[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3790: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3792: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
www.tolkien.rs/arhiva/ • Pogledaj temu - Budemo i prodjemo a nikad ne saznamo sta smo mogli biti

Budemo i prodjemo a nikad ne saznamo sta smo mogli biti

Maštovite priče naših članova

Moderator: Earvena

Budemo i prodjemo a nikad ne saznamo sta smo mogli biti

Postod Voldemir Séretur u Čet Jul 16, 2009 7:13 pm

Sporo memla guta lenje zidove,slivena oblicja snivaju u tmini.Preko gita prozora,lagano koracajuci,meseceva sablja sece usnuli onor.Zuta Drina vrtoglavo juri I razbija se o iskrivljene grede,opasna I brza,lomi ka stolu I mirise zutim putem,pece u njegovoj ruci.Mesecina se sliva u casicu,topla,mila.Opojna kao zora,umiljata kao zenska nedra.Jedino ga rakija razume.
Proklet bio taj put,sad je zut,bistar I ljut,kao I ona.U kacari glasno odzvanja paucina.Smeta mu.Ruke izbrazdane njive koje sklapaju horizont oko svog Sunca.Uliva jos jednom besno I setno ljutu suncanu zmiju.Da zaboravi.Umorna je odaja,kao I on,zali sto je tamna,jer sve osim casice ambis je golem.Seca se skole u Beogradu-vukao je drva,njegovi konji lipsaju na suncu.Beli zidovi pritiskaju pogled I hlad djacki je veci od njegovog.Mali je,iako su metri drva cinili ga punim dukata.Samo tiho skripanje buradi,do pola ispijenih,prekine snevanje za jos jedan gutljaj.Kroz mala vrata,od baste,stroposta se sin,nespretno I tupavo.Njegove oci sjaje istim pomamljenim sjajem,njegove ruke jake,bremenite,mladalacke,prsa siroka.Onako snen,mislio je da on ulazi na vrata.On,mlad,opet,ponovo.
-Pijan si-rece tmurno ne dizuci glavu.
-Sta te briga matori,samo casicu dve.Bolje I Drinu rakije nego pravu Drinnu.
-Cuti pseto,stoko nevaspitana,ne znas da li je bolje!Sedi,popij sa starim,hajde,sam pijem,odavno.
Prilika,nesto razboritije se prenu I kao da jedva doceka ovo.
-Ja sam mlad,pijem,meni prilici,stoji,mladi piju.
-Ne piju mladi,oni se momce,stari samo piju,samo ja znam piti.
-Djavola znas!ona me nece,oce,nece!Pijes jer ce letina biti losa,pijes,majku mi ubijas!
-Cuti!Cuti!-dohvati casicu I razbi o pod.Sede.Zao mu casice.iz flase ce,jasta,nije mu omalen bol.
-Mlad si I nista ne znas,zivot je pred tobom,budi duma zaljubljena,bio sam I ja…hocu ja,hocu!Opet!
-Ti si pijan.
-Ne,ja sam trezan.Umrecu.Pre svih,pa I oca mog,osecam,umirem.Sta cu vam ovako star,kud da se denem?Tebi na muku?Ma na gredu,vidi kako sija.-ustade I poce se popinjati na stolicu.
-Ej,ludace,stani!-uhvati ga za ruku I obojica se prostrese po zemlji.
Flasa sija u tmini.Otac place.Smeje se sin,sve mu ovo glupo,mator covek a place.
-Secacu se uvek te skole,prosao sam,znam.kako su se smejali.ja opet motiku,opet znojem da hranim njivu I ugovoren zivot da otaljavam.A oni?Oni se smeju.Mladi,kao ti.Star sam I znam da sam kriv.
-Ja sam kriv,jer me ne voli.A kako je lepa,da je vidis matori…
-U pravu si,letina ce biti losa…Ni kap kise,majku mu….
Ni jedan se ne dize,zavaljeni u prasini,pricaju svoju muku dok tisina ne zadavi pijane ispovesti.Sin spava,glava mu na pragu a noge pod stolom.Place otac.
Vec dugo plovi ovom casicom,opet I u krug.osmesi ceznu u brige,ljubav nema draz mlitavom telu.Voli li on nju?Ikoga?Zna da je mesecina bezbroj puta sijala nad njim ovako polegnutim I mladim,a sad I ona ona se gadi da ga dotakne.Odaju prozdire tama.
Ljudi ne mogu imati znanje o svojim granicama-nasi vrhunci cesto su porekli ocekivanja.Kad se prepustimo monotoniji zivota,mladi,lenji,beli zidovi ostace nam strani a hlad uvek deblji.Jedino sto mozemo naci jeste zal za pokusajem,predaja bez borbe,ni Pirova pobeda nije slasna,ali je pobeda.Zajedljivi ljudi ostace takvi,a oni koji se predaju zajedljivi ce postati,ljubomorni na svet koji opstaje.
Jutarnji vazduh rasol je prirode.Sunce treperi I kolje neispavane oci.Ne treperi sunce,vec senka.Bezivotno telo poput tega casovnika lagano otkucava pocetak zivota posle njega.
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Pon Jul 14, 2008 11:05 am

Re: Budemo i prodjemo a nikad ne saznamo sta smo mogli biti

Postod GilGaladriel u Čet Jul 16, 2009 9:19 pm

Ovo je neobichno.
Podsecja me na "Rodoslov loze Vampira". Stil mi se ne dopada, previshe je konfuzan, opisi su dobri ali nekako kao da zapinju. Svidja mi se izbor rechi, ali neke rechenice su mogle da budu srecjnije sklopljene. Sve u svemu, nije loshe.
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 10:35 pm

Postod draganče u Čet Jul 16, 2009 10:46 pm

Koja me nesreća spopade da pijan ovo čitam, a vina više nema. Pih!
Inače, lepo je. Ideja je ok, dopada mi se. Ova se slika često da videti. Doduše, negde si previše silovao opise, lepi jesu, al' po koji zapne, što kaže dobra naša koleginica kritičarka, kao ljuta loza posle pitke moravke. Ili kiseli Vinex nakon Kratošije. I dijaloge nije trebalo da ukrutiš toliko. Ipak su to sin i ćale, zar ne?

I do kurca -- koristi šđčćž. Намуцио сам се зхив док сам процитао. Кад си доволјно паметан да написес овако несто, сигурно ти нецје представлјати проблем да подесис тастатуру.
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Uto Jun 29, 2004 10:35 pm

Postod Nenemusha u Pet Jul 17, 2009 7:52 am

Meni se priča dopala :mrgreen: Konačno neka uspešna priča da se pojavi na ovom forumu u zandnje vreme ::L::
Ozbiljno, baš mi se sviđa, i stilski mi se sviđa, samo što stvarno ima rečenica na koje sam morala dvaput da se vraćam da bih skapirala, nisu baš najslavnije sklopljene što rekoše, i složiću se sa dragančetom oko dijaloga, malo su suviše kruti... Inače, svaka čast ::T::
~*~ Snovi teško umiru i za njih se držimo i onda kada se pretvore u pepeo~*~
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 2:18 pm

Postod DevouredSoul u Pet Jul 17, 2009 8:17 am

Ovo je stvarno ok. Meni se stil jako dopada, izbor rechi takodje, samo mi se ne dopada ono "naravouchenije" na kraju. Ja bih je zavrshila onako beznadezhno kako je i zapochela. Mani se Pira i slichnih pouka.

Ono shto ljudi iznad mene rekoshe stoji: neki opisi i dijalozi su malo nategnuti. Za dijaloge to nije loshe, mozhe da izazove tenziju (@draganche: dijalog mozhe da bude tako zategnut bash zbog toga shto ga vode otac i sin.), ali za opise ne valja, vidi se da su silom smeshteni tamo gde su nepotrebni.

Pravopis i slichne kerefeke, ofc. Pricha ne treba da bude samo dobra, treba da bude uredno napisana. Neuredno napisano shtivo brzhe smori choveka od onog loshe napisanog.
...a grlo luta britvom...
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Sre Mar 26, 2003 9:17 pm

Postod draganče u Pet Jul 17, 2009 2:31 pm

Korisnikov avatar
Član
Član

Postod bookman u Pet Jul 17, 2009 5:41 pm

A da se na forumu malo organizujemo, skupimo neku kintu, kupimo piće i pošaljemo ga Dragančetu da se održava u šarenom svijetu alkoholnih izmaglica? :)
NISI TI NA NEBU SAM
BOGOVA JE POVAZDAN
S NEKIM ĆU SE VEĆ NAGODITI
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 12:30 pm

Postod Nenemusha u Pet Jul 17, 2009 6:50 pm

Draganče, ti si moj prosvetitelj, mnogo ti hvala, i dale ne znam šta bih da tebe nema :P
~*~ Snovi teško umiru i za njih se držimo i onda kada se pretvore u pepeo~*~
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 2:18 pm

Postod Voldemir Séretur u Pet Jul 17, 2009 7:11 pm

Hvala ljudi na savetima,no ne slazem se za dijalog-moraju da budu nategnuti bas zato sto su otac i sin i to u posebnoj situaciji.Takodje,posto ste mogli primetiti da je rec o davnom vremenu i to u nekoj Srbiji,nekako mi tom duhu vremena pripada malo nategnutiji odnos-takve su patrijahalne i tradicionalne porodice.Sto se tice opisa,mislim da gresite...znam da izgleda kao da ne prihvatam kritiku ali nije tako,stvarno cenim sta ste rekli,ali prica je kratka,dosadilo mi je vise moderno,tecno pisanje bez eksperimentisanja,previse citko,ostavlja citaoca da samo cita i nista vise.Volim kad se neko pomuci da shvati opis,jer opisi u stvari su kljuc i atmosfere pa cak i pisceve poente.Procitajte npr. Vreme smrti,ili neku drugu domacu knjigu i pokusajte da odstranite dijaloge a vise paznje da pruzite simbolici opisa-u tome je istinsko bogastvo jezika.I da,zao mi je sto vam se ne svidja kraj,ali on jeste beznadezan-otac se ipak ovesao (beznadeznije ne moze) :). Ljudi jos jednom hvala na savetima,pokusacu da ispravim greske,mozda jos nesto okacim,pa da vidim tad reakcije.P.S.Dragance,pa sto pijes kad ne znas? ;)
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Pon Jul 14, 2008 11:05 am

Postod Namo*Mandos u Sub Jul 18, 2009 9:57 am

Od sad bi mogao da pritisnes "space" izmedju tacke, zareza, upitnika... i reci. ;) Lakse se cita.
Inace, prica mi se svidja, jako dinamicna i sveza je ko odrezak tek zaklanog krmeta za slavu.
Nije lako biti fin.
viewtopic.php?f=48&t=20955
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 10:36 am

Postod DevouredSoul u Sub Jul 18, 2009 7:48 pm

Korisnikov avatar
Član
Član

Postod draganče u Sub Jul 18, 2009 9:11 pm

Па, мозхда и не мозхесх да их науцхис, али засхто не покусхати? Цхему дефетизам? А ако постоји заднје, такодје мора постојати и преднје време! Схто се тицхе глагола "требати", мени се цхини да га Хрвати менјају кроз лица (ово приметих цхитајуцји неке нјихове преводе), и делује врло практицхно, јер постоје неке ситуације где се то "требати" не мозхе искористити а не променити кроз које лице.

Мада, схта ја знам и схта ме се тицхе. Битно је да се цхелјад разумеју, и да л' ко воли с преднје или заднје стране, и схта је прво, а схта последнје схто ти треба процји кроз уста (и усхи) је небитно. И не треба(сх) да бринесх.
Korisnikov avatar
Član
Član

Postod Miliowilix u Ned Jul 19, 2009 5:03 pm

Ne svidja mi se, konfuzno, nisam uzivao.

jebiga :P
Life's a piece of shit,
When you look at it.
Life's a laugh and death's a joke it's true.
You'll see it's all a show.
Keep 'em laughing as you go.
Just remember that the last laugh is on you.
And...

Always look on the bright side of life.
Always look on the right side of life.
Korisnikov avatar
Član
Član

Pridružio se: Sub Maj 10, 2003 6:45 pm

Postod DevouredSoul u Ned Jul 19, 2009 8:45 pm

Korisnikov avatar
Član
Član

Postod Shieldmaiden u Pon Jul 20, 2009 11:16 pm

Priča je skroz ok. Jeste vidljivo pomalo nasilno insistiranje na stilu, ali je poprilično uspelo. Slažem se sa DS u tome da je zaključak čist višak. I zaista, ovaj kvalitet pisanja zaslužuje više pismenosti - čćž, tačnija interpunkcija i slično pomogli bi da se priča ozbiljnije shvati i lakše pročita.
What's sticking into your foot is a steel tipped four inch stiletto heel, the most dangerous footwear in the world. I know what you're thinking: "could she push it all the way trough to the floor?". To tell you the truth I'm not sure about that myself, but I'm going to give it a damn good try.
Korisnikov avatar
Konj
Konj

Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 7:54 pm

Povratak na Priče