[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - DINA - Frank Herbert

DINA - Frank Herbert

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 Re: DINA - Frank Herbert

Postod Pauleta u Uto Avg 04, 2009 9:21 am

Da malo izvucem temu iz naftagasa :mrgreen:

Citam trenutno Butlerian Jihad od Briana i Kevina i sto vise citam vise sam iznerviran cinjenicom da je neko dopustio ovima da skrnave jedno vrhunsko delo. Procitao sam sve Frankove delove i ovo mi je prvi susret sa ovim tandemom i mogu samo reci - SKANDAL! :mrgreen: Ne, zaista, knjiga je neverovatno glupa, ono sto je radilo u originalnim knjigama - forma romana, krakte mudrosti na pocetku poglavlja, likovi i dinamika radnje - ovde sucks ass. BIGTIME. Neke stvari koje su kao trebale biti objasnjene ovde - nastanak Slobodnjaka i Bene Geserita, pa i Tleilaksua uopste nisu, Slobodnjaci vec postoje, Bene Geserit su takodje vec tu, samo se ne zovu tako, al' imaju speshl pauers, Tleilaxui takodje. Likovi su uglavnom prosecni i nezanimljivi i non stop imam osecaj da je radnja namerno razvucenau 3, umesto u jednu knjigu, da bi se vise zaradilo, a cesto mi je u glavi "wtf?!" posle pojedinih poglavlja. I sta kao, visemilenijumsko neprijateljstvo izmedju kucja Harkonnena i Atreida je zaceto time sto su obojica voleli istu zenu? AAAAAA?!?!?! Spanska serija. (mozda gresim ovde, ali tako stvari stoje nakon prve knjige).

Koncept Budislamic religije mi deluje komicno, verovatno jer se uklopio u duh priche, a kad god procitam naziv vrhovnoh boga, meshavinu Bude i Alaha - Buddallah, pomislim da koja sam ja BUDALA sto citam ovo.

Ima par pozitivnih stvari u knjizi, ponajvise Erasmus jer je nekako zanimljivo filozofski gledati kako masina pokusava da shvati i postane covek, mada ni ovo nije najsrecnije napisano. S druge strane npr, ima i retardacija poput CRANG-like stvorenja sa svojim novim TEEEELOOOOM :lol:

Da ne greshim dushu, mozda se stvari donekle popravljaju u sledecim knjigama. Mada cisto sumnjam. Sve je utisak da ova dvojica leshinare nad tudjom slavom i zive od toga. Jaki prekor zbog toga Slika
Uglavnom, zanima me sta ce se dogoditi u narednim delovima, al' cisto sumnjam da cju ih citati u skorije doba.

btw. http://www.imdb.com/title/tt1160419/ :gpuz:
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: DINA - Frank Herbert

Postod defufna u Uto Avg 04, 2009 11:24 am

Dole ima par spojlera vezanih za brljotine brajana i kevina, ali knjige su tolko lose da verovatno nema veze..

Imao sam tu nesrecu da procitam prve dve knjige iz pomenutog serijala. Licno mislim da su Kevin J Anderson i Brian Herbert izmislili sve.. da nikad nije bilo ni note-ova ni nicega.. jer je pozadinska prica tako neherbertovska da je za neverovati.. The Dune Encyclopedia (kojoj verujem mnogo vise iako namerno ima netacnina) koju je procitao Frank mi deluje mnogo realnije i normalnije po pitanju Buttlerian Jihad-a.. Mislim prica BJ ko da je ukradena iz terminatora sve sa skynet-om (Omnius-om)..

Inace ta dva idiota su napisali i nastavak na originalnu dinu.. Nastavak na Chapterhouse Dune.. Pogodi ko su glavni negativci ? Pogodi ko su i u stvari Daniel i Marty ::LJ::
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 149
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 4:31 am

 Re: DINA - Frank Herbert

Postod Pauleta u Sre Avg 05, 2009 11:55 am

Jedan od razloga zasto sam uzeo da citam prequel, a ne inquel (Houses triologija) ili sequel knjige (Hunters of Dune i Sandworms of Dune) je upravo to sto sam bio siguran da ovi ne bi mogli da napisu ni izbliza dobru stvar kao matori Herbert. I pitanje je koliko belezaka je on zapravo ostavio iza sebe, a i to sto je on planirao da to izda kao Dune 7, a ova dvojica to izduzila u dve knjige (iz vec pomenutih razloga) dovoljno govori.

A i video sam naslovnicu Sandwormsa Dine, tamo su crvi u nekom moru/okeanu. WTF?! :gpuz:
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: DINA - Frank Herbert

Postod Daemon Blackfyre u Sre Avg 05, 2009 12:10 pm

da brate reci, dzinovski svastojeduci crvi od po 100 metara zive i u okeanu, a ne samo u pustinji, wtf totalno nerealno :feler:
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: DINA - Frank Herbert

Postod Pauleta u Sre Avg 05, 2009 12:47 pm

totalno, mislim, to su peshchani crvi, retardirano ih je zvati sandworms ako ce da zive u vodi :D

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: DINA - Frank Herbert

Postod defufna u Sre Avg 05, 2009 1:23 pm

Zive u vodi ? !!! WTF, ovo prevazilazi sve granice :)

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 149
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 4:31 am

Prethodni

Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 11 gostiju

cron