[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Tardis i njihova izdanja

Tardis i njihova izdanja

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 Tardis i njihova izdanja

Postod Mo u Pet Mar 19, 2010 10:52 am

Tardis izdavacka kuca ima nekoliko zanimljivih izdanja pa da ne otvaram temu za svaku knjigu posebno, evo jedne jedinstvene

spisak izdanja:

1 Aleksandar Marković: Mrve pod kožom
2 Aleksandar Marković: Uroboros
3 Bela Hamvaš: Filozofija vina
4 Bela Hamvaš: Mađarski Hiperion
5 Bela Hamvaš: Oda XX veku
6 Bela Hamvaš: Put predaka i put bogova
7 Biljana Malešević: Prolaz
8 Boban Knežević: Otisak zveri u pepelu
9 Ilija Bakić: Filmovi
10 Ilija Bakić: Jesen Skupljača
11 Ilija Bakić: Nastaviće se...
12 Ljubomir Damnjanović: Malteški šišmiš
13 Ljubomir Damnjanović: Vi što maštate o sreći
14 Mirjana Detelić: Dorkasi
15 Miroljub Todorović: Svinja je odličan plivač i druge pesme
16 Neda Mandić-Spasojević: Čuvari severa
17 Radmilo Anđelković: Oko za drugi svet
18 Slobodan Škerović: Himera ili Borg
19 Zoran Jakšić: Kraljevi
20 Zoran Jakšić: Ministarstvo senki

od gore navedenih procitala sam sledece:

1 Aleksandar Marković: Mrve pod kožom - zbirka prica
* Avanture Belog Nosoroga: Ekstazi
* Pedeset prvi način da ostavite ljubavnika
* Besnilo
* Drvo koje jede zmajeve
* Gondvana
* Igra bez osmeha
* Izlazak Zemlje
* Jutro u životu građanina koji je pazio da ima cigarete
* Melanholija
* U našoj ulici nova zgrada
* Ovo je tvoj poslednji dan
* Susret na vrhu
* Treći svetski rat
* Big beng
* Editor teksta

Meni je ovaj autor poprilicno nepoznat ali to ne umanjuje njegov kvalitet. Price su raznovrsne i mozda neujednacene ali svakako ima dobrih. Najbolje su mi Avanture Belog Nosoroga, Drvo koje jede zmajeve i U nasoj ulici nova zgrada


12 Ljubomir Damnjanović: Malteški šišmiš - jel, srpski vampiri, ispricano na veoma komican i zanimljiv način kroz tri price. Likovi su raznorazni - povampireni Josip - glava porodice, Bogi a radnja je smestena od Srbije preko Istanbula do Francuske. E sad, nisu Damjanoviceve recenice bog zna kako valjda umetnicke ali su beskrajno zabavne. Preporuka

16 Neda Mandić-Spasojević: Čuvari severa - Bas tvrdi SF. Pa negde osnovna prica knjige jeste da postoje paralelni univerzumi a da su ucesnici isti i glavna akterka pokusava a odgonente srmt svog muža. Majh, nekako knjiga obiluje tehničkim detaljima, tako reci iz svake recenice izbija te stoga se i nisam snasla, i kako knjiga ima svega stotinjak strana nisam sigurna da mi je objasnila sve sto sam htela da znam ali posto se nesto nisam nacitala domaceg sf treba pokusati.

13 Ljubomir Damnjanović: Vi što maštate o sreći - upravo citam, mesavina epske fantastike, paralelne istorije i sf i bas se dobro zakuvalo. Izvestim kad zavrsim
...........................................................
http://www.edemo.co.rs/
...................................
Korisnikov avatar
ribica
ribica
 
Postovi: 919
Pridružio se: Sub Dec 13, 2003 5:41 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Tardis i njihova izdanja

Postod Orion u Pet Mar 19, 2010 4:19 pm

Čestitke Mo za ovu temu, imaš pivo od mene :) .
Tardis je mala izdavačka kuća, koja će nadam se imati uspeha u popularizaciji domaće fantastike. Promovišu i mlade autore, koji dosad nisu objavljivali romane.
Prostorije su im u Kneza Miloša u BG, ali na jednom sajtu sam načuo da bi njihova izdanja trebalo da se pojave i u NS, u knjižari
Solaris.
Ja sam od njih čitao Malteški Šišmiš- urnebesno dobra knjiga :) , i zbirku priča Mrve pod kožom.
Gotovo identične priče nam se dopadaju, pored te tri izdvojio bih i Susret na vrhu. Ima nekih priča koje mi se i nisu dopale,
pomalo je mračan i depresivan, bar sam ja takav utisak stekao, većina priča je vezana za devedesete.
Sledeće na listi će mi verovatno biti nešto od Jakšića ili Bakića.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Tardis i njihova izdanja

Postod Perin u Pet Mar 19, 2010 4:37 pm

Ja sam od njihovih izdanja čitao "Oko za Drugi Svet," (Radmilo Anđelković), "Otisak zveri u pepelu," (Boban Knežević), "Malteški Šišmiš," (Ljubomir Damjanović.) Te tri knjige sam pazario a sajmu u BG, pošto u Banjaluci nema gde da se nabave njihova izdanja. Sve tri knjige su odlične, s tim da je "Otisak zveri u pepelu" zbirka priča. U toj zbirci praktično nema loše priče, ali bih izdvojio "Prosjak i Kockar," kao ponajbolju priču. Knjiga Radmila Anđelkovića, "Oko za drugi svet," se sastoji od par delova, koji se objedinjuju u zadnjem delu knjige. Odlično je, duhovi predstavljeni u SF fazonu, ne u hororu :) Za Damjanovića ste rekli sve, takođe velika preporuka. Mene iz njihove edicije zanimaju dve Jakšićeve knjige, kao i knjige Ilije Bakića. S ova dva pisca sam se najređe susretao, od Jakšića sam pročitao samo Severnjaka, a od Bakića još uvek ništa, pošto čekam već 2 meseca da mi stigne "Bagra Diše"....Tardis je inače izdavačka kuća/knjižara koja se specijalizuje za fantastiku na domaćoj sceni, i ovim putem osnivaču te izdavačke kuće, Spomenki, skidam kapu na potezu.
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Tardis i njihova izdanja

Postod Vader u Sub Mar 20, 2010 11:26 am

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 127
Pridružio se: Uto Mar 16, 2004 2:04 pm
Lokacija: Banja Luka

 Re: Tardis i njihova izdanja

Postod Perin u Sub Mar 20, 2010 1:55 pm

Hm...sumnjam, jer Tardis je manji izdavač, neće biti na sajmu u BL :( Ali možda neko bude imao njihova izdanja, ko zna? Sajam ovde je više vašar, i svake godine je gori i gori...U svakom slučaju, videćemo. Probaj otići u knjižaru Kultura, donesi im naslov knjige i kaži ko izdaje i gde se može u BGu nabaviti, pa će ti verovatno doneti....za nekih mesec dana a i više :(
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Tardis i njihova izdanja

Postod Orion u Pet Mar 26, 2010 10:45 am

Tardisa definitivno ima i u NS, u Solarisu :) .
Skoro pročitao ,, Kraljevi '' od Zorana Jakšića.
Odlična zbirka priča.
Jakšić piše vrlo lepo, sf isprepleten sa hororom, imamo anđele, demone, astralna bića, oružja od čistog zvuka, bića iz magme..
Najbolje priče bile su mi Bezdan i Jeka, odlična je i Dubrava.
Apsolutno vredi pročitati.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Tardis i njihova izdanja

Postod Mo u Pet Mar 26, 2010 8:37 pm

...........................................................
http://www.edemo.co.rs/
...................................
Korisnikov avatar
ribica
ribica
 
Postovi: 919
Pridružio se: Sub Dec 13, 2003 5:41 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Tardis i njihova izdanja

Postod Orion u Pet Apr 09, 2010 11:53 am

Prolaz- još jedan dobar roman iz Tardisa, pogotovo što je reč o romanu prvencu.
Grupa nesigurnih, mladih ljudi iz NS, koji su u potrazi za sopstvenim identitetom, doći će u vezu sa bićima iz drugih svetova, preko Prolaza, koji će se otvoriti za vreme neviđene oluje koja je poharala NS.
Autorka dosta pažnje posvećuje izgradnji likova, njihovoj psihi, motivaciji, karakteru, i roman zaista deluje vrlo zrelo.
Ima ponegde malo suvišnih monologa, ali ništa strašno. Za roman prvenac apsolutno zaslužuje pozitivnu ocenu.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Tardis i njihova izdanja

Postod Shieldmaiden u Pet Apr 09, 2010 12:31 pm

Sad ste me baš zaintrigirali. Moraću malo da pročeprkam po Solarisovoj knjižari.
I postoji li kulje ime za izdavačku kuću? Sumnjam :D.
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: Tardis i njihova izdanja

Postod Mo u Ned Apr 11, 2010 11:52 am

Za profil zanra ime je savrseno

Dopao mi se prolaz, dovoljno da ne ispustim i procitam za vikend. Zanimljivi likovi, ideja kroz koju ih vodi i bez obzira mozda na duzinu pojedinih delova, lepo dovela do kraja. A i desava se u Novom Sadu :lol: Ma sjajno, jedva cekam ustvari drugi roman, ako se opet upusti u slojevitu pricu moze biti bas dobro
...........................................................
http://www.edemo.co.rs/
...................................
Korisnikov avatar
ribica
ribica
 
Postovi: 919
Pridružio se: Sub Dec 13, 2003 5:41 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Tardis i njihova izdanja

Postod babakarniang u Ned Apr 18, 2010 9:25 pm

Ja imam...

1 Aleksandar Marković: Mrve pod kožom
7 Biljana Malešević: Prolaz
8 Boban Knežević: Otisak zveri u pepelu
10 Ilija Bakić: Jesen Skupljača
12 Ljubomir Damnjanović: Malteški šišmiš
13 Ljubomir Damnjanović: Vi što maštate o sreći
14 Mirjana Detelić: Dorkasi
16 Neda Mandić-Spasojević: Čuvari severa
17 Radmilo Anđelković: Oko za drugi svet
19 Zoran Jakšić: Kraljevi
20 Zoran Jakšić: Ministarstvo senki

A ove sto nemam te me ni ne zanimaju :)

Vecina je prilicno dobra.
Član
Član
 
Postovi: 222
Pridružio se: Uto Dec 19, 2006 12:05 am

 Re: Tardis i njihova izdanja

Postod Mo u Pon Nov 01, 2010 4:34 pm

I ove godine nas je Tardis obradovao sa novim izdanjima ali nisu bas updejtovali sajt tako da je ovo neki spisak koji sam ja uspela da pohvatam od novih izdanja

Edicija novi horizonti

Spomenka Pululu - Nomadi
Ovo je zbirka nekoliko priča (Jeđupka, Danilo, Atanđu, Nomadi, Nova, O Crvčku i anđelu, Kosjenka u vrtu, Mara Večera za dvoje, Cvrčci) ujedno i izdavača ove kuće. Ovo je prva knjiga koju sam pročitala sa sajma (kao zahvalnica poklonu) a najviše su mi se dopale priče Mara i Vecera za dvoje. Kratko i upecatljivo

Oliver Jovanović - Grotlo
Uf pa gde je ovaj čovek bio do sada. Ova zbirka je jedna od onih što što mi je žao što je to novela a ne neki poduži roman da mogu još da uživam u njemu. Priče su Izmeštanje, Noćno kretanje, Grotlo, Kota 905, Oluja, Detonator, Okidač, Poslednja šuma, Prečica, Putnik, Reka, vetra, Reklama, Rođaci, Stanica, Velika trojka, Vrteška, Čuvaj se martovskih ida

Adrijan Sarajlija - Manufaktura G
zbirka priča (Viva la revolucion!, Sve što raste, Abrakadabra, Fenomen, Hronovizija, Manufaktura G, Wasserkrabbe, Western, O anatomiji i drugim trikovima) a to mi je negde sledece na listi

Ivana Milaković - Mačji snovi
priče

Saša Robnik - Andjeli na kocki šećera
zbirka priča, (Anđeli na kocki šećera, Poslednje putovanje splavara, Kako je Mitar spasao svet, Kako Radenko umalo da upropasti svet, Miris šljivovice: Uskrsnuće Fujte )


i ostale

Slobodan Škerović: Crna kutija
zbirka pesama

Slobodan Škerović: Zagrljena deca
zbirka pesama

Radmilo Anđelković - LETOPISI SVEMIRSKIH CIGANA: TABOR NA KIDISU
priče (Zov zemlje, Ginekoid za Ciganina, Najveći zoo–vrt u Galaksiji, Franko isporuka, Došljak sa planete ludaka, Kidis je prevara)

Radmilo Anđelković - LETOPISI SVEMIRSKIH CIGANA: LEGIJA IDA
roman

Ilija Bakić - Led
roman



Moram da priznam da su im naslovnice uglavnom sjajne, što je pravo osveženje ako se samo setimo familetovog izdanja dine :? .

Ako sam neku propustila, ubacite
...........................................................
http://www.edemo.co.rs/
...................................
Korisnikov avatar
ribica
ribica
 
Postovi: 919
Pridružio se: Sub Dec 13, 2003 5:41 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Tardis i njihova izdanja

Postod Perin u Pon Nov 01, 2010 5:18 pm

Mislim da si pokrila sve :) Ja sad čitam "Tabor na Kidisu," priče koje prethode dešavanjima u "Legija Ida." Potonji roman sam čitao dok je nastajao, spejs opera, nije loše :) Posle "Tabora..." čitaću najverovatnije "Manufakturu G."
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka


Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron