Trudi Kanavan - Trilogija Crni carobnjak - Carobnjacka gilda

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 Re: Trudi Kanavan - Trilogija Crni carobnjak - Carobnjacka gilda

Postod Perin u Čet Feb 12, 2009 1:03 am

Pa, Edings jeste za pocetnika dobar, mislim fin klasicni gfentezi...cak bih ga preporucio za pocetke citanja, ali kao kvalitet - ne. Inace i meni se svidja Belgarijada, onako za razbibrigu, ;)
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Trudi Kanavan - Trilogija Crni carobnjak - Carobnjacka gilda

Postod Egon Zmaj u Čet Feb 12, 2009 9:38 am

U pravu si, ali ovih dana sam procitao ove dve knjige iz drugog serijala i bas sam zato i napisao da se kvalitet pisanja popravio, mada stil i radnja ni priblizno nekim drugim serijalima. Edingsobe knjige sam veoma brzo citao, bez nekog zamaranja oko likova, kao i sto si rekao za razbibrigu. Bolji od dosta pisaca EF, ali i losiji od dosta njih.
Da ne tupim dalje, ovo je ionako tema o drugom serijalu.
U njemu je svuda rasuta duša,
po celom svetu deca i ljudi,
a grad iznad reka stoji ko kruna,
danju me veže, noću me budi.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1608
Pridružio se: Pet Mar 17, 2006 3:23 pm
Lokacija: Blok45

 Re: Trudi Kanavan - Trilogija Crni carobnjak - Carobnjacka gilda

Postod Perin u Čet Feb 12, 2009 1:35 pm

Ma ja sam procitao i 2 serijal, meni je cista kopija prvog, mada su knjige deblja :D Mislim, standardan Edingsov stil ;)
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Trudi Kanavan - Trilogija Crni carobnjak - Carobnjacka gilda

Postod Raif Sevrans u Pet Feb 13, 2009 4:13 pm

E ljudi mnogo vam hvala za preporuke. Vec sam porucio dovoljno knjiga da prezivim jos kojih mesec dana. :lol:
...ali, Raif Sevrans je Posmatrac Mrtvih. Napustio je svoj klan i pobio nekoliko klanasa. Zauvek su ga prokleli i nije imao sta da izgubi. Bio je najbolji srcani ubica na svetu.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 11:51 pm

 Re: Trudi Kanavan - Trilogija Crni carobnjak - Carobnjacka gilda

Postod deedee u Uto Feb 17, 2009 7:03 pm

Aman, preporuka ima na celom ovom delu foruma, čemu njakanje i na pojedinačnim temama. Ako neko voli pojedine autore i njihova dela - neka ih voli i čita, dovoljno je izneti svoju kritiku i zaustaviti se na tome!
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5453
Pridružio se: Sub Jul 26, 2003 10:07 am
Lokacija: Subotica

 Re: Trudi Kanavan - Trilogija Crni carobnjak - Carobnjacka gilda

Postod Orion u Pet Mar 19, 2010 4:08 pm

Konačno pročitao celu trilogiju, pošto je dugo čekala, zbog nekih drugih knjiga.
Sve u svemu, nije loše. Ima zanimljivih ideja u knjizi, koncept Gilde, a posebno crne magije i isisavanja energije, zatim dosta solidno odrađena stvar sa Straćarnikom i tim slengom, piše lagano, na način koji ne opterećuje čitaoca suvišnim opisima, a drži i pažnju. Dobro je odradila likove Akarina, Lorlena, Rotena, Sonee , pa i Serija. Što se tiče zamerki, ima i njih. Kraj je skroz zbrzala, vidi se da je nategnut i usiljen. Savara je mogla bolje. Soneini tetka i tečo se stalno pominju, ali prosto nije učinila te likove nimalo uverljivim, nemam predstavu kakvi su. Sad što se tiče one gej-priče..nemam ja problem što je to ubacila u serijal, jer oni postoje i u stvarnom životu, pa zašto ne bi i u nekoj knjizi. Problem je što ih je predstavila tako površno, da ničim ne doprinose delu, naprotiv sto puta ponavlja jedno te isto, za Danila i Tajenda.. kao Džordan što stalno tera Randa i Meta da pričaju kako ne umeju s devojkama.. tako i Canavan nešto slično. Tako da zaista deluje da ih je stavila samo radi ,, podobnosti '' i podilaženju jednom krugu publike, što mi se nikako ne sviđa. Ako stavlja homoseksualca ili lezbejku u priču, onda treba da se potrudi da to bude uklopljeno i značajno za priču, a ne da izgleda da se samo dodvorava dotičnima.

Sve u svemu, moglo je bolje, ali s obzirom da ova trilogija, ako sam dobro svatio, predstavlja njen prvenac, onda i nije tako loše. Nije ništa spektakularno, dovoljno je za prelaznu ocenu, ima zaista i dobrih stvari u serijalu.
Ne znam da li Alnari planiraju još šta od nje.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Trudi Kanavan - Trilogija Crni carobnjak - Carobnjacka gilda

Postod Mo u Pet Mar 19, 2010 6:10 pm

Pa mene je sto puta nesto iznervirala, sto zbog gresaka sto zbog stila, al kad se sve sabere i nije tako lose za vikend a sto se tice nastavaka sa njenog sajta

Due February 2009!!!
Set hundreds of years before the events of The Magicians’ Guild, The Magician’s Apprentice is the perfect introduction to the world of Trudi Canavan’s international bestselling Black Magician Trilogy.
The Magician’s Apprentice
(Prequel to the Black Magician Trilogy)

kakav intuitivni naslov za prikvel :?

i najava za sledecu triologiju

NOT YET RELEASED! (Or even written. These things take time and lots of hard work!)
The Traitor Spy Trilogy
(Sequel to the Black Magician Trilogy)

Book 1: The Ambassadors’ Mission
Book 2: The Rogue
Book 3: The Traitor Queen
...........................................................
http://www.edemo.co.rs/
...................................
Korisnikov avatar
ribica
ribica
 
Postovi: 919
Pridružio se: Sub Dec 13, 2003 5:41 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Trudi Kanavan - Trilogija Crni carobnjak - Carobnjacka g

Postod Akiza u Čet Maj 03, 2012 1:42 pm

To High Duke: sta je sa ostale 4 knjige Trudi Kanavan,jel ima neki plan za njihovo objavljivanje u skorije vreme?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Maj 03, 2012 1:19 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Trudi Kanavan - Trilogija Crni carobnjak - Carobnjacka g

Postod High Duke u Čet Maj 03, 2012 9:45 pm

Ja poodavno ne radim za Alnari, a Alnari je prestao da izdaje fantastiku. Izdaju poneku glupost i nesto popularno kao ovaj Hunger Games i Kinga, koji se uvek prodaje sta god da naskraba, tako da mislim da je mala sansa da ce Alnari da izdaje dalje Kanavanovu.
Let your blows fall because faith is my shield and valor is my sword

A knight is sworn to valour
His hearth know only virtue
His blade defends the helpless
His might upholds the weak
His words speak only truth
His wrath undoes the wicked
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3638
Pridružio se: Pet Jul 05, 2002 10:32 am
Lokacija: Beograd

 Re: Trudi Kanavan - Trilogija Crni carobnjak - Carobnjacka g

Postod Akiza u Pet Maj 04, 2012 1:07 pm

Nekako sam i imala osecaj da nece ostale izdavati...
Jel zna neko koje izdavacke kuce u Hrvatskoj bi mogla da proverim,ko je izdao njene knjige za podrucje Hr?
Mada nece biti isto al ajd...
Ili ako neko ima elektronsku verziju na engleskom neka mi prosledi
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Maj 03, 2012 1:19 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Trudi Kanavan - Trilogija Crni carobnjak - Carobnjacka g

Postod Sofija_Loren u Sre Jan 30, 2013 12:36 pm

Pozdrav svima,

Vidim da je ova tema malo stara, ali da li slucajno ima nekog da je jos uvek prati i da li bi mi taj neko prodao knjigu Carobnjacka Gilda? Ubijam se da je nadjem, samo mi ona fali da popunim trilogiju :)
Član
Član
 
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Jan 30, 2013 12:33 pm

Prethodni

Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron