Korak

Maštovite priče naših članova

Moderator: Earvena

Re: Korak

Postod draganče u Pet Jul 17, 2009 7:09 am

Sva sreća te postoje ti vodiči. Šteta što Homer, Šekspir, Puškin i ostala bagra nisu čitali Anđelkovićev na Art-animi.
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Uto Jun 29, 2004 10:35 pm

Postod Nenemusha u Pet Jul 17, 2009 7:47 am

Da jesu, možda bi od njih i bilo nešto :P

Ne, stvarno, ja i dalje tvrdim, ako čovek ima dara onda mu nije potebna ta neka čvrsto zacrtana forma niti bilo kakva pravila. Mislim, i ta pravila i tu formu neko je morao smisliti, a ako ju je smislio to znači da se nije pridržavao onoga što je do tada bilo smatrano formom i pravilima, ko zna, možda bi neko i mogao stvoriti novu, uspešnu formu, ali to će propasti zato što će mu ostali ljudi reći:"E, brate, ne može to tako, gde ti je tu forma? Gde su ispoštovana pravila?" :?
~*~ Snovi teško umiru i za njih se držimo i onda kada se pretvore u pepeo~*~
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 2:18 pm

Postod Aqarius u Sub Jul 18, 2009 8:41 am

Forma je kao muzicka teorija. Nije obavezno, ali olaksava posao.
Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 7:02 pm

Postod Perin u Sub Jul 18, 2009 5:41 pm

Hm....kad počnete da čitate neko delo, priču ili bilo šta, da li imate osećaj da je sve na svome mestu? Da, ako priča valja. A zašto valja? Zato što priča ima uvod, zaplet i rasplet/kraj. 85% priča na ovom forumu nema nešto od pomenutog. Ili je tu uvod, a nema zapleta i raspleta; ili se tu udara rasplet, a nema zapleta. O tome ja govorim kada pričam da se forme mora držati. Evo, Nenemusha je fino primetila da se u Nemo*Mandosovoj priči ništa ne razjašnjava. Zašto? Zato što je to samo uvod, dakle priča ne valja, jer nije kompletna. Zar mislite da će neki iole ozbiljan časopis da uzme u obzir neku vašu priču koja je ovako napisana? Naravno da neće.

Možete se pridržavati čega god želite, to je vaš izbor, ja sam samo dao savet, sa dobrom namerom u srcu. :wink:
Slika
/Arogantnost je moje srednje ime/
Volite anime a ne znate šta da gledate? Ne brinite! Anime Jedinica će Vam pomoći oko izbora dobrog anime! Dovoljan je samo klik na http://animejedinica.blogspot.com
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:17 pm

Prethodni

Povratak na Priče