Друштвене Игре

Želite da pravite srednjovekovno oružje, medovinu? Naučite ovde!

Moderatori: Woock, Nirgal

 Друштвене Игре

Postod Wartorius u Sre Avg 24, 2011 9:13 am

Видим да је доста другачије од осталих постова на овом подфоруму, али исто спада у радионицу :mrgreen:
Мени се то увек мотало по глави и имам гомилу неких својих идеја, а недавно сам са друштвом почео да радим на економско-стратешкој игри са темом старог века на Медитерану.

Да ли је неко пробао да прави друштвену игру, са друштвом или сам, и каква су вам искуства?
Видим оче вука
Са роговима младог месеца на глави
Земљу нашу девичанску
На роговима носи
Носи је и она се не брани
Као да је мртва
Или смртно заљубљена
Ниједним је земаљским путем не носи
Носи је некуда увис
У небеску ваљда своју јазбину
Коју смера за њу
И за себе да ископа
Отима ли је од нас оче
Или је напротив спасава

-Васко Попа
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 605
Pridružio se: Pon Jan 19, 2004 2:15 pm
Lokacija: Вучја Земља

 Re: Друштвене Игре

Postod Južnjak u Uto Avg 30, 2011 1:19 pm

Pre 6-7 godina sam sa rođakom pravio neku igru na foru Monopola, odn. takva je bila u početku.
Kasnije smo prešli na malo drugačiju tematiku, ali je samo polje, odnosno, tabla za igru ostala verna Monopolu.
Koliko se sećam, nekoliko igrača su ex-krimosi, koji moraju da obavljaju razne "poslove" za mafia bossa. Jedan igrač je taj boss, on je u principu "banka" iliti Game Master, daje zadatke, pozamljuje novac itd.
Treći akter je policija koja, naravno pokušava da uhvati kriminalce (policija je uvek jedan igrač). Taj deo nismo najbolje razradili, trebalo je da bude različitih figura (automobilčića) pa kada se na primer, automobil krimosa i policijska kola sretnu na nekom polju, baca se kockica, odnosno "okršaj". Ako pandur pobedi, krimos je uhapšen i mora da čeka 3 kruga u zatvoru (kao u Monopolu) ili plati kauciju (prilično skupu). Fora je što samim tim što je uhapšen gubi sve zadatke koje je imao. Inače, ako krimos pobedi, logično, pobegne. Caka je u svemu bila da se ide na 3 pobede ili poraza. Ako policajac 3 puta uhapsi krimosa, krimos ispada iz igre, i obratno, ako je policajac 3 puta pobeđen u okršaju (sa istim igračem) on ispada, što drastično menja igru.
Pobednik je igrač koji završi najviše zadataka, sakupi najviše novca ili jednostavno, ostane jedini u igri. Policija pobeđuje kad svi krimosi ispadnu iz igre. Mafia boss ne može bukvalno da izgubi igru, ali je ipak na strani krimosa, tako da...
Inače, i krimosi mogu da prave međusobne "okršaje" ako se sretnu na istom polju. Tu isto važi pravilo "3 pobede ili poraza".

Tabla za igru je sadržala polja koja su predstavljala neke ustanove, od zatvora do javne kuće, preko šansi i iznenađenja (opet preuzeto iz Monopola).

Detinjasta je igra, znam, ali i klinci su je pravili. :)
Moj rođak je više doprineo celoj igri, a iskren da budem, nisam siguran da li je on pravio plagijat neke postojeće igre ili ne. Moguće, ali ne mora da znači.
Igru smo napravili za nekoliko dana kada smo bili u vikendici, igrali smo je samo jednom, koliko se ja sećam. Sve u svemu, lepa sećanja. :lol:
The god of man is a failure
Our fortress is burning against the grain of the shattered sky
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 186
Pridružio se: Ned Avg 07, 2011 12:38 pm

 Re: Друштвене Игре

Postod Julius u Sre Dec 19, 2012 1:51 pm

Ja sam imao gomilu pokusaja sa sahovskom tablom i figurama,al nista :trt_milojka:
Jedino sto mi je uspelo jeste zakomplikovani ne ljuti se covece koji je interesantan veoma,ako neko zeli,objasnicu pravila.
I da, merkam ovo http://www.feonora.com vec neko vreme. Ako je neko slucajno zainteresovan, posaljite mi privatnu poruku. U pitanju je,koliko ja vidim veoma interesantan board game RPG koji je dz. Tacnije print and play. Dakle stampamo, napravimo tablu i ostale suplemente,koje dobijemo u .pdf formatu i zezamo se. Ako je neko zainteresovan to bi bilo kul.
Živimo sramno, da sahrane nas ponosne.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 407
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 2:20 am
Lokacija: Beograd


Povratak na Radionica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron