[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3790: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3792: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
www.tolkien.rs/arhiva/ • Pogledaj temu - Zadatak iz psihologije

Zadatak iz psihologije

Maštovite priče naših članova

Moderator: Earvena

Zadatak iz psihologije

Postod Nenemusha u Sre Jun 25, 2008 6:53 am

Osećam obavezu da pre nego što vam stavim priču kažem kako je do nje došlo :mrgreen: Naš profesor psihologije nas je podelio po grupama kako bismo zanimljivije učili o motivima. Svaka grupa dobila je zadatak da napiše priču određenog žanra sa određenim motivom. Moja grupa je dobila jedan od najtežih zadataka- odeljenju sedamnaestogodišnjaka kojima lude hormoni treba predstaviti seksualni motiv i to kroz krimi priču. I naravno, spala knjiga na dva slova, samo ja sam imala petlje da prihvatim ::T:: svima se dopala, međutim profesor je na kraju rekao:"Odlično, ali gde je tu seksualni motiv?" :roll: da ne smaram, evo vam priče! ::T::

17. 08. 2007.god.
Jutros je cela zgrada vrvela od policije. Istražuju Milanov nestanak. Komšije se kunu da ništa nisu videli i ništa čuli. Svi govore pandurima kako je Milan bio divan, miran dečko i da sigurno nije pobegao. Komšinice ga već oplakuju i tvrde da su ga kidnapovali oni u belom kombiju što idu naokolo i vade ljudima bubrege. A inspektor je dolazio i kod nas da se raspita. Ja nisam želela da mu kvarim iluzije. „Milan je bio extra lik“ rekla sam...“ Samo se petljao sa pogrešnim društvom“. Iskreno, kazala sam i za Koleta, i Igija, i celu onu bandu s ćoška... Rekla sam i da su se svađali pre neki dan. Nisam rekla zbog čega.
Saška je ćutala, nije želela da se meša...
Mada, onaj pandur mi deluje k’o bistar tip. Mislim da je provalio da su komšinice glupe kol’ko su teške i da Milan nije bio tako zlatan. Nevinašce ne bi tek tako propalo u zemlju. Zato se policija najviše motala oko Saške i mene, očekujući da ćemo nas dve znati što više sočnih detalja, s obzirom na to da smo Milanu generacijski bile najbliže. „Sestra mi je u šoku, zato ne govori ništa“ pravdala sam je, a i nisam slagala. Milan joj je bio dečko i cela ova situacija duboko ju je potresla. A i mene je, moram da priznam. Iako je bio smrad, Milan je počeo da mi nedostaje... Samo da nije bio toliko povodljiv. Da se nije petljao sa idiotima sve bi bilo drugačije... Možda bi on sada bio ovde...

18. 08. 2007. god.
Juče uveče je svratio Kole. Kao, da vidi kako je Saška, da li se mnogo potresla. A dobro znam da ga zabole za nju. Došao je da vidi može li od nas da iščačka one pare koje mu je Milan dugovao. Mi smo se pravile lude. Pozvale smo Koleta da uđe na pićence i popili po pivo onako Milanu za dušu. Kada je Kole spomenuo dug mi smo se pravile da ne znamo o čemu govori. A i on nije navaljivao nešto mnogo. Valjda je video da smo sirotinja i da nema pas za šta da nas ujede. Sašku je cela ta priča oko novca uplašila i podsetila na onaj pakao. Palila je cigaretu za cigaretom. Bila sam ubeđena da će se onesvestiti svakog časa. Zato sam ja i preuzela obrađivanje Koleta. Ubedila sam ga da ne znamo ništa o njihovim narko- dilerskim poslovima i uspela da ga isteram iz kuće brzinom svetlosti. Sreća naša pa je naseo. Ko zna kako bi mi prošle da je samo posumnjao da znamo išta... Tako sam opet spasila dan.
Nervira me Kole. Uvek se pravio da je Milanu neki super drug, a u stvari ga je koristio samo zato što mu je donosio puno posla. A i misli da smo Saška i ja sisale vesla pa da nismo videle da je Milan narkos. Toliko luda nisam. Sem toga, Kole je glup k’o tocilo. Nije ni naslutio da sam policiji nagovestila Milanovo i njegovo drugarstvo. Istina, nisam rekla sve, nisam spomenula ni poroke ni dug, ali mislim da je onaj pandur shvatio odakle vetar duva...

19. 08. 2007. god.
Uhapsili su Koleta jutros! Kao, provalili da dečko ima dosije još od svoje šesnaeste pa rešili da im on bude glavni osumnjičeni za Milanov nestanak. Sve bi to bilo bajno i sjajno da su odveli u ’aps i ostalu Koletovu kompaniju. Sada Igi i ostali znaju da smo Saška i ja skrenule policiji pažnju na njih. Samo čekamo kad će neko od njih da dođe da se sveti. Nije mala stvar, ako počnu pažljivije da istražuju oko njihove male bande mogu naleteti na svašta. Ne znam koliko se dobija za dilovanje droge, ali ako policija sve sazna to će im biti najmanji problem. Imali su oni gomilu usputnih poslića. Na kraju krajeva, ko će ga znati, možda su baš oni i bili oni likovi u belom kombiju što kradu bubrege. Silne su oni pare namlatili na crno. Mnogo je ovaca kao Milan koje su bile spremne da daju veliki novac na drogu, prostitutke, bubrege ili šta već. Ma, i ja sam prsla! Pričam o bubrezima a neki mamlaz je zalegao na zvono pa ne pušta! A Saški, naravno, ne pada na pamet da otvori! Ma, idem da ga oteram u tri lepe...

20. 08. 2007. god.
Onaj mamlaz što je juče ležao na zvonu bio je Igi. Mogla sam i da predpostavim. Seljober je uleteo kao uragan u kuću, pokršio pola nameštaja, zalepio obema po šamarčinu i počeo da nam preti kako će da nas proda u belo roblje budemo li još išta zucnule pandurima. Rekao je:“ Ovo sa Milanom biće dečja igra spram onoga što ću da uradim vama dvema ako kažete još samo jednu reč“. Trebalo mi je sat vremena da se oporavim od njegovog šamara, mogu misliti šta bi tek bilo da nas se cela banda dočepa.
Policija je opet svraćala jutros. Ali ne onolika gomila kao pre, sada su bili samo inspektor i još par njih. Nađavola, Saška i ja još nismo stigle da sredimo stan, a i na facama su nam ostali tragovi Igijevih jučerašnjih izliva nežnosti. Saška je konačno progovorila odkako je nastala cela ona frka sa Milanom, ali njene reči, kao i obično, samo su nas još dublje zakopale. Umesto da kaže da nas je Igi tako lepo našminkao i još više skrene pandure ka njima, ona je rekla da smo se nas dve nešto pokoškale i prepuredile stan, a Boga mi i jedna drugu. Uplašila se, lujka. Sada će onaj inspektor misliti da smo nas dve poremećene ludače i počeće da razmišlja o našoj umešanosti u Milanov slučaj. Čim su otišli potrudila sam se da Saškina priča zvuči što uverljivije pa sam joj opalila šamar po onom zdravom obrazu. Fuksa. Ona nas je i zakopala, i kad već ne ume da nas izvadi onda bi bar mogla da začepi prokletu gubicu dok ne smislim nešto pametno!

21. 08. 2007. god.
Oko podneva je došao neki pandur da Saški i meni uruči poziv za sud. Treba da svedočimo protiv Koleta. Sem toga, onaj lik, onaj inspektor koji radi na Milanovom slučaju, izjavio je da bi želeo da nas malo bolje ispita. Ne da sam imala želju da sahranim Sašku... Kako nas je zakopala, a sad samo ume da ćuti i plače! Naravno, poziv za svedočenje nije promakao Igiju. Svratio je čim se smrklo da nam izdiktira šta ćemo odgovoriti na koje pitanje o Koletu. A onda je, kao specijalan dodatak, začinio našu muku tako što je rekao da ćemo, kao kaznu za to što smo ispale cinkaroši, morati da odplatimo Milanov dug. E kad sam čula cifru meni se prosto smrklo pred očima. I taj Milan, dabog da istrunuo, nije mogao malo manje da se drogira! Razumem ja da neko ima potrebe, ali da se toliko zakopa pa se onda izvuče i ostavlja nas dve da mu isplaćujemo dugove?! A ne, luda nisam! Pokušala sam da objasnim Igiju u kakvoj smo situaciji, da nemamo para, da nemamo šta da prodamo, ali on je rekao da ga apsolutno ne zanima i da nađemo pare kako znamo i umemo, pa makar i sebe prodavale. Tu je Saška počela da kmeči i Igi je shvatio da tu nisu čista posla. Kako bih ga oterala pre nego što shvati o čemu se radi, obećala sam da ćemo isplatiti dug za nedelju dana. Prokleta Saška, ceo život me zakopava! K’o da sam ja kriva što ona ne ume da bira normalne momke nego se petlja sa narkomanima! A dobro je znala da je Milan dužan kol’ko je težak! I još ga je uvek branila pred svima! Tek kad ju je prisilio da se prostituiše kako bi on odplatio dug ona je počela da razmišlja o tome koliko je on bolestan! Glupa je koliko je i on bio! I tako dva idiota zakopaju mene jednu pametnu... Majku li im šašavu oboma... I nije bio tako glup taj Milan. Trebala bih ja da nateram Sašku da opet počne da se prostituiše ne bi li zaradila taj novac i izvukla nas iz ove zbrke. Ja da se prodajem neću! Ja sam uradila i više nego što sam trebala...

