[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Hobit - utisci o filmu

Hobit - utisci o filmu

Prvenac, oprobavanje pera ili grandiozno delo

Moderator: alcesta

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Shieldmaiden u Uto Dec 18, 2012 3:50 pm

Kod Radagasta mi se dopalo što on zapravo samo deluje retardirano i mnogo je moćniji nego što deluje na prvi pogled - isto kao što mnogi nisu svesni koliko je Gandalf zapravo moćan. Radagast jeste dedica pogubljen od premalo kontakata sa civilizacijom, ali on je maltene nekromanser pošto je, koliko sam videla, onog ježa digao iz mrtvih, a pri tom je i odbio hordu pauka. Cela svrha Istara je da više pokreću događaje nego da se direktno mešaju i ključ je u tome da ne upotrebljavaju svoje moći u prevelikoj meri, pošto onda dobijete Sarumanov scenario. Gandalf koristi moći samo onda kada mu ništa drugo ne preostaje i ne gleda s visine na Radagasta kao što to Saruman čini.
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Julius u Uto Dec 18, 2012 5:19 pm

Živimo sramno, da sahrane nas ponosne.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 407
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 2:20 am
Lokacija: Beograd

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Dain u Uto Dec 18, 2012 9:27 pm

Kad je reko kako se zove jezh, odma mi je palo na pamet:



(od 0:40)

:genije: :genije: :genije:
"Willing is not enough, we must do. Knowing is not enough, we must apply."

"I don't like jellyfish, they're not a fish, they're just a blob
They don't have eyes, fins or scales, like a cod
They float about stingin' people in the seas
An' no one eats jellyfish with chips and mushy peas.
Get rid of them!"
Korisnikov avatar
Dain
Dain
 
Postovi: 10652
Pridružio se: Uto Jun 18, 2002 7:07 pm
Lokacija: Kazad-Dum

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Namo*Mandos u Čet Dec 20, 2012 8:03 am

E, odgledao sinoc :)
sa tih 48 frejmova na ogromnom platnu, sedeo u centru-centru (kupljene karte na vreme)... i dalje smatram da je sva ta moderna 3D HD tehnologija u nekoj pocetnoj fazi svog razvitka (ili treba da prave bolje naocare za mase, jos su ogranicene okvirima sto malo iritira, trebaju mi vece kao one za varenje ili sl- da mi se prilepe uz ocne duplje na lobanji) s druge strane mi je na momente prebrzo i preostro za oko, kao da gledam neki dokumentarac o svetu insekata or something, a ne "mekan" fantasy film... no dobro :)

Ne smeta mi sto je film razvucen, stavise, pravo mi je osvezenje da neki film prati knjigu gotovo u "real time-u", a nije zbrzan fleshevima glavnih akcija, kao sto se to obicno radi, pa jos u takvom kvalitetu! Nikako nije bilo dosadno, gutao sam svaki minut filma 'right :mrgreen:

Odmah u startu - wow efekat, cak i malo "preraskosno" kako za grad pod planinom tako i za Esgaroth. Slozio bih se da je martinova gluma bila malo tanka (sto sam i ocekivao), mada su tesko mogli naci nekog koji bi mi bio prihvatljiviji I guess (sem Holmsa koji je i dalje sjajan!) . Momenti humora su mi generalno na mestu, ipak je knjiga (i) za klince, sto rece Alcesta, luckasta, sto daje prostor za malo vise karikiranja, ali autoironija na pojedinim mestima (primer "golfa" i ti "nerdy" momenti itd) je najuspesnije izvedena sto se humora tice :)

No, svakako se primecuje izvesna "demistifikacija" Srednje Zemlje u odnosu na lotr, sto je bilo za ocekivati - ne samo zbog
same prirode price i stila pisanja u hobitu, ali mozda sam to samo ja. Erlond jeste da je polu-vilenjak, ali je glumac isto tako nekako polu-zainteresovan za svoju ulogu, barem tako deluje, isto vazi za Galadrijelu. Ian i Kristofer su matori, ali mi je drago sto su u filmu, posebno Kristofer. Da ne zaboravimo i Froda koji se takodje pojavljuje :lol:
Ne smeta mi galadrijelina "usporenost", kapiram da njoj vreme prolazi u drugacijem loop-u tj. da su joj svi ostali kao u ubrzanom filmu, a ona je atleta pa valjda zato moze da nestane u treptaju oka :D

Jedan od razocaravajucih momenata, da tako kazem, je sauronova "senka" u Dol Gulduru , koja je prikazana kao fucking "mummy" sa sve razkrecenom gubicom ( u holivudu postao jebeni kult!), nadam se da je to samo radagastov utisak i da ce ga prikazati nesto ubedljivije tj. mastovitije u narednim delovima - ako se opet pojavi.

Radagast je inace ok, bas kako sam i zamisljao da ce ga prikazati. Mozda malo ona jurnjava na zecevima... ne vidim "vremenski" problem (da je prebrzo stigao do patuljacke druzine), jer se momenat gde on primecuje da suma "oboljeva" mozda desio u proslosti (kao sto jeste), a ne u nekom realnom vremenu. Takodje , put patuljaka od Okruga do Rivendela je ubrzan u filmu, a od Rivendela preko planina razvucen...

Drago mi je sto nisu izbacili planinske divove, a mogli su, trolovi su mi isto dobri, cak su verni sceni iz lotr gde se pojavljuju iznad semove glave kada se povredjeni Frodo budi, takve stvari su mi oduvek bile bitne.

Sve u svemu, zadovoljan sam, uvek moze bolje, mnogo bolje, film svakako pati od gomile holivudskih sindroma, nije neki pomak u tehnici, ali s obzirom na "niska ocekianja" deluje prilicno dobro. Ko zna kako bi ga Del Toro napravio, nesto me bas i ne impresionira kao reziser kada se sabere sav opus.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1110
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 11:36 am
Lokacija: Dvori Mandosovi

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Iluvatar u Čet Dec 20, 2012 4:31 pm

Film je vrlo dobar. Prijatno sam iznenadjen. Ima tu mnogo vise ljubavi i znanja(uprkos mnogim glupostima), od Gospodara...
Drzi paznju od pocetka do kraja - jedino kad me je izgubio su:
a) Borba planinskih divova (smara + previse naivno)
b) Zarobljavanje od strane gobilina pa do bezanja od istih (Iako sve to treba da bude mastovito i decije, preterase ga)
c) Nelogicnosti u sceni sa Trolovima (dosta gluposti ali mnogo bolje od prethodne 2 opisane)

Otvaranje je sjajno, malo prerazvucena gozba kod Bilba na gajbi ali i atmasfera priblizna onoj kakvu sam ja zamisljao citajuci Hobita, davno,davno...
Da ne tupim, film vredi gledati u fullu (IMAX + 3D), znam da nema kod nas, ali znaci verovali ili ne (mnogo su manje zamagljeni objekti koji nisu u fokusu - standardan problem 3d filmova)...

Bilbo 5, Golum 5+, patuljci solidni

Nemam vremena da detaljisem, ali film itekako vredi pogledati, i za razliku od Gospodara, salu sam napustio sa osmehom, a to je najvaznije
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 86
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 11:08 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Fingon u Čet Dec 20, 2012 5:26 pm

Pochelo dobro, posle propalo. Uglavnom, blah.
Let the Sunshine In!!


Nute Gunray, viceroy of the Trade Federation, stood trembling in an alcove, blood-tinged tears streaming down his green-mottled cheeks. "The war...," he whimpered. "The war is over—Lord Sidious promised—he promised we would be left in peace..."
"His transmission was garbled." The blade came up. "He promised you would be left in pieces.''
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2816
Pridružio se: Pet Avg 30, 2002 12:00 am
Lokacija: Hisilome

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod vendy u Čet Dec 20, 2012 10:27 pm

Uspjela sam ipak da odgledam film (konacno), i moram priznati da sam razocarana i to samo zbog vasih komentara. Brvo sam imala niska ocekivanja, zatim pocnem da citam vase hvalospjeve (kad sam debil koji ne moze da odoli) i onda krenem put bioskopa sa srcem punim nade. I tu se otreznim. Film jeste dobar, ali su moja povecana ocekivanja sve upropastila.

Jos u neka doba mi drugarica (jedva da je i cula za Hobita do tada) prokomentarise da joj se djeluje na pederbal jer nigdje ni jedno zensko da se pojavi i ja tada pocnem da razmisljam o tome.

Elem da ne smaram vise, sem Bilba i Goluma, ostali su mi 'nak. Previse je razvucena radnja na pocetku. Moglo se sve spakovati u 2h.
"that the true way to a man's heart is six inches of metal between his ribs"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 547
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 8:09 pm
Lokacija: ne znam ni ja

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Dain u Čet Dec 20, 2012 11:36 pm

Pederbal... genijalno. ::S::
"Willing is not enough, we must do. Knowing is not enough, we must apply."

"I don't like jellyfish, they're not a fish, they're just a blob
They don't have eyes, fins or scales, like a cod
They float about stingin' people in the seas
An' no one eats jellyfish with chips and mushy peas.
Get rid of them!"
Korisnikov avatar
Dain
Dain
 
Postovi: 10652
Pridružio se: Uto Jun 18, 2002 7:07 pm
Lokacija: Kazad-Dum

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Shieldmaiden u Pet Dec 21, 2012 12:54 am

Too many dicks on the dancefloor

Too many men
Too many boys
Too many Misters
not enough sisters

Too much time
on too many hands
Not enough ladies
too many mans
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Maidros Visoki u Pet Dec 21, 2012 12:58 am

Skroz simpaticn film.
The lunatic is in my head.
The lunatic is in my head.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2530
Pridružio se: Čet Mar 06, 2003 10:33 pm
Lokacija: Medja Maidrosova ili Vranje

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Namo*Mandos u Pet Dec 21, 2012 5:05 am

@vendy i ti si se odmah slozila sa njom or wat? :roll:
kazi drugarici da ce biti vise zenski likova za gledanje u sledem delu... :da:
...i da je taj tolkin bio, ne samo seksista, nego i rasista ( i sta ono jos bese?),
mozda joj se onda vise dopadne.

eto, dok se ne pojavi na sirokom ekranu covek (human, not man) nikad ne bi ni primetio takve stvari u decjim pricama. :chitanje:
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1110
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 11:36 am
Lokacija: Dvori Mandosovi

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod vendy u Pet Dec 21, 2012 9:48 am

Nisam se slozila sa njom, i vec sam joj rekla da ce se pojavljivati zenski likovi kasnije.... ali kada ti neko tako nesto lupi u sred filma ne mozes da ne razmisljas o tome i ne pocnes sve scene posebno da analiziras.
"that the true way to a man's heart is six inches of metal between his ribs"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 547
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 8:09 pm
Lokacija: ne znam ni ja

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Sauron u Pet Dec 21, 2012 12:53 pm

SlikaSlika
Korisnikov avatar
Gospodar prstenova
Gospodar prstenova
 
Postovi: 4742
Pridružio se: Čet Mar 01, 2001 3:09 pm
Lokacija: Futog

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Orry Main u Pet Dec 21, 2012 3:28 pm

Buduci da je najblizi bioskop mojoj vukojebini Podgorica i da nemam sredstava i vremena da odem tamo, mene zanima za kada se predvidja dvd rip :mrgreen: ?
Samo da ne cekam do ljeta.
What's it saying, my precious, my love?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 225
Pridružio se: Čet Dec 15, 2011 11:03 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod tommyldo u Pet Dec 21, 2012 3:30 pm

Mnogo mi se dopao film. Ne samo zato sto znam temu i sto gotivim knjigu, nego sto su odradili bas onako kako sam ocekivao. Nisu puno mijenjali radnju. Cak su i dodali neke stvari kojih nema u hobitu, ali ima u drugim knjigama. Isao sam sa djevojkom i ona je bas protivnik Gospodaraa i sa nevjericom je isla u bioskop. POslije filma, odusevila se. Takodje i 3D je S A V R S E N! Ne mogu ni da zamislim kako bi bilo da nasi bioskopi mogu da prikazuju 48fps.
Naravno tu je i onaj osjecaj da bih mogao jos par puta da ga odgledam, ali sta cu, nema se para :D
Sve u svemu FILM+3D 10/10 !
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 162
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 1:28 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Hobit

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron