Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Šta vam se sviđa, ne sviđa i aktuelna događanja

Moderatori: GilGaladriel, genije narcis, Queen of the Reich, Nienora

 Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod stratmaster u Pon Feb 11, 2008 5:56 pm

...nemam pojma da li je neko vec postavljao pitanja vezana za blues ali cu ja postaviti samo jedno...volite li da ga slusate ili ne?...problematika je sledeca: naime ja vec dugo vremena sviram ovu vrstu muzike (u funkciji basiste i pevaca), sa jos trojicom istomisljenika i ono sto primecujem i sto mi izuzetno tesko pada je cinjenica da vrlo tesko nailazimo na pravu reakciju kod publike iako vrlo kvalitetno sviramo...ustvari, reakcije se uglavnom svode na "svirka je dobra, ali zasto taj blues?"...napomena: zelim iskreno misljenje svakog od vas, bez obzira na to kako ono meni zvucalo, prija li ili ne jer bez toga necu moci da stvorim pravu sliku o prihvacenosti bluesa medju vama...
long live rock 'n' roll
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Feb 05, 2008 5:12 pm
Lokacija: ...pitajte Queen ;)

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod Migza u Pon Feb 11, 2008 7:33 pm

Jbg, ne znam da li je ikada bluz bio popularan kod nas. OK mi je bluz npr. za opusteno sedenje i pijuckanje piva preko dana u kafani, ali kad izadjem petkom/subotom ocekujem malo vise akcije tj. svirku koja ce ljude da digne na noge da igraju, skacu sta god vec a bluz jednostavno nije za to. Plus, ljudi vole da cuju stvari koje vec znaju ili su nekada culi, a vecina ljudi ne slusa bluz tako da su im stvari koje svirate manje vise nepoznate i apsolutno strane.
Look towards the forest
and meet your insignificance
feel the warmth of the ancient fires
look towards the forest

There won't be no tonight
the world dies with her
There won't be no tonight
she's long gone

" Love is dead and thou art free
she doth live but dead to thee "
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1531
Pridružio se: Sub Jan 10, 2004 3:59 am
Lokacija: Indjija

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod S u Pon Feb 11, 2008 8:42 pm

Ja obozavam blues, pogotovo rhytm&blues. Mogu ti reci da sam zanr ima malu, ali opet dovoljnu publiku, makar u Beogradu. Imas jedan klub potpuno posvecen bluzu - Vox na banovom brdu koji je uvjek pun. Pa onda su tu svirke ponedeljkom u SKC living room-u, svirke u Kuglasu i jos par mjesta gdje s vremena na vrijeme ima bluz svirki i veceri koje su obicno dobro posjecene. Ja sam licno iznenadjen koliko ljudi je zainteresovano za bluz ovdje
There is a crack in everything, that's how the light gets in

Blog "Protiv negativnog"
www.stefandjukic.com
Kolumna - Opijumski ratovi
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3393
Pridružio se: Ned Jan 13, 2002 9:32 pm
Lokacija: Bar

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod Sherif Gile u Pon Feb 11, 2008 10:23 pm

Volim da čujem dobar bluz uživo, kući ga ne slušam nešto posebno. Što se tiče publike, ne znam kako je u BGu, ali u Nišu na bluz svirke ne dolazi previše ljudi, uglavnom im ne odgovara što je baš bluz, a ne nešto drugo :)

Da li si nekad svirao u Nišu?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1993
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 2:28 pm
Lokacija: Nis

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod stratmaster u Pon Feb 11, 2008 11:08 pm

...ah, nazalost nisam imao prillike da sviram ni blizu Nisa, jer u poslednje vreme (a kao da je nekad bilo drugacije) prilicno tesko nalazimo mesta za svirke jer kompromise niti pravimo niti cemo ih praviti po pitanju repertoara...doduse unutar njega ima i dosta stvari koje nisu cist blues, od autora koji su mu dosta bliski kao npr. Jeff Healey, Jeff Beck itd., itd. ali se trudimo da zadrzimo kvalitet pre svega zbog nas samih, jer muzika svoj cetvorici gotovo da znaci sve u zivotu (odmah iza porodice naravno, trojica od nas cetvorice su roditelji)...u poslednje vreme se (iskreno) pitam da li sam ja stvarno skrenuo s uma sto u ovoj bednoj drzavi na brdovitom balkanu pokusavam da izguram pricu koja ocigledno ovde donosi samo recepte za bensedine i prazan novcanik...cak bih mogao reci da mi je najteze i najbolnije iskustvo bilo nekoliko puta svirati u maticnom gradu (Indjija) gde pored svog truda uglavnom dobijamo atribute da smo dosadni i da treba vise da sviramo "muziku koju ljudi vole"...ja ga jebem ako znam koja je to muzika...ako neko zna, neka mi kaze...moj krstaski pohod za kvalitetom u ovdasnjoj svirci je u ociglednom skripcu i ide u smeru u kojem se obicno krecu takvi pokusaji...u zaborav...
long live rock 'n' roll
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Feb 05, 2008 5:12 pm
Lokacija: ...pitajte Queen ;)

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod Saerwante u Uto Feb 12, 2008 12:51 pm

Pozdrav stratmasteru i dobrodošao.

Za - svakako.

Ja lično volim da čujem blues, još uživo (mada u našoj maloj varošici nemamo često prilike). Samo, ponekad moram da budem u posebnom ''plavom'' raspoloženju za to. Za blues su i potrebni dobri muzičari, koji umeju da prenesu to osećanje. Možda je baš i u tome caka... Ne samo preneti to osećanje, već imati publiku koja je voljna da ga primi...
Uh, šta sam sad napisala :?

PS. Meni ne dati da puno filozofiram - izgubim se :)ž

U svakom slučaju, volela bih da vas čujem. Nadam se i da hoću, jednom.
Duboko u ljudskoj podsvesti postoji nezajažljiva potreba za logično smišljanim svetom. Ali pravi svet je uvek za jedan korak s one strane logike (F.Herbert)

Yaoi! - Plot? What plot? Usually has little plot and mostly sex. ;)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 579
Pridružio se: Sre Jul 05, 2006 2:22 pm
Lokacija: ..pod suncem..

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod stratmaster u Uto Feb 12, 2008 1:31 pm

...naravno, ako te zanima mogu ti dostaviti raspored nekih buducih svirki i bice mi vrlo drago da populacija koja slusa nase svirke bude uvecana...kvalitet je zagarantovan, pa ako nekad budes u "blue" raspolozenju mi ti stojimo na raspolaganju...
long live rock 'n' roll
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Feb 05, 2008 5:12 pm
Lokacija: ...pitajte Queen ;)

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod Dragon Rider u Uto Feb 12, 2008 3:23 pm

Vec sam ti nekako odgovorio na drugoj temi, al' ajde opet ukratko. volim bluz, ali samo kad nisam u nekom hiperaktivnom raspolozenju(tada mi je spor i dosadan). Ima u BGu dosta ljudi koji slusaju blues, taj Vox je simpaticno mestasce(bio sam par puta), minijaturno, ali bolje ista nego nista. Bluez nikad nije bio nesto komercijalan i popularan i nece ni biti, tako da od publike koja nema pojma sta da ocekuje od bluz svirke tesko da ces dobiti pozitivnu reakciju, ali zato probajte da svirate negde gde ce vas slusati ljudi koji zapravo vole blues i bice vam mnogo bolje(ako zaista imate kvalitet).
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 948
Pridružio se: Ned Jun 06, 2004 8:49 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod stratmaster u Uto Feb 12, 2008 4:09 pm

...moram priznati da s obzirom kakve sam odgovore i misljenja ocekivao, jos mogu biti i zadovoljan...a sto se tice kvaliteta, jebi ga, tek kada nas budete prvi put culi i eventualno videli, mozemo dalje pricati...ponovicu, ako nekog zanima dobra blues - rock svirka, rado cu ga obavestiti o nekim terminima...za sada jos nista nije sigurno zakazano (naime, svakog momenta ocekujem da sluzbeno odem u Italiju ali dan odlaska je jos uvek pod znakom pitanja), ali cemo neke datume i mesta znati uskoro...
long live rock 'n' roll
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Feb 05, 2008 5:12 pm
Lokacija: ...pitajte Queen ;)

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod S u Uto Feb 12, 2008 4:16 pm

Nego stratmasteru kako ti se zove bend?
I zgodan sajt na kome se sakupljaju ljubitelji bluza je http://www.beoblues.com ima i forum :)
Btw, bila fina svirka Point Blanka sinoc u SKC living room
There is a crack in everything, that's how the light gets in

Blog "Protiv negativnog"
www.stefandjukic.com
Kolumna - Opijumski ratovi
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3393
Pridružio se: Ned Jan 13, 2002 9:32 pm
Lokacija: Bar

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod stratmaster u Uto Feb 12, 2008 4:22 pm

...uh...kakav propust s moje strane...the band name is - voodoo daddies...
long live rock 'n' roll
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Feb 05, 2008 5:12 pm
Lokacija: ...pitajte Queen ;)

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod oberon u Uto Feb 12, 2008 5:06 pm

Ja volim blues, ali u Čačku uopšte nema blues svirki; a nije isto slusati sa CD-a. Stavi me na listu za obavestavanja o terminima.
"There are no men like me. There's only me."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 20
Pridružio se: Ned Mar 18, 2007 2:48 pm

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod stratmaster u Uto Feb 12, 2008 5:13 pm

...na to mozes racunati...!!!
long live rock 'n' roll
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Feb 05, 2008 5:12 pm
Lokacija: ...pitajte Queen ;)

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod Maglor the Minstrel u Sre Feb 13, 2008 6:51 pm

Svirate u Beogradu ili...?

I da, u Cacku pored standardnih tvrdjih zvukova, ne moze se chuti nista tishe.
Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2046
Pridružio se: Sub Mar 23, 2002 12:46 am
Lokacija: Cacak

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod Hama u Sre Feb 13, 2008 7:27 pm

Hm blues...pa volim da se opustam uz to i dobru knjigu ponekad. Znam da ten years after nisu bas cist blues ali i dalje smatram da imaju par jako dobrih pesama...stavi i mene slobodno na tu listu pa mozda i dovedem roditelje...
Lets go! Heroes for a day, Legends forever!!!

Postoje dve vrste ljudi sa kojima nemam mnogo zajednickog...one koji ne znaju engleski i one koji ne znaju da rade na kompjuterima...

Ne postoji evolucija, postoje samo zivotinje koje se Hami nisu dopale...

http://www.improbableisland.com/home.php?r=Predrag
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4636
Pridružio se: Sub Dec 21, 2002 1:02 pm
Lokacija: Beograd

Sledeća

Povratak na Muzika

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron