Crna četa - Glen Kuk

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod Orion u Sub Feb 16, 2008 9:18 am

Mene taj papir podseca na neki prastari strip, pocrneo i izlizan od upotrebe :mrgreen: .
A sto rece Smell of Death, na neki nacin je i zanimljivo :mrgreen: .
Nije to presudno, naravno, najbitnije je da je knjiga dobra, mada vazan je i dizajn.
Mislim da bi se trebali malo potruditi da papir bude bolji.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod Perin u Sub Feb 16, 2008 10:57 am

Meni iskreno papir nije bio problem tokom citanja. Najvise sto mi se svidelo jesu korice. Crtez je bas dobro odradjen...
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod DjoX u Sub Feb 16, 2008 12:31 pm

Pa jebem vas u usta maloumna!Da li je moguce da vec xxx posova vi raspravljate o papiru na kome je knjiga shampana!Ja razumem da kazete ma shtampano je na nekom mrtvom papiru neko se slozi neko se ne slozi,kog boli qrac!Ali vi vodite raspravu!!!A ovaj kralj ce josh da kaze ma da korice su usper uradjene!Niko nerece nsihta konkretno o delu!Ne znam shta vi radite sa tim knjigama!...Imam par teorija,dodushe,ali necu ih sada javno iznositi zbog zenskog dela foruma...
Slika
http://www.myspace.com/lepojevic
"I would have liked to insult you, but the sad truth is that you wouldn't understand me."
"I'm smiling. That alone should scare you."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1103
Pridružio se: Pet Maj 07, 2004 2:12 pm
Lokacija: NisH

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod Orion u Sub Feb 16, 2008 7:25 pm

DJox, al si ti neki nervirko. Opusteno covece, zaradices neki cir mlad :mrgreen: .
Sto se tice knjige- nije lose, zanimljivo je, nije klasicna dobro-zlo fantastika, nema puno filozofiranja i smaranja.
Moze se citati, ali realno, nije neki vrh fantastike. Sigurno ne bi stavio autora ni medju 10-15 najboljih.
Zaista sumnjam ako ima deset knjiga, da cu imati strpljenja da sve iscitam, ipak ima dosta kvalitetnijih dela.
Opet kazem, nije lose, moze se citati, ali daleko je po kvalitetu od vrha fantastike.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod Egon Zmaj u Ned Feb 17, 2008 12:33 am

Ja uopšte nisam zadovoljan knjigom, moje mišljenje je džaba sam pare bacio na ona dva dela, bolje da sam uzeo iz neke biblioteke. Sva sreća da je tanka, pa sam pročitao za par sati. A na sajtu izdavačke kuće Magnet već brda stoji da će knjiga uskoro izaći, čini mi se još pre sajma u oktobru. Nesreća je u tome što neke knjižare nisu pogodile dobru EF.
U njemu je svuda rasuta duša,
po celom svetu deca i ljudi,
a grad iznad reka stoji ko kruna,
danju me veže, noću me budi.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1608
Pridružio se: Pet Mar 17, 2006 3:23 pm
Lokacija: Blok45

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod Job u Pet Feb 29, 2008 1:05 pm

Ima li iko informaciju sta je sa magnetom?
Jesu li otisli u istoriju ili su jos medju nama?
Član
Član
 
Postovi: 14
Pridružio se: Pet Feb 04, 2005 6:17 pm

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod Perin u Pet Feb 29, 2008 3:29 pm

Jos su medju nama. Inace, Bela Ruza je na sajtu najavljena da je u prirpemi...znaci, uskoro ce 3 dio crne cete.
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod Egon Zmaj u Pet Feb 29, 2008 8:56 pm

Da, uskoro će, samo što to piše od oktobra prošle godine!
U njemu je svuda rasuta duša,
po celom svetu deca i ljudi,
a grad iznad reka stoji ko kruna,
danju me veže, noću me budi.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1608
Pridružio se: Pet Mar 17, 2006 3:23 pm
Lokacija: Blok45

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod mnb u Sub Mar 01, 2008 10:12 pm

Kako ja ne dvojim da je Glen Kuk mnogo bolji radnik u zelezari ili stovaristu, cime se inace bavi, i da je trebao da se mane pisanja i koncentrise se na ono u cemu postize rezultate vec odavno, samo da napomenem da sam primetio da Man's Health ( casopis ) na jednom mestu u ovomesecnom broju spominje njegove knjige u izdanju Magneta i u tri recenice ih preporucuje svojim citaocima. Ne spominje se treca iknjiga. Uzdravlje.

@DJOX: Pa o papiru na kom su stampane i jedino i vredi raspravljati - tu se makar o nekom kvalitetu i moze govoriti.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod GreyWolf u Sub Sep 06, 2008 10:41 pm

Serendajte vi koliko hoćete, ali čovek je najbolje do sada pogodio taj odnos između vojnika koji se dugo znaju, i meni se baš sviđa taj neki ležerni i nepretenciozni stil pisanja, a i prevodilac je dobro odradio posao. E sad, pošto su do sada izašle samo dve knjige, videćemo kakav je kasnije..valjda.
Član
Član
 
Postovi: 2158
Pridružio se: Sub Okt 18, 2003 6:37 pm
Lokacija: BG

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod mnb u Sub Sep 06, 2008 11:48 pm

Izasle su tri knjige. Previse. A sto se tice odnosa medju vojnicima koji se dugo znaju - zakljucujes li iz sopstvenog vojnickog iskustva ili je tvoj generalni utisak? Ako je prvo, bojim se da pitam s kim si ti to vojevao, a za ovo drugo, ali, OZBILJNO, moras vise da citas. Inace stil mu je toliko neprentenciozan da nema ikakve pretenzije, pa cak ni te da ostavlja ikakav utisak na svest citaoca duzi od pamcenja zlatne ribice. Za lezernost ne znam ali ako mislis da citajuci dobijes poriv da legnes, i spavas, e tu se slazemo.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod DjoX u Ned Sep 07, 2008 2:43 am

jao bre da li si ti josh ovde?Mislio sam da smo te lepo oterali,ili jbg mora covek da se pravi negde pametan!!! ::F::

Nemojte da slushate matorog prdonju(da mnb dobro si cuo matori prdonja,'ti poznato od negde?a :D ) garantujem vam da doticni nije ni opipao taj papir o kome bi da diskutuje! Mada realno samo o pairu je i kompetentan da diskutuje...

Knjiga ima svojih dobrih i loshih strana,ja bih je preporucio da se procita...Taj vojnicki odnos je dobro uradjen,ali realno samo za fentezi knjige...Mene je treca kniga malo razocarala pogotovo kraj...
Slika
http://www.myspace.com/lepojevic
"I would have liked to insult you, but the sad truth is that you wouldn't understand me."
"I'm smiling. That alone should scare you."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1103
Pridružio se: Pet Maj 07, 2004 2:12 pm
Lokacija: NisH

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod GreyWolf u Ned Sep 07, 2008 7:22 am

da, vec sam u jednoj temi pomenuo da me podsecaju na moje drugare iz vojske, osim sto nismo imali carobnjake i nismo klali i ubijali :)
Mnb, kod mene si izgubio postovanje po pitanju ocenjivanja knjiga kada si mi preporucio "Clan of the Cave Bear" a ja se zahebo i kupio je...
Član
Član
 
Postovi: 2158
Pridružio se: Sub Okt 18, 2003 6:37 pm
Lokacija: BG

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod mnb u Ned Sep 07, 2008 8:41 am

Nema ikakve mogucnosti da sam ja predstavio Auelovu ikakko drugacije sem kako ljubavni roman sa SF potkom. Ocigledno, voleo bi da postujes citat gde ti ja kazem nesto otprilike:"kupi ovo jer to je - ubaciti ovde hvalospeve"; u bilo kom drugom slucaju, mislim da si pogresio. I voleo bih da mi kazes koliko dugo si bio u vojsci. U davna, pradavna vremena, neki od nas su sluzili po dve godine diljem nase lepe domovine ( zovi me Jugonostalgicarem ), pa ako si jedan od ispisnika, okej, mada nikako nisi provodio svo to vreme sa istim ljudima.

@DJOX: Kakav je to nacin, pa lepo si rekao da hoces da me napusavas jos pre pet meseci. Citiram. I ja sve cekam i cekam - tebe ni od korova. Cekam to napusavanje. Samo misao: ne razumem se bas u gej terminologiju, mislim Luka i Nou gledam na engleskom, Olivera i Kristijana te Romana i Deniza na nemackom, pa njihovu jos razumem, ali za ovo napusavanje - mislim da ne funkcionise bas onako kako si ti zamisljas - ko tu kome sta radi. Ali slobodno me napusi, cekam.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: Crna četa - Glen Kuk

Postod GreyWolf u Ned Sep 07, 2008 10:27 am

Godinu dana devedes devete, chistili smo mess posle nase slavne pobede nad nato paktom. Mislim, fizicki cistili mehanicki mess.I jesam bio godinu dana sa istom ekipom, i nachisto ih opet vidim kada citam o igranju Tonka, o svadjama Goblina i Jednookog, itd itd.
Veruj mi da sam Klan odgurnuo kod one scene sa stradanjem njenog plemena na pocetku, ne znam da li je greska do prevodioca, ali ono ni pas s maslom ne bi pojeo.
Član
Član
 
Postovi: 2158
Pridružio se: Sub Okt 18, 2003 6:37 pm
Lokacija: BG

PrethodniSledeća

Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron