[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Stephen King

Stephen King

Horor filmovi, knjige, igre...

Moderator: GilGaladriel

 Re: Stephen King

Postod Jake Chambers u Sub Feb 16, 2008 1:47 pm

Ja se zaglavio na pedeset i nekoj strani...
اذهب، فهناك أيضا عوالم أخرى غير هذ
Slika
- Aktuelna kolumna: Dođi, čika Veljo, da mi TEBI damo 'bonu...
Korisnikov avatar
Kljuc
Kljuc
 
Postovi: 4902
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 6:39 pm
Lokacija: A Forrest in Western Maine

 Re: Stephen King

Postod Orion u Ned Maj 18, 2008 8:52 am

Evo vidim na sajtu Alnarija, u pripremi je To.. meni njegova najbolja knjiga, bas mi je drago sto su odlucili
da je izdaju, valjda ce biti kvalitetno izdanje.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Stephen King

Postod Ober u Pon Maj 19, 2008 7:31 pm

zavrshavam vukove i cheka mi Suzana :) za sada je ok, drzi paznju i tera na chitanje samo da vidish shta je iza sledecje strane ... nekad uspe i da uspava :)
crna kucja je meni bila ok jer se osvrtala na kraljevstvo grimiznog kralja i to mi se dosta dopalo...sem toga bila je dobro napisana
dreamcather me je smorio .. ali jako ...
vrecju kostiju cju videti dal cju chitati, nije mi primarno medju njegovim romanima ...
nisam prochitao talisman ali kolko vidim i to je radio sa straubom a i chuo sam da je dobro pa cju definitno prochitati (kad zavrshim sa DT trazicju od nekoga od vas ako imate:D )
bjuik 8 je vishe smor nego interesantan al to dodje kao neki omaz zemljama crne kule ...
it ?! prochitao sam ga sa 20 godina i ziv se us*o ... nisam spavao celu sledecju nocj zbog toga al svaka mu chas'

sad vishe ni ne mogu da se setim shta sam chitao a shta ne al uskoro planiram da pravim filmski maraton filmova stivena kinga pochevshi od the stand, langoliers, misery, green mile, salem's lot, shining, carrie, (dreamcatcher, cujo i it cju preskochiti kao i josh par komada) ...

jel imate neke preporuke za chitanje i gledanje?
Moyers: What happens to the idea of the dignity of the human species if population growth continues at its present rate?

Asimov: Democracy cannot survive overpopulation. Human dignity cannot survive it. Convenience and decency cannot survive it. As you put more and more people into the world, the value of life not only declines, it disappears. It doesn't matter if someone dies. The more people there are the less one individual matters.
Korisnikov avatar
Apokalipsa
Apokalipsa
 
Postovi: 6426
Pridružio se: Pet Avg 17, 2001 11:08 am
Lokacija: 3 lepe ...

 Re: Stephen King

Postod Orion u Uto Maj 20, 2008 8:00 pm

Crna kuca je nastavak Talismana, meni su obe knjige strava. Steta sto on i Straub cesce ne pisu zajedno, kad god nesto napisu zajedno, ispadne super.
Film To je po meni bar 5 puta losiji od knjige. Ne znam jesi gledao Rose Rid, izvinjavam se ako mi je los engleski.
Film je jako dugacak, ali je stvarno dobar, mislim da ga vredi pogledati.
Od nekih starijih dela koje nisi nabrojao, recimo Potpaljivacica, jako dobra i dinamicna knjiga.
Vrecu kostiju nemoj ni citati. Ja sam probao i odustao :mrgreen: . Jedna od najlosijih njegovih knjiga.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Stephen King

Postod Ober u Sre Maj 21, 2008 11:50 am

ok hvala za vrecju kostiju, mislim da je necju u skorije vreme nabavljati ...
inache gledao sam firestarter ali davno davno tako da bih mogao da se podsetim ...
rose red sam isto gledao i nije loshe ali kad skontash da je batler ubica :D vishe nema te misterije, znash shta se sve deshava ...
Moyers: What happens to the idea of the dignity of the human species if population growth continues at its present rate?

Asimov: Democracy cannot survive overpopulation. Human dignity cannot survive it. Convenience and decency cannot survive it. As you put more and more people into the world, the value of life not only declines, it disappears. It doesn't matter if someone dies. The more people there are the less one individual matters.
Korisnikov avatar
Apokalipsa
Apokalipsa
 
Postovi: 6426
Pridružio se: Pet Avg 17, 2001 11:08 am
Lokacija: 3 lepe ...

 Re: Stephen King

Postod Mashadar u Ned Jul 06, 2008 5:23 pm

hey all, nov sam ovde i imam par pitanja ako nije problem :).....
Procitao sam prvih pet delova Mracne Kule i koliko sam shvatio postoji i prosireno, dopunjeno ili sta vec izdanje prve knjige i pretpotstavljam da to nije ovo koje je alnari izdao, e sad tu dolaze moja pitanja. prvo: kolika je razlika u dopunjenom izdanju i da li je to uopste bitno za sustinu price i drugo: moj prvi deo knjige sam dobio jos odavno i on ima 198 strana a sad koliko vidim na alnarijevom sajtu tamo pise da Revolveras (koji je rasprodat i nema ga nigde u Bg cuo sam da ga ima u alnarijevim knjizarama u NS) ima 238 strana, da li je to mozda ta prosirena verzija koju je alnari jednostavno izdao prilikom reizdanja domace verzije?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 5:07 pm
Lokacija: ...tu iza tebe

 Re: Stephen King

Postod sever u Ned Jul 06, 2008 6:33 pm

Jesi gledao diary of ellen rimbower to je u sklopu rose red dobar je film a koji batler je ubica?

zar nije kuca ta koja ubija?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1190
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 8:57 am

 Re: Stephen King

Postod Orion u Pon Nov 10, 2008 3:42 pm

E, ja se konacno nakanih da pocnem sa citanjem serijala Mracne Kule. I vec na pocetku problemi. Sve od drugog dela pa dalje ima, ali prvu knjigu nigde u Novom Sadu ne mogu naci. Nema cak ni u Alnarijevoj knjizari u Merkatoru- rasprodato.
Ako neko slucajno zna, ima li gde u BG naci Revolverasa, na nasem jeziku, neka javi..
Ili ako neko ima slucajno ga u elektronskom obliku, isto na nasem jeziku, molim ga da mi posalje na:
sent74@eunet.rs
Dok ja nadjem prvi deo, i dok procitam do sedmog, verovatno ce nestati sedmog dela :mrgreen: . Ja sam uzasan baksuz za takve stvari.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Stephen King

Postod Caylen-Tor u Sre Dec 03, 2008 8:48 pm

Veliki sam fan serijala "Mračna Kula". Jedna od prvih knjiga koje sam pročitao je "Revolveraš" i od tada sam se uvek vraćao ovom serijalu. Uživao sam čitajući o Džejku, Oju, Ediju, Suzani i Rolandu. Pre neki dan sam pročitao i poslednji deo...
Neverovatno. Ako vam se svidelo (za one koji su pročitali) kuda je krenuo sa "Suzaninom Pesmom" nećete ostati razočarani. Ima par stvari koje mi se nisu svidele i neke stvari koje mi nisu baš najjasnije, ali to su sitnice. Još ne mogu da sredim utiske što se kraja tiče. Koliko mi se svideo toliko i nije. U jednom trenutku mislim "ma nije mogao bolje da završi serijal, svaka mu čast", a u drugom "a što ga usra kume?". Teško mi je da objasnim, ko pročita možda će shvatiti šta hoću da kažem. Knjiga ima oko 650 strana i plus na kraju ima dodatak, narativna poema "Čajld Roland Mračnoj Kuli Stiže" Roberta Brauninga.
Zanima me da li je još neko pročitao i šta misli o kraju?
There is no ignominy, there is glory,
There is no servitude, there is dominance,
There is no defeat, there is victory... victory eternal!
-----------------------------------------------------------------
It is time! We shall rule, and upon our dominion the sun shall never set!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7
Pridružio se: Sre Jan 23, 2008 4:10 pm

 Re: Stephen King

Postod caliburn u Uto Feb 03, 2009 11:04 am

Pročitao sam pre neki dan i poslednju knjigu iz serijala "Mračna kula". Hteo sam da ne komanterišem, ali kada sam video da su dve teme dobile "osveženje" zahvaljujući ovom serijalu da i ja složim svoje utiske.
Najbolji deo serijala se nalazi na samom kraju, pod nazivom "Čajld Roland mračnoj kuli stiže"... ostatak, pa ostatak možete slobodno da preskočite...

Prva knjiga je obećavala dosta... King je bio mlad, pun ideala ili ideja, ili oboje...

Svakako bih istakao veoma raznolike i živopisne likove, čiji je kolorit za nijansu (a negde i dve, pa i tri) intenzivniji nego što bi trebalo da bude, ali ne treba cepidlačiti za sve.

Priča... pa priča je nažalost predvidljiva, pa čak i monotona, s vremena na vreme.

Ili rečima autora... ovo ka-sranje napisano je da bi autor uzeo pare od den-budala. Pisac je piše kao prava geačina sa Srednjeg Zapada S.A.D. (čitaj: "redneck"), sa hroničnim nedostatkom obrazovanja. Kako se krećemo ka kraju sve se više upliće svakodnevna politika.
Ukoliko neko misli da su tekovine civilizacije američki automobili, Koka-kola i vokmen, ovo je prava knjiga za njega.
Bez zavitlavanja... nema, zaista nema drugih simbola, osim simbola korporativnog kapitalizma i to onog koji se može naći po S.A.D.
S. King se pridružio grupi američkih ka-tetu odrtavelih američkih drkadžija u koje spada i D. Simons (sa svojim poslednjim delima) za koje je nezaobilazno da pomenu 11.09.2001. bar tri puta u svakoj knjizi... Očekujem da će Selin Dion napraviti novu verziju svoje pesme "My heart will go on" sa temom rušenja dve-tri poslovne zgrade u Njujorku... ako već nije...

Sada ozbiljno... samo na jednom mestu, ali bukvalno samo na jednom, S. King pokazuje da je svestan da postoji svet i izvan S.A.D. ... tako što se u pozadini radnje čuju vesti na kojima se javlja o iskopavanju masovnih grobnica žrtava srpskog terora na Kosovu...
Dražesno, zar ne?
Stil kojim je "Mračna kula" pisana je klasičan zanatlijski stil podilaženja širokim narodnim masama kojima je hiruškim putem uz centre za logičnom mišljenje odstranjen i svaki literarni ukus (čitaj: zatucani Ameri, ko drugi?! ). Nemojte me pogrešno razumeti, tim koji lebdi oko S. Kinga je valjano obavio posao i knjige su više nego čitljive... ali su žalosno bledunjave u pogledu radnje, opisa i literarnog dostignuća.
Mislim da je vrhunac bezobrazluka bio kada je pisac počeo da se pojavljuje kao jedan od glavnih likova u priči... i sistemom deux ex machina počeo da rešava situacije u koje bi doveo svoje junake.
Jasno je da se inspiracija vremenom izgubila i da je poslednjih par knjiga napisano... pa, u najmanju ruku, na silu... verovatno su stigle rate za otplatu kredita za kuću i druga kola...

Ukoliko ste tvrdokorni obožavalac S. Kinga, spreman da proguta bilo šta, samo zato što na koricama stoji ima njihovog omiljenog pisca, slobodno i kupite i čitajte... za ostale - slobodno zaobiđite, nećete ništa propustiti... u stvari sve ste to već videli, mnogo puta... i tu dolazimo do još jedne velike mane ovog serijala.
Ako ste dovoljno neobrazovani, neiskusni, nenačitani i zatucani (čitaj: prosečan Amer), ovaj serijal biće vam nov i svež. Ukoliko ne spadate u ciljnu grupu S. Kinga (čitaj: prosečan Amer) onda će te lako prepoznavati ka-plagijat na svakoj strani ovog serijala... Ja stvarno nisam mogao da se setim ijednog originalnog elementa koji do sada negde nisam već video, čuo ili pročitao u istom kontekstu koji je upotrebljen u "Mračnoj kuli".
Meni nije ni malo zabavno da mi najzanimljivije u čitanju neke knjige bude da li ću se setiti odakle je autor ukrao ideju, u vremenu ispod dva minuta. Možda nekome jeste... te bih podsetio na besmrtne reči Endija Džonsa izgovorene glasom Melinde Stjuart... (da, ni ja nemam pojma o kome se radi - vic je u tome, što ta imena zvuče tako neodoljivo američki, a to je jedino što je bitno u ovom svetu, zar ne? Imajte u vidu da su S.A.D. kolevka i standard vaskolike civilizacije... a nisu?! :shocked: uh, pa onda... ipak ima nade za vas 8) ).

Veliki promašaj... veliki.... bar da se nisam zaleteo i počeo da kupujem knjige... nego da sam ih prvo pročitao...
Moram priznati da sam i ja bio malo ponesenem euforijom koju su po sajmu knjiga širili bubuljičavi klinci koji su prolaznike cimali za rukav, sa ludačkim sjajem u očima i balama koje cure, govoreći: "Izašla je nova knjiga "Mračne kule"!" i sa strahopoštavanjem saopštavajući:"Ima da se kupi "Talisman"!"...

Sve u svemu... čitajte nešto drugo.
"...i opet će, i opet će,
robovati neće!"


to redL: Moja čarobna gospo od Jantara, za tebe bih ubio i umro, sa osmehom na usnama i srećom u srcu!


Slika
Slika
Slika


Član
Član
 
Postovi: 1922
Pridružio se: Sub Maj 31, 2003 10:42 am
Lokacija: Beograd

 Re: Stephen King

Postod Jake Chambers u Uto Maj 05, 2009 10:57 am

Počeo sam da čitam tvoj komentar i prestao, da se ne iznerviram džaba :mrgreen:
اذهب، فهناك أيضا عوالم أخرى غير هذ
Slika
- Aktuelna kolumna: Dođi, čika Veljo, da mi TEBI damo 'bonu...
Korisnikov avatar
Kljuc
Kljuc
 
Postovi: 4902
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 6:39 pm
Lokacija: A Forrest in Western Maine

 Re: Stephen King

Postod Roland Deschain u Ned Avg 16, 2009 6:16 pm

Hahahaa, bravo Jake.
To sam i ja uradio...
"Great minds think alike" :)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1303
Pridružio se: Sub Jan 14, 2006 6:06 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Stephen King

Postod Opalko u Sre Dec 09, 2009 1:14 pm

Ma Mracna Kula je do jaja. Drugi i cetvrti deo su mi najbolji, peti je takodje odlican, a sesta knjiga je zapravo jedan veliki uvod u sedmu. Jedino me je treca malo smorila, moram priznati. Ne cela, ali neki delovi ipak jesu.
Član
Član
 
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 8:22 pm

 Re: Stephen King

Postod Spirit Crusher u Sre Dec 09, 2009 10:21 pm

Zavrsio sam prije neki dan roman ,,IT,, koji me je ostavio bez daha,vjerovatno jedna od boljih knjiga koje sam procitao...sad me zanima da li jos koja izdavacka kuca izdaje Mracnu kulu....ne mogu naci treci dio,ni na sajmu nije bilo a na sajtu alnarija pise da je rasprodato.Samo mi taj dio fali da kompletiram serijal. :(
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 82
Pridružio se: Sub Dec 27, 2008 4:03 pm
Lokacija: Nedostupna Polja

 Re: Stephen King

Postod Ninja Simone u Sre Jun 02, 2010 8:43 pm

Ja sam citala sve njegovo sto je prevedeno i poneke na engleskom.

I najbolji mi je To!

Mislim da mu je to uz The Stand najbolje delo.
Bolje od The Stand (ali ovo je vec licno:))

Ko je citao Lavkrafta videce malo lepse genijalnost dela :)

Imao je neke bas lose i neke bas dobre stvari, kao vecina dobrih pisaca :)))))

Srecno je oze3njen i ima dvoje dece koji su vec matori :)

Divan covek.
Volela bih da se sa njim napijem, da cvujem dozivljaje :d :d :D ::T::
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 21
Pridružio se: Čet Maj 20, 2010 3:25 pm
Lokacija: Gotham City

PrethodniSledeća

Povratak na Horor

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron