[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Izvori Magije

Izvori Magije

Društvene igre sa kartama

Moderator: mtgi

 Re: Izvori Magije

Postod scofield u Sub Sep 20, 2008 11:03 pm

ja sam skupljao 1 mesec,pa mi malo dosadilo!
inace i dalje ih imam!
skupljao sam crvene!
sto sam pitao par postova gore,da li je tesko!?
Nije ni malo,samo i dalje su mi debilni artefakti...
IRON MAIDEN!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 169
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 3:28 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Izvori Magije

Postod Aqarius u Ned Sep 21, 2008 1:22 pm

Ko sto rece macak, brutalno je jednostavno za nauciti, ima komplikovanijih zavrzlama, ali za start nisu potrebne (kao sah, mozes nauciti sve za 10 minuta, ali neces postati Kasparov). bani na turnir u zmaj jednom, objasnice ti sve.

http://www.izvorimagije.com/forum/viewt ... =2&t_id=12
Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1318
Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 8:02 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Izvori Magije

Postod Return of the Fallen u Uto Sep 23, 2008 1:13 am

Jel' se to meni čini ili su pravila skroz ista kao u MTGu?
"You've killed us Claudio you fucking kraut!"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1075
Pridružio se: Pet Feb 24, 2006 3:30 am
Lokacija: Indjija

 Re: Izvori Magije

Postod Doolio u Uto Sep 23, 2008 1:26 am

bacio sam pogled na sajt zbog konkursa za ilustratore (onda sam video da placaju 10e po ilustraciji lol cao zdravo) i video sam neke karte i da, izgleda da je potpuno isto. u sustini, bole ih patka, teku parice, a ne rade nista:)
...TAJ RAD...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 806
Pridružio se: Pon Mar 31, 2003 5:09 pm
Lokacija: Kblo64

 Re: Izvori Magije

Postod Return of the Fallen u Uto Sep 23, 2008 1:40 am

Znači,isto je...odlično...i onako mi je već dosadilo da se sa kretenima svađam zbog prevoda određenih karata:
-Ali,Diplomatic Immunity ne može biti targetovan!
-Hush ga ne targetuje,on uništava SVE enčantmente!

...ili objasniti idiotu šta znači "Destroy two target nonblack creatures unless one is the color that otherone isn't." je zaista prava patnja.
"You've killed us Claudio you fucking kraut!"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1075
Pridružio se: Pet Feb 24, 2006 3:30 am
Lokacija: Indjija

 Re: Izvori Magije

Postod Doolio u Uto Sep 23, 2008 9:03 am

to stoji, ali postoji jedan faktor koji ne znam koliko je tebi licno bitan: sta mislis, na sta im lice karte kad placaju ilustratore 10e po ilustraciji?
...TAJ RAD...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 806
Pridružio se: Pon Mar 31, 2003 5:09 pm
Lokacija: Kblo64

 Re: Izvori Magije

Postod Aqarius u Uto Sep 23, 2008 2:19 pm

Pa zapravo, prilicno su solidne. Ima katastrofa, ali ima i bravura.
http://www.izvorimagije.com/slike/wallp ... 24x768.jpg
http://www.izvorimagije.com/slike/wallp ... o_1024.jpg
http://www.izvorimagije.com/slike/wallp ... 24x768.jpg
http://www.izvorimagije.com/slike/wallp ... 24x768.jpg
http://www.izvorimagije.com/slike/wallp ... 24x768.jpg

Osnovna razlika izmedju M:TG i IM je u tome sto nema lendova, vec se svaka karta moze uvesti kao lend svoje boje. In effect, daleko je teze napraviti lenddistrojer, imas vise karata na raspolaganju u minimalnih 60 i kolicina obojene mane na raspolaganju korespondira kolicini karata te boje koje imas u spilu.

I da, karte ne zastarevaju i ne zabranjuju se, tako da se moze igrati bez stalnog pumpanja kesa. ::T::
Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1318
Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 8:02 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Izvori Magije

Postod Doolio u Uto Sep 23, 2008 4:49 pm

e, pa sad, bravura bas i nema, ima solidnih ilustracija:) secam se, ima jedna stvarno odlicna, da ne gresim dusu, ja mislim da je za kartu 'nektar zivota', tu sam zapamtio, neki lik koji pije iz pehara, stvarno potkovano odradjeno, nema lazi nema prevare. ove sto si ti linkovao stvarno nisu nesto, moze se mozda reci da su dopadljive, ali nikako nisu dobre.

-ovaj deda sto je zaraso u travu je fino uradjen, lepo koriscenje boja, planova i kompozicije, dobra je i atmosfera, ali npr, pocetnicke greske zasenjuju celokupan utisak, uporedi mu duzinu jedne ruke sa duzinom druge, razlika je barem 50% sto je neoprostivo. svejedno, meni se recimo ta ilustracija bas dopada, ali ne mozes reci da je dobra kad sadrzi takvu gresku. mislim, jedno je 'svidja mi se' ili 'ne svidja mi se', a sasvim drugo objektivno da li je nesto dobro ili ne. steta, stvarno bi bila odlicna ilustracija da je ne jebu te neke stvari, bila bi top5.

-kod ove ribe s krilima ne vidim poentu, cela ilustracija je sastavljena od nekih efekata, a nigde se ne vidi zanatska potkovanost, ja licno bas ne volim ovakav pristup, kad se komp ne koristi kao alatka vec se pretera i onda imamo plasticnu ribu sa plasticnim krilima i blurovanim tonalnim prelazima do zla boga, a od geometrije, tonova i kolora nista. mada, kad se smanji na velicinu karte, ilustracija vrsi poso kolko tolko.

-pejzaz je jednostavno los i tu nema sta da se kaze:) ne, stvarno, verujem da je radjen s puno ljubavi, ali je los i ako dodje neko ko se razume u likovnu umetnost, neki autoritet i kaze da ova ilustracija nije losa, svecano cu pojesti svoje govno bukvalno, okacicu i video snimak ako treba:)

-ova mapa je prilicno 'mapoidna', tj ne vidim neke likovno-ilustrativne elemente tu, tako da to necu ni komentarisati.

-ova vila je okej, malo se svadja sa anatomijom i malo je siromasno, ali isto kao ona riba s krilima, kad se smanji na kartu, vrsi posao.

u sustini od ovoga sto si linkovao, onaj deda u travi je daleko najbolji, samo da nije onog peha sa rukom za koji mi nije jasno kako se dogodio, bas sam se smorio jer ilustracija stvarno ima potencijala. ja da sam taj lik, ispravio bih to i dobio bih odlicnu ilustraciju.

e sad, da ne bude drvlje i kamenje:) ja sam ovo potpuno objektivno pogledao, bez ikakvog emotivnog uplitanja i to mu je sto mu je. naravno, svi ovi ljudi su talentovani, ali verujem da mali procenat zapravo ima prakticno i teorijsko zanatsko znanje, a svi oni bi mogli da budu dobri ilustratori da uzmu i da se znoje nekoliko godina uz sistematski rad sa nekim autoritetom. e sad, to nema veze sa tim sto te ilustracije nisu na nivou ilustracija za trading card igru, mozda ce biti nekad, sad nisu. cast izuzecima. a ti izuzeci jesu izuzeci bas zato sto likovi placaju 10e po ilustraciji. bole nekog tamo slikara i ilustratora da se cima za 10 evra. pa jebote, ja necu da se cimam za toliko, mozda iz zajebancije ili nekog interesovanja, ali je to bezobrazna cifra u svakom slucaju.

evo, uporedi bilo koju ilustraciju za izvore magije sa evo, ovom donatovom ilustracijom po slucajnom izboru, takodje za karticnu igru:
Slika
dere ih sve za deset kopalja, a gospodin donato se ne moze pohvaliti preteranom izvanrednoscu, ali je dovoljno potkovan tehnicki da moze da radi manje-vise solidne ilustracije. zato sto moze da radi solidne ilustracije, zato gospodin donato trazi barem 100 evrica za ilustrovanje karata, a oni daju 10. to je deset puta manje. zato donato (koji ponavljam, nije idealan ilustrator) nece nikad nista da ilustruje za izvore magije. jebiga, koliko para, toliko muzike.
...TAJ RAD...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 806
Pridružio se: Pon Mar 31, 2003 5:09 pm
Lokacija: Kblo64

 Re: Izvori Magije

Postod Aqarius u Uto Sep 23, 2008 6:57 pm

http://www.izvorimagije.com/slike/wallp ... 24x768.jpg <<<Lik sto pije iz nekog pehara?

Ne bih znao, ja sam muzicar :D . Postavljao sam ih po licnom utisku pre nego po kvalitetu. Po pitanju placanja, jebiga, igra ima daleko manju bazu igraca>daleko manji prihod, pa unajmljivanje profesionalni(ji)h ilustratora i nije neka opcija, posto vecina stvari, "kad se smanji na kartu, vrsi posao", barem po nekom mom misljenju.

Licno, igram zbog slovenskih motiva i poboljsane mehanike ( i vukova). Povremena dobra ilustracija je samo dodati bonus.
Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1318
Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 8:02 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Izvori Magije

Postod Doolio u Uto Sep 23, 2008 7:13 pm

da, to je taj lik, gledano 'kolegijalno', svaka cast za ilustraciju, postigao je minimalizmom, brzinom i adekvatnim trikovima vrlo dobru i ubedljivu ilustraciju.

e, i ja sam muzicar:))) mislim, nije mi to struka, tako da ne mogu reci da sam muzicar, ali se bavim istom koju deceniju aktivno:)

sto se tice placanja, tacno je, naravno, ja sam malo preterano odgovorio jer sam emotivno izreagovao zapanjen cinjenicom da placaju 10e:) ali opet, vrhunski ilustratori ce uzeti 300-1000 evra za ilustraciju, znaci prosecnom treba dati 50-100 evra sigurno, u vrh glave 30 pa da budes polubezobrazan:) i to sto se naseg trzista tice. evo, skoro sam odradio dve krajnje prosecne ilustracije koje su mi oduzele jako malo vremena i totalno sam ih smandrljao za po 100 evra. da su bile po 200, vec bih se oznojio postenije. a ja nisam vrhunski ilustrator, mogu reci da sam solidan. i onda mi je stvarno zasmetalo kad sam se informisao za izvore magije i skontao da placaju 10e. razmisljam se da im uradim neke ilustracije cisto jer mi je zanimljiva tematika i da im i ne uzimam tih par desetina evra, samo da mi bude zanimljivo. ali nije u tome poenta, nece se oni 'ilustracija najesti' ako im ljudi budu radili zbog dobre volje, imace svaku desetu dobru.
a oni su cenili ilustracije po 10 evra i kad su tek pocinjali, sad vec imaju solidan profit, vidim, izdali su jos neku drustvenu igru, a nisu povisili barem na 30-ak evra. bio sam i na sajtu i video sam par topica gde se ljudi zale na kvalitet ilustracija.
...TAJ RAD...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 806
Pridružio se: Pon Mar 31, 2003 5:09 pm
Lokacija: Kblo64

 Re: Izvori Magije

Postod Aqarius u Sre Sep 24, 2008 4:02 pm

Sta da ti kazem, srpska posla. Sjebali su marketing pa se broj igraca nesto smanjio, sad prckaju po "IM Online" i reprint ediciji pa non stop kasne. Za sve sto se treba napraviti moras da ih cimas, a stvarno je steta, dobra je igra, jos bolji ljudi koji je igraju, a malo ko je i cuo za nju.
Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1318
Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 8:02 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Izvori Magije

Postod Doolio u Sre Sep 24, 2008 5:01 pm

zato sto je lol firma:) sto se tice edicija, negde oko novembra znam da ce da prikupljaju ilustracije za novu. sto se tice marketinga, mislim da se prilicno fino reklamiraju, reklamiraju se ponekad u svetu kompjutera, organizuju neke izlozbice ilustracija i okupljanja, mislim da nije problem u marketingu, vec u nekoj profesionalnosti, ozbiljnosti i podrsci. ovo za ilustracije i placanje sam vec pomenuo, ali jednostavno, oni nisu ozbilja 'kuca', recimo, posaljem im mejl da se raspitam za ilustrovanje, fino, poslovno, kulturno, dobijem odgovor polu-nejasan, polu-ozbiljan sa frazama tipa 'znas kako...' ili 'pazi...' ili 'hajdemo ovako...' i slicno. mislim, ja nisam neki dzangrizavi deda, pa da mora sve po poslovnom recniku i protokolu, sto se mene tice, mozemo i da psujemo u mejlovima i da se zajebavamo, ali je fazon sto ONI ne znaju kakav sam ja, a opet nisu u stanju da formulisu mejl u kome odgovaraju potencijalnom ilustratoru.
ima tu jos mnogo, mnogo stvari, recimo, zvanicni sajt obiluje pravopisnim i gramatickim greskama, recimo 'karte' u genitivu su 'karti' umesto 'karata'. tekstovi i uputstva na kartama su cesto lose napisani stilski. mislim da bi grupa iskrenih zaljubljenika sa duplo manjim kapitalom i profitom uradila izvore magije mnogo profesionalnije. mozda ne bi izbacivali novu ediciju svakih pet minuta, ali bi svaka bila vrhunski ilustrovana, mozda bi angazovali neke ljude koji znaju posao da im pisu opise karata, makar pro bono, iscimaju se, pa nadju caleta od ortaka koji je profesor srpskog, lupam, dovijas se malo. potrudili bi se da sajt izgleda vrhunski, da ima super odradjenu navigaciju, da ima animacije. stavili bi svaku kartu sa slikom i opisom na sajt, realno, ovo moze jedan covek da uradi za par dana. i tako dalje i tako blize, ideja je kul, ne preterano originalna, ali u pravo vreme na pravom mestu, srpska TCG i to sa slovenskom tematikom, ih, gde ces bolje.
...TAJ RAD...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 806
Pridružio se: Pon Mar 31, 2003 5:09 pm
Lokacija: Kblo64

 Re: Izvori Magije

Postod Aqarius u Čet Sep 25, 2008 8:01 am

Pa IMHO osnovni problem Srbije kao nacije je sto niko nece da radi ako nije pod pretnjom batina. Okruzen sam muzicarima, svima je kul imati bend, ali niko nece da povremeno ode do studia i uvezba nesto, da ne pominjem nastupe. Sta god treba igde da se napravi je "super, strava, i javi nam kako prodje". U ovom slucaju je to narocito besmisleno posto pola ljudi koji igraju igru ima volje da uradi nesto i pomogne iz ciste zajebancije, da ne pominjem vepezu sposobnosti koju ti ljudi imaju, treba samo da pitaju. Trenutno im se strahovito baguje forum, ali oni vise vole da "uce" nego da nadju nekog ko zna, a mogu ga naci u roku od odmah.

Pre neki dan sredjuje stefan X-ov (novosadski gaming klub) sajt i trazi od njih baner za link. Pola forumasa ima banere koje im je jedan lik napravio za potpis, oni nemaju baner...
Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1318
Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 8:02 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Izvori Magije

Postod Doolio u Čet Sep 25, 2008 9:02 am

...TAJ RAD...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 806
Pridružio se: Pon Mar 31, 2003 5:09 pm
Lokacija: Kblo64

 Re: Izvori Magije

Postod Aqarius u Čet Sep 25, 2008 10:01 am

Ja sam jos u fazi sakupljanja tih tvojih klinaca (maturanti smo), ali nije mi jasno kako niko nema vremena ako nista da povremeno odsvira nesto sa drugima umesto sam (ozbiljnije bavljenje sam silom prilika batalio, bar za sada) do te mere da coveka mrzi poneti gitaru na izlet na Frusku Goru "jer je teska". Akusticna gitara?!?

Recima sefa policije iz Eek the Cat, "We dinosaurs are doomed, I just know it."


Za IM me narocito nervira jer je ideja odlicna, i sad kad izadje reprint bice jos bolja, ali koliko se vise superlativa moglo postici boljom organizacijm... :|
Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1318
Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 8:02 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na TCG & CCG igre

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron