Fallout 3...

Stare i nove FRP i RPG igre

Moderatori: Gorbash, Aratorn

 Fallout 3...

Postod Maglor the Minstrel u Pet Nov 21, 2008 7:18 pm

i tačka... :cow:
Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2046
Pridružio se: Sub Mar 23, 2002 12:46 am
Lokacija: Cacak

 Re: Fallout 3...

Postod Doolio u Pet Nov 21, 2008 7:48 pm

ja sam mislio da cu moci ovo da igram posto nisam zealotski poklonik keca i dvojke, pa cu uspeti da zmurim na jedno oko, medjutim, zajebo sam se. ono je grozno, fanovi serijala, u pravu ste, izvinjavam se sto sam vas prozivao.
...TAJ RAD...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 806
Pridružio se: Pon Mar 31, 2003 5:09 pm
Lokacija: Kblo64

 Re: Fallout 3...

Postod S u Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Vjerovatno najbolja igra ove godine. U duhu fallout-a, u onoj mjeri u kojoj se moglo ocekivati.
There is a crack in everything, that's how the light gets in

Blog "Protiv negativnog"
www.stefandjukic.com
Kolumna - Opijumski ratovi
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3393
Pridružio se: Ned Jan 13, 2002 9:32 pm
Lokacija: Bar

 Re: Fallout 3...

Postod Doolio u Pet Nov 21, 2008 8:10 pm

nisam pametan, mom ortaku se recimo svidja, a on je igrao keca i dvojku i jos je lozana, a ja sam pokusavao i pokusavao i pokusavao i ne mogu, losa mi je borba, los je pipboj, los je balans (gomile i gomile stimpackova recimo, biflanje skillova prebrzo, prelako i prebrzo ako se prati glavni kvest itd), losa mi je atmosfera, previse prenaglasavanja FO tripa i tako mogu do prekosutra. izgleda da je FO3 jedna od igara koje zauzimaju najveci raspon na individualnim lestvicama kvaliteta.
...TAJ RAD...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 806
Pridružio se: Pon Mar 31, 2003 5:09 pm
Lokacija: Kblo64

 Re: Fallout 3...

Postod bio.waste u Uto Dec 23, 2008 5:51 am

Igra koju sam ja dugo cekao, zbog atmosfere i samog okruzenja u kome se igra odvija. Elem, onaj osecaj kada izadjete iz Vaulta 101 i bacite prvi pogled na unisteno okruzenje je breathtaking, jedan od najboljih momenata ikad.
Grad Megaton, prvi grad na koji naidjete, je posebna prica. Citavo naselje izgradjeno oko neekspodirane atomske bombe. Bas cool.
Ono sto mi je najvise privuklo paznju je sistem borbe, iliti V.A.T.S. Uradjen je tako filmski i tako jebeno dobro. Jeste, trebace vam jaka masina, ali gaming je skup sport, tako da... don't complain, nemojte sledeci put da kupujete komp koji ste procitali u oglasima ili u Blicu tipa ultra/ucenik/office/mega/school nazivima konfiguracija. Ej, komp za 300 eura... strasno.

+ V.A.T.S, okruzenje i atmosfera, igrivost, prica, 41 km2 game world
- Zahtevnost, nemogunost nastavka igranja nakon zavrsenog main questa, premala raznovrsnost protivnika
"When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you."; Friedrich Nietzsche
"Non Omnis Morair"; Horace
"That is not dead which can eternal lie. And with strange æons even death may die."; H.P. Lovecraft

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Dec 23, 2008 5:26 am
Lokacija: Nish

 Re: Fallout 3...

Postod NothingMan u Pet Jul 03, 2009 12:18 am

Evo ja sam počeo da igram. :)
Vrlo čudno, u životu nisam igrao tako nešto. Al' zanimljivo je, sviđa mi se. Radim neke sporedne misije, pomažem nekoj devojci koju sam naš'o u baru u Megatonu, idem da joj tražim matorce. Ima puno opasnosti, uvek me ubije neko mutirano đubre, tako da sam se sad naoružao kad sam ubio nekog manijaka koji je ubio šerifa, pa imam oružje od obojice. :mrgreen:
Inače glavno mi je da moram da idem u Galaxy radio station da tražim ćaleta.
Nego, šta mi znači ono "HP" iznad kompasa, dole levo, a šta "CND" dole desno?
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Fallout 3...

Postod Draugdur u Pet Jul 03, 2009 12:27 pm

Uživaj dok možeš...pošto su sporedne misije koje pokupiš u Megatonu otprilike polovina sporednih misija u cijeloj igri :|

CND je "Condition", stanje oružja i oklopa. Što je niže, to oružje radi manje štete, oklopi slabije štite...ma, znaš već ;)
HP su valjda Hit Points :?
Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Fallout 3...

Postod NothingMan u Pet Jul 03, 2009 3:12 pm

Uh, teško je ko đavo. Odustao sam od traženja roditelja devojci, puno je razne gamadi, ne mogu se prošunjati, a municije i lekova imam malo. Sad sam uzeo za zadatak da potražim u nekom supermarketu hranu i lekove, a supermarket je pun onih Rejdera, tako da još nisam skontao dal' da ih ubijam il' da se šunjam. Nemam sad ni vremena da visim par sati na igrici.
Šta reći, ovde nema onog da uletim i ubijam sve živo... novina za mene. ::K2::
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Fallout 3...

Postod Draugdur u Uto Jul 07, 2009 11:57 am

Zašto mi se čini da si se žestoko shebao kod kreiranja lika? :mrgreen: F3 je prelak, to je jedna od malobrojnih stvari oko ove igre u kojoj se svi slažu (dobro, skoro svi :feler: ) Ja sam malo zapeo samo u tom marketu, i poslije u gnijezdu Deathclaw-ova gore na sjeveru, ostalo je bila šetnja :(
Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Fallout 3...

Postod NothingMan u Uto Jul 07, 2009 2:52 pm

Ne znam, ja sam svom liku uglavnom ravnomerno rasporedio one "ocene", mislim da sam samo malo više dao na inteligenciju i šunjanje, i možda još nešto. Zaista tad nisam imao predstavu šta to sve znači i za šta će mi sve trebati, jer nisam imao pojma šta me čeka.
Samo mi reci, kako si prešao supermarket? Jesi li ih sve ubio, ili si se šunjao? Naravno, nemoj da mi kažeš gde se nalaze lekovi i hrana, i tako te fundamentalne stvari. :feler:
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Fallout 3...

Postod Hama u Uto Jul 07, 2009 4:51 pm

Pobio ih sve ko zeceve...uvek moras da trpas mnogo skill poena na small guns, cak i kad si mozak. To je postapokalipa...oruzje je a must...
Lets go! Heroes for a day, Legends forever!!!

Postoje dve vrste ljudi sa kojima nemam mnogo zajednickog...one koji ne znaju engleski i one koji ne znaju da rade na kompjuterima...

Ne postoji evolucija, postoje samo zivotinje koje se Hami nisu dopale...

http://www.improbableisland.com/home.php?r=Predrag
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4636
Pridružio se: Sub Dec 21, 2002 1:02 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Fallout 3...

Postod NothingMan u Uto Jul 07, 2009 8:34 pm

Juhu. Preš'o sam supermarket iz prve, 10 sam ih pobio, trojicu sam ostavio da žive svoje bedne i nasilne živote, i pobegao glavom bez obzira.
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Fallout 3...

Postod Draugdur u Sre Jul 08, 2009 1:14 pm

E pa fino ;) Ja sam se tu prilično napatio do pola, zato što sam budžio energy weapons kao oružani skill umjesto small arms, vanredno glupa odluka :roll: Ali od pola je bila šetnja, zato što sam oslobodio onog robota iz kancelarije, on je počistio ostale :twisted: (visok science FTW :feler: )

Što se napredovanja tiče, Hama mudro zbori, small arms je a must, bez toga nema igre. Meni je science bio prilično koristan, a speech prilično beskoristan. Sneak, demolitions i lockpick su dobri sekundarni skillovi. Od abilitija, percepcija i agilnost su glavni za borbu, inteligencija za science i slične skillove, a charisma ako 'oćeš malo da roleplayaš. U ono malo situacija u kojima će te igra pustiti, naravno :roll:
Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Fallout 3...

Postod NothingMan u Sre Jul 08, 2009 2:12 pm

Znači mogao je da se oslobodi onaj robot? Kul. :D Mada ne znam dal' bih imao science za to. Ja sam lako skokao rejdere zato što sam od jednog uzeo assault riffle, to kida. Sad moram da se vratim u SuperMarket, dogovorio sam se sa nekim zombijem (kao onaj u salonu u Megatonu) da ću mu prodavati neke šećerne bombe za neka njegova oružja.
A kako da sklopim oružje? Kupio sam neki plan za neke nuka kola kvantum bombe, i kaže mi da sve stavim na radni sto (workbench) i kombinujem. Skupio sam sav materijal, al' gde i kako da ga stavim? Na bilo koje mesto?
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Fallout 3...

Postod Hama u Sre Jul 08, 2009 2:45 pm

To je ghoul ne zombi...imas workbench kod one istripovane luidace sto od tebe trazi da joj cinis svasta za knjigu
Lets go! Heroes for a day, Legends forever!!!

Postoje dve vrste ljudi sa kojima nemam mnogo zajednickog...one koji ne znaju engleski i one koji ne znaju da rade na kompjuterima...

Ne postoji evolucija, postoje samo zivotinje koje se Hami nisu dopale...

http://www.improbableisland.com/home.php?r=Predrag
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4636
Pridružio se: Sub Dec 21, 2002 1:02 pm
Lokacija: Beograd

Sledeća

Povratak na FRP i RPG igre

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron