Name of the Wind

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 Re: Name of the Wind

Postod Musashi u Čet Jul 26, 2012 11:10 am

Hvala ti Hajduk na dobroj nameri, ali lik je preterao sa cenom. Ipak cu potraziti te knjige na engleskom.

Za 5000 mogu u Laguni da kupim 6 knjiga i da mi ostane kinta za pivo :)
Zivot ima onaj smisao koji mu mi damo.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 90
Pridružio se: Pon Nov 12, 2007 5:22 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Name of the Wind

Postod High Duke u Pon Jul 30, 2012 6:49 pm

Da je preterao, jeste. Mada je djavolski tesko naci komplet na srpskom, sada vec teze od Kovenanta, buduci da nikad nije reprintovano. Ja sam ga godinama sastavljao.
Let your blows fall because faith is my shield and valor is my sword

A knight is sworn to valour
His hearth know only virtue
His blade defends the helpless
His might upholds the weak
His words speak only truth
His wrath undoes the wicked
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3638
Pridružio se: Pet Jul 05, 2002 10:32 am
Lokacija: Beograd

 Re: Name of the Wind

Postod Koma u Uto Mar 05, 2013 10:58 pm

knjiga je i vise nego dobra a patrik roftus je neverovatan pisac, ne bi me cudilo da dostigne visine martina i ostalih velikana

gledao sam nekoliko intervjua sa njim, covek je car
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 973
Pridružio se: Sre Sep 29, 2004 8:47 pm
Lokacija: Arilje

 Re: Name of the Wind

Postod Pendragon87 u Čet Apr 18, 2013 10:05 pm

Odlična knjiga. Prvi deo sam čitao dan i noć, pao dva kolokvijuma, ali vredelo. U "Strah mudroga" je počeo malo da oscilira, imam utisak da u nekim delovima nije znao šta bi i gde. Javila se slična stvar kao kod Martina, nastavak mu je isforsiran. Kada je prvi deo odlično prošao kod kritičara i publike svi su hteli još, bez obzira da li je pisac spreman ili ne. Isto je i sa "Ples sa zmajevima". Tačno vidite da sa nekim likovima Martin veze nema šta da radi. Ali Martin nije tema. Ja sam prvi deo uzeo čim je preveden kod nas, i naravno imbecilni prodavci mi rekli da je to jedan jedini deo, da neće biti nastavka. Međutim čim sam pročitao poslednju stranu skontao sam da je to budalaština, i da je lik tek počeo. Onda izađe drugi deo, isti prodavci mi kažu to je to, ovo je poslednji. Kada izađe treći, u sred njižare ću da im olupam knjigu o glavu. Nadam se da po broju strana neće zaostajati za predhodnim :lol:
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 72
Pridružio se: Sub Dec 15, 2012 11:27 am

Prethodni

Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron