[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Avatar

Avatar

Epska i naučna fantastika, kao i svi ostali žanrovi

Moderatori: Archmage, Ereinion, Lotlorien, Artanis Nerwen

 Re: Avatar

Postod The Forester u Sre Dec 30, 2009 1:27 am

MoŽda je baš na tebi da se upišeš takvim delom u istoriju kinematografije. Barem bi objedinio kritičku misao i beznadežno drkanje kod studenata režije u crnim rolkama :da:
The world will look up and shout "Save us!", and I'll whisper..."No."

-Battle not with monsters lest ye become a monster - Nietzsche

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2303
Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 12:18 pm
Lokacija: Фљожљњ, istocno od Zapadne Lozovace

 Re: Avatar

Postod Shieldmaiden u Sre Dec 30, 2009 2:20 am

Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: Avatar

Postod Fingolfin The Elf King u Sre Dec 30, 2009 5:33 pm

Joj što volim da vidim komentare tipa film nije originalan i priča je već viđena, kao da nikada niste odgledali neki film par puta i uživali u tim ponovljenim gledanjima iako vam je sve već bilo poznato. I kakve veze ima koliko je zelembaća uloženo u sam film, ocenjivaćeš ga valjda po onome što vidiš na platnu, a ne po tome koliko je koštao.

Meni je film bio super, gledao sam ga dva puta i nadam se da ću ga gledati još jednom, ovoga puta u IMAXu. A onda čekam nastavke.

Ja sam rekao, haug. Metal je rat.
Slika
Perec je škljocnuo zubima, i pregledao sledeći list. To je takođe bilo naređenje: o posmrtnom administrativnom kažnjavanju - novčanom kaznom u visini četvoromesečne plate - psa vodiča oružane straže G. de Monmoransi "koji je nemarno dopustio sebi da ga uništi atmosfersko pražnjenje (munja)."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3541
Pridružio se: Pet Okt 17, 2003 12:00 pm
Lokacija: Valinor

 Re: Avatar

Postod NothingMan u Sre Dec 30, 2009 6:03 pm

Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Avatar

Postod dkdnt u Sre Dec 30, 2009 7:57 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3722
Pridružio se: Ned Avg 28, 2005 12:03 am

 Re: Avatar

Postod The Forester u Sre Dec 30, 2009 9:26 pm

-Nije to proseravanje Frankfurtske škole nego moje proseravanje, samo podseća jer su oni sedeli i jeli govna a ja gledam sve to ;) Možda je glup primer ali mnogo su više gledalaca filma "Ja, Robot" privukli Audi i Starke koje nosi Vil Smit nego sama činjenica da je u pitanju adaptacija ISAKA ASIMOVA, tako da je ta pasivna slika-reklama-hype mnogo više uticala na ljude nego prethodna, a posle filma naknadna želja da se Asimove priče pročitaju.

-Neizbrušeni dijamant kinematografije mi je u trenutku sklepani gej izraz za nepotrebno preveliko izdrkavanje sa specijalnim efektima koje viđamo u gotovo svakom "letnjem" filmu, gde je cilj da sve "svetli i bude puno boja" samo da bi svetlelo i bilo puno boja i da bi klinac iz reklame za TC Ušće rekao "JOOOJ ŠTO JE STRAVA", a pod "brušenje" sam mislio na pametno korišćenje specijalnih efekata koji su pomoćni a ne udarni deo filma (District 9, LotR, Children of Men itd.).

Ja kao i Dina gledam filmove kroz više prizmi jer sam u toj ukletoj priči i jebem li ga, bitno mi je koliko kila je lakša kamera zbog Kameronovih 300 mil. dolara. Ali takođe gledam i kao umetnost, i kao komercijalu, i kao "mozak na ispašu" cirkusku predstavu. Ne tražim ni od koga da blagosilja neki film zbog razloga zbog koga ga ja blagosiljam, ali "ZABOLE ME STOJKO SA KOLIKO JE KAMERA SNIMAO" zvuči pomalo kao "NJAAAAAAAAA OVA ČOKOLADA IMA SUVO GROŽĐE, NEĆUUUUU", bez uvrede naravno :P Sve to pokazuje koliko je ceo hype oko Avatara uticao na sve vas, pozitivno ili negativno. Man'te se toga, reklame, kamera, bilo čega što piše ovde i odgledajte jebeni film radi nečega, čega god što što se oko ovog filma muljalo u vašim glavama.

Ni u jednom trenutku nisam rekao da je Avatar zajebao Tita ili šta ja znam, samo upravo to - da je zabavan i da ga obavezno treba videti jedanput samo ako na dva i po sata izbacite potrebu za autorskim "ja imam viziju" proseravanjima. A što se njih tiče, VI GLEDAOCI aktuelnog filma kao UMETNOSTI ste ga realno blago meni ispušili do daljnjeg, osim ako se ne preorijentišete na novi skandinavski film, kratku formu ili dokumentarce. Doći će vreme tj. novi talas autora i umetničkog filma za publiku tog tipa, a dotle svi na Majkla Beja i Kamerona u 3D sale, pa sledeći dan na Kjubrika i Gilijama na DVD-u gajbi i tako u krug, nema drugog načina za sada.

Inače mene 3D smara. I smorio me je kada sam gledao Avatar. Jebote sa onim naočarima je slika duplo tamnija, kao da gledam film na prašnjavom monitoru. Čim skinem naočare grune me spektar boja koje vredi videti i od kojih se ne muči oko. Da ne spominjem loše usaglašavanje titlova od kojih su ljudima sa kojima sam bio popucali svi kapilari u očima. Cenim da je naš 3D krš ali lično preporučujem normalnu projekciju. Jebeš ti to ako ti je mravojed sa šest nogu bliži, da se preživeti i bez toga, pogotovo u filmu od dva i po sata.
The world will look up and shout "Save us!", and I'll whisper..."No."

-Battle not with monsters lest ye become a monster - Nietzsche

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2303
Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 12:18 pm
Lokacija: Фљожљњ, istocno od Zapadne Lozovace

 Re: Avatar

Postod Fingon u Sre Dec 30, 2009 9:39 pm

Evo, ja mogu samo da kazem da me zivo zabole za socioloshka tumachenja, utroshene pare, tehnoloshku revoluciju, hype, ko je koga i gde kopirao i sve slichno. Kad sam ishao da ga gledam, nisam imao pojma o chemu se radi niti o bilo chemu vezanom za film. I meni je film fenomenalan. Kome se ne svidja, ne mora da ga gleda ponovo. Ko ga nije gledao a ne svidja mu se, jebiga.

Toliko.
Let the Sunshine In!!


Nute Gunray, viceroy of the Trade Federation, stood trembling in an alcove, blood-tinged tears streaming down his green-mottled cheeks. "The war...," he whimpered. "The war is over—Lord Sidious promised—he promised we would be left in peace..."
"His transmission was garbled." The blade came up. "He promised you would be left in pieces.''
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2816
Pridružio se: Pet Avg 30, 2002 12:00 am
Lokacija: Hisilome

 Re: Avatar

Postod dkdnt u Sre Dec 30, 2009 10:26 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3722
Pridružio se: Ned Avg 28, 2005 12:03 am

 Re: Avatar

Postod GilGaladriel u Sre Dec 30, 2009 11:03 pm

JA ga gledala dvaput u bioskopu. Oba puta 3d, prvi put u takvudu i otkidala me glava, a posle u Ushcju i tad je zapravo bilo super jer je bilo zakrivljeno platno i zajebane naochare, a ne 3d mrljotina projektovana na ravno platno i naochare kao iz politikonog zabavnika.
Film je na momente projectile vomit patetichan, reciklira mit o dobrom divljaku po milijarditi put i u pogledu priche nije doneo ama bash nishta novo, ali je svejedno beskrajno zabavan. Mene iskreno bole patka za umetnichka izdrkavanja u pogledu filma, po pravilu gledam samo blokbastere, u bioskop odem jednom godishnje i zapravo ne mislim da mnogo gubim zbog toga. E a ovo je bash bilo fino da mi napuni baterije do sledecje godine.
Shto se tehnologije tiche, meni je izgledao kao vrlo realistichan crtacj i s tim nemam nikakav problem.
Etichki mi je malo kiselo shto sam toliko otkinula na film kojem je pricha zapravo Pokahontas sa hepi endom, ali jebiga, ovo bar nije posrana adaptacija stripa ili knjige.
Takodje, Sam Worthington u tangama obojen u plavo = pure win
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 Re: Avatar

Postod The Forester u Sre Dec 30, 2009 11:07 pm

Preseče me sad jebote dok sam shvatio da misliš na Panic Attack, a juče čitam o nekom "domaćem projektu" o reprezentaciji Jugoslavije na SP 1930. sa Vidićem u glavnoj ulozi ::S::


(a za Frankfurtovce sve potpisujem)
The world will look up and shout "Save us!", and I'll whisper..."No."

-Battle not with monsters lest ye become a monster - Nietzsche

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2303
Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 12:18 pm
Lokacija: Фљожљњ, istocno od Zapadne Lozovace

 Re: Avatar

Postod Draugdur u Pet Jan 01, 2010 4:29 pm

Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Avatar

Postod Hama u Sub Jan 02, 2010 11:20 pm

Ovako, gledao film, i izasao iz bioskopa. Masirao slepoocnice deset minuta, i oci su mi suzile, ali vredelo je.
Film je dobar...prolazno dobar sto se tice price, mozda malo predugacak, akcija je odlicna (obozavam pokolje sta cete) a efekti su pa to nisu efekti...vecina filma je onda jedan specijalan efekat. Film stvarno fantasticno izgleda. Sve izgleda zivo i kao da mu je tu mesto...pokreti zivih bica su prirodni i organski, kao i njihova koza i sve ostalo...na mahove mi se cinilo da samo gledam glumce obojene u plavo a ne visokokvalitetan cgi.
Film nije doneo nikakvu revoluciju...to je proseravanje...da izgleda neverovatno dobro, da, izgleda ali to ne znaci da je revolucionaran. Jednostavno je bolji od dosadasnjih kompjuterskih efekata, kao sto ce neki film za godinu-dve biti bolji od njega...nema tu revolucije...samo evolucije.

Po recima moje devojke :"Pocahontas eats Ferngully and a bucketfull of neon paint and shits out Avatar" manje vise sumira film, ali da nije zabavan je cista laz. Dobar je za odgledati jednom, mozda davput cisto zbog 3d-a koji mi se dopao iako mojim ocime izgleda da nije bas. Ali nista epohalno i ludacki.

Eto moja 2c
Lets go! Heroes for a day, Legends forever!!!

Postoje dve vrste ljudi sa kojima nemam mnogo zajednickog...one koji ne znaju engleski i one koji ne znaju da rade na kompjuterima...

Ne postoji evolucija, postoje samo zivotinje koje se Hami nisu dopale...

http://www.improbableisland.com/home.php?r=Predrag
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4636
Pridružio se: Sub Dec 21, 2002 1:02 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Avatar

Postod Shieldmaiden u Ned Jan 10, 2010 12:14 am

Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: Avatar

Postod Fingon u Ned Jan 10, 2010 12:38 am

Transformersi (posebno drugi deo) imaju Megan Foks. Samo po sebi to je veliki kvalitet, shto jes' jes'.
Let the Sunshine In!!


Nute Gunray, viceroy of the Trade Federation, stood trembling in an alcove, blood-tinged tears streaming down his green-mottled cheeks. "The war...," he whimpered. "The war is over—Lord Sidious promised—he promised we would be left in peace..."
"His transmission was garbled." The blade came up. "He promised you would be left in pieces.''
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2816
Pridružio se: Pet Avg 30, 2002 12:00 am
Lokacija: Hisilome

 Re: Avatar

Postod Fingolfin The Elf King u Ned Jan 10, 2010 12:41 am

Perec je škljocnuo zubima, i pregledao sledeći list. To je takođe bilo naređenje: o posmrtnom administrativnom kažnjavanju - novčanom kaznom u visini četvoromesečne plate - psa vodiča oružane straže G. de Monmoransi "koji je nemarno dopustio sebi da ga uništi atmosfersko pražnjenje (munja)."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3541
Pridružio se: Pet Okt 17, 2003 12:00 pm
Lokacija: Valinor

PrethodniSledeća

Povratak na Filmovi

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju