Ko je ustvari Gil-Galad

Diskusija o postanku, istoriji i geografiji Srednje zemlje...

Moderatori: alcesta, Aradela, Fingon

 Ko je ustvari Gil-Galad

Postod Inglor Anarion u Sre Jan 14, 2009 1:17 am

Negde se pominje kao Fingonov sin a negde kao Orodretov(mozda nije tako ime zaboravio sam) pa na kraju ciji je?
"Ganci,Ganci vi ste ovde stranci"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 89
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 3:08 pm

 Re: Ko je ustvari Gil-Galad

Postod Fingon u Sre Jan 14, 2009 1:37 am

Nije da sam pristrasan ( :mrgreen: ) ali ipak je u Silmarilion ushla verzija sa Fingonom.

Shto se Orodreta tiche, malo mi je verovatno da bi Orodret poslao svoje dete iz Nargotronda (kao shto nije uradio sa Finduilas). A sledi da bi Ereinion nastradao na Tumhaladu.
Let the Sunshine In!!


Nute Gunray, viceroy of the Trade Federation, stood trembling in an alcove, blood-tinged tears streaming down his green-mottled cheeks. "The war...," he whimpered. "The war is over—Lord Sidious promised—he promised we would be left in peace..."
"His transmission was garbled." The blade came up. "He promised you would be left in pieces.''
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2816
Pridružio se: Pet Avg 30, 2002 12:00 am
Lokacija: Hisilome

 Re: Ko je ustvari Gil-Galad

Postod Namo*Mandos u Sre Jan 14, 2009 10:44 am

A sta ti mislis o Gil Galadu, Inglore Anarione?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1110
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 11:36 am
Lokacija: Dvori Mandosovi

 Re: Ko je ustvari Gil-Galad

Postod Inglor Anarion u Sre Jan 14, 2009 3:29 pm

nemogu tacno da se setim gde ali sam procitao negde da je prvo bitno bio Fingonov sin,pa da se Kristofer Tolkin zeznuo posto je u kasnijim tekstovima pisalo da je Orodretov sin.Meni nekako bolje zvuci verzija da je Orodretov sin i da mu je deda Finrod,i da je on poslat u luke (koliko se secam)
"Ganci,Ganci vi ste ovde stranci"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 89
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 3:08 pm

 Re: Ko je ustvari Gil-Galad

Postod Fingon u Sre Jan 14, 2009 5:45 pm

Da je Gil-galad bio Orodretov sin uopshte ne bi bilo razloga da ga shalju u Luke. Nargotrond ne samo da nije bio na prvoj liniji fronta vec je bio i jedno od tri najchuvanija i dva najtajnija kraljevstva u Belerijandu.
Let the Sunshine In!!


Nute Gunray, viceroy of the Trade Federation, stood trembling in an alcove, blood-tinged tears streaming down his green-mottled cheeks. "The war...," he whimpered. "The war is over—Lord Sidious promised—he promised we would be left in peace..."
"His transmission was garbled." The blade came up. "He promised you would be left in pieces.''
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2816
Pridružio se: Pet Avg 30, 2002 12:00 am
Lokacija: Hisilome

 Re: Ko je ustvari Gil-Galad

Postod Inglor Anarion u Sre Jan 14, 2009 7:43 pm

Slazem se,ali on je ipak poslat u luke u to sam siguran,posto koliko se secam u Silmarilionu morgot je napao luke koje su Kirdan i on odbranili
"Ganci,Ganci vi ste ovde stranci"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 89
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 3:08 pm

 Re: Ko je ustvari Gil-Galad

Postod Thranduil u Sub Dec 26, 2009 11:47 am

Prvi zapisi su da je Gil-Galad je sin Fingona sina Fingolfina sina Finvea prvog Uzvisenog kralja Noldora, dok je prema Tolkinovim kasnijim beleškama, Gil-galad je sin Orodreta iz doma Finarfina!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 11:55 am


Povratak na Silmarilion

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju

cron