[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Muzicke vesti

Muzicke vesti

Šta vam se sviđa, ne sviđa i aktuelna događanja

Moderatori: GilGaladriel, genije narcis, Queen of the Reich, Nienora

 Muzicke vesti

Postod Queen of the Reich u Uto Apr 26, 2011 2:16 pm

Dvoumila sam se da li da temu pocnem losim ili dobrim vestima iz sveta muzike pa sam zakljucila da ona koju cu prvu podeliti sa vama ne mora obavezno da se protumaci kao losa ;) Dakle:

Vec neko vreme fanovi benda Kamelot znaju za cinjenicu da dugogodisnji frontmen ovog benda koji je obojio bend jedinstvenim vokalom i velikom harizmom koja se vidi na bini ne peva na njihovoj tekucoj turneji povodom poslednjeg albuma. Suskalo se stosta, od toga kako su u pitanju zdravstveni problemi, do toga da je njegov odlazak konacan. Ovo potonje je bilo i tacno, a sada je i zvanicno - Roy Khan vise nije deo Kamelota. Zvanicna izjava na njihovom sajtu:
http://www.kamelot.com/site/news/kamelo ... /#more-823
Mislila sam da ce mi biti vise zao jer sam im veliki fan, ali mozda promena i nije tako losa stvar, pogotovo sto im je poslednji album "Poetry for the poisoned" veliki pad u kvalitetu, sto se mene tice.
Khan u akciji uzivo za kraj posta:
Democracy dealers provide us with pain
In the eyes of our butchers we all are the same
The Crescent, The Cross, all the gods failed
No one can save us, we're already dead

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1432
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 8:20 pm
Lokacija: The Dreaming

 Re: Muzicke vesti

Postod Nienora u Sre Apr 27, 2011 8:21 am

ali, ali Khan :cry:

mada, slazem se da je poslednji album njanjav u odnosu na ostale, tako da ostaje da se nadamo da ce biti bolje :]
Change the inside!
...drink the rain...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2450
Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 9:57 pm
Lokacija: Bg

 Re: Muzicke vesti

Postod Queen of the Reich u Sre Apr 27, 2011 10:29 pm

Zence mi i ja se slozile? Neverovatno :$bravo: :feler:

Sledeca vest je iz tabora no.1 progresivnog metal benda Dream Theater:

U uzi izbor za bubnjara ovog benda koji pred sobom ima tezak zadatak zamene Mike Portnoya, uslo je sledecih sedam:
Aquiles Priester, 39 godina (ANGRA, PAUL DI'ANNO)
Peter Wildoer, 36 godina (DARKANE)
Marco Minnemann, 40 godina (KREATOR, NECROPHAGIST, EPHEL DUATH, JOE SATRIANI)
Virgil Donati, 52 godina (PLANET X, SEVEN THE HARDWAY)
Derek Roddy, 38 godina (HATE ETERNAL, NILE, TODAY IS THE DAY)
Mike Mangini, 48 godina (STEVE VAI, EXTREME, ANNIHILATOR)
Thomas Lang, 43 godina (JOHN WETTON, ROBERT FRIPP, GLENN HUGHES)

Da vas podsetim, Portnoy je bend napustio u septembru 2010. jer je, po njegovim recima, zeleo pauzu na koju nisu pristale kolege iz benda, tako da su nastavili dalje bez njega. On je proveo jedno vreme kao bubnjar Avenged Sevenfold, ali kako to nije potrajalo Portnoy je na svojoj Facebook stranici objavio kako je pokusao da stupi u kontak sa bivsim kolegama iz Dream Theater i da razgovara o povratku u bend, no oni nisu bili zainteresovani.
Democracy dealers provide us with pain
In the eyes of our butchers we all are the same
The Crescent, The Cross, all the gods failed
No one can save us, we're already dead

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1432
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 8:20 pm
Lokacija: The Dreaming

 Re: Muzicke vesti

Postod Queen of the Reich u Pet Apr 29, 2011 8:45 am

Bivsa pevacica benda Nightwish Tarja Turunen ce nastupiti 25. juna ove godine na moto skupu u Debeljaci. Karte su u pretprodaji 800,00 dinara, na dan koncerta ce biti 1000,00 i uskoro ce biti dostupne i preko Eventima i Ticketline.
Ko ne zna gde je Debeljaca, a zanima ga
http://www.maplandia.com/serbia-and-mon ... debeljaca/
Ulaznice su super povoljne, steta je propustiti ako ste fan, a i ako ste malo manje fan :)
Democracy dealers provide us with pain
In the eyes of our butchers we all are the same
The Crescent, The Cross, all the gods failed
No one can save us, we're already dead

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1432
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 8:20 pm
Lokacija: The Dreaming

 Re: Muzicke vesti

Postod Pauleta u Pet Apr 29, 2011 10:23 am

Halal vera Cico, konacno jedna zanimljiva tema na MuziKi vredna redovnog pracenja :da:

Glede prve vesti, sta mislite ko bi mogao da ga zameni? Fabio Lione ne zvuci uopste lose sa Kamelotom (ako je za verovati jutjubu), al' opet, on ima svoj bend i glupo bi bilo nekako da ih Kamelot razbija, a i bojim se da bi ubrzanim tempom krenuli da pevaju o zmajovima i neokaljanim devicama, a Kamelot je ipak bio nesto vise ;) S obizrom da znam za ukupno 4 HM pevacha ne mogu da pretpostavim ko bi mogao da nasledi Kana. Neciji vlazni snovi (ok, Seletovi :D) bi bili da tu upadne Gildenlow, a ja se bojim nekog prelaznog freelance resenja poput Landea.


Glede druge vesti, uvek sam imao utisak da je Portnoj dusha DTa, mada sam u zadnje vreme cesto citao kako je terorisao sve zivo i mrtvo u bendu. No, meni se cini da je njihov najveci problem Labri, a ne Majk, i da su pogresnoga izbacili :P

Glede trece vesti, idemo ^^ jos kad bih znao gde je Debeljaca :?
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: Muzicke vesti

Postod Queen of the Reich u Pet Apr 29, 2011 8:24 pm

Hvala Relja :D

Kamelot sa Fabiom zvuci fantasticno, kao i sa Tommyjem Karevikom (Seventh Wonder), kao i sa Michaelom Eriksenom (Circus Maximus). Ali ako cemo iskreno, Fabio ROCKS. Moje licno misljenje je da oni nece uzimati ni prelaznog pevaca, niti nekog extra poznatog. Sto se Seletovih vlaznih snova tice :lol: Daniel ne dolazi u obzir zato sto je autor svoje muzike i ne bi pristao da bude SAMO frontmen. Kao sto sam vec i rekla, bice im tezak zadatak da nadju dovoljno harizmaticnog frontmena da zameni Khana, vokalni deo ocigledno i nece biti neki problem - ma koliko fanovi voleli bas Royovu boju glasa :)

Mikey je i po meni bio dusa DT, ali znas kako, da sam na njihovom mestu i da je meni tako objavio kako se smorio i pravi mi se pauza pa onda svirao sa Avenged Sevenfold itd. pa kad se izdovoljio trazio da se vrati, i ja bih mu vala rekla "E sad ne moze, nisi ti jedini". Doduse, ne bih to rekla preko advokata kao oni :) Sto se tice LaBriea, ne znam koliko si pratio njihova live DVD izdanja, covek nikad bolje nije pevao, honest :da:

Ja bih na Tarju sa sve decom, Zoki je nekada obozavao :D A okacila sam mapu bre :D
Democracy dealers provide us with pain
In the eyes of our butchers we all are the same
The Crescent, The Cross, all the gods failed
No one can save us, we're already dead

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1432
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 8:20 pm
Lokacija: The Dreaming

 Re: Muzicke vesti

Postod Queen of the Reich u Pet Apr 29, 2011 9:11 pm

Behemoth se vraca u kolosek!
U toku prosle godine je frontmenu Behemotha Adamu "Nergalu" Darskom otkrivena leukemija. U medjuvremenu je isao na hemoterapiju, zracenja, uradjena mu je transplantacija kostane srzi i posle nekih pola godine lecenja pusten je kuci. Po izlasku iz bolnice je izjavio "That was not an easy period of my life, but, as I envisioned, I left the hospital victorious." Bend je odlucio da se vrati na turneju u punom sastavu i vec su objavljeni datumi za koncerte po Poljskoj. Nergal kaze:
"I'm proud to announce that we've just nailed these Polish leg of the tour! Fans from abroad, please be patient, Asia, Australia, Europe and US are under working. I'm beyond excited! I wanna see you all out there!"

Mi cemo da pozelimo Nergalu sve najbolje i kazemo STAY METAL!*

Slika




*Iako znam da bi neki rekli "Metal je rat, a mi metalci smo ratnici" ;)
Democracy dealers provide us with pain
In the eyes of our butchers we all are the same
The Crescent, The Cross, all the gods failed
No one can save us, we're already dead

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1432
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 8:20 pm
Lokacija: The Dreaming

 Re: Muzicke vesti

Postod Queen of the Reich u Pon Maj 09, 2011 3:41 pm

K.K. Downing, polovina legendarnog gitarskog dvojca benda Judas Priest je odlučio da napusti bend i to pred početak njihove Epitaph turneje za koju je bend izjavio da im je ujedno i poslednja. Kao razlog za odlazak Downing navodi nesuglasice između njega, ostalih članova benda i menadžmenta. Judas Priest turneju nastavljaju sa gitaristom Richie Faulknerom i u toj postavi ćemo ih i mi gledati u Areni 1. jula ove godine zajedno sa bendom Whitesnake.

Inače, karte za ovaj koncert uopšte nisu tako skupe kao što su neki od nas očekivali (čitajte ja :lol: ), kreću se od 2.800,00 za parter, preko 3.500,00 za fan pit pa do 6.000,00 za lože.
Democracy dealers provide us with pain
In the eyes of our butchers we all are the same
The Crescent, The Cross, all the gods failed
No one can save us, we're already dead

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1432
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 8:20 pm
Lokacija: The Dreaming

 Re: Muzicke vesti

Postod Joffrey Lannister u Pon Maj 09, 2011 6:22 pm

Ja sam negdje cak procitao da je minimalna cijena 3.500. Razlika od 700 dinara mi dodje ko budali samar :).
Vash the Stampede: I meditate diligently every morning. The subject is Life and Love. I quit after three seconds...
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 227
Pridružio se: Ned Jan 17, 2010 5:29 pm
Lokacija: bgd.

 Re: Muzicke vesti

Postod Black Rider u Pon Sep 26, 2011 5:53 pm

http://www.youtube.com/watch?v=8LWtb621DRg

: - )

Šta mislite? Ja ću čekati još sedmicu-dvije da dam konačni sud o ovoj pjesmi.
Član
Član
 
Postovi: 2192
Pridružio se: Sub Apr 15, 2006 11:08 pm

 Re: Muzicke vesti

Postod Pauleta u Pon Okt 03, 2011 7:41 am

Mene se ovaj grashak ne svidja preterano. Mjuza deluje jebacki, prava metlica, a lu rid je bog i batina, ali...recitovanje?!? Ne ide mi to u glavu. Imali su sve elemente da naprave ludacki album, oni napravise recitate.
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: Muzicke vesti

Postod Black Rider u Pon Okt 03, 2011 7:54 pm

Hmm, ono rif počinje zajebaTo, kontaš klasika, razviće se u jebenu pjesmu. E sad recitacija.. ne znam, na prvi pogled ono Metalika wtf.. al ipak moram reći da mi se sviđa, mada jeste pomalo monotono kada slušaš više puta čitavu pjesmu, tj. repetativno. Sad, nadam se da ostale pjesme neće biti na taj fazon, tj. recitacije, već da će biti i malo žeste, al s obzirom da pričaju priču o kurvi Lulu, onda sam pomalo sumnjičav.
Član
Član
 
Postovi: 2192
Pridružio se: Sub Apr 15, 2006 11:08 pm

 Re: Muzicke vesti

Postod Južnjak u Pon Okt 10, 2011 11:40 am

Elem, ko sluša Amorphis (ima takvih?) valjda zna da idu na turneju po dragoj nam Evropi.
Sad, ne svraćaju kod nas, ali će posetiti naše komšije.

09.11. Silver Church Club, Bucharest (RO)
10.11. The 4th kilometer, Sofia (BG)

Datume cele turneje možete naći .
Pričao sam sa našim likovima u eventim-u, i karte za koncert u Sofiji (na koji ja idem) mogu da se nabave . Cena je oko 2500 dinara, i biće organizovanog prevoza ukoliko ima dovoljno zainteresovanih.

Eto, rekoh da obavestim, pa ko voli nek izvoli...
The god of man is a failure
Our fortress is burning against the grain of the shattered sky
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 186
Pridružio se: Ned Avg 07, 2011 12:38 pm

 Re: Muzicke vesti

Postod deedee u Uto Apr 03, 2012 12:11 pm

Moram malo da reklamiram lokalna dešavanja.
http://www.jazzikfestival.com/

Ako zanemarim odličnu Sofiju, Al Fostera sigurno ne treba predstavljati, tu su Jazz Sence i Babos Ba-lan-ce... Ipak, ono što mene veseli jeste Junior Jazzik, tj. drugu godinu za redom lepo osmišljen "koncert" za klince. Uz džez aranžirane poznate dečje pesmice zabava za najmlađe. E, mogu da se vadim na hobita i đuskam do mile volje!
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5453
Pridružio se: Sub Jul 26, 2003 10:07 am
Lokacija: Subotica


Povratak na Muzika

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron