[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3790: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3792: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
www.tolkien.rs/arhiva/ • Pogledaj temu - Sv. Đoko

Sv. Đoko

Maštovite priče naših članova

Moderator: Earvena

Sv. Đoko

Postod The Forester u Sub Nov 01, 2008 7:39 pm

(Pod uticajem trenutno aktuelnog Noirudrikoljijebi pravca, neplanirano i trenutno pisano)

-Pozdrav brate! Kakav je tvoj blagosloveni život danas?
-Evo evo nije loše, jel' si bio na molitvi?
-Bio sam brate moj, sledeća je kroz nekoliko sati. Nadamo se da ćeš nam se pridružiti u popodnevnom pojenju?

"Hoću kurac", pomislih u glavi dok sam gledao pegavog maloumnika kako leprša oko mene.

-Videću brate, nešto mi žiga srce danas, možda bih trebao malo da odmorim...
-Odmor je ljudska slabost, presvetli brate, ne dozvoli da te to obuzme...
-E pa ne bih znao šta da ti kažem.
-...Nego, ne bih da budem grub, ali priča se da... uh, kako se prljavo osećam dok ovo kazujem, ali priča se da je jedan od nas ovde u ovoj oblasti postao Nečastivi. Brate moj, štagod da se dešava u tvome srcu odagnaj to! Znaš kakav je život ovde i šta podrazumeva!

Ista ova pička me je kroz nedelju dana otkucala Gazdi. Svi su me gledali kao da sam im ubio kevu, upirali prstom i licemerno skičali "Iju, grešnik! Iju, grešne misli! Iju, falusna nesreća!" A Gazda k'o Gazda. Jedino njega sam razumeo, ne sere i konkretan je. Reče on meni da nisam više koristan i da se ne uklapam u radno mesto i primer istog, tako da marš napolje. Realno, bio je u pravu. Jebem li ga, za trenutak sam bio sam sebi gadan. To vam je onaj malecki trenutak preispitivanja kada se zapitate da niste vi možda negde pogrešili, ali sam ubrzo shvatio da sam možda bio jedini normalan.

Elem, dragi moji i drage moje, dig'o mi se. Da, rođen sam, sa oproštenjem, kurat, dok su ostali bili ona standardna bespolna masa. Verujem da gore nisam bio sam u ovoj priči, ali neki ipak bolje to kriju od mene. To je jedino i najprostije objašnjenje zašto sam po kratkom postupku leteo napolje i sa patrljcima na leđima se pojavio na ulicama nekog govnavog grada u odeći klošara sa pljoskom u ruci. Imao sam i flašu Džeka u šteku, to sam protumačio kao poklon za penziju. Blagodarim, naravno, mogao sam da prođem sa džepnim satom ali su zaboravili da se ovde meri vreme. Eto, to je bila moja imovina, Džek, pljoska i patrljci koje sam krio u probušenom rancu da ne misle ljudi da sam grbav. Nadenuh sebi ime Sv. Đoko, poznatiji kao Đoko, ovo "Sv." je bila moć navike. Mada nekom igrom slučaja sam i dalje bio otporan na sve zemaljske bolesti, a i lečenje povreda je trajalo nekih deset puta kraće. Takođe je u meni ostala neka bolesno precizna sposobnost da procenim u dušu nekoga. Eto, i dalje sam poseban, i dalje sam na neki način "Sv.", juhu. Zavoleli su me u kraju gde sam "prinudno sleteo", barem onih par ljudi koji su vredeli nešto i imali nešto u glavi. Većina su bili naravno hrpa govana, bez smisla i namene - kolege klošari, koleginice kurve, pokvareni panduri, stoke u odelima, narkosi, bande crnaca, belaca, Kineza, meleza, dece, jebenih Šveđana šta li su, Iraca, da ne nabrajam. Kod ove manjine sam se snalazio za klopu i piće, a s obzirom da sam posedovao tu neku, jebem li ga, božansku lepotu, kurve su htele za džabe. Ne krivim ih, s obzirom na sve što im je dolazilo pre mene... ja im dođem kao relaksacija. Dobra stvar je što nisu postavljale pitanja, pa nisam morao da objašnjavam zašto ih uvek krešem u stajaćoj pozi, u kaputu sa rancem na leđima. Spavao sam po hodnicima i parkovima, napuštenim kolima, ulazio u konverzacije sa svim mogućim profilima ljudi, upoznavao malo bolje život koji sam odozgore video kao loš signal na TV-u. Bilo je neuporedivo zanimljivije nego gore.

Naravno, kobaja - posle dve godine preklinjao sam da se nešto najzad desi sa mnom, sve je postalo jebeni kontinuitet. Dani su leteli kao sekunde. A onda sam jednog od tih apsolutno običnih dana, u proleće sa ptičicama, cvećem, napaljenim klincima po parkovima i ostalim govnima, otišao da kupim hleb i pivo. Pred samoposlugom sam posmatrao tok akcije: šestorica ludih Kineza sa Uzijima rešili su da obnove svoje finansije. Dvojica su stajali ispred i gledali me. Jednog sam znao, štaviše izvukao sam ga pre godinu dana iz sranja kada su ga jurili panduri posle neke pegle. To je bio jebeni klinac od oko osamnaest godina. Mislio sam da nema veze sa tučom, povukao sam ga za sobom i sakrio kod trema neke zgrade gde sam muriji rekao da je sa mnom i da mi povremeno donosi hleb. A sada mi je mahao Uzijem i sa kezom od uveta do uveta koji mu je sakrio ono malo iskošenih očiju mi je urlao:

"Đoko! Đoko! Gledaj šta smo uradili ovoj pički!"

Izređali su se na radnici. Lepa devojka, dobra u duši, malo čuknuta u glavu jer je na posao kasirke dolazila u miniću i nekom brusu koji joj je izbacivao petice tako da ti se u sekundi litra krvi sjuri dole. Detaljno mi je objasnio kako se na petom liku opirala i vrištala tako da je dobila metak u čelo. Pokazao je na smorenog ortaka i rekao da je on bio šesti koji je morao da je kresne mrtvu. Ortak mu je izmumlao nešto na Kineskom, a pošto sam razumeo sve jezike, zaboravih to da spomenem, shvatio sam nešto kao:

"Ne govori ovom pederu, skenjaću ga, video nas je."

Dobra stvar kada vam se probudi nagon za karanjem je što vam se takođe probudi pojačani nagon za bes. To jest, ponekad me je previše lako nadrkati, a ovaj koktel govana, razočarenja, leša člana one manjine koja vredi i nasmejanog klinca sa Uzijem je uspeo da pomeri vrh skale mog besa za još nekoliko stepeni. Uz blagi smešak sam mu prišao da ga očinski potapšem po ramenu. Smešak sam radosno transformisao u iskežene čeljusti, a svojom levom rukom sam mu slomio desnu. Grč leve šake je pritisnuo obarač i duž brade, nosa, očiju i čela mu probušio glavu. Ortak mu je vrisnuo kao klinka i neartikulisano uperio Uzi u leš koji sam držao u rukama i po nekoj bolesnoj inerciji pola metaka ispalio u njega. Za razliku od njega, ja sam iščupao Uzi iz mrtve ruke i poslao samo jedan metak u glavu. Možda zbog urođene milosrdnosti. A možda i ne, fora sa živim, dobro manje-više živim štitom mi se dopala. Trojica zabezeknutih budala su me gledale. Držao sam Kinešče podignuto u ruci kao zeca. Rafalčina koja je usledila je potpuno deformisala moj štit ali mi dala dovoljno vremena da uletim unutra i u kiši metaka, čipsa, konzervi i wc papira se probijem do dotičnih budala. Nisam imao u vidu da je Uzi u mojim rukama bio korišćen, tako da sam morao brzo da reagujem na nestanak metaka. Džambo-kesa čipsa u glavu je poremetila koncentraciju mog novog živog štita kome sam kratkim udarcem Uzija slomio dušnik. Pošto je, kao i svoj kolega, primio turu metaka svoje braće, bio je odbačen i od strane mene, a moja patološka milosrdnost me je opet ograničila na jedan metak po glavi. Iskoristio sam desetak sekundi da obnovim municiju i predpostavim gde se nalazi šesta pička.

"NJANJANJA FU BA ČAU PA FAU BAU VAU GRRR NJA NJA FU!!!" - Vrištala je gore spomenuta šesta pička sa Uzijem uperenim u glavu sredovečnog debeljuce u beloj košulji sa kravatom. Nisam se trudio da ga razumem jer mi je suština bila jasna - Iskuliraj ili je debeli mrtav. Debeli je inače, po mojoj trenutnoj proceni bio matoro perverzno govno koje je volelo da ga isto tako debele ribe u čipkastom vešu šibaju granjem po dupetu. O tome je zapravo i razmišljao u tom trenutku. Ne možete da verujete šta sve može da napali ljude. Drkao je na ćerku iz prvog braka svoje žene, šmrkao loš koks... sve ove informacije za samo tri sekunde. Prestao sam da buljim u njega i sadržaj dva Uzija poslao direktno u tela ova dva govneta. Nastala je tišina, ako zanemarimo kotrljanje konzervi i prosipanje grickalica.

Nešto u meni je zahtevalo da priđem debeljuci i bolje se upoznam sa njim. Bio sam u pravu. Prva stvar koja mu je izletela iz džepa bio je flajer nekog seksi šopa sa par oglasa za poslovnu pratnju na poleđini. Druga stvar koja mu je ispala bila je njegova vizit karta. Debeljuca je bio plastični hirurg. Koja jebena ironija. Tolike sise i utegnuta dupeta a on voleo da mu ljulja. Treća stvar koja mu je ispala je ispresavijani dokument sa današnjim datumom, odobrenje komore plastičnih hirurga za obnovu licence za rad. Debeljuca je izgleda bio mudo. S obzirom da je ovakav događaj prava novost za moje kontinuirano ovozemaljsko životarenje, uopšte se nisam čudio neobičnim idejama koje su mi padale na pamet u tom trenutku. Ali sam samo jednu sproveo u delo. Položio sam ruke na njegovu izbušenu stomačinu. Ono što nisam znao je da kao običan klošar još uvek mogu ovo, ali jebem li ga, mogao sam. Rupe su se polako zapušavale, a od krvčine po košulji i kravati ostale su samo fleke. Samo da se zna, nema ovde nikakvog lajt-šoua ili nečeg sličnog, samo budete zakrpljeni i sve je ok. Vrisak od oživljavanja koji je moj buckasti hirurg ispustio propratio je mlaz zaostale krvi iz njegove kesaste vilice koji mi je unakazio majicu i kaput. Skinuo sam ranac, kaput i majicu sa sebe dok je on polako dolazio do reči:

-Kako si...krklj... kako si mi to...
-Debeli, slušaj me. Ti si neki zajebani hirurg, jel?
-Šta? Ja... hirurg, da! Šta se ovo desilo?
-Recimo da si dobio drugu šansu.
Voleo sam patetične, klišeizirane rečenice. Podsećale su me na kakve se sve gluposti ljudi pale.
-Ko si bre ti?!
-Ja sam Sveti Đoko, i došao sam da te zamolim za uslugu!
Jedva sam se suzdržavao da ne umrem od smeha.
-Đ...krlj...Đoko? Kakvu uslugu?
Okrenuo sam mu leđa.
-Bi li mogao da me rešiš ovih govana?

('će se kontinuiše)
The world will look up and shout "Save us!", and I'll whisper..."No."

-Battle not with monsters lest ye become a monster - Nietzsche

Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 11:18 am

Re: Sv. Đoko

Postod Aqarius u Ned Nov 02, 2008 10:00 am

...Could it be it's the end of our world?
All the things that we cherish and love
Nothing left but to face this all on my own
Cause I am the chosen one...

Cool...
Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 7:02 pm

Postod The Forester u Ned Nov 02, 2008 11:21 am

Znaju Maideni ;)
The world will look up and shout "Save us!", and I'll whisper..."No."

-Battle not with monsters lest ye become a monster - Nietzsche

Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 11:18 am

Postod Nenemusha u Ned Nov 02, 2008 4:14 pm

Nenormalno, baš kao što sam i očekivala od tebe ::T::
~*~ Snovi teško umiru i za njih se držimo i onda kada se pretvore u pepeo~*~
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 2:18 pm

Postod pinki u Sub Jan 03, 2009 9:42 pm

hehehe kad reziraju ramba 584 uzece mislim ovo za scenario:)

super je:))
Vrbacima tasarinana sam hodao u prolece
Ah!izgled i miris proleca u Nan-tasarionu!
i rekao sam da je to dobro.
Lutao sam leti hrastovim sumama Osirijanda.
Ah!svetlost i muzika u tom letu kraj Sedam reka Osira!
i mislio sam da je to najbolje.
Bukvama Neldoretan dosao sam u jesen.
Ah!zlato i crvenilo i uzdasi lisca u jesen u Taur-na-neldoru!
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 5:25 pm

Povratak na Priče