Gospodstveni Nitkovi - Skot Linč

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 Re: Gospodstveni Nitkovi - Skot Linč

Postod GilGaladriel u Čet Feb 16, 2012 1:54 pm

Meni to smeta, i nije jedina trapava stvar, čovek je stilski trapav, na primer ne ume da objasni čitateljki da žitelji njegovog sveta veruju u humore i baziraju svoju medicinu na tome, bez da to bude potpuno prst u oko i van konteksta. Uopšte, svi ti venecijanski barokni (renesansni?) tripovi deluju kao da su ubačeni na silu. Ali opet kažem, knjiga nije loša, zabavna je.
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 Re: Gospodstveni Nitkovi - Skot Linč

Postod High Duke u Čet Feb 16, 2012 6:02 pm

To je i meni smetalo pomalo, ali citao sam i veca govna, da se ne lazemo, pa mi nije toliko bolo oci. No, nikako da se nateram da se latim druge knjige, iako me ceka na polici. Sa jedne strane mi je prijalo sto je glavni konflikt razresen, ali opet se zbog toga plasim da ce biti potrebno par knjiga da razvije centralnu pricu, a da ce do tada da bude epizodican.
Let your blows fall because faith is my shield and valor is my sword

A knight is sworn to valour
His hearth know only virtue
His blade defends the helpless
His might upholds the weak
His words speak only truth
His wrath undoes the wicked
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3638
Pridružio se: Pet Jul 05, 2002 10:32 am
Lokacija: Beograd

 Re: Gospodstveni Nitkovi - Skot Linč

Postod Sti Jens u Čet Mar 28, 2013 11:27 am

Procitao sam Crveno more, kakav let down. Radnja maksimalno usporena, ceo rasplet u 30 poslednjih strana, i ne slazem se sa ocenom da smo dobili bolji uvid u osobine likova, mozda je Linc pokusao to da odradi ali mu sigurno nije uspelo. Tacno se vidi da je u Lazi ulozio mnogo vise vremena, bukvalno svaki element price je bolje odradjen. Da ublazim kritiku na kraju, knjiga je ipak citljiva, nije totalno sranje, samo je veliki korak unazad od prvog dela koji takodje nije nista epohalno ali je zabavno i uzbudljivo stivo.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 82
Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 3:03 pm

Prethodni

Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju

cron