22. 08. 2007. god.
Počinjem da ludim, majke mi, počinjem da ludim!!! Otišla sam danas u policijsku stanicu da vidim šta mogu da uradim da nas spasem katastrofe. Razgovarala sam sa tim inspektorom Savićem koji obrađuje Milanov slučaj... Rekla sam mu da Saška i ja nećemo da svedočimo protiv Koleta. Ni kao mala nisam volela da igram između dve vatre, a sad baš to moram da radim. Baš tog istog Koleta trebali su da okrive za Milanovo ubistvo, on je najviše kriv!!! A vidi me šta radim! Ja ga oslobađam krivice!!! Moram, ne mogu da postupim drugačije... To će mi bar na neko vreme skinuti Igija s vrata. A to neko kratko vreme ikoristiću da spakujem kofere. Prvom prilikom palim sa Saškom nazad kući u naš lepi, mali, rodni grad... Ako posle toga bilo ko nastavi da nas traži, mi ćemo se skloniti negde drugde. Nije problem. Bar rodbine i prijatelja imam ko pleve... Mogu da idem gde god hoću. Ni Igi, ni Kole, a ni policija nisu toliko zaludni pa da nas celog veka traže. Kako je krenulo, u ovom šugavom gradu nećemo sačuvati žive glave.
Nisam više tako ljuta na Sašku. Na kraju krajeva, sestra mi je... Obema nam je teško. Ipak je ona bila ta koja je s Milanom provodila silne dane i noći... I ona je bila ta koja se vraćala kući premlaćena kad on počne da krizira... A bila je i ta koja je pristala da se kurva kako bi njega izvukla. Glupača. Bila je spremna da za njega žrtvuje sve, a nije videla da je on samo koristi kao što su svi ostali koristili njega... Moja jadna, naivna Saška... Zato i hoću da se vratimo kući, da je spasem od ovih baraba... Kakva je tupava opet će nasesti!

23. 08. 2007. god.
Kole danas izlazi iz zatvora. Pustiće ga u nedostatku dokaza. Ne planiram da ga čekam ovde. Gotovo je, Saška i ja smo odlučile da napustimo ovo mesto jednom za navek. Vratićemo se starom životu... Da je proklet onaj trenutak kad smo i odlučile da se preselimo ovamo... Mami i tati nećemo reći ništa. Nećemo im uopšte ni spominjati Milana. Poslednji put smo se uvukle u Milanov stan, preko požarnih stepenica pa kroz prozor kao i obično. Nekako smo obe osećale da moramo tamo da odemo, da zatvorimo krug... Da ćemo samo tako ponovo moći da živimo. Zaklele smo se da među ovim zidovima ostavljamo sve što se desilo. Samo nas dve znamo da je Milan mlatio Sašku, samo mi znamo da ju je terao da bude kurva kako bi ga izvlačila iz dugova, samo mi znamo da sam pokušala da ga sprečim da joj to radi kad već ona jadna, glupa nije mogla da ga opameti... A ni Saška ne zna sve... Njoj nikada neću reći celu priču. Rekla sam joj da smo se posvađali zbog toga što je njoj uradio. Nisam mnogo slagala, oko toga je sve počelo... Da bi se završilo na tome da je drogirani mamlaz pokušao da me siluje. Sad kad je od Saške napravio kurvu nije mu bilo tako slatko da je koristi za svoje potrebe pa je prešao na nešto najsličnije njoj, na mene. I dobio je šta je zaslužio.
Najlakše je bilo prebaciti loptu na Koleta i kompaniju. Oni su i onako lica s poternica, ko bi posumnjao na dve klinke iz komšiluka kad ima celu bandu manijaka samo kilometar dalje od mesta zločina?
Znam ja kakva je policija. Ne trude se oni mnogo oko ovakvih stvari. Zaboraviće se na ovaj slučaj, pustiće da se slegne prašina... A ako Milanovi roditelji budu navaljivali, panduri će zgrabiti Koleta ili Igija, osuditi ih i staviti pod ključ. Tako je najlakše, a i najpametnije.
Za svaki slučaj, potrudile smo se da odklonimo svaku krivicu što dalje od nas. Pištolj sam ja jutros bacila s mosta pravo u reku. Pa i da budu toliko zaludni i krenu da ga traže, shvatiće da Igi živi u blizini pa će to povezati s njim.
Telo smo spalile. Tako je najsigurnije. Ne postoji verovatnoća da će ga psi iskopati ili tako nešto. A pepeo smo prosule u istu tu reku u koju smo bacile pištolj... Dabog da ga voda na sto strana odnela. Kreten narkomanski, upropastio nam je živote...
Uhvatile smo prvi jutarnji autobus za naš rodni kraj. Dok smo polazile i dok je Saška kucala mami poruku na mobilnom da joj javi da se vraćamo kući jednom za navek, moj telefon je zazvonio. Poruka... „ Nemoj misliti da te nisam provalio. Pustiću vas da se izvučete, ali samo zato što si izvukla Koleta iz zatvora. Sem toga, da ti nisi roknula tog majmuna ja bih ga ubio pre ili posle. Ali bude li se policija ikad više motala oko mene, prvo ću vas dve da potražim. Igi“
Skamenila sam se. Pogledala sam kroz prozor autobusa koji je kretao i ugledala ga kako stoji na stanici. Mahnuo mi je. Nisam imala petlje da uzvratim. Šta ako ode u policiju i ispriča im sve ne bi li sprao krivicu sa sebe? Mada, k’o da bi policija njemu i verovala...
Autobus je napustio stanicu i jurio ulicama sivog grada noseći mene i Sašku što dalje od celog ovog pakla... Nosio nas je autoputem ka novom životu... Valjda...
~*~ Snovi teško umiru i za njih se držimo i onda kada se pretvore u pepeo~*~
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 2:18 pm

Re: Zadatak iz psihologije

Postod Aqarius u Sre Jun 25, 2008 10:33 am

Zabavno, za domaci fenomen, mada ni ja bas ne vidim seksualni motiv. Mada si se dobro izvukla, mojima je filozof dao da svako napise po rec i trazio da ih iskoristim u prici. Morali su ceo spisak da prepravljaju kad se setio da zabrani psovke. :roll:
Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 7:02 pm

Postod Beowulf u Sre Jun 25, 2008 10:46 am

Хммм, мораћете да рокнете и Игија. ::C::
The sleeper must awaken.
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Uto Jun 24, 2008 5:12 pm

Postod Beowulf u Sre Jun 25, 2008 12:04 pm

The sleeper must awaken.
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Uto Jun 24, 2008 5:12 pm

Postod Nenemusha u Sre Jun 25, 2008 1:33 pm

Da, ali kada sam rekla profesoru da je seksualni motiv pokušaj seksualnog zlostavljanja, on se složio i rekao: "Aha, da, da, da..."
ma, ko j**e seksualni motiv, važna je priča ::T::
Korisnikov avatar
Član
Član

Postod Horus u Pet Jul 25, 2008 8:49 am

ti zaista imaš spisateljski potencijal ali kao i obično oni koji najviše imaju njima najviše i nedostaje.
Pisac treba da bude dobar posmatrač ljudi i okolnosti i ma koliko izgledalo da je to dobro kod tebe, to ti je zapravo najslabije mesto.
Imaš vrlo dobre i logične likove, recimo dve junakinje su prilično uverljive, ali policiju i posebno kriminalce si slabo opisala, što je nadam se posledica nesusretanja sa istima u stvarnom životu.
Ima mnogo gluposti tipa spalile su čoveka i rasule mu pepeo... mislim, čime su ga spalile, kako i gde?

Ono što ti sigurno može pomoći u pisanju jeste da smisliš priču i prepričaš je nekome da zajednički iznađete nelogičnosti i bolja rešenja. Što je osoba s kojom to radiš pametnija i iskusnija to će rezultati biti bolji. Najvažnije u svakoj priči da scenosled bude logičan, da se događaji nižu onako kako treba i kako će za većinu čitalaca biti prihvatljivo. Jedno slabo mesto može da uruši celu konstrukciju jer je priča kao lanac, najslabija karika ga kida.
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Sub Maj 24, 2008 3:56 am

Postod Nenemusha u Pet Jul 25, 2008 12:27 pm

Hvala za savet i komentar, Horuse :mrgreen: Da, svesna sam koliko mi nedostaje... Mada, pravo da ti kažem, drago mi je što nisam imala više iskustva sa kriminalcima i policijom, ma koliko to loše uticalo na moje likove :lol:
Ma, čoveka su spalile da se moje zblanuto odeljenje malo šokira ::L:: Šalim se, da budem iskrena to sa spaljivanjem tela nije moja ideja već ideja osobe sa kojom sam se savetovala :? Da, savetovala sam se naokolo, ali sama sak kriva što sam prihavtila savet ::M::
Thanx još jednom :mrgreen:
Korisnikov avatar
Član
Član

Postod Horus u Pet Jul 25, 2008 7:40 pm

Kod biranja savetnika za scenosled treba da se rukovodiš pre svega time da osoba bude neko raspoložen da potone u tvoju zamisao, neko koće se upustiti u problematiku priče na svim njenim nivoima, dakle, i na onim koji nisu direktno pomenuti. Ne mogu mnogo da ti pomognu usputni sufleri i površni pomagači.

Postupak je sledeći:
FAZA 1: postaviš događaje po redosledu kako su se dogodili, dakle, ispričaš sve događaje relevantne za radnju redosledom i načinom kako su se dogodili. U ovom slučaju to je otprilike: dve devojke ubiju momka koji je... bla bla...znači, to je scenosled stvarnih događaja. Treba prvo detaljno razraditi ovaj deo, da ono što se događa osmisliš na potpuno verovatan način, bez logičkih propusta.
FAZA 2: ti biraš kako ćeš priču predstaviti litaocima, tj. nećeš nabrajati događaje po redu već ćeš primeniti neku literarnu tehniku odlaganja saznanja za čitaoca. Ali moraš to uraditi tako da ne zajébavaš i smaraš čitaoca. Ovo je najteži deo i tu se prepoznaju pravi majstori. S obzirom na tvoje godine, ovo što radiš je sjajno, potpuno si pobegla od tinejdžerskog ženskog pisanja koje je osnovna odlika tvojih vršnjakinja i kamen oko vrata za napredak.
Korisnikov avatar
Član
Član

Postod Nenemusha u Sub Jul 26, 2008 6:21 am

Thanx ::T:: ::T:: ::T:: Nemaš pojma koliko mi znači ovakav komentar :mrgreen:
Međutim, moj savetnik je moja sestra, koja je uvek bila talentovanija od mene za pisanje i koja se mnogo puta do sad pokazala kao izvrstan savetnik, ume u potpunosti da se unese u ono što joj govorim, što ja zamišljam i što je moj cilj, ali izgleda da se ovde zanela malo previše :lol:
Korisnikov avatar
Član
Član

Postod Horus u Sub Jul 26, 2008 9:38 am

Ako je tvoja sestra pismenija od tebe zašto ja pričam s tobom a ne s njom?

Mada, ozbiljno, ja ovako na neviđeno ne verujem da je tvoja sestra talentovanija; možda je njeno pisanje bliže onome što osnovnoškolski i srednjoškolski nastavnici srpskog cene, ali to je, praksa je mnogo puta pokazala, slepa ulica.

Devojčice u tom uzrastu često pišu tako što nabrajaju gomilu tačnih rečenica, ali tu nema literarnog pomaka. Kod tvog pisanja postoji to "nešto što je osobeno". Pisanje je u stvari ređanje metafora, znači postoji neka priča i postoji način da se ona ispriča. Dobro pripovedanje nisu opisi, već moć opsedanja čitaoca. Dešava se nekada da je priča potpuno bizarna ali način pripovedanja je takav da knjigu ne možeš da ispustiš iz ruke, s druge strane, ne vredi nikakva zanimljiva priča ako je traljavo ispripovedana.

Evo, jedan primer koji mi odmah pada na pamet, iz romana "Vavilon 17" Dilenija. Glavni ženski lik sreće glavnog muškog lika, brutalnog ubicu zvanog Kasapin, koji će kasnije postati ljubav njenog života, ali taj susret je opisan sa svega jednom rečenicom i to je najupečatljiviji opis susreta dvoje ljudi koje sam ikada pročitao. Otprilike ovako: "U njemu je bilo nekakve posebne brutalnosti da je Rajdra odmah skrenula pogled i nekakve veličanstvenosti da je morala da ga pogleda ponovo." Ovu scenu bi Stiven King (ili Sidni Šeldon...) razvukao na osam strana sa svim sećanjima svih učesnika i istorijatom zgrade u kojoj su se sreli. Definitivno treba čitati knjige napisane pre 1980. godine kada je u USA omasovljeno i standardizovano plaćanje po reči u romanima a ne po romanu kao dotad.
Korisnikov avatar
Član
Član

Postod Nenemusha u Sub Jul 26, 2008 1:44 pm

Moja sestra jeste talentovanija od mene, piše vrlo nesvakidašnje školske sastave ( koji su inzvanredni, prave male priče, ali ih često profesori ne razumeju pa joj daju 4, jednom je profesorka uopšte nije ocenila jer je rekla da je promašila temu ), a zašto pričaš sa mnom a ne s njom jeste zato što ona nije učlanjena na ovaj forum :mrgreen: Znam ja sve to što si kazao, šta čini dobrog pisca i dobru priču, i zaista se nadam da ja imam "to nešto"... Pisanje je prilično zeznuta stvar, greška se lako omakne... A ja sam, nažalost, dosta brzopleta i ne vraćam se mnogo na ono što napišem :roll:
Još jednom hvala na dobrim savetima :mrgreen:
Korisnikov avatar
Član
Član

Postod Horus u Sub Jul 26, 2008 11:51 pm

Zašto ja onda i dalje komuniciram s tobom kada ti je sestra toliko nadarena?
Možda da bi nekako stigao do tih školskih sastava.
Dakle, ona nije na forumu, to je prilično očigledno.
Starija ili mlađa?
Možeš li joj "ukrasti" nešto i prepostirati ovde?
Pisanje je mnogo toga ali pre svega zanat.
Ne plaši se grešaka u pisanju.
To ti je kao skok s motkom; ne broje se pokušaji, odustajanja i rušenja letvica, pamte se samo najbolji rezultati i rekordi.
Korisnikov avatar
Član
Član

Postod Nenemusha u Ned Jul 27, 2008 8:33 am

Wow, ovo poslednje ti je vrlo lepo rečeno :mrgreen:
Sestra je starija godinu dana i nema šanse da joj ukradem nešto i postavim ovde :? Ona slabo piše sama za sebe ( bar meni nije pokazivala ), sve što ima joj je zapisano po sveskama kojih ne mogu da se dočepam :|
A, znači, ti pričaš sa mnom samo da bi se dočepao njenih sastava? Mislim da bi moja sestra bila polaskana :lol:
Korisnikov avatar
Član
Član

Postod Horus u Ned Jul 27, 2008 2:50 pm

Znači, ništa od nje... ti koji pišu sami za sebe nisu zanimljivi. Eventualno će ih otkrivati u dalekoj budućnosti, ako prava osoba baci pogled na njihovo pisanije.
Tjah... opet nam ostaješ samo ti. Ajde nešto da vidimo što nije školski sastav i nije pisano iz besa.
Korisnikov avatar
Član
Član

Postod Nenemusha u Ned Jul 27, 2008 8:46 pm

Ja sam pisac "na duge staze", nisam baš nešto kad treba da se izražavam u karćoj formi :P Ono na čemu ternutno radim previše je dugo da bi se postavljalo ovde, ali čim budem imala pogodan materijal, biće ovde postavljen :mrgreen:
Korisnikov avatar
Član
Član

Sledeća

Povratak na Priče