[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Šta vam se sviđa, ne sviđa i aktuelna događanja

Moderatori: GilGaladriel, genije narcis, Queen of the Reich, Nienora

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod stratmaster u Uto Feb 19, 2008 5:03 pm

...addovacemo te vrlo brzo...i da li si pogledao video?... nije bas neki tonski zapis ali mislim da je to dovoljno za pocetak upoznavanja sa VD, a trenutno nas je cetvorica za razliku od snimka (mali crni gitarista sa plavom yamahom ne svira vec dugo sa nama i dosta uspesno radi sa svojim band-om koji se zove "misty" i iako je rec o vrlo talentovanom gitaristi i nasem dobrom drugaru, njegov odlazak se nije ni osetio...jebi ga), a ja, posto pod prisilom sviram bas jer nema ko drugi, strpljivo cekam pojavljivanje potencijanog basiste da bih konacno mogao da dodjem na svoje mesto (citaj: gitarista)...eh da!...i koga vise interesuju VD, stvarno nas ima negde na myspace-u ali racuna o tome vodi moj kum, koji vama ovde povremeno upada pod "kovalainen", pa slobodno od njega trazite link ili vise informacija...he, he...nek i on nesto radi korisno...
...sto se tice heavy projekta...ako sam obecao da ce biti BRZO, onda ce biti BRZO jer koliko vidim u nasem malom mestu VD ce verovatno morati da se useru od svirki da bi se iole priblizili reputaciji mog tj. naseg prethodnog band ("the void") koji je svirao nesto dugaciju muziku...pardon, mnogo drugaciju muziku (black sabbath, deep purple, motorhead...itd.)...
...bilo kako bilo, cini se da ipak nije sve izgubljeno u nasoj maloj drzavi na brdovitom balkanu...
long live rock 'n' roll
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Feb 05, 2008 5:12 pm
Lokacija: ...pitajte Queen ;)

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod Return of the Fallen u Uto Feb 19, 2008 8:51 pm

Naravno da nije izgubljeno!
Samo se budućnost slabo vidi od tih istih brda među kojima vaš usamljen zvuk će zvučati svakom prosečnom čobanu "našeg" balkana kao koziji prdež nošen brđanskim vetrom.
Dokle god ne snimite "Ala,ala" u bluz fazonu,nema vam izvlačenja iz septičke jame naše celokupne muzičke scene.Niko nije kriv što nam je sistem vrednosti istumban do te mere da je blato postalo zlato.Vraga nije,krivi su isti oni predvodnici "elitnog" muzičkog stada koji kroz svaki zid razuma prolaze prvo glavom-udri,nije za fakultet!

Pre svih,krivim Pink.
"You've killed us Claudio you fucking kraut!"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1075
Pridružio se: Pet Feb 24, 2006 3:30 am
Lokacija: Indjija

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod fat_rat u Uto Feb 19, 2008 9:39 pm

I'll kick you in the nuts!!!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 479
Pridružio se: Pet Jun 22, 2007 11:31 am
Lokacija: Крошња

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod stratmaster u Sre Feb 20, 2008 5:32 am

...zaljennje...
...osuda...
...ja licno milsim da jedan dobar deo krivice nosimo i mi sami (kad kazem "mi" mislimi na publiku i na muzicare sveobuhvatno)...
...zasto...?
...prosto...(ovo ce malo da se otegne]...
...publika...malobrojna i u dobrom procentu veoma razmazena...zasto razmazena?...evo primera - na koncertu EVERGREY je bilo koliko ljudi, 400 - 500?
malo...jako malo s obzirom kakav status taj bend uziva (ili se ja mozda varam)...pa ja sam sa svojim VD svirao pred vise ljudi bar jednom...zasto?...pa to niko ne zna...ako grupa takve vrednosti i reputacije u visemilionskom BG-u ne sakupi vise publike, krivica sigurno nije do njih...koliko se ja secam, koncert je bio i jako dobro izreklamiran i opet nista...kako onda ocekujemo da neki domaci entuzijasti privuku iole pristojniju cifru...ako nema raje na svirkama, za band nema ni para...ako nema para, nema ni mogucnosti ulaganja u opremu ili studio ili u ne znam sta vec...mogu se kladiti da momci koji sviraju i pokusavaju nesto da urade cesto za sve to lovu izdvajaju iz sopstvenog dzepa, a dati par stotina ili ne daj Boze hiljada eura na gitare, bubnjeve ili producenta nije bas lako u ovakvoj ekonomskoj situaciji...to znam iz licnog primera...ja posedujem trenutno 4 gitare, tj. 3 gitare i bas i gotovo sve sam kupio sam...zaradu sam mahom potrosio na sitnije stvari tipa mikrofoni, stimeri, zice i jos kojesta...i nije mi zao, naravno, ali (uvek postoji jedno ali) mi bude krivo kad vidim kolegu koji se bavi narodnjacima, a vrstan je gitarista, jedan od najboljih u drzavi, zivi i to jako dobro od istih, a dok je sa nama vijao ideale nije mogao kraj sa krajem da sastavi...mislim, drago mi je zbog njega ali me dusa boli zbog nas koji su spucali godina i godina u guzicu, a nista vredno pomena nismo uradili...a trudimo se i to jako...o ukusima i poznavanju muzike od strane te iste publike i da ne pricamo...naravno ja se necu usuditi reci da svi koji slusaju neki oblik muzike koji nisu narodnjaci treba da budu eksperti ali je cinjenica da jedan jako veliki deo te populacije muziku slusa i shvata jako povrsno i kao posledica toga pojavila se gomila malih sobnih kriticara kvaziintelektualaca kojima je najbitnije prdenje i samozadovoljavajuce palamudjenje o ovom ili onom bandu ili muzickom pravcu, a kao drugi kraj ekstrema, na svirkama se provlace neki ljudi kojima sama muzika i svirka nisu ni bitne jer se od benda zahteva da im ispunjava raznorazne prohteve i zelje, jer ako muzicari ne sviraju ono sto raja 'oce cuti i ako slucajno malo izlete iz klisea, onda to nije grupa vredna paznje...zasto bre ljudi?...zasto je dobrom delu nas muzicara uskracena podrska za autorski rad iz cistog neznanja i foliranja...pa uskoro ce jos veci broj talentovanih instrumentalista otici u te iste naradnjake trbuhom za kruhom...tamo je lova, a instrumenti se sami ne kupuju niti se racuni za gas, struju, vodu sami placaju...nece svi odabrati put kao nas nekolicina idealista koji ce radije da crknu gladni nego da binu dele sa harmonikasem...
...a onda opet...mozda smo i mi sami krivi (muzikanti)...mozda toj istoj raji koja bi trebalo da nas slusa mi jednostavno ne nudimo dovoljno dobru muziku....mozda jednostavno ne pisemo dobre pesme...mozda ne provodimo dovoljno vremena uz nase instrumente...mozda mi sami nemamo petlju da budemo dovoljno istrajni u svojim mini krstaskim pohodima za mentalnu rehabilitaciju sireg auditorijuma...mozda smo mi ti razmazeni pederasi koji su zaboravili vremena kad nam je ta ista famozna oprema bila apsolutno nedostupna, a energije i ideja nije falilo...sad imamo sve ali nikako da se otrgnemo malo od sitnih tezgaroskih poriva kad je mal para i malo paznje poneke devojcice bitnije nego samo bavljenje muzikom...mozda za ovo vreme hronican nedostatak jednog pravog mainstream r'n'r banda cini vecu uslugu tim istim omrazenim narodnjacima jer su nam muzicari sakriveni po garazama (to se tako kaze...jel'?) i kojekakvim rupama samozadovoljni svojim urbano-spiritualno-filozofskim radom...generalno, mozda smo mi koji sviramo, najveci problem...ako nema adekvatne ponude, ljudi ce muzicko zadovoljstvo naci na drugom mestu...
...a mozda smo svi u kurcu i ne radimo nista konkretno da maloumne pinkovsko-grandovske horde bar malo proredimo...
...a sta bi to zarad opsteg dobra trebali raditi, to nikom od nas verovatno nije jasno...sve je to tuga i blues...
long live rock 'n' roll
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Feb 05, 2008 5:12 pm
Lokacija: ...pitajte Queen ;)

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod fat_rat u Sre Feb 20, 2008 3:29 pm

I ti kako rece sobni kriticari,ljudi koji nikada u zivotu nisu nista uradili,koji i dalje zive na kevin racun i misle da sve najbolje znaju.Oni su takodje problem jer ima jos vecih budala koje ih slusaju,kao npr. za film onaj mali debeli sto je glumio u Tito i ja,kako mi taj ide na kurac,snimio je jedan film i odmah nasao za shodno da se proserava.Nikada nisam cuo da je pohvalio neki film a neki filmovi o kojima sam ga ja cuo da prica su bili bas dobri.Jednostavno previse sranja i omalovazavanja o necemu sto nisu ni culi/odgledali do kraja.Uostalom ni bitlsi nisu poceli pred sto hiljada ljudi i nije im prva pesma bila jesterdej(:) ).
I'll kick you in the nuts!!!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 479
Pridružio se: Pet Jun 22, 2007 11:31 am
Lokacija: Крошња

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod stratmaster u Sre Feb 20, 2008 4:59 pm

...bravo, pravi primer takvog profila ljudi...
long live rock 'n' roll
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Feb 05, 2008 5:12 pm
Lokacija: ...pitajte Queen ;)

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod Return of the Fallen u Čet Feb 21, 2008 1:21 am

Uh,kao sobni kritičar,oštro osuđujem takve predrasude...neki od nas žive i na ćaletov račun!!!
"You've killed us Claudio you fucking kraut!"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1075
Pridružio se: Pet Feb 24, 2006 3:30 am
Lokacija: Indjija

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod Queen of the Reich u Čet Feb 21, 2008 8:41 am

mićo, ti se uopšte ne uklapaš u profil ljudi na koje oni misle ;)

btw, jako mi se sviđa tvoj novi potpis :D
Democracy dealers provide us with pain
In the eyes of our butchers we all are the same
The Crescent, The Cross, all the gods failed
No one can save us, we're already dead

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1432
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 8:20 pm
Lokacija: The Dreaming

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod Migza u Čet Feb 21, 2008 2:51 pm

Look towards the forest
and meet your insignificance
feel the warmth of the ancient fires
look towards the forest

There won't be no tonight
the world dies with her
There won't be no tonight
she's long gone

" Love is dead and thou art free
she doth live but dead to thee "
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1531
Pridružio se: Sub Jan 10, 2004 3:59 am
Lokacija: Indjija

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod fat_rat u Čet Feb 21, 2008 3:06 pm

Postoji jedna izreka:Oca i onu stvar treba terati da rade dokel god mogu jer kada propadnu nema im vise dizanja.Znaci ko jebe caleta neka sljaka!!! ::D2::
I'll kick you in the nuts!!!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 479
Pridružio se: Pet Jun 22, 2007 11:31 am
Lokacija: Крошња

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod fat_rat u Pet Feb 22, 2008 9:35 pm

ZAKLJUCