[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - The New Shadow - LoTR sequel (napusten)

The New Shadow - LoTR sequel (napusten)

Najbolja knjiga svih vremena!!!

Moderatori: alcesta, Shieldmaiden

 The New Shadow - LoTR sequel (napusten)

Postod Idhrenion u Čet Nov 18, 2010 8:27 am

The story starts in Gondor with Borlas. This created a problem with timing because the book is during the reign of Eldarion, making Borlas around 200 years old.

Borlas becomes concerned with a secret society formed among the boys of Gondor. They have taken to dressing up like Orcs and doing Orcish things such as cutting down trees with no reason. There are also rumors about a man called Herumor, which is Quenya for "Dark Lord", the leader of the cult. Tolkien called it a Satanic cult, so it was presumably a revival of the worship of Morgoth, Sauron, or both.

The story continues to a point where Borlas receives an invitation from Saelon, a young man his son grew up with, to attend a secret meeting. The meeting is presumably with the cult, though it's unknown whether Saelon is a member or wants help to destroy it.
Prica je otprilike vek od krunisanja Aragorna...
Nasao sam ovo na netu i malo me zainteresovalo... sta vi mislite??
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
elen síla lúmenn' omentielvo
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 13
Pridružio se: Ned Avg 01, 2010 2:04 am
Lokacija: Imladris

 Re: The New Shadow - LoTR sequel (napusten)

Postod Aducabar u Čet Nov 18, 2010 11:36 am

Dobro je što ovo nije napisano, ne vidim svrhu ovakve priče osim da pokaže kako su prethodna doba bila super, awesome & cool, a "Neprijatelji" stvarno zajebani i opasni. Ceo zaplet sa kultom iz današnje perspektive deluje kilavo, a i previše rišćanski čak i za Tolkina.

Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: The New Shadow - LoTR sequel (napusten)

Postod Namo*Mandos u Čet Nov 18, 2010 12:28 pm

Herumor, shrumor , humor

Posle Saurona svi ostali su sitne zverke, cak i da je jedan od utvara prstena uspeo da vaskrsne, a ne bi bas mogao, a i kad bi - onda bi jedino Tolkin na to imao pravo da ucini. Zapravo ne znam ko uopste ima pravo da pise nastavke LOTR ili bilo kakvu pricu iz srednje zemlje ili van nje?
Cak se ni Kristof na to nije usudjivao.

Ma koliko prizeljkivali nesto novo iz tolkinovog univerzuma ovakvi "nastavci" ne mogu nikad biti dovoljno dobri.
Vise bi np. imalo smisla da se napise neka prica iz istorije SZ, nego da se nastavlja, mada takvih nezvanicnih prica ima dosta.
Ipak, mislim da bi kupio knjigu da tako nesto izadje.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1110
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 11:36 am
Lokacija: Dvori Mandosovi


Povratak na Gospodar prstenova

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron