Zemlja Sumraka-Prica prva:Poceci mraka- V glava

Maštovite priče naših članova

Moderator: Earvena

 Zemlja Sumraka-Prica prva:Poceci mraka- V glava

Postod Silvanas u Uto Feb 01, 2011 1:03 pm

Zemlja Sumraka-Poceci mraka

Glava V:
-pod zvezdama-

Malik je jahahao dugo i snazno...neumorno. Bio je jako uplasen u tamnoj noci, osvrcuci se svakog trenutka ima li mu nekoga za petama. Svaki sum i pucket u tisini bio je ubistven. Bilo je za njegove usi previse tiho. Na rastanku prijatelj njegovog oca, njegov vrhovni carobnjak Jaraman, poklonio mu je zvezdu koja je na nebu predstavljala bozanstvo Milosnu Kravu. Prikazivana je kao krava tuznog pogleda koju mazi slepi covek smejuci se. Otac mu je rekao kako ta slika prikazuje njenu milost prema ljudima nesrecne sudbine. Medjutim, on nije mnogo verovao u to. Milost bi se za ovakvu nesrecu odavno pojavila kada bi ikakvo bozanstvo postojalo i mislilo na ljude u patnji. Sada se pak cvrsto drzao za tu ogrlicu i mozda pokusavao da nekakvu hrabrost izvuce iz nje kada nista...ni mac, ni oklop, ni senka ne mogu zadrzati nalete uzasa iz noci. Nikada mu se tako nesto nije dogodilo. Nekakvo prokletstvo, nekakav demon ga je gonio kroz noc, a on nije mogao imati mira. Svetlica je klonuo i oborio glavu frcuci neku svoju tuzbalicu za svojim domom. Dok je puzao kroz noc, prevrcuci se ocajnicki po travi prividjao je neku veliku osobu, tamnu prikazu gigantske pojave koja ga je tukla i bacala po polju. Pao je u neku tesku prividu izmedju sna i jave. U velikom bolu Malik povika iz sveg glasa. Pustio je tezak jauk ocaja ne znajuci kako da ziv izadje iz kandzi ove prikaze koja ga je drzala. „Odagnaj se od mene tamo, jer neces se odupreti svetlu.“, rekao je i uhvatio se za drsku maca. Isukao je mac dok su mu se vreme i prostor, svemir, more, zemlja okretali pred ocima. Mogao je osetiti kako mu zivot napusta udove, kako njegova krv struji sve sporije njegovim venama. Video je u vazduhu nekakvu energiju, nekakvu magiju koja ga okruzuje. Malo je bilo svetlih tacaka, dok se iz nekakvog sredista, nekakve rupe bez dna kretao ogroman vrtlog crnila. Nekakva crna ljiga je putovala u koncentricnim krugovima sa velikim centrom....u samom Maliku!!!
Zivot ga je napustao. Prikaza ga je tukla i gusila ali ne fizicki...nekako je taj bol bio preveliki da bi fizicki bio nanet. Malik je poslednjim atomima snage, osecajuci svaku kap svoje krvi zamahnuo macem udarajuci ostricom svetlom kao zvezde po grudima te prikaze. Tama nije otisla...nije odagnata...vrtlog se skupio i suzio nazad u svog domacina...u mladog decaka bledog lica kome je znoj oblivao celo. Kada se osvrnuo oko sebe, nicega nije bilo. Mac je drzao u rukama, ali one su drhtale a njegovi prsti su brideli. Kao da je zaista sasekao nekoga. Pogledao je mac. U mraku isprva nista nije video. Nakon sto je izasao na svetlost, pogledao je svoj mac. Bio je umrljan crnom ljigom. „Nije bilo prividjenje.“ , rekao je. I zaista, osecao se uzasno. Ta ljiga i crnilo kao da mu je zaista strujalo venama. Kao da se zaista skupilo u njemu. Nije mogao doci sebi. Ali u svemu tome desila se cudesna stvar. To je i Malik naposletku shvatio. On je video magiju oko sebe. Ko god je u svojoj zlobi zeleo da ga zaustavi strahom crne magije pokazao mu je nesto sto mu moze biti od velike koristi. Fokusirao je sada svu svoju preostalu snagu da se seti svakog detalja koji je video. Fokusirao se, ne na crnlo i mrak i zlobu, vec na male svetle tackice koje su plutale vazduhom kao u nekoj drugoj dimenziji, mada su u svom tom ocaju izgledale neverovatno udaljene i nedostizne. Fokusirao se da ih prizove nazad. Jednom mu je otac pricao davno kako je magiju moguce prizvati nazad ukoliko si je nekada ranije susreo. Treba samo da intenzivno osecas isto osecanje u sebi...da se ispunis tim osecanjem koje god ono bilo i magija ce ti se vratiti...za to je potrebno biti veoma strpljiv i fokusiran. Sabrao je sva svoja osecanja u tom trenutku. Bilo je zaista lako, jer osecaj mu je i dalje vibrirao u venama. Krv mu je kljucala od nekakvog besa. Odbacio je to i prihvatio samo ono sto je osecao u tom jednom sekundu kada je primetio plutanje bledozutih svetlica kao kakvih pahulja na neznom vetru u zimskom jutru. Pocele su se oko njegovog maca skupljati ali kao uplasene, od njegovih grudi i glave bezati. Izvadio je taj mac i ispruzio ga napred. Suzbijao je mracne misli primecujuci da kada ih misli svetlice se udaljavaju. Ispruzio je mac i poceo izgovarati reci koje su se na mesecini bledoplavom svetloscu presijavale duz ostrice maca. Svetlice se naposletku pocese spajati i praviti povrsinu, koja kasnije postajuci sve vidljivija i neprozirnija, postade parce nekakve stare hartije. Lebdela je tako u vazduhu. Pokusao ju je uhvatiti medjutim nije mogao. Njegova ruka prosla je kroz hartiju. Ova magijska relikvija nije bila iz ove dimenzije i premda nije bila prividjenje, ona nije bila fizicki tu. Bila je mozda cak i iz neke druge dimenzije, ili pak jedna od onih poznatih magijskih kopija ciji su originali zakopani negde u tajnosti i zasticeni jakom carolijom. Malik je bio svestan da sta god da je to...moralo je biti delo nekoga ko je veliki poznavalac magije i njenih sila. Pod svetlosti zvezda ili kakve lampe ili bilo cega ovaj papir bio je prazan, zut, i pomalo progoreo, ali videvsi dejstvo maca na ove svetlice on ga prvo podize zvezdama, pri cemu rune maca zasvetlese plavo, a onda secivo svog oruzja prinese papiru. Cim mu se priblizi, secivo paca postade zuto kao svici u noci. Osvetlivsi papir vide sledecu poruku: „Bacite oruzje, spalite koplja, rascepite stitove jer vam dobra doneti nece. Koristicete ih u sluzbi smrti...Vi koje su nazivali zivotobraniocima. Bacite ih jer u tami necete znati sta cinite. Zaposece vas onaj koji sada zapose i mene...meni najblizi i najdrazi, a vama uzor i vodja. Bacite oruzje jer za vase spasenje ja, Veliki ne vidim nade!“ Malik je cutecki citao. Cim je njegova misao presla preko ovih reci one nestadose a pojavise se nove: „Bicete krvozedni i ispunjeni tamom. Samo ce plemicka krv biti svesna ovakve nesrece jer je oduvek carska loza snazna. Onaj koji mene sada baci u ovaj vrtlog bacice i vas, neverne koji cete se klanjati i sluziti lazi kako biste od nje dobili odgovor na svoju krvozednost. Dobicete samo iluziju, jer On je iluzionist...Njegova mi magija sada ne dozvoljava njegovo ime upotrebiti protiv njega i ja sada govorim ocaj svoje duse. Ocajan sam u vasem buducem ocaju, nesrecan sam u vasoj buducoj nesreci...Nisam prorok. On mi je rekao sta vas ceka. On mi je zadao najtezi udarac oslobadjajuci na mene tezinu svojih dela. Bacite mac neverni. Secicete njime i sebe i druge. Nece se ni kraljevi spasiti...ni vasi ni tudji....Svi cete se baciti u tamu...svojom ili njegovom voljom...Nema izlaza. Bacite maceve dok jos mozete. Vuk ce ih u vase ruke naterati.“

Papir nestade. Malik se obrusi na zemlju i probudi dugo posle, sa njuskom njegovog Svetlice na svom vratu. Prihvatio se maca. Cutecki je vezao kaiseve svog oklopa, uzjahao ga i nastavio dalje. Zasto da bilo sta kaze o svom strahu kada nema kome? Tama ce progutati sve, on samo odlaze neizbezno...
At least one person who walks this Earth knows your worst side... One is enough for you to be proud, or ashamed. Which one do you deserve? Pride or shame?

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 160
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 12:36 pm

 Re: Zemlja Sumraka-Prica prva:Poceci mraka- V glava

Postod Iris u Uto Feb 01, 2011 10:39 pm

E, a da ne pravis vise novih tema? Sto ne postavljas na jednu? Msm, radi se o nastavcima iste price
"U odredjenom trenutku svoga postojanja gubimo kontrolu nad sopstvenim zivotom i prepustamo se sudbini. Eto, to je najveca laz na svetu."

Be yourself. That's one thing no one can better than you.


Ponekad njace
Okupa se u prasini
Ponekad
Onda ga primetis

Inace
Vidis mu samo usi
Na glavi planete
A njega nema

::L::
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 269
Pridružio se: Sub Jan 29, 2011 9:41 pm
Lokacija: Gornji Milanovac

 Re: Zemlja Sumraka-Prica prva:Poceci mraka- V glava

Postod Silvanas u Uto Feb 01, 2011 11:02 pm

Joooj ne znam ovako lakse...a i ima prostora za komentare nekih veoma interesantnih kriticara. :D
At least one person who walks this Earth knows your worst side... One is enough for you to be proud, or ashamed. Which one do you deserve? Pride or shame?

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 160
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 12:36 pm


Povratak na Priče

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron