[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - The legend of Korra

The legend of Korra

Diskusije o odličnim crtanim filmovima...

Moderatori: Earvena, Lotlorien, rinsvind, Amariana

 The legend of Korra

Postod Sti Jens u Pet Mar 30, 2012 11:28 am

Secam se da je bila tema za Avatar the last airbender, pa reko da otvorim temu za nastavak.
70 godina kasnije Ang je umro i Korra novi avatar dolazi u Republic city da uci airbending. Premijera je 14 aprila ali su dve epizode vec emitovane na nekom blogu, tako mogu da se downloaduju preko torenta.
Za sada izgleda ok, mada dve epizode nisu dovoljne za neki formiran utisak, ipak ne verujem da ce ponoviti uspeh originalne serije.




Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 82
Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 3:03 pm

 Re: The legend of Korra

Postod Thias u Pon Apr 23, 2012 4:25 pm

Baš sam skoro završio Avatara, gledaću i ovo kad bude izašlo...
Član
Član
 
Postovi: 24
Pridružio se: Sre Okt 26, 2011 11:22 pm

 Re: The legend of Korra

Postod SSJ8SubZero u Pon Maj 14, 2012 12:30 am

Za sada je dobra serija. Videcemo kakva ce biti do kraja.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 67
Pridružio se: Ned Jan 02, 2005 2:10 am
Lokacija: Novi Sad

 Re: The legend of Korra

Postod Sti Jens u Sre Maj 30, 2012 11:17 pm

Odgledao sam prvih pet epizoda. Svidja mi se za sada, dosta je drugacije od the last airbendera(LA) i mislim da je to dobra stvar. Cini mi se da ce cela prica biti ozbiljnija, nadam se da sukob nece biti postavljen crno-belo nego da cemo videti da equalist pokret ima neke realne osnove, tj. da su benderi stvarno poceli da ugnjetavaju ostale. I da ce Korin zadatak na kraju biti ne samo da porazi Amona nego i da uredi odnose u potpunosti.
Takodje se nadam da ce nam se otkriti sta se desavalo sa junacima iz prvobitne serije, i da ce se Ang pojaviti kroz neke vizije.
Animacija je super, kao i cela atmosfera Republic City-a.


editL: jedino sto mi je glupo je sto je lik Bolina identican kao Soka. Kapiram da im treba comic relief ali su mogli malo vise da se potrude, nadam se da ce se vremenom to ispraviti
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 82
Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 3:03 pm

 Re: The legend of Korra

Postod Namo*Mandos u Sub Jun 02, 2012 8:15 am

postaje sve uzbudljivije :)
a price ce postajati sve komplesnija.
svdija mi se sto su u samom startu poceli da se klone klishea ocekivanosti razvoja price tipa; korra i njeni roditelji ne znaju da je ona avatar, cudo otkrivanja , velike emocije pri oprastanju od roditelja, korra nema nikakvih skilova u pocetku, vec je 'samo jedna obicna devojka', zitelji empire cityja je gledaju kao na mesiju, sto je za nju preopterecenje... dalje, ona jako dugo krije emocije prema Makou, ima dugih poteskoca da savlada elemente...itd.

malo su bili razvukli sa bending igrama, ali izgleda da je tome sada kraj.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1110
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 11:36 am
Lokacija: Dvori Mandosovi

 Re: The legend of Korra

Postod Sti Jens u Sub Jun 02, 2012 9:47 am

Ma ova dvojica sto pisu definitivno znaju svoj posao, jos nisam odgledao 6. i 7. ali mislim da su pro-bending razvukli kako bismo malo bolje upoznali likove posto ima samo 12 epizoda. Ocekujem da nece biti vise filera.
Inace, jel vam se cini da su borbe mnogo realnije uradjene nego u LA? Nema vise onoga da se biju 5 min i svako udari u zid po 10 puta i nije mu nista..
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 82
Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 3:03 pm

 Re: The legend of Korra

Postod Sti Jens u Pon Jun 04, 2012 6:53 pm

ljudi koji su pratili temu za prvu sezonu GoT-a se secaju ovog lika :lol: ovog puta je popizdeo zato sto mu je neko spoilovao osmu epizodu :mrgreen: (nemojte da gledate video ako niste odlgedali osmu ep) gledajte od 6:20 pre toga smara
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 82
Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 3:03 pm

 Re: The legend of Korra

Postod Aducabar u Ned Jun 17, 2012 11:04 am

Meni je ovo zanimljivije od Last Erbendera - zanimljiviji seting, odrasliji likovi, ozbiljnije teme, bolja animacija... Mada imam i veća očekivanja. Prošli serijal je bio fenomenalan crtać za decu, i zato me je osvojio. Kora je više crtani za odrasle (ili bar malo veću decu), i to je već viši rang takmičenja, oštrija konkurencija, strožiji kriterijumi...

Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: The legend of Korra

Postod Maidros Visoki u Pet Jun 29, 2012 8:57 am

Zavrsila se Kora, menei se jako dopao cela serija. Videcemo da li ce Nick nastaviti dalje ili zapoceti novu radnju.
The lunatic is in my head.
The lunatic is in my head.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2530
Pridružio se: Čet Mar 06, 2003 10:33 pm
Lokacija: Medja Maidrosova ili Vranje

 Re: The legend of Korra

Postod Sti Jens u Pet Jul 06, 2012 3:10 pm

Tek juce odgledah finale. Nije lose, ali nista posebno. Epizode 2-8 su mi bolje nego ovih poslednjih nekoliko, videcemo kakva ce biti druga sezona. Ne verjuem da ce se radnja nastaviti direktno na ovu, pretpostavljam da ce biti nekoliko godina kasnije.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 82
Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 3:03 pm

 Re: The legend of Korra

Postod Namo*Mandos u Sre Jul 11, 2012 5:26 am

Siguran sam da ce se serija nastaviti, toliko mogucnosti za dalju pricu, toliko fanova...
Pretpostavljam da ce se Korra u "Vodi" sucocavati sa novim neprilikama i da ce se tu opet uplitati stare price i likovi.

Kao np. Koh, bice iz sveta duhova.
Taj su svet skoro napustili jos u poslednjem serijalu sa Aangom, mozda im je sve to ipak bilo previse "hokus - pokus", sto je steta, jer ima dosta potencijala. Imali bi jedan fantasy-full serijal.
Cesto je bilo spomena o "duhovima koji napustaju svet" i sl.

Posto je ipak "voda" u pitanju, radnja bi se najverovatnije desavala u northern tribe-u. Oni bi trebali da su jos uvek imaju najbolju vezu sa 'spiritualnim'.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1110
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 11:36 am
Lokacija: Dvori Mandosovi

 Re: The legend of Korra

Postod Daemon Blackfyre u Sre Jul 11, 2012 11:11 am

jel moze ovo da se gleda nevezano za airbendera?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: The legend of Korra

Postod Gorbash u Sre Jul 11, 2012 8:58 pm

Tja, moze. Dosta se referenciraju stvari i likovi iz Last Airbendera, doduse. Nije ni u kom slucaju nastavak price, i nema bitnih delova koje ces propustiti zato sto ga nisi gledao, ali sve bi ti bilo jasnije kada bi samo prvo odgledao njega, i ne vidim razlog da to ne uradis prvo.
Common sense is not so common.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1203
Pridružio se: Pon Jul 29, 2002 2:41 pm

 Re: The legend of Korra

Postod Daemon Blackfyre u Čet Jul 12, 2012 1:05 am

zato sto ima 194721858 epizoda? lupam, ne znam :feler:
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: The legend of Korra

Postod Namo*Mandos u Čet Jul 12, 2012 6:55 am

Ako si odgledao The Last Airbemder-a onda ces Korru gledati sa vise dubine. Mada je sigurno zanimljivo gledati i drugim redosledom.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1110
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 11:36 am
Lokacija: Dvori Mandosovi

Sledeća

Povratak na Crtani filmovi

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron