Wes Craven vs John Carpenter - Ko je bolji?

Horor filmovi, knjige, igre...

Moderator: GilGaladriel

Karpenter

Postod Archmage u Ned Mar 02, 2003 4:23 am

Karpenterovi filmovi imaju bolju atmosferu. Krejvenovi filmovi su mi u zadnje vreme smesni a na strasni.
Help us Lords of Kobol
Let us walk the path of righteousness
And lift our faces unto your goodness
We offer this prayer

http://anonimus79.deviantart.com/
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Sre Jan 02, 2002 1:21 am

Postod Ober u Pet Apr 04, 2003 6:28 pm

pa .. dao bih glas onom stolaru ali ni on mi u poslednje vreme nije neshto omiljen zbog duhova sa marsa .... to je .... tooo jeee ... toliko losh film da ja ne mogu da verujem i necu ni da pricham ....

a inache jel karpi rezirao IT .. neko je napisao da je rezirao Stvor-a pa sam posmislio da je mislio na to ... mislim da nije on ali nema veze ... eeee It je mnoogo dobar film samo shto ga nevidjeno usrashe na kraju ... ja ga tokom cela tri sata hvalim a onda sam na kraju hteo da razlupam monitor ... bruka shta uradishe ... bar je knjiga neprevazidjena ...

ves-a znam samo po vrisku i po meni to nisu horor filmovi nego parodije ... chak mi je i mrak film tri puta bolji od toga ....

a maglu nisam gledao, mada ako se mislim na King-ovu Izmaglicu (kako je kod nas knjga prevedena) onda ... ili je to onaj film u luci, neka magla, gusari ... opet brkam stvari . prolupao shta cete :) ...

inache preporuchujem vam sve filmove koji su radjeni po king-ovim knjigama .. a i knjige naravno ... e to stvarno vredi (mada je i to sada pochelo malo da se komercijalizuje ali samo maaaalo ) .... bar koliko sam video tih filmova ima bash dosta ... a ne onaj klajv barker ili kako vec koji mi je bash bzvz ....

evo ja sada gledam Rose Red ... i josh nisam provalio koliko je star film i kada je knjiga snimljena ali film ide na tri cd-a i traje 4.5 sati ... i to onog starog kvalitetnog horora ... ovde uglavnom preovladjuju duhovi i ukleta kuca ali mi se jako svidja ... pa ipak je to king ....

auuu skrenuh ja sa teme :) ....
dakle blaaaga prednost stolaru mada me je razocharava u poslednje vreme .....
Moyers: What happens to the idea of the dignity of the human species if population growth continues at its present rate?

Asimov: Democracy cannot survive overpopulation. Human dignity cannot survive it. Convenience and decency cannot survive it. As you put more and more people into the world, the value of life not only declines, it disappears. It doesn't matter if someone dies. The more people there are the less one individual matters.
Korisnikov avatar
Apokalipsa
Apokalipsa

Pridružio se: Pet Avg 17, 2001 11:08 am

Postod Maglor the Minstrel u Ned Apr 06, 2003 10:48 pm

Obere, mislili su na "Thing" a ne na "IT". Inace mislim da "Vrisak 1" i nije toliko los, koliko su uzasna ostala dva. Uzgred, sta je to "Rose Red"?
Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Sub Mar 23, 2002 12:46 am

Postod Ober u Pon Apr 07, 2003 9:09 am

rose red ti je, koliko sam shvatio, najnoviji film (ili ce da bude prikazivan kao serija) stivena kinga ... radi se o ukletoj kuci punoj duhova koju tim struchnjaka krece da ispita, snimi i tako dalje ... naravno kuca ozivljava, pochinje da ih jede jednog po jednog i tako dalje ... mislim da je ovo vec ekranizovano na neki nachin ali ipak je ovo mnogo dobar i kvalitetan film ... traje 4.5 sata i ne zalim to vreme shto sam potroshio .... ako hocesh mogu da ti narazem pa kada sledeci put budesh dolazio da ti dam ....
Moyers: What happens to the idea of the dignity of the human species if population growth continues at its present rate?

Asimov: Democracy cannot survive overpopulation. Human dignity cannot survive it. Convenience and decency cannot survive it. As you put more and more people into the world, the value of life not only declines, it disappears. It doesn't matter if someone dies. The more people there are the less one individual matters.
Korisnikov avatar
Apokalipsa
Apokalipsa

Pridružio se: Pet Avg 17, 2001 11:08 am

Postod Dain u Uto Apr 08, 2003 3:44 pm

Nije Karpenter rezirao IT sto posto... A sto se tice filmova po knjigama Stivena Kinga, SVI do jednog su lose realizovani, osim, naravno Trkaca...
"Willing is not enough, we must do. Knowing is not enough, we must apply."

"I don't like jellyfish, they're not a fish, they're just a blob
They don't have eyes, fins or scales, like a cod
They float about stingin' people in the seas
An' no one eats jellyfish with chips and mushy peas.
Get rid of them!"
Korisnikov avatar
Dain
Dain

Pridružio se: Uto Jun 18, 2002 7:07 pm

Postod Melian u Sre Apr 09, 2003 3:17 pm

Prvo tesko ih je porediti jer su skroz dve razlicite skole horor filma u pitanju, ali ako pricamo o kvalitetima njihove rezije (tehnicki plan) Carpenter je tata za Cravena ... Prvo Carpenter je mnogo originalniji reziser i ume fenomenalno da manipulise strahom koristeci se veoma sofisticiranim metodama a Craven je vise prototip Holivudskog rezisera tj ide na petparacke - jeftine trikove na koje se loze klinci ... sve ima svoje, mada filmovi i jednog i drugog donose kintu producentima :lol:
Za mene je Carpenter najveci moderni reziser horor-a, morala sam se tako ograditi jer ako pricamo o starim hororima onda ne smemo zaboraviti Italijansku i Nemacku (expresionisticku skolu).
Melian - Maya
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Uto Mar 25, 2003 2:57 pm

Postod Bizli u Pet Avg 22, 2003 1:50 am

karpenter je bolji. kravenovi tin filmovi su za zesci smeh.
the honored god
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Pet Avg 15, 2003 11:28 pm

Postod MaX u Pon Avg 25, 2003 4:48 pm

Ljudi bre, pa Freddy je kralj horora!!! Wes, definitivno... Meni je on nekako vedriji, ne volim previse mracne i straightforward horore...
http://www.benchmark.co.yu
The Hardware Website
ONLINE IT COMMUNITY
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Čet Avg 21, 2003 2:42 pm

Freddy vs Michael

Postod Silver MooN Death u Čet Dec 18, 2003 2:35 pm

pa sta znam...
Freddy mi jeste jedan od omiljenih horror likova, ali ga ne mogu proglasiti kraljem...
samo zato sto mi NIKADA nije bio strasan!

sa druge strane tu je Michael Myers i prvi deo Halloween-a koga sam se izuzetno plasio kao klinac!

ovo sam pretvorio u duel izmedju njihovih glavnih kreacija, a ne samih rezisera ;->

oba rezisera su imala svoje uspone i padove ...
Wes je imao "Dracula 2000" (mada je tu bio producent),
a John "Ghosts of Mars" za koji nemam reci!

u svakom slucaju, mislim da cu svoj glas dati Johnu, zato sto je ipak snimio neke (meni) ne zaboravne filmove: "The Fog", "Halloween", "The Thing" ...

btw
imam celu kolekciju Halloween serijala na DivX formatu (osim 9. koji je tek najavljen)

ko ima Friday 13th ili Freddy-a (kolekcije) neka mi se javi, ako je raspolozen za razmenu.
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Uto Dec 16, 2003 2:58 pm

Postod black_totem213 u Pet Jul 02, 2004 4:00 am

john Carpenter prvo njegov lik michael myers je ipak n01 u odnosu na ostale boogeymens fazone

dalje kod Carpentera je uvek izrazena dobra muzika i sami efekti bitmog momenta , dok za razliku wes craven
je ok ali njegovi likovi su mi malo komicni
The acceptance of the idea, it is something that you thought only children and fools believed in. It undermines your beliefs in yourself, in the world. But then you come to understand------------krycek
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 12:33 pm

Postod dd fan u Pet Jul 02, 2004 2:22 pm

Michael Myers vs. Freddy... hmmm, nereseno :)

Ali je Carpenter bolji reziser.
I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother,
even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.

Na vređanja i vulgarnosti u direktnom obraćanju modovi treba/moraju da reaguju! :P
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Ned Okt 28, 2001 12:58 am

Postod Aducabar u Sub Jul 03, 2004 6:58 pm

Drvodelja...
Slika

Gori more,
tope se planine,
od lepote tvoje
i tvoje blizine.
Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju

Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm

Postod Crkotina u Sub Jul 03, 2004 7:03 pm

Ves Krejven je zanimljiv kao ličnost, strašna stvar
su skrimovi, samo kada razmisliš malo o tom.
Ljubichasto Ljubichastilo
Crnilo Smrth
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Uto Jul 22, 2003 9:44 am

Postod dd fan u Sub Jul 03, 2004 8:40 pm

Ja kolko god razmisljao o njima moje misljenje se bas i ne menja ;)
I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother,
even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.

Na vređanja i vulgarnosti u direktnom obraćanju modovi treba/moraju da reaguju! :P
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Ned Okt 28, 2001 12:58 am

Postod Crkotina u Ned Jul 04, 2004 1:30 am

Pazi, ti filmovi nisu napravljeni da glavna svrha
bude zastraš, iako su ga zato najvipe gledali (ameri
zaostali), ljudi nisu shvatili da je on hteo da ismeje
čitav talas američkih koljač horora tipa Sleepaway
Camp, Helloween, Friday... U tim filmovima mu je
baš uspelo da dočara takvu bizarnu atmosferu, a
nastavci imaju mnogo smisla, nisu tu da bi samo bili