[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - KOSINGAS - Aleksandar Tesic

KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod DariusZR u Uto Nov 30, 2010 3:13 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 126
Pridružio se: Sre Nov 17, 2010 12:19 pm

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod Kosingas u Uto Nov 30, 2010 9:41 pm

Plan jeste da se doda rečnik i neki novi crteži, ali i više priča. Odnosno, moja prvobitna namera je bila da treći deo bude "ispresecan" pričama o putovanju znamenitih vitezova Reda iz drugih zemalja. Te priče su trebale da budu umetnute između poglavlja, ali od toga se odustalo samo iz tehničkih razloga. Naime, knjiga je trebalo da ima najmanje 800 strana, što je izdavač procenio da je previše za meki povez u kome ima dvadesetak strana ilustracija, pa može doći do raspadanja poveza. To je bio donekle problem sa starijim izdanjima jer su ilustracije bile rađene na drugačijem, debljem papiru. U međuvremenu, štamparija se malo modernizovala, pa su u Smrtovanju ilustracije rađene na istom papiru kao i tekst, pa do raspadanja ne dolazi, ali u to vreme mi to nismo znali i nismo hteli da rizikujemo. Zato je odlučeno da se u posebno izdanje ubace i te priče jer će sve biti u tvrdom povezu. Još jedino nije odlučeno da li će biti jedna knjiga (što je moja želja), velikog formata ili opet u tri dela. Ipak mislim da će se raditi jedna knjiga sa tvrdim, luksuznim povezom, sa svim ovim navedenim dodacima.
Inače, Darijuse, dobro si primetio: Sreten Petrović mi je mnogo pomogao u stvaranju Kosingasa, a bio je i gost na jednoj promociji u Studentskom gradu. Kao što znaš, napisao je i pogovor za treću knjigu. Hvala mu još jednom. Sad pripremam knjigu o Milošu Obiliću i verujem da će mi i u tome pomoći.
Član
Član
 
Postovi: 15
Pridružio se: Pon Nov 29, 2010 9:48 pm

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod Pauleta u Uto Dec 07, 2010 10:00 am

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod DariusZR u Uto Dec 07, 2010 2:54 pm

Hah,jooj i ja sam posle dumao 100 godina da nesto nisam prevideo,ali bice da se to ne zna.Mozda pisac ima neke planove za dalje u vezi toga.:)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 126
Pridružio se: Sre Nov 17, 2010 12:19 pm

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod Kosingas u Uto Dec 07, 2010 9:14 pm

Taj deo sa vidovinama sam želeo da ostavim "nedovršen", mada ako malo povežete stvari, jasno je kod koga je ostao Almanah.
Drago mi je da se Pauleti svidelo, a izdanje u tvrdom povezu biće dopunjeno upravo tim njihovim pustolovinama, kao i njihovo detaljnije učešće u bici. Meni je mnogo žao što to nije ušlo u ovo izdanje jer su te priče bile spremne, ali eto, kao što rekoh, iz tehničkih razloga nije se smelo. Ali, dobro, biće prilike za sledeći sajam. A kao što reče Darius, vidovine će se pojaviti u romanu o Milošu Obiliću, kao i neki likovi iz Kosingasa.
Član
Član
 
Postovi: 15
Pridružio se: Pon Nov 29, 2010 9:48 pm

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod DariusZR u Uto Dec 21, 2010 3:34 pm

Cujem od ortaka da je raspisan neki konkurs za scenario prvog dela Kosingasa?Ima li istine u tome?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 126
Pridružio se: Sre Nov 17, 2010 12:19 pm

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod Kosingas u Uto Dec 21, 2010 11:12 pm

Tako je. Konkurs je otvoren do sredine februara. Postoji ozbiljna inicijativa da se snimi film po prvom delu. Projekat je tek u začetku i još mnogo toga je pred nama.
Član
Član
 
Postovi: 15
Pridružio se: Pon Nov 29, 2010 9:48 pm

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod 200delfin u Pet Dec 31, 2010 3:50 pm

Sinoc sam zavrsio trecu i poslednju knjigu trilogije Kosingas.Sa sigurnoscu mogu reci da je to knjiga koja je ostavila na mene neverovatno snazan utisak.Uspeti tako mocno napisati,ali i drzati kontinuitet kroz sve tri knjige je nesto,sto zaista retko kome moze da krene za rukom.Kraj knjige....malo je reci da su mi pa krenule suze na oci.U najiskrenijoj nadi,da ce nekim slucajem i prilikom,moci da se nadogradi jos koji deo?,ove slobodno mogu reci,najbolje knjige Srbije,u poslednjih nekoliko godina,a i po svemu sudeci ni u buducnosti nema na vidiku nikakvog premca.
Kada ce izaci nova knjiga,mog omiljenog pisca?
Ima li sanse za iole kakav nastavak malo pre pomenute knjige,spektakularnog Kosingasa...?
P.S. Materijala sigurno ima :)....
Član
Član
 
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Dec 31, 2010 3:29 pm

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod DariusZR u Pet Dec 31, 2010 4:39 pm

Samo iscitaj poslednjih 10-15 postova na ovoj temi i dobices sve odgovore.:)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 126
Pridružio se: Sre Nov 17, 2010 12:19 pm

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod Kosingas u Sub Jan 01, 2011 10:27 am

Pre svega, želim svima srećnu Novu godinu, puno zdravlja i sreće, a za ostalo moramo da se izborimo. Hvala 200Delfinu na pohvalama, to svakom piscu mnogo znači, posebno kad čovek odvoji sedam godina u stvaranju nečeg što je ispunjenje njegovog životnog sna koji traje, verovali ili ne, više od 30 godina. Ali nikad nije kasno da čovek ostvari svoj san, jer kao što Aleksandar Veliki reče: "Ništa nije nemoguće za onog koji hoće da pokuša". Zato, želim svima da poručim da rade na ostvarenju svog sna jer jedino tako čovek može pronaći ispunjenje i sreću. Hvala svim čitaocima i moderatorima ovog sajta i želim Vam puno uspeha u radu. Kao što bi Gavrilo u Kosingasu rekao: "Slučajnosti ne postoje, pratite znake pored puta." Bože zdravlje, roman o Milošu Obiliću će zaživeti ove godine.
Srećno!
Član
Član
 
Postovi: 15
Pridružio se: Pon Nov 29, 2010 9:48 pm

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod DariusZR u Ned Jan 02, 2011 4:37 am

Hvala,i tebi sve najbolje!Citam ovih dana po netu o Starim slovenima,tek sad zaista razumem koliko je Kosingas mocno stivo.I pre sam znao da se bazira na milion verovanja i cinjenica,ali posle ovoga,svaka cast.Ladno ostrvo Rujan realno!Joooj,dzaba svima njima koji ne razumeju ono sto si ti hteo da predocis u Kosingasu,mogu do prekosutra da traze zamerke,ispade i sl,SVAKA CAST u svakom pogledu.Gledam moje ortake,svaki dan pricaju o Kosingasu kao da im je to oduvek bila omiljena prica,poistovecuju se sa likovima,ponasaju se kao oni.Nista cenjenije ne postoji(a oni koji lupaju gluposti da srbi ne umeju da pisu,slobodno neka citaju sta im dusa iste,a nas neka ostave na miru).
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 126
Pridružio se: Sre Nov 17, 2010 12:19 pm

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod Glowin u Čet Jan 13, 2011 12:19 am

Za one koje , kao i mene interesuje , tiraž ovih knjiga , pročitao sam na jednom forumu gde je g. Tešić pisao, da su prva 2 dela zajedno se prodala u preko 5000 primeraka - rispekt. Vrlo mi je drago zbog toga, i nadam se da će se prodati u još 10x više toliko primeraka. Jes da nisam fan serijala (odustao sam posle par glava druge knjige), ali ko zna, možda uzmem da je ponovo čitam posle nekog vremena :)

Za "Kosingasa":
Možete li nam dati precizniji info o prodanim primercima (ako nije tajna), kao i o vašim iskustvima sa izdavačima i celim procesom koji je vodio konačnom objavljivanju knjige? I ima li nekih vesti o objavljivanju engleskog prevoda u inostranstvu? Znam da ste rekla da su u Engleskoj odbili da izdaju zbog previše nepoznatih imena za njihovo područje, a vi ste odbili da ih prevedete.
I naravno, želim vam puno sreće u pisanju knjige o Milošu Obiliću i neka bude mnogo bolja od Kosingasa (mada ni on nije bio loš).
~ Neka im njihov Raj, ja kada umrem hoću da odem u Srednju Zemlju

~ Džordž Martin
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7
Pridružio se: Čet Mar 25, 2010 12:09 am

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod Kosingas u Čet Jan 13, 2011 9:46 pm

Nema nikakvih tajni: uskoro će da izađe 4. izdanje Reda Zmaja, 3. izdanje Bezdanja i sad je 1. izdanje Smrtovanja. Proces je naizgled jednostavan: napišete knjigu i kontaktirate izdavača. Ako se izdavaču dopadne, molite boga da vam je ne prekroji previše i on će vam štampati knjigu, potpišete ugovor, ali nastavite da radite svoj redovan posao, ako ste zaposleni, jer se u Srbiji od knjige ne može živeti (mala zarada i neredovna isplata). Prvi izdavač koga sam kontaktirao, želeo je da je izmasakrira, na šta nisam pristao, jer bi to uticalo posle na sledeća dva dela trilogije. U Portalibrisu smo našli zajednički jezik i nije bilo nikakvih izmena. U drugom delu trilogije je izbačen jedan veoma surov običaj na insistiranje urednika. U trećem delu, morao sam da ublažim finalnu bitku jer je bila "previše krvava". Ali sve u svemu, izmene nisu bile drastične.... Ako vas izdavač odbije, možete da probate kod nekog drugog, ili da odete u neku štampariju i da vi platite pripremu i štampanje knjige. Kad ih odštampaju u tiražu koji ste naručili, pokupite ih i nosite kući. Zatim možete da ih nudite privatnim knjižarama, ali uglavnom se to završi tako što ih razdelite prijateljima i rodbini.
Knjiga na engleskom se dosad nudila na engleskom području, a od februara prelazimo na američko tržište, pa ćemo tamo probati. Suština problema jeste u (srpskim) imenima. Oni bi voleli da preselim radnju iz Srbije u neki izmišljeni svet i da naše junake prekrstim u neka tolkinovska imena. Ko zna, možda bi voleli da i ja promenim ime i prezime, nacionalnost... Da bude u duhu cele laži.
Član
Član
 
Postovi: 15
Pridružio se: Pon Nov 29, 2010 9:48 pm

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod Vukodav u Pet Jan 14, 2011 9:16 pm

Smatram da je diskusija sa početka teksta neosnovana jer se nastojanje pisca vidi tek u zadnjem delu. Da je epska fantastika (ovo nije epska fantastika jer ona podrazumeva novu geografiju, istoriju, kalendar pa čak i jezik kao što je to u tolkinovom slučaju) onda bi to sve bilo ok ali nije. Jer je ovo ISTORIJSKO-MITOLOŠKI roman, a na čitaocima je da li je onaj istorijski deo u sferi alternativne istorije ili ne, ali mitološki deo ima u svojoj srži slovensku mitologiju. Ali i po malo grčke i nordijske. U ovoj trilogiji je prikazana borba celog sveta protiv Hromog Dabe (koga severnjaci znaju pod imenom Loki ("Kosingas-Smrtovanje")) koji živi u Adu, što je grčki naziv za podzemni svet, što je potpuno logično jer je Srbija bila u srednjem veku najbliža Vizantiji, koja je u potpunosti bila u sferi grčkog jezika i kulture, pa je logično da se i taj naziv preuzme. Aleksandar Tešić nije krao elemente od Tolkina. Jednostavno je Tolkin uzeo neke elemente nordijske mitologije (vilenjake i patuljke) pa i slovenske (enti, kod slovena su to bili hrastovi koji se kreću) a Aleksandar Tešić je samo hteo da uvede malo globalizma da bi ovo delo i zapadnjaci razumeli :mrgreen: . Tolkin je dosta dobro poznavao slovenski folklor jer je znao ruski i srpski jezik. To se vidi i po nazivu njegovog junaka - Boromira, čisto slovensko ime. Tako da se ne može Tešić optužiti za to da je krao elemente Tolkinovske fantastike. Mora mu se odati priznanje, jer je on onaj koji je na mnogo viši nivo podigao slovensku tj. srpsku mitologiju i folklor.
Zapravo, mi Sloveni smo izgleda počeli da se budimo. Imamo jednog "Gospodara prstenova", to je "Kosingas", imamo "Konana", to je "Vukodav". Pobedićemo kada napravimo jednu "Pesmu leda i vatre". :lol: Marija Semjonova (pisac Vukodava) je rekla da neće jesti tolkinovski sendvič. Samo se vidi da smo izgleda mi Srbi bili uvek ludji i srčaniji. Aleksandar Tešić ne samo da je pojeo sendvič, nego je i rekao da je odličnog ukusa, ali da više uživa u gibanici.
A evo ovde mitskih bića slovenske fantastike. Sa wikipedie direktno.
Avet
Aždaha (u iranskom folkloru Aži Dahaka) - mitološko biće nalik zmaju.
Ala - demonsko, krilato biće, u verovanju balkanskih naroda.
Alkonost - legendarna ptica u slovenskoj mitologiji.
Baba Jaga - Veštica koja jede ljude. Poseduje dar predviđanja sudbine.
Baba roga
Balačko - Troglavi div iz srpskog narodnog vjerovanja.
Banik - Kućni duh
Bauk
Baš Čelik
Beda - Biće iz srpskog narodnog predanja koje posećuje ljude, napada ih i muči.
Belobog - Beli bog, bog dana i svetlosti.
Besomar - Demon/Bog, božanstvo grozote, odvratnosti.
Breginja (Bereginja)
Bes - Zli duh koji se uvlači u čoveka ili životinju i tera ih da pobesne.
Bukavac
Vampir - duh umrlog ili leš koji je oživeo.
Veles - Bog stočarstva, polja, pašnjaka i šuma.
Vesna - Boginja proleća.
Veštica - žensko biće koje poseduje natprirodne i magijske moći.
Vila - žensko natprirodno biće
Vilenjak - mitološko biće koja donose sreću.
Vodenjak - duh koji boravi u vodama.
Vukodlak - biće koje je polu čovek polu vuk.
German
Davor - Bog rata.
Danica - Oličenje zore.
Dažbog - Oličenje Sunca.
Devana - Boginja lova.
Domovik (Domovoj) - Kućni zaštitnik
Drekavac - biće iz mitologije Južnih Slovena.
Dukljan - demon inspirisan carom Dioklecijanom
Žar-ptica - mitološka ptica u verovanju istočnih Slovena.
Živa - Boginja života
Žarovit - Slovenski bog rata.
Zduhač
Zmaj - mitsko biće, uglavnom predstavljeno kao velika zmija ili gmaz sa magijskim moćima.
Zmijski car
Zora - Boginja jutra i lepote.
Jarilo - Bog prolećnog sunca, vegetacije i plodnosti.
Karakondžula - noćni demon u narodnom verovanju Balkanskih Slovena
Karevit
Kikimora - Mali nevidljivi ženski duh
Kupala - Boginja vode, magije i lekovitog bilja.
Koledo
Lada - Boginja leta.
Lesnik (Lešij, Lesovik, Lesovoj)
Majka Zemlja
Mokoš - Boginja koja daje i oduzima život.
Mora - Noćni duh koji napada muškarce i uzima im snagu.
Morana - Boginja smrti.
Navi (ili nekrštenci) - Duhovi umrle dece koja su se udavila ili umrla nekrštena.
Nežit - Demon iz slovenske mitologije, koji proizvodi različite fizičke bolesti u čoveku.
Noćnica
Ovinik
Osenja - Avet u obliku devojke u belom.
Ozvena - Slovenska boginja odjeka (za starogrčku boginju vidi Eho)
Patuljak
Perun - Slovenski bog neba i groma (u grčkoj mitologiji ekvivalent Zevs, u hrišćanstvu sveti Ilija)
Poljevik - duhovi polja koji se pojavljuju kao patuljci.
Poludnica - poljski duh zamišljen kao lepa visoka devojka, obučena u bele haljine.
Porvata
Porenut - slovensko božanstvo poštovano na ostrvu Rujnu (Rigen).
Porevit - Bog leta.
Psoglav - antropomorfno stvorenje psećom glavom.

Radgost - slovenski bog gostoprimstva.
Rarog
Raskovnik
Rujevit - Bog jeseni.
Rusalka - Vodena vila.
Samodiva - šumska vila kod Južnih Slovena
Svarog - Bog neba
Svarožić - sin Svarogov
Svetovid - slovensko vrhovno božanstvo sa četiri glave. U hrišćanstvu je njegovu funkciju delom preuzeo Sveti Vid (vidi još Vidovdan).
Svetlana - božanstvo svetla i radosti.
Simargl - božanstvo zime kod Istočnih Slovena.
Stribog - Bog vetra i oluje.
Suđenice (Suđaje) - ženska mitska bića koje određuju sudbinu novorođenog deteta (vidi takođe Mojre u grčkoj mitologiji).
Trački konjanik - mitološko biće za koje se u antičkom svetu verovalo da predstavlja posrednika između sveta živih i bogova.
Todorac - pola čovek pola konj. Todorci izgledaju kao konji sa jahačem na leđima.
Triglav - Troglavi bog, trojstveno slovensko božanstvo.
Trojan - u ruskim i južnoslovenskim predanjima demon povezan sa rimskim imperatorom Trajanom.
Tara- Boginja šuma i svega što je povezano sa životom u šumi
Uslužni duh - malo stvorenje u ljudskom obliku veličine palca koje obitava u odžaku, pod stolom ili ispod kakvog suda u kuhinji.
Hors - slovensko božanstvo zimskog sunca. Njegov praznik koročun pada na zimsku kratkodnevnicu.
Cikavac
Crnobog - Crni bog, bog noći i mraka.
Čuma - personifikacija kuge u srpskom narodnom verovanju.
Šišiga
Šumska majka
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 117
Pridružio se: Uto Jan 11, 2011 8:08 pm
Lokacija: Dve Reke

 Re: KOSINGAS - Aleksandar Tesic

Postod Vukodav u Pet Jan 14, 2011 9:36 pm

Auuuuuuuuuuu! Pa ja nisam video da je ovo pisac! Uvek me je mrzelo da pročitam postove pre nego što odgovorim! Pročitam prva dva i odmah odgovorim!
Svaka čast! Nema knjige u proteklih dvadeset godina koja uzdiže nacionalnu svest i duhovne i tradicionalne vrednosti kod Srba kao ova! Istoriju sam tek počeo da izučavam, ali voleo bih da je ono istina što je napisano u uvodu Smrtovanja. Pročitao sam samo treću knjigu. Naručio sam prvi deo, ali su mi ovi iz Dobre knjige poslali treći umesto prvog. Pa ja se pomirih sa sudbinom i pročitah. Delo je fenomelno. Literalni stil je mnogo bolji u odnosu na ovu savremenu književnost i upravo to ga čini neuporedivo boljim u odnosu na Tolkina. Msm, imaginarni svet i sve to, svaka čast, ali književnost je književnost. Bravo! Šta drugo reći?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 117
Pridružio se: Uto Jan 11, 2011 8:08 pm
Lokacija: Dve Reke

PrethodniSledeća

Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron