[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - The Elder Scrolls: Morrowind and Oblivion

The Elder Scrolls: Morrowind and Oblivion

Stare i nove FRP i RPG igre

Moderatori: Gorbash, Aratorn

 Re: The Elder Scrolls: Morrowind and Oblivion

Postod dkdnt u Pet Okt 24, 2008 2:25 pm

sad je luda za zvukom ventilatora na svom kompu. moj je tih ^^
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3722
Pridružio se: Ned Avg 28, 2005 12:03 am

 Re: The Elder Scrolls: Morrowind and Oblivion

Postod Lorkind u Sub Nov 01, 2008 10:20 pm

sad da ja izbacim svoj komentar ovde
meni licno se vise svidja Morrowind i nemam nikakvu zamerku sto ti kaze tamo negde u PM,bash on zna kako da ti opise kuda kad nema nekog obelazja,ukratko snadji se.Svidja mi se sto mozes da naidjes na daleko jaceg protivnika od sebe ali mi se ne svidja sto je AI od protivnika tako glupo uradjen da skocis na orman ili odes iza merdevina oni ne mogu da te udare i zabotuju se.Nemam zamerku na pricu Morrowinda ali previse je klise,Bloodmoon mi se jako svideo,bog lova trazi dostojan plen,ali jbg,ispostavilo se da ga je dark elf lvl 76 prerastao :P.Morrowind ima daleko vise oruzija od Obliviona i skillovi su bolje odradjeni.meni je iskreno glupo sto su spojili long blade i short blade u oblivionu,kako to moze biti realno,lik koji koristi claymore ceo zivot da bude jednako vest sa bodezom...to su potpuno 2 razlicita oruzija koja se koriste drukcije!Jedan zahteva agilnost,a drugi snagu.Jos u morrowindu imaju koplja,vise magija.pr levitacija,mark i recall i tako jos ponesto je potpuno izbaceno u oblivionu.Jos jedna stvar...stil putovanja iz grada u grad,fast travel je govno za klince,zar je tako tesko otici do najblizeg grada i otici do stridera/mage guild....Za mapu jos jedna stvar,koji ce mi strelica da mi pokazuje put,to tako ne cini igru zanimljivom.

a sad oblivion
Prednost sveta je sto nije tako sumoran kao morrowind,ima normalna suma i zelenilo,znaci raj za oci.Grafika je sasvim lepa,zivopisna i sve.SI je majka od price,kao i u morrowindu osnovna prica je klise ali nastavak je da tastaturu polizes!
SHeogorath mi je postao omiljen princ,zao mi je sto je nestalo ali svet TES-a mora da ide dalje.Nisam se jos odlucio da li mi se svidja sto ima samo jedan daedric hram i radis quest,u morrowindu si morao da ga iskopas,a i da pljackas koliko si hteo i zaradjivao para ^^.kao sto sam vecrekao izbacili su neke skillove kao spear,medium armor i tako dalje i spojili preostala oruzija sto mi se ne svidja.Ne svidja mi se to sto protivnici napreduju,ja sam imao lvl 40 dark elf assassina i nisam se pitao medvedu,njegovo ime mi se javlja u kosmarima...west weild brown bear den hunter,to je sest reci!bio je jaci nego Jyggalag!tad me je oblivion smorio posto sam video da je moj lik sranje koji se nije pitao jednoj zivotinji,uzivao sam u sporednim questovima,fighter guild je krajnje ne zanimljiv,magovi su ok,dark brotherhood je ok,ali ima najzanimljivije questove,thiefovi imaju najbolju pricu.

ovo za lovce na vampire i za 250 golda po jednom vampire dustu,nabudzi ti rank na archmage-a u mages guildu i dobijes onaj chest sto ti 1 nedeljno moze udesetostruciti neki alchemy regent,ubaci jedno 30 vampire dustova unutra i gledaj kako se bogatis i na visokom lvl-u
We come from the land of the ice and snow,
From the midnight sun where the hot springs blow.
The hammer of the gods will drive our ships to new lands,
To fight the horde, singing and crying: Valhalla, I am coming!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 488
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:31 pm
Lokacija: Vrbas

 Re: The Elder Scrolls: Morrowind and Oblivion

Postod Kessa u Pon Sep 21, 2009 9:45 pm

E evo posle nekog vremena i ponovnog igranja obliviona(bez bugova) kao i ostalih delova iz tes serijala mogu da vam kazem da je osecaj strava...

E sad moje misljenje o Oblivionu, Morovindu, pa mozda i jos nekim igrama iz tes serijala :)

E ovako prvo ko je od vas igrao sve arenu preko dosbox emulatora, naravno bez obzira koliko je stara, zahtevna je zbog svog emulatora, ali ponovo radi i na nekim slabijim konfiguracijam, igra mozda ako se zanemari grafika uopste nije losa, cak je glavni quest dovoljno dug tacnije onoliko koliko dugo izbefgavas da spavas po krcmama, jer da bi sakupio svih 10 delova magicnoh stuff-a, potrebno je da spavas kako bi te duh jedne zene posecivao(ne secam se imena) i rekao ti sta i kako dalje da radis :) ovo je samo kratko, da usput imate i mapu celog tamriela, i mozete otici od vrhova Vvandenfela(valjda sam lepo napisao) pa do ostrva koje skroz na jugo zapadu mape :)

E sada Daggerfall kao nastavak ili poznatiji isto i kao Arena2 nije los, vec sa nesto boljom grafikom za samo godinu dana u odnosu na to kad je izasla Arena, e ovom delu se nisam dovoljno posvetio, pa dobro nisam nimalo ali ima vremena :)

TES Legends: Battlespire e za ovu igru se moze reci da je prethodnik obliviona, jer jednostavno se radnja obliviona nadovezuje na radnju Battlespire-a, jer ti kao carobnjak proteras Mehurs Dagona u prostore obliviona, tako dase on kasnije vraca sa osvetom :)

Morrowind, pa igra je jedna od boljih, ali ima dosta nepotrebnih skilova koje te koce u samom toku igranja, onda sto se tice magicke, u samom startu igre ne valja sto za njenu regeneraciju, je potrebno vreme odnosno da se saceka, jer se sama i ne regenerise :)
Onda kao jos jednu manu, moram da navedem ogromnu mapu koja sa tom svojom velicinom je neupotrebljiva. da je malo kompaktnija.
E sad neko rece da je morrowind dosta sumoran, pa dobro iskreno sta mozes da ocekujes od kraja u kome ima vulkana, i u kome zive dark elfovi, mislim da je bas odradjen kako treba :)
E sad igra je dovoljno duga i sa svoje dve ekspanzije je izuzetno zanimljiva, tu bih kao prednost u igri izdvojio likantropiju, koja uz postajanje vampira daje dodatne misije, naravno likantropija je bila zastupljena i u prethodnim delovima :)
Dobro mana je jos i to sto ima dosta slicnih npc-ova, ali dobro to je vec sama izrada igre :)
Razvoj lika mi se svidja u pocetku je spor, ali kasnijim i kasnijim igranjem postaje sve brzi :)
Mana u igri je prevara prodavca gde moze da se zaradi dobra suma novca, prodajom enchantovanih stvari ali uz prethodnu kupovinu svih mofucih nebitnih stvari prodavca, pa naknadnom prodajom istih :)
eto to su neki od moji utisci o igri :)

E konacno oblivion, naslednik battlespirea :)
Da logicno je da u igri ne postoji misija u kojoj mozete ici u shrine of Mehurs Dagon, i izvrsiti misiju i dobiti nesto sjajno, ako ste ga prethodno proterali u planes of oblivion :)
E da igra obiluje raznovrsnim NPC-ovima, kao i dosta velimkim brojem side questova, e sad kao manu u oblivionu mi se ne svifja sto je gust raspored oblivion gate-ova, pa je tako skoro neizbezno proci nekuda a ne naleteti na kapiju, e sad druga mana je sto nema bolesti likantropije koja bi dala neke dodatne kvestove igrajuci kao likantrop :)
Dobra stvar u oblivionu je ta sto su napravili direktan reset novca kod trgovaca, tako da potreba za kupovanjem nebitnih stvari pa prodaje istih ne postoji jednostavno se ode sa par enchantovanih stvari i eto dobre zarade :)
Da jos jedna prednost u oblivionu je ta sto su skilovi uprosceni i time izbaceni nebitni, tako da ne mora da se ceka na neke stvari dugo dok se ne nabije skil pa recimo da se enchantuju stvari, e jos jedna dodatna i dobra stvar u oblivionu je sto ne mora da se postane apprentice of alchemy da bi mogo da se vidi prvi efekat nekog ingredienta kao i da se koristi mortar & pestle :)
Da sto se tice glavnog questa dovoljno dug da ne smori ali opet dovoljno sazet da bi sve vreme bili u prici :)
Da stos e tice rasa i skilova kao i birthsignova i klase, nije moguce da bas svaki skil doteras do visokog nivoa, jednio ukoliko ne radis nesto sto nije u opisu same rase, jer malo bezvezno izgleda uzeti wood elfa i igru igrati blunt oruzjem, kao i uzeti orc i igrati sa lukom i strelama i oblacitiga u light armor :) mislim sam opis lika izdvaja odredjene skilove, i stavlja ih iznad drugih, tako da ukoliko igras onako kako je u opisu lika igra ce da bude zanimljiva...
E sad razvoj lika, pa definitivno cudan, i malo nezgodan, brz razvoj lika u oblivionu ima za posledicu da i neprijatelji brzo postaju jaci tako da neke misije koje su sa nekim razlogom preskocene na pocetku, mogu lose da se odigraju u daljem nastavku igre, tipa ukoliko misiju "battle for castle kvatch" irate u samom startu igre docekace vas scampovi i fire atronach-ovi, ali ako je igrate u kasnijem periodu kao tipa kada vam treba "Aid for Bruma" e onda se ona otezava utoliko gore ako ste zatvorili prethodno dosta oblivion gatea i odigrali dosta side questova, jer ce level da vam dostigne veliku vrednost, tako da cete u kvatch-u imati problema sa dragonima, i ostalim onim zivotinjkama koje su slicne, ali ne izuzimajuci Atronach-ove koji apsorbuju magiju kao u skampova i ostalih stvari koje ce tu da zagorcaju quest :)

S obziromd a sam cu negde da ce 2011 da izdje sledeci serijal TES-a, i da ce se odigravati u Skyrm-u, kao na foru gradjanskog rata u drzavi ili delu tamriela gde su nord rase :) bice zanimljivo i to odigrati :)


Vi se smejete, jer sam ja drugaciji. Ja se smejem, jer ste svi vi isti...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 266
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 8:26 pm
Lokacija: Niš

 Re: The Elder Scrolls: Morrowind and Oblivion

Postod Lorkind u Uto Sep 29, 2009 7:31 pm

ja to jedva cekam i slazem se sa svime sto si rekao
pitam se da li je izasao Infernal City (prvi roman u serijalu TES knjiga)
We come from the land of the ice and snow,
From the midnight sun where the hot springs blow.
The hammer of the gods will drive our ships to new lands,
To fight the horde, singing and crying: Valhalla, I am coming!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 488
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:31 pm
Lokacija: Vrbas

 Re: The Elder Scrolls: Morrowind and Oblivion

Postod Kessa u Pon Okt 05, 2009 10:14 pm

Cekaj Infernal City ce biti prva knjiga TES serijala, koja ce pratiti pricu i desavanja, igre i bice uradjena po igri, ili cisto onako proizvoljno ali pratice istoriju Tamriela?

Usput kako sam uspeo da vidim, na jednoj mapi Tamriel je pa takoreceno samo jedan kontinent tog sveta, tako da ako pisac knjige pusti svoju mastu, mozda nam docara i susedni deo Tamriela, po nazivu Akatosh :)


Vi se smejete, jer sam ja drugaciji. Ja se smejem, jer ste svi vi isti...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 266
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 8:26 pm
Lokacija: Niš

 Re: The Elder Scrolls: Morrowind and Oblivion

Postod Kessa u Uto Okt 06, 2009 5:44 pm

E da ja se izvinjavam, skoro sam obrnuo igru po prvi put, mislim na main quest, i to bez ikakvih bugova, kojie sam imao ranije i sad kapiram da sam se zeznuo, Akatosh je ustvari onaj zmaj u kojeg se Martin pretvorio kad je pobedio Mehurnes Dagona, inace ako sam dobro upucen to je isti onaj zmaj koji je na ikonici i u tittle menu u morrowind-u :D


Vi se smejete, jer sam ja drugaciji. Ja se smejem, jer ste svi vi isti...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 266
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 8:26 pm
Lokacija: Niš

 Re: The Elder Scrolls: Morrowind and Oblivion

Postod Julius u Pet Dec 21, 2012 11:06 am

Juce instalirah Oblivion,ponovo. Kao da nikad ranije nisam igrao. Sad vodim Wood Elfa.
Živimo sramno, da sahrane nas ponosne.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 407
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 2:20 am
Lokacija: Beograd

 Re: The Elder Scrolls: Morrowind and Oblivion

Postod Kessa u Pon Dec 31, 2012 8:05 pm

Oblivion je definitivno vecna igrica, nikada nece da izadje iz mode... :D


Vi se smejete, jer sam ja drugaciji. Ja se smejem, jer ste svi vi isti...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 266
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 8:26 pm
Lokacija: Niš

 Re: The Elder Scrolls: Morrowind and Oblivion

Postod Julius u Uto Jan 01, 2013 4:06 pm

Živimo sramno, da sahrane nas ponosne.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 407
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 2:20 am
Lokacija: Beograd

Prethodni

Povratak na FRP i RPG igre

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron