TAJNA MESEČEVE ZEMLJE - Elizabet Gudž

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 TAJNA MESEČEVE ZEMLJE - Elizabet Gudž

Postod babakarniang u Čet Nov 13, 2008 2:26 am

Ukratko...

A samo na tren Mariji se učinilo da vidi belog konjića s lepršavom grivom i repom, uzdignute glave, uravnoteženog, zaustavljenog u letu, koji kao da ju je ugledao i da mu je milo.



Marija Meriveder, došljak u Mesečevoj zemlji, opčinjena je tajanstvenom pričom o davno izgubljenoj Mesečevoj princezi i čarobnom belom konjiću. Veoma brzo ona rešava da povrati mir i sreću u dolinu. A Mariji obično za rukom polazi sve što naumi…

Nije lose za provesti jedno popodne uz ovu bajkicu :da:
Član
Član
 
Postovi: 222
Pridružio se: Uto Dec 19, 2006 12:05 am

 Re: TAJNA MESEČEVE ZEMLJE - Elizabet Gudž

Postod mnb u Čet Nov 13, 2008 7:09 am

Originalno knjiga iz tridesetih godina i sa ocekivano potpuno drugacijim naslovom u izvorniku.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: TAJNA MESEČEVE ZEMLJE - Elizabet Gudž

Postod High Duke u Čet Nov 13, 2008 7:50 pm

Sto ne napises ko izdaje ove knjige koje navodis, babakarniang?
Let your blows fall because faith is my shield and valor is my sword

A knight is sworn to valour
His hearth know only virtue
His blade defends the helpless
His might upholds the weak
His words speak only truth
His wrath undoes the wicked
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3638
Pridružio se: Pet Jul 05, 2002 10:32 am
Lokacija: Beograd

 Re: TAJNA MESEČEVE ZEMLJE - Elizabet Gudž

Postod babakarniang u Čet Nov 13, 2008 7:54 pm

Ovu Laguna
Član
Član
 
Postovi: 222
Pridružio se: Uto Dec 19, 2006 12:05 am

 Re: TAJNA MESEČEVE ZEMLJE - Elizabet Gudž

Postod mnb u Pet Nov 14, 2008 6:39 am

Ovdde opriginalni naslov ima neku vezu sa konjima i belom bojom, toliko se secam. Vidi belesku za kCI SUMSKOG VILENJAKA.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: TAJNA MESEČEVE ZEMLJE - Elizabet Gudž

Postod mnb u Pet Avg 07, 2009 11:12 pm

Upravo odgledao film THE SECRET OF MOONACRE. Na posteru za film je stajalo da je scenario radjen po romanu Elizabet Gudz, pa sam odmah povezao. Rekoh da pogledam. Deciji, engleski, vise ce se dopasti devojcicama i starijima. KOstimi su sjajni, scenografija, efekti manje vise, ali mi nisu bitni ( mada sam razrogacio oci na predfinalnu scenu, iako je lose odradjeno, mislim vidi se iz aviona ( ili, prakticnije, s kreveta ) da je CGI, opet ima, pa, efekta ). Izuzev Gospodina Fantasticnog, koji je za nekog ko bi trebao da je izuzetno elastican i rasteg;ljiv, poprilicno drven, ostatak glumacke ekipe casno izlazi na kraj sa scenarijem priolagodjenim deci do 14 godina. Lepo, jednog dana s ponosom moze da bude pusten u okviru Zimskog bioskopa. Ogradjujem se naravno od toga koliko se verno drzi knjige, istu nisam citao, cisto se osvrcem na film kao sredstvo za ubijanje vremena. I da prokletinja je u BOJI: nisu mi se toliko odmorile oci tokom gledanja filma Fantastike jos od KUCE LETECIH BODEZA. Obratite paznju na suludo ime momka koji igra sina De Noirovih, mislio sam da su takva imena demode.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am


Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron