[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod mnb u Ned Jan 03, 2010 12:54 am

Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod DjoX u Pon Jan 04, 2010 2:09 pm

Slika
http://www.myspace.com/lepojevic
"I would have liked to insult you, but the sad truth is that you wouldn't understand me."
"I'm smiling. That alone should scare you."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1103
Pridružio se: Pet Maj 07, 2004 2:12 pm
Lokacija: NisH

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod Sherif Gile u Pon Jan 04, 2010 4:28 pm

Treba malo teorijskog znanja da bi se talenat usmerio tamo gde treba ali je teorijsko znanje bez talenta prilično beskorisno
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1993
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 2:28 pm
Lokacija: Nis

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod Opalko u Pon Jan 04, 2010 4:53 pm

Pisanje i citanje - za mene je to magija, jedina vrsta prave carolije koja postoji u realnom svetu. Dobro, ne bas jedina, umetnost sama po sebi predstavlja nesto sto je pre svega duhovno i samo tako se i moze shvatiti. Da bi neko bio kvalitetan pisac, mora citati. I to ne samo npr. epsku fantastiku, ili samo ruske klasike. Mora citati sve sto mu padne pod ruku, jer pravi pisac mora biti otvoren za sve vrste knjizevnosti, a ne za samo onu vrstu koju i sam pise.

Ali mora i pisati. Pisati stalno, kad god ima potrebu za time, i kad god smatra da ima o cemu da pise. Mislim da je pogresno poceti sa zeljom da se napise najbolje delo svih vremena, ili sa zeljom da prica dostigne 200 ili 300 stranica. To nisu stvari koje se mogu tako vestacki ograniciti. Ako prica zahteva da bude ispricana na npr pet stranica, ne treba je vestacki produzivati. I zaista smatram da je i pisanje zanat, kao i bilo sta drugo. Ne verujem da iko moze sa dvadeset godina prvi put sesti i poceti da pise nesto, i odmah napisati neko fenomenalno delo. Mozda ima takvih slucajeva, ali sumnjam.

Talenat je bitan, i smatram da je pozeljno imati makar i truncicu u sebi, ali baz rada, ne znaci nista. Mogu ja da buidem talentovan za kosarku koliko god hocu, ali ako godinama nisam uzeo luptu u ruke, tesko da cu pobediti nekog klinca koji pet godina pika basket svaki dan.

Mislim da je za pisca izuzetno dragocen trenutak kada napise nesto, onda stane, procita to sto je napisao i kaze ,,Jebote, koje je ovo sranje" i zafrljaci je u kantu za otpatke. Jer najokrutniji kriticar mora biti sam pisac.
Član
Član
 
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 8:22 pm

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod Hama u Pon Jan 04, 2010 5:46 pm

Zato treba stalno pisati i pisati i pisati...i prepravljati i menjati i uvek da sve bude fluidno...nikad solidno...
Lets go! Heroes for a day, Legends forever!!!

Postoje dve vrste ljudi sa kojima nemam mnogo zajednickog...one koji ne znaju engleski i one koji ne znaju da rade na kompjuterima...

Ne postoji evolucija, postoje samo zivotinje koje se Hami nisu dopale...

http://www.improbableisland.com/home.php?r=Predrag
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4636
Pridružio se: Sub Dec 21, 2002 1:02 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod Aan'alein u Pon Jan 04, 2010 7:54 pm

A woman's flaming rights are whatever she flaming says they are. That's what women in Shienar say, anyway.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Okt 03, 2009 11:42 am
Lokacija: Aijelska Pustara

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod Opalko u Pon Jan 04, 2010 9:06 pm

Sta, cekaj!!! Ovaj baja nije procitao PLiV!?? Au sine, predlazem ti da odmah posetis najblizu knjizaru ili biblioteku ili ortaka/ortakinju koji imaju te knjige i CITAJ!!! A posle pisi... ako mislis da ima poente, posle PLiV-a. :P
Član
Član
 
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 8:22 pm

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod mnb u Uto Jan 05, 2010 4:02 am

E, pa DJOX, kolege su me pretekle, no, opet imam utisak da i oni gaje neke romanticne sanje o spisateljskome "zanatu", ali kak' sam dobre volje ( pogledao naposle NEW MOON, pa sam sav u nekom raznijezenom raspolozenju ), necu im dirkati iluzije; neka bude da prosijes malo njihove postove, oduzmi ovdje, dodaj tamo i imas i moje misljenje. Mislim da si ti, kako netko ko se vise bakce Fantastikom, morao prepoznati na sta tacno mislim cim sam spominjao, tj. citirao, divni crtic u kom se identificira "bijedno piskaralo" kvalitetom sastava svojega i odnosa spram istoga.

Isto si tako morao uvidjeti da moj savjet, cim dajem naznake primjera, uz malcice razmisljeanje mozes ugledati kandidate. Niti da kazem da se tom metodom koju predlozih, stvaraju vrhunska djela svjetske knjizevne bastine vec ono na sto kolega "puca" ( netko je pomenuo kosarku?) - a slobodan sam tvrditi da je to puko zabavno djelce za ubijanje vremena. Pripisacu to najvjerojatnije zamorom nakon odgledane trosatne psece kake AVATARA.

( KOlegici koja je napisala kako bi radije citala bezvrijednu zbavnu literaturu, a ne briljantne opise psece kake, volio bih skrenuti paznju da niti jedan od stvaralaca koji briljantno pisu nije opisivao psecu kaku; mozda se povrijemeno gadjao ljusdkom Barker, ali on je peder koji krka dzointe, te vas to ne treba cuditi. Naravno, preelijepo opisano p.k. je umjetnost, a s iste te strane jednostavnom prozom ispricana avanturisticka prica ma kolike originalsnodti je za umjetnost p.k. ).

Ali vidim da netko pripisuje izum ubijanja glavnih likova na pol djela Martinu, tako da je opca nepoznanica zasto se trudim objasnjavati ista ( djeci koja nisu pazila na casu ) kad vec kolege imaju razvijen osecaj za feeling i mogu prepoznati kad naidje netko sa pravim talentom ( sto kad razmislim objasdnjeava iznimno uzbudjenje i pojacano lupanje srdca na pomen objavljivanja Salatorea ili Bucera u nas - da, da, talenat do talenta).

Sto se mojeg stvaralstva tice, spominjao sam vec da pisah nekolike novinske tekstove, za lokalnu upotrebu, no to bijase poodavno; ovih sam dana ( mislim uslovno, jer sam trenutacno na mjestu na kome nije pristojno a cini mi se niti sigurno otvarati neke sajtove) u fan fictionu, no rijetko kao pisac ( kako ja krenem da pisem - ukinu seriju, pa se bojim i pogladiti tastaturu ) a vise kao sajvetnik ili sudac.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod Drakus u Pet Jan 15, 2010 12:58 pm

Okay, nikada mi se nije desilo da me mrzi da čitam nečije postove... Dok nisam video tri kilometarska mnbova.

Čoveče, razvedri se malo. Umetnost se može naći u većini književnih dela ukoliko se potrudiš.

Što se savetničke strane tiče. Pomno izučavanje nekog žanra dovodi do novih kopija, a koliko vidim ti spomenu da u fantastici ne postoji ništa novo već milenij. Nije li onda tvoj stav sa vrha strane u oprečnosti sa ovim.
Ako kaniš biti dobar pisac na vredi ti da znaš ni svako pravilo žanra, ni svaki melodramski trik, ako u to što pišeš ne uneseš notu sebe, a ako ako samo posmatraš druge to nećeš uspeti (Eragon, anyone?).
Lektiru čitao, ali mi nikada nije bila previše zanimljiva, pa sam ipak nekako dogurao do više pohvala za svoj spisateljski rad (koliko god on mali bio).

Čisto da bih potkrepio ovo što rekoh, da li iko ovde piše pesme?
"Možemo biti samo ono što smo, niti manje niti više."
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 995
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 10:00 am
Lokacija: Zamak Dragulia

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod High Duke u Pet Jan 15, 2010 2:34 pm

Ako nista drugo, opsezno citanje ti pruza em priliku da pokupis tudje dobre trikove, a naucis sta treba da izbegavas i da ne radis. Dzabe tebi ako dobijes sjajnu ideju i pises po njoj da bi nakon toga shvatio da je njih deset pre tebe imalo istu tu ideju i da su je odavno prezvakali.
Let your blows fall because faith is my shield and valor is my sword

A knight is sworn to valour
His hearth know only virtue
His blade defends the helpless
His might upholds the weak
His words speak only truth
His wrath undoes the wicked
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3638
Pridružio se: Pet Jul 05, 2002 10:32 am
Lokacija: Beograd

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod Drakus u Ned Jan 17, 2010 6:09 pm

Agreed. Hteo sam da istaknem da poznavanje žanra ne znači ništa ako nemaš nikakvu svoju crtu u radu, ali se slažem sa Ovime. Što više čitaš to je verovatnije da napišeš neki dobar tekst.
"Možemo biti samo ono što smo, niti manje niti više."
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 995
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 10:00 am
Lokacija: Zamak Dragulia

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod Joffrey Lannister u Pet Jan 22, 2010 12:17 pm

Vash the Stampede: I meditate diligently every morning. The subject is Life and Love. I quit after three seconds...
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 227
Pridružio se: Ned Jan 17, 2010 5:29 pm
Lokacija: bgd.

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod Perin u Pet Jan 22, 2010 2:17 pm

Grazie :D Ako voliš anime, pogledaj moj blog :D
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod Joffrey Lannister u Pet Jan 22, 2010 8:52 pm

Vash the Stampede: I meditate diligently every morning. The subject is Life and Love. I quit after three seconds...
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 227
Pridružio se: Ned Jan 17, 2010 5:29 pm
Lokacija: bgd.

 Re: Predlozi tema za pisanje epske fantastike

Postod Perin u Pet Jan 22, 2010 11:40 pm

Kenshin ima 95 epki, nije završen, ali je prestao sa emitovanjem. Elem, postoje i dvije OVA epizode, tako da to si skini i saznaćeš Kenshinovu prošlost i sudbinu :D
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

PrethodniSledeća

Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju

cron