha Džeremaje, on pokušava da sazna zašto je Kleri meta demona i kako je moguće da ona vidi lovce na senke.

Grad kostiju je prva knjiga trilogije Instrumenti smrti, urbane horor-fantazije, koja je postigla višemilionske tiraže i koja je prevedena na sve značajnije svetske jezike.
Gotski detalji i klasični elementi tradicionalne horor-fantastike sjajno se uklapaju sa modernom, gradskom atmosferom Njujorka. Egzotično i misteriozno podzemlje ovog grada nikada ne spava, a kada se u njemu, pored ljudskih bića, nađu još i vukodlaci, vampiri, anđeli, vile i lovci na demone, nema vremena ni za predah.

За ове две књиге сам само копирао садржаје са страница издавача Чаробне књиге. Магија крви је самосталан роман, док је трилогија Клерове, осим што има наставке има и приквеле који се дешавају у викторијанском Лондону. Ускоро ће се појавити и филм, у коме, на жалост, Алекс Петифер неће играти Џејса.

Стивен Кинг Под Куполом

Прошлогодишњи роман мајстора страве је на готово хиљаду страна испричана повест о граду који се ођедном наше изолован од остатка света својеврсном куполом поља сила. Док војска покушава да се пробије унутра, грађани почињу да се спуштају ан цивилизацијској лествици, да будем учтив. У суштини тему је већ обрађивао рецимо у Томинокерима и Корисним стварима. Требаоло би да је ОК, али као да је ово писао више за забаву. Штета након Лисине приче и Острва Дума који су ремек дела.
Član
Član
 
Postovi: 170
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 7:42 pm

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Orion u Sre Jul 20, 2011 7:31 pm

Ne mogu da verujem :da: , zar je dotle došlo, Laguna davaocima krvi daje jednu knjigu Vampirske akademije.
Sad i krv moraš dati za knjigu...mislili su sad će posle Sumraka svi navaliti na vampirski ljubić- šipak...
Uh, meni je ta Lisina priča jedno od najdosadnijih Kingovih dela. Ni blizu njegovim najboljim knjigama.
Ako važi još onaj popust, obavezno kupite roman U ŠUMI - TANA FRENČ. Nije fantastika, krimić je, ali odlično, odlično, skoro nisam pročitao tako dobar roman iz tog žanra. Ima neku specifičnu atmosferu, misteriju, pomalo čak vuče i na horor.
Sjajno pripovedanje. Meni se mnogo dopao.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Opus u Sre Jul 20, 2011 8:29 pm

Лисина прича је одлична књига. Свако ко тврди другачије не воли животиње и није човек. Тачка.

Стекако сам утисак да се романи Мидове продају када су за кратков рмее издали три романа - од чини ми се четири колико серија има. Чаробна књига такође гура вампирске љубиће за младе. Вампирске дневнике ево штампају другу серију књига, Повратак.Девојчице и дечаке које дају крв треба обавестити да се донације упућују дирекно у Форкс и Мистк Фолс. Можда дају више мислећи да им је цуцлају Едвард и Стефан.Хоћу рећи да мислим да се овакви романи лагано примају код нас.

Како влада тишина највероватније су ме послушали и покуповали Мартина. Претпостављам да ће овакво стање трајати подуже јер књига има 1000 страна.
Član
Član
 
Postovi: 170
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 7:42 pm

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Orion u Pet Jul 22, 2011 4:06 pm

Kad smo već kod Kinga...
Na sajtu Alnarija u pripremi je Pod kupolom ( Under the dome ) pa ćemo u ovom ogromnom romanu uživati i na srpskom jeziku.
Postoji i sajt ( videti na stranici Alnarija ) gde se može pročitati poveći odlomak na srpskom, kao i dobiti više informacija o likovima iz knjige.
Nadam se da to u pripremi znači ,, uskoro '' pa da se bacim na uživanje sa 1000 strana Kinga za kojih nedelju-dve...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Opus u Pet Jul 22, 2011 5:28 pm

Прочитај Острво Дума. Повећи је, а одавно Кинг тако лепо није писао као ту и у Лисиној причи. Под куполом је само за новац, а чини ми се и овај роман о атентату на Кенедија.

Лагуна је најавила Плес са змајевима за Април следеће године. Ко то преводи? Је ли Никола Велика сипа Пајванчић и даље задужен? Зваћемо га Никола Пужоход. Ја срећом не читам Мартина. Али је зато Моргон, несвесна шепртља, прсте да полижеш.
Član
Član
 
Postovi: 170
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 7:42 pm

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Opus u Uto Jul 26, 2011 8:25 pm

Лагуна је бојавила још један роман из серије Ришел Мид Вампирска академија, мислим да је четврти по реду.

Објавили су и трећи роман из антиутопијске серије Скота Вестерфелда, Специјалци. Вестерфелд је закон. Ваљда ћу се накако домоћи Левијатана и чујем да има наставак. Мада су могли мало да се потруде око превода. Ругобе, Лепотани, Специјалци. Поготово за овај трећи, као да је монографија о попсебним јединицама МУП-а.
Član
Član
 
Postovi: 170
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 7:42 pm

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Opus u Pet Avg 05, 2011 5:43 pm

Лагуна је објавила роман Питера В. Брета, Ноћ демона, у ствари Обојеног човека, па ће наставак бити Копље демона. Зна ли неко нешто више? Ја само да су продана права за филм. Чини се као мач и магија.
Član
Član
 
Postovi: 170
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 7:42 pm

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Opus u Pet Avg 12, 2011 5:00 pm

Роман Питера Штрауба, Мрачна ствар, добио је награду Брам Стокер за најбољи роман страве у претходној години. Од номинованих читао сам само Рогове, Џоа Хила и Штраубов. Мада је Хилов роман одличан, Штраубов је много уметничкији бољи. Деценијама након догађаја који им је уништио животе група људи покушавају да тако што свако прича своју верзију схвате шта се десило. Импресивно је колико је уложено напора да се ухвати дух времена шездесетих и седамдесетих. Роман може истовремено да се чита као хроника промачености читаве генерације и као модерна страшна верзија Чекајући Годоа. На жалост као и Симонсова новија дела појављује се проблем сиквелитиса, са остављеним могућностима наставка. Али то је универзум, мислим ликови и догађаји о којима бих радо читао, нисам се толико одушевио измаштаним светом још од Рајтове трилогије а пре тога Симонсове викторијанеи пре тога Марсом и Тројом истог аутора. Хила такође срдачна препорука. Мислим да сам га већ ставио као препоруку за лето.

Што се Симонса тиче писао сам да има нови роман. Нервира ме како га сви нападају због политичких ставова и окружења у књизи а нико не обраћа пажњу на писање и карактеризацију за које пар људи, који схватају шта је најбитније, кажу да су врхунски. Не виде шуму до дрвећа. Какве везе има и ако је будућност описана критика америчког либерализма или чега већ. Ваљда има право да пише о чему хоће. И ваљда су људи који га редовно читају свикли да су му педери и муслимани главни негативци, шта их је након Илиона и Олимпа и Терора изненадило баш ме интересује?

Што се педера тиче, читао сам Хобита јако давно. У филму, то јест филмовима, Лук Еванс игра лик који је неки Бард Стрелац. Изгледа ће момка пошто је испало да је геј да шутну због негативног публицитета па ме инетресује колики је то лик. Да ли постоји могућност да је превише битан да би га тако лако исекли из филма или поново снимали гомилу сцена? Не сећам се ликова изузев Билба Смеагола и Гандалфа. Знам да има гомила свакојаких патуљака и неких тролова који се окамене . Ту је отприлике престало да ми буде занимљиво па остатак памтим као кроз маглу а и иначе слабо памтим имена. Ако се неко сећа и љубазан је да ми одговори, захваљујем. Добро да нису за глумца узели и Колтона Хејнса из Малог вукодлака, па да морају да шутају два геј глумца.

Добио сам инструкцију да вам кажем како је изашла нова авантура лорда пица, што је зачудно јер му је претходна била последња. Ништа не разумем али како сам добар и послушан преносим.
Član
Član
 
Postovi: 170
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 7:42 pm

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Shieldmaiden u Pet Avg 12, 2011 11:59 pm

Odakle je problem da glumac koji igra Barda bude gej? Pa Gandalf i Haldir, to jest glumci koji ih igraju su otvoreno mega gej pa im to ništa nije smetalo. Nije "ispalo" da je gej, on je "van ormana" još od početka karijere. Verovatno je odlučio da manje priča o emotivnom životu zbog toga što u poslednje vreme dobija velik publicitet i uloge po velikim projektima i želi da se pravi kako je "dostupan" ženskom delu publike radi veće zarade filmova.
Bard je u knjigama sporedan ali ključan lik. U filmu će mu uloga sigurno biti proširena.
Uglavnom, imaš temu o Hobitu, pa pričaj tamo. Ovde se drži diskusije o novim knjigama, imaš sasvim dovoljno da doprineseš na tom polju bez širenja priče u druge oblasti. :)
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron