[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Game of Thrones serija - 1. sezona (SPOILERS AHOY!)

Game of Thrones serija - 1. sezona (SPOILERS AHOY!)

Martinov epski serijal, pun neočekivanih
obrta, spletki i pustolovine

Moderatori: High Duke, Margiloth, Nemini

 Re: Game of Thrones serija

Postod Gorbash u Uto Apr 19, 2011 10:24 am

Otkud ti ta ideja? Uopste NIGDE u toj sceni se ne insinuira NISTA osim toga da se jebu i pricaju o situaciji da ce Ned da postane Hand. I bas jeste bio kres usput jer mu je Sersei prvo lupila shamar kad je Jaime hteo to get it on, pa se i posle bunila. To o cemu ti pricas je dosta kasnije.
Common sense is not so common.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1203
Pridružio se: Pon Jul 29, 2002 2:41 pm

 Re: Game of Thrones serija

Postod Margiloth u Uto Apr 19, 2011 10:50 am

Ocigledno mi zene znamo o cemu pricamo. Neka preostale dve entuzijastkinje daju svoj sud o pozi.
Kres jeste mozda bio usput, ali nije bio izmedju dvoje ljudi koji su se usput sreli u vozu ili na dotrackoj svadbi. Ta poza, izmedju to dvoje ljudi, izvucena iz konteksta, ipak treba da ima nekakav drugaciji smisao. IRL nije tako, ali ovde govorimo o seriji i prvom WTF cliffhanger-u. Blizanci nisu zivotinje, vec sujetne i prepotentne kreature. I koliko god mi kritikovali Martina ponekad sto koristi preteranu i ociglednu stilizaciju (Tyrionova senka je poslednji primer), ni lice-u-lice pozu uza zid nije upotrebio tek onako bezveze, u to sam sigurna. U ovom slucaju, ja bih rekla da seksualna pozicija govori dosta o likovima. Sta ostali misle mogu da se raspisu i da se smeju i meni i vendy, ali ja ostajem pri svome.

Nisam stigla da postavim intervju koji je Sepinwall uradio sa GRRM-om. Mozete procitati mnoge zanimljive kometare, sto njegove, sto nakon clanka. Meni su najzanimljiviji bili oni vezani za buducnost serije, jer joj mnogi predvidjaju sudbinu Rima, Carnivalea i Deadwooda. Pogotovo ako se uzme u obzir da serijal jos nije napisan do kraja :( Sto napisa neko, enjoy while it lasts. That I shall.

http://www.hitfix.com/blogs/whats-alan- ... r-r-martin
"Will fate seduce you to her will?
Not if you struggle with all your Skill.
Summon your allies, locate the trained,
Consummate all from what you’ve refrained.
There’s a future not yet fashioned,
Founded by your fiery passions!"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2882
Pridružio se: Čet Jul 03, 2003 1:18 am
Lokacija: Sive Luke / Beli Grad

 Re: Game of Thrones serija

Postod vendy u Uto Apr 19, 2011 11:23 am

Gle ovako. Da nisam citala knjige moj zakljucak bi bio da da je kraljica isfrustrirana jer muza vise ne privlaci pa je nagovorila brata da malo ekserimentisu. Ne bi mi bilo ni na kraj pameti da su oni citav zivot skupa.
Kao sto sam vec jednom rekla. U nedostatku napetosti i iscekivanja da saznam sta ce se kasnije desavati pocela sam da obracam paznju na detalje i postala zakeralo.
Sue me
"that the true way to a man's heart is six inches of metal between his ribs"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 547
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 8:09 pm
Lokacija: ne znam ni ja

 Re: Game of Thrones serija

Postod ChupiX u Uto Apr 19, 2011 12:28 pm

Dakle, kao sto sam i mislio, serija je daleko ispod nivoa knjige (makar ova prva epizoda). Trebalo je mnogo vise sredstava i kreativnosti da bi se onakva knjiga uspesno ekranizovala a izgleda da nisu imali dovoljno ni jednog ni drugog. Ned, Tirion i Kejtlin su odglumljeni kako treba , najveci promasaj po meni je Sersei...
Sve u svemu nekako mnogo jeftino i obichno, i ako ovako nastave bice to jedna eksplicitnija spanska fantazi serija.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 249
Pridružio se: Čet Avg 23, 2007 3:31 pm

 Re: Game of Thrones serija

Postod Nemini u Uto Apr 19, 2011 12:59 pm

severe and puritanical
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1105
Pridružio se: Pet Okt 14, 2005 10:22 pm
Lokacija: Kongeriget Danmark

 Re: Game of Thrones serija

Postod DariusZR u Uto Apr 19, 2011 1:16 pm

Hahah,vidim ljudi se raspisali posle prve epizode kao da je cela sezona zavrsena.Bice ih jos 9 pobogu,kako ista mozemo da sudimo posle JEDNOG emitovanja?Polako,uskoro cemo imati potpun materijal.:)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 126
Pridružio se: Sre Nov 17, 2010 12:19 pm

 Re: Game of Thrones serija

Postod S u Uto Apr 19, 2011 3:15 pm

Vec 6 strana majku mu.

Prvo da kazem, nisam citao knjigu, nikad, nista, sve sto znam o njima su neka imena, a i to ovlas.
I utisak posle prve epizode je meh. Vidi se da se radi o uvodu u nesto, ali nije bila nijedna scena na koju sam podigao obrvu, nista sto me je zainteresovalo pretjerano. Citavo vrijeme mi je osjecaj bio kao da gledam filer za neku seriju koja traje 100 epizoda, pa je to 67 po redu, recimo. Sve to izgleda lijepo i nasminkano i produkcija je stvarno sjajna, ali nesto mi fali. Sad ce mozda zvucati uvredljivo prema ljudima koji vole knjigu, ali ovo mi djeluje kao hronika dvorskih intriga iz nekog dosadnog srednjevjekovnog kraljevstva. Mislim, epska fantastika je to, uvijek (ako nisi Tolkin) imas gomilu opstih mjesta, mnogo ociglednih uticaja iz pravog zivota, bilo da se radi o uredjenju, likovima, citavoj civilizaciji i sl. Na to, cak ni Tolkin nije bio imun. Takodje, ima i nekih kic momenata ali i to se da oprostiti. Ono sto mi fali je da, pored svega toga, ono sto ostane je u najboljem slucaju osrednje i nezanimljivo. Mozda bi me sama produkcija odusevila, ali onda sam se sjetio toga da je i recimo Rim izgledao tako dobro, ali su prica i likovi bili daleko bolji i interesantniji i da je to ono zbog cega se na kraju gleda neka serija.

Ipak, razumijem da je ovo uvod, i to uvod pisan ko za neki ruski roman, pa cu sacekati drugu i mozda trecu epizodu prije nego sto dam pravi sud.
There is a crack in everything, that's how the light gets in

Blog "Protiv negativnog"
www.stefandjukic.com
Kolumna - Opijumski ratovi
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3393
Pridružio se: Ned Jan 13, 2002 9:32 pm
Lokacija: Bar

 Re: Game of Thrones serija

Postod Aducabar u Uto Apr 19, 2011 3:47 pm

Knjiga takođe ima spor početak, ali postaje sve zanimljivija kako radnja odmiče, pravi tempo dolazi tek na sredini knjige/sezone. Nadam se da ćeš imati strpljenja do tada.

A isto važi i za gledaoce generalno. Gledanost u USA nije impresivna, ali nije ni razočaravajuća. 2,2 miliona prvo emitovanje, i otprilike još toliko za drugo i treće. Nema obaranja rekorda, ali nema ni zebnje za drugu sezonu, za sada bar. S druge strane Atlantika, kod Britanaca je serija stvarno oborila rekorde, milion gledalaca, a verujem da će slično biti i u još nekim evropskim zemljama. Kad se uporede ove cifre, ispada da EF nema prođu kod Amera, ili da ASoIaF nije dovoljno jak brend da fantastiku progura (za to se čeka Hobit).

edit: Takođe, izgleda da GoT obara rekorde i na torent sajtovima Slika

Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: Game of Thrones serija

Postod DjoX u Uto Apr 19, 2011 4:15 pm

Ne serendajte bre,dobro je odradjena prva epizoda... U pitanju je ekranizacija,ne mozete da ocekujete da bude isto kao knjiga...
Slika
http://www.myspace.com/lepojevic
"I would have liked to insult you, but the sad truth is that you wouldn't understand me."
"I'm smiling. That alone should scare you."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1103
Pridružio se: Pet Maj 07, 2004 2:12 pm
Lokacija: NisH

 Re: Game of Thrones serija

Postod Pauleta u Uto Apr 19, 2011 4:15 pm

Mene je krenula jos jedna stvar da brine. HBO i epic ne idu u istu receincu. Recimo, u celom Rome-u ima jedna i samo jedna donekle posteno prikazana bitka. Sve ostale su smuljane sa sto manje statista, nekim metaforicnim slowmotionima i brzim prelaskom na scenu posle bitke. Prikazati nesto tako u GOTu bi bilo samoubistvo. A HBO do sada nije dokazao da moze bolje :?
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: Game of Thrones serija

Postod Aducabar u Uto Apr 19, 2011 4:30 pm


Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: Game of Thrones serija

Postod Aducabar u Uto Apr 19, 2011 4:46 pm

It's official - biće druga sezona :mrgreen:

Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: Game of Thrones serija

Postod sever u Uto Apr 19, 2011 6:42 pm

4.2 mil. i jos se cekaju rezultati ponedeljak uvec gde je emitovano 6 puta....Navodno se tako merilo i za Boardwalk i za jos neke serije ne samo prime time vec u par dana....Cim su oni sklopili ugovor za drugu sezonu znaci da su zadovoljni....ocekuju verovatno i porast gledanosti kako serija bude odmicala....A i ova merenja nisu bas najrealnija obuhvataju samo ljude koji imaju uplacen HBO ne i one koji su mogli da gledaju jer je HBO bio free taj vikend u americi,pay on demand nije uracunat itd.... mislim da ce to uci u popunjene rezultate....
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1190
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 8:57 am

 Re: Game of Thrones serija

Postod $ock Puppet u Uto Apr 19, 2011 6:51 pm

.(\ /).
(O.o)
(> <)
Grow Old or Die Trying
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 857
Pridružio se: Čet Nov 18, 2004 2:46 am

 Re: Game of Thrones serija

Postod GreyWolf u Uto Apr 19, 2011 7:21 pm

Tirionov karakter je odlično naslućen from my point of view.
Član
Član
 
Postovi: 2158
Pridružio se: Sub Okt 18, 2003 6:37 pm
Lokacija: BG

PrethodniSledeća

Povratak na Pesma leda i vatre

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju