Stephen King

Horor filmovi, knjige, igre...

Moderator: GilGaladriel

Stephen King

Postod Ober u Pet Apr 04, 2003 6:35 pm

pa, da li chitate King-a, da li ste gledali neke filmove koji su snimljeni po njegovim knjigama i kako vam se sve to dopalo ....
Moyers: What happens to the idea of the dignity of the human species if population growth continues at its present rate?

Asimov: Democracy cannot survive overpopulation. Human dignity cannot survive it. Convenience and decency cannot survive it. As you put more and more people into the world, the value of life not only declines, it disappears. It doesn't matter if someone dies. The more people there are the less one individual matters.
Korisnikov avatar
Apokalipsa
Apokalipsa

Pridružio se: Pet Avg 17, 2001 11:08 am

Re:

Postod Archmage u Sub Apr 05, 2003 1:09 am

Citao sam dosta njegovih knjiga, Edicija vukodlaka na primer, pa Magla, itd. Sto se filmova tice, gledao sam uglavnom one iz nekoliko delova, kao mini serije: Tominokeri, Uporiste,...
Help us Lords of Kobol
Let us walk the path of righteousness
And lift our faces unto your goodness
We offer this prayer

http://anonimus79.deviantart.com/
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Sre Jan 02, 2002 1:21 am

Postod SALMON u Sub Apr 05, 2003 6:07 am

8)

Knjige su naravno nenadjebive..

Gledao sam i mnogo filmova koji su snimljeni po njegovom radu, ima dobrih, ali i losih...

Uostalom kao i kod svih, ali knjige jesu bolje neko sto mnogi pisu, upravo zbog toga je King toliko cenjen u svetu...

8)
DROGA NIJE ZIVOT, ZIVOT JE DROGA!
UZIVAJ, to je jedino sto se racuna! ::N::

Trust and Love
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Sub Apr 05, 2003 2:22 am

Postod GilGaladriel u Ned Apr 06, 2003 1:19 am

Ja sam zasad chitala samo vrecu kostiju. Dopala mi se, ali nije bash literatura po mom ukusu. Ne znam, pred kraj je knjiga pochela da potseca na neki jeftini horor ZHNJ produkcije... nekako bedno. Ali cu svakako prochitati josh neshto od njega. Imate li neku preporuku?
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm

Postod SALMON u Ned Apr 06, 2003 7:35 pm

8)

sve sto je on napisao dobro je na svoj nacin:

izdvojicu TO! (originalni naslov je IT!), prevod mnogo znaci, probaj naci od Gorana Skrobonje...

ma sve je o-kej ako je prevod dobar ako nije onda sve zvuci siptarski

uzivaj

stara izdanja potrazi u biblioteci..!

8)

Trust and Love
Korisnikov avatar
Član
Član

Re: Stephen King ... jedan od najboljih ....

Postod Lutjena u Ned Apr 06, 2003 10:25 pm

Ober je napisao:eto istiniski me je zachudilo zashto niko nije postavio ovu temu ...
pitanje je da li chitate King-a, da li ste gledali neke filmove koji su snimljeni po njegovim knjigama i kako vam se sve to dopalo ....

pa postavila sam je ja pre godinu dana......ali nema veze
king je jedan od najboljih pisaca....
gde mogu da nabavim neki njegov film
nemojte me terati da vristim...........
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Pet Sep 28, 2001 9:08 am

Postod Maglor the Minstrel u Ned Apr 06, 2003 10:59 pm

Mislim da je ovu temu otvorila Yavanna na SF forumu tako da King i nije bas zanemaren. Mogao bi mozda temu odande da prebacis u horor jer se vec koliko toliko razvila diskusija koja je prekinuta.
Sada su poceli da se prikazuju neki filmovi radjeni po njegovim knjigama u delovima na RTS-u ali ja ne znam kada se daju pa sam verovatno propustio dosta. Inace procitao sam "Vrecu kostiju" i "Zamku za snove". Prva i nije toliko losa ali mi se druga definitivno nije dopala. Inace imam dosta Kingovih knjiga na racunaru (ukupno 78), ali me uzasno mrzi da kvarim vid citajuci na taj nacin, a nigde ne mogu da nadjem njegovu "normalnu" knjigu izuzev ove dve koje sam naveo.
Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Sub Mar 23, 2002 12:46 am

Postod Ober u Pon Apr 07, 2003 9:14 am

definitivno preporuchujem I.T. ... naravno knjigu koja je mnogo dobra ... prevod koji sam chitao je bio zadovoljavajuci a shto se tiche filma bio je krajnje dosledan i tek na kraju sve upropastio ... kao shto sam vec rekao ....
Mislim da je ovu temu otvorila Yavanna na SF forumu

samo ne znam kakve veze ima King sa SF-om :P ...
a inaceh gde je taj Sf FORUM? :) ...
Moyers: What happens to the idea of the dignity of the human species if population growth continues at its present rate?

Asimov: Democracy cannot survive overpopulation. Human dignity cannot survive it. Convenience and decency cannot survive it. As you put more and more people into the world, the value of life not only declines, it disappears. It doesn't matter if someone dies. The more people there are the less one individual matters.
Korisnikov avatar
Apokalipsa
Apokalipsa

Pridružio se: Pet Avg 17, 2001 11:08 am

Postod Dain u Pon Apr 07, 2003 4:01 pm

Ja sam citao od njega Vrecu kostiju i mnooooogo mi se dopala, isti i Izmaglica. A ni Talisman koji je pisao zajedno sa Straubom ne zaostaje cak je jedna od boljih epic-horora koji sam citao...
"Willing is not enough, we must do. Knowing is not enough, we must apply."

"I don't like jellyfish, they're not a fish, they're just a blob
They don't have eyes, fins or scales, like a cod
They float about stingin' people in the seas
An' no one eats jellyfish with chips and mushy peas.
Get rid of them!"
Korisnikov avatar
Dain
Dain

Pridružio se: Uto Jun 18, 2002 7:07 pm

Postod SALMON u Pon Apr 07, 2003 6:26 pm

8)

Dain u pravu si za Talisman,

meni se svideo neopisivo:

mozda nisi znao ali napisali su i nastavak,

naslov je Crna Kuca...

Jos uvek nisam citao tu knjigu jer je i ona debela koliko i njen prvi deo!

priblizno 1000 strana!

8)

Trust and Love
Korisnikov avatar
Član
Član

Postod GilGaladriel u Pon Apr 07, 2003 8:58 pm

Ql... moram da se dam u potrago za bar nekom od ovih knjiga. Inache, kakva je Pet Cemetery? Ramones-i imaju pesmu koja je na soundtracku za film, ali ja fim nigde ne mogu da nadjem, a bogme ni knjigu. Dakle, jel chit'o neko?
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član

Postod Nameless u Uto Apr 08, 2003 12:32 am

Chito nisam,al gledo jesam.Onako , i nije neki film.Imam utisak da je knjiga mnogo bolja.A preporucio bi i Cujo(Kudzo).Naime radi se o jednoj fenomenalnoj i jako lepo napisanoj knjizi sa ne tako misticnom i tipicnom horor radnjom.
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Sre Mar 12, 2003 4:30 am

Postod SALMON u Uto Apr 08, 2003 7:30 am

8)
GilGaladriel je napisao:Ql... moram da se dam u potrago za bar nekom od ovih knjiga. Inache, kakva je Pet Cemetery? Ramones-i imaju pesmu koja je na soundtracku za film, ali ja fim nigde ne mogu da nadjem, a bogme ni knjigu. Dakle, jel chit'o neko?

Ja nisam citao tu knjigu, ali sam gledao film.>!

Sto se tice Ramonesa King je njihov fan, zato ga ovi i spominju u live pesmi, a i sam S.King pomalo svirucka.

Sto se tice Kudza meni se nije nesto preterano svidela knjiga, ali je svakako vredi procitati.

8)

Trust and Love
Korisnikov avatar
Član
Član

Postod GilGaladriel u Sre Apr 09, 2003 12:48 am

Nisam znala da i King svira... za ramonese znam... Do nema veze. Nego, gde da nadjem knjigu, imate li ideja? Mislim, ocu da kupim, ne volim biblioteke... i vredi li pogledati film>? mislim na pet cemetery....
Korisnikov avatar
Član
Član

Postod SALMON u Čet Apr 10, 2003 8:09 pm

8)

Ako volis klasicne horor filmove iz perioda kada jer i taj film

naparavljen,

onda ga slobodno pogledaj jer neces pogresiti..!

... iznajmi prvi deo!

A sto se tice kupovine knjiga

ja bih ti ipak savetovao biblioteku za pocetak,

a onda ces posle sama izabrati!!!

citaj,

UZIVAJ!

8)

Trust and Love
Korisnikov avatar
Član