Igra koja vas je najviše razočarala

Avanture, FPS, Strategije...

Moderatori: Aratorn, Slash

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Archaon u Uto Jul 03, 2012 9:41 am

IzTotal War serijala Medieval 2 i Empire su bili tesko sranje zbog glupog AI-a. Mislim da su se malo popravili Shogunom 2 koji upravo igram, AI je generalno stvar koja jebe Total War igre, malo je bezveze što ljudi koje se profesionalno bave programiranjem(čitaj posvetili čitav život tome) ne mogu da naprave dobar AI nego moraju da pribegavaju davanju bonusova AI državama, daju im +10000 para po krugu i beskrajne stackove elitnih jedinica, to malo ubija igru kada stalno moraš iznova i iznova da im masakriraš vojske...

Meni lično najveće, ali najveće razočaranje je bio Fallout 3, ali je Vegas je znatno popravio mišljenje i vratio veru u franšizu.

Mislim da bih na listu velikih razočarenja dodao i Skyrim, mada imajte u vidi da sam ja igrao Morrowing godinama, Oblivion sam preskočio, tako da sam sa Morrowind direktno skočio na Skyrim i umalo nisam umro od šoka... Skyrim mi je maksimalno zaglupljen a pretenduje da bude ozbiljan RPG... Mada ima dobar svet u kome možeš da istražuješ, uživaš, blejiš, radiš side questove, sistem levelovanje i manjak skillova mi je bio bezveze, u stavri ovo je tipičan naslov koji privlači casual gamere(koliko samo ljudi je počelo da igra Elder Scrolls upravo od Skyrima), a kao bajagi zadržava fan basu hardcore fanova prvih naslova... ja sam navikao da mogu sam da pravim svoje spellove, i zbunio sam se kada sam video da mi ne trebaju prazne flašice za pravljenje alhemičarskih napitaka :) Morrowind je bio po mom mišljenju vrhunac RPG igre...

Sveto trojstvo rpg igara po meni su Fallout(1/2), Arcanum(uz sve bagove koje je imao nedovršenost i lošu grafiku to je i dalje THE steampunk igra) i Morrowind.

Europa Unioversalis 3 me je isto prilično razočarala(a toliko dugo sam je čekao)... Ovde mi je najviše smetao nedostatak istorijskih događaja(oni in game events koji pokreću velike ratove isl), ali to se dalo ispraviti i mislim da je magna mundi mod pokazao u kom pravcu paradoxovi kupci žele da se igre tog serijala razvijaju...

E da i moram da dodam par igara koje su me jako jako prijatno iznenadile...

Mount & Blade (Warband) - ovo je tako jebeno zarazno(i zanimljivo) i ako ti dosadi Native mod, ima dosta jako dobrih, prilagođenih iskusnim igračima(evo Prophecies of Pendor je predobar i sa njim se mlatim u poslednje vreme, preporučujem svima)

Sins of the Solar Empire - takođe strašno zarazna igra, prava strategija, sa super multiplayerom(ovo je u stvari i glavna prednsot igre), nisam video tako dobro izbalansiranu igru i zarazni multiplayer još od prvog Starcrafta
SVI LJUDI SU JEDNAKI ALI SAM JA JEDNAKIJI OD DRUGIH

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 919
Pridružio se: Uto Mar 12, 2002 1:01 am
Lokacija: bgd

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Draugdur u Uto Jul 03, 2012 7:29 pm

Eeeee, Arch, sve da oprostim, ali sveto RPG trojstvo bez Baldura ili bar Plejnskejpa...svetogrđe :mrgreen:

Ja sam od igranja Total War-a konačno odustao kad sam vidio da ni u Napoleonu nisu sredili AI. Je l' Šogun 2 stvarno osjetno bolji? Ja sam samo probao demo, ali nije izgledalo dobro (as in, grafički) pa sam odustao. Računam da sam mogao da sredim problem novim drajverima ali me mrzilo da brljam za još istoga...

Od stvari koje sam u skorije vrijeme igrao, mnogo su me razočarale ekspanzije za prvi NWN. Iako mi je već vanilla bio teško sranje pazario sam Diamond Edition (sva sreća za neku siću) povučen dobrim komentarima o ekspanzijama, ali daleko je ono od dobrog. SoU sam nekako dogurao do kraja a HotU sam odmah odustao (iako ta ne djeluje loše, tako da možda nastavim).
Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Archaon u Sre Jul 04, 2012 8:21 am

Pa pazi igrao sam ja Baldurs Gate 2 ali nekako me nije radio jebi ga. Ja koliko sam shvatio BG je serijal koji je najbolje preneo D&D na kompjuter, a ja nikada nisam igrao D&D, u stvari jesam jednom ali možeš High Duke-a da pitaš kako je to prošlo :) Meni je problem sa tom igrom i sa onim našim FRP-om koji smo jednom probali bio "immersion", ja ne znam ništa o tom svetu, ko su jebeni paladini a ko varvari, u čemu je razlika između druida i klerika, koja magija čemu služi, koliko ih bacaš dnevno i zašto i te stvari(fucking čarobnjak ne može da leči? a ja sam u fazonu gde su restoration ili healing spells?), i onda ne mogu da se udubim u igru. Mislim da je moj prelazak BG2 bio više u stilu :ritter15: Diablo hack and slash, ubij sve što se pomera, bez ikakvih finesi, mada moram da priznam da je glavna priča prilično dobra.

A što se tiče Šoguna 2 evo juče završih dugu kampanju na normal modu, malo da se upoznam sa mehanikom, i mogu ti reći da me AI prilično prijatno iznenadio.I dalje malkice vara u smimslu da sam 300% siguran da nema ekonomiju da izdržava onoliku vojsku samuraja, a moja vojska pola samuraju pola ashigaru(seljaci) mi je već bacila celu ekonomiju u stečaj :) i Ai nikad nema probleme sa održavanjem mira u novoosvojenim provincijama i da nikako nema dovoljno hrane da izgradi onolike silne zamkove ali ih ipak gradi ali na o smo već navikli od TW serijala. Nego da se vratim na strateški AI, recimo ono što mi se desilo je da u trenutku kada su mi sve vojske u centralnom delu japana i potiskujem neprijatelje ka jugu, odjednom se pojavi flota nekog klana sa onih južnih ostrva i iskrca mi se daleko na severu, tako da jeeeeeee kompjuter je konačno počeo da shvata mogućnost desanta iza nerpijateljskih linija, e sad sranje je što obično kad uzmu tu provinciju u koju su se iskrcali slabo mrdaju igde dalje, mada opet tri armije u pozadini to su tri provincije manje plus vrlo uspešno mi je tim potezom zaustavio ofanzivu pošto sam morao da vratim jedan deo vojski nazad na sever.

U svakom slučaju, prihodi i bitke su koncipirani tako da uglavnom tokom početka i sredine igre imaš samo jednu ili eventualno dve full stack vojske, i bitke dobijaju na značaju, nije retko da ti kompjuter prihvati mir pod nekim užasno teškim uslovima tipa isplata 20k para samo da te spreči da uletiš i osvojiš mu sve provincije, posle neke bitke u kojoj si mu masakrirao vojsku. Sa druge strane nije retko ni da u slučaju da ti izgubiš previše vojnika nemaš dovoljno snage da produžis u osvajanje slabo branjenih provincija posle bitke...
SVI LJUDI SU JEDNAKI ALI SAM JA JEDNAKIJI OD DRUGIH

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 919
Pridružio se: Uto Mar 12, 2002 1:01 am
Lokacija: bgd

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Draugdur u Sre Jul 04, 2012 7:11 pm

Eh, šteta ti je to za BGII. I ja sam u D&D svijet ušao kroz kompjuterske igre...i to prvo igrajući IWD i isto mi ništa nije bilo jasno. Ali kad sam malo pohvatao fazone i dogurao do Baldura...čista poezija :da:

A za Šogun 2...hm, ne zvuči to loše. Nije baš da mi se sviđa što su otežali igru pomoću ekonomije, ali opet, i to bolje nego ništa. U RTW i MIITW jednostavno nije bilo izazova poslije nekih 30-40 poteza. Dobro je što se konačno izgleda treba malo paziti na gubitke. Nema druge, moram da probam, taman nisam dugo igrao neki TW :feler:
Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Archaon u Čet Jul 05, 2012 8:56 am

Nope, my bad, AI je i dalje glup, meni je samo trebalo malo vremena da se priviknem na nov setting i slabiju konjicu, u ovoj H/H partiji sam se bacio na ekonomiju i mislim da cu danas ili najkasnije sutra pregaziti sve do Kjota... Inace kakva su ti iskustva sa Darthmod-ovima za TW serijal, ako si ih uopšte koristio, po forumima se priča da su jako dobri...
SVI LJUDI SU JEDNAKI ALI SAM JA JEDNAKIJI OD DRUGIH

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 919
Pridružio se: Uto Mar 12, 2002 1:01 am
Lokacija: bgd

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Draugdur u Pet Jul 06, 2012 6:28 pm

Crap :(

Nisam koristio DarthMod-ove, tj. bar ne odvojeno, ali koliko sam skontao ubačeni su u neke od većih modova koje sam igrao, Stainless Steel recimo, za MTWII. Konkretno s tim modom ja nisam primjetio neku veliku razliku, sa svim otežavajućim okolnostima sam i dalje ja žario i palio. Ali nisam igrao nešto puno SS, tako da sam možda imao i malo sreće u toj jednoj kampanji koju sam probao.
Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod loveless u Čet Apr 24, 2014 6:00 am

Diablo 3. Diablo 2 mi je omi5ena igra već godinama...imam čitavu biblioteku stvari vezanih za igru, heh...jedna je od igara koje bih poneo na pusto ostrvo. Naravno, kad sam čuo za D3 bio sam odušev5en. Odigrao i famoznu betu, bilo mi je malo čudno jer je bila drugačija od onog na šta sam navikao u D2, ali sam to pripisao dugogodišnjoj pauzi između delova...na release date sam pojurio da kupim igru (želeo sam da je imam na disku, u kutiji, da je mazim i pazim, heh, kakav download), iskeširao 60e, počeo da igram...

Bože, kakvo razočaranje. Levelovanje je bilo relativno zanim5ivo jer je sadržaj bio nov, ali što sam duže igrao, više sam se smarao. Na kraju sam deinstalovao i prodao account. Neoprostiv greh, s obzirom na godine koje sam proveo uz D2...
Em sam igrao na pre-nerf Infernu, koji je bio haos u koji testeri nisu kročili ("And then we doubled it!" - Jay fuckin' Wilson), em sam sve više postajao svestan da su moju nesuđenu omi5enu igru ever pretvorili u muzaru novca, da su napravili ogo5eno, debilizovano đubre omotano oko aukcijske kuće. Jbš 60e, ne mogu da prežalim što mi se Activision iskenjao po snovima... :(
Loved to death. He slept with nymphs. They stole his breath.
5 = LJ. Deal with it.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Apr 24, 2014 5:16 am

Prethodni

Povratak na Ostali žanrovi

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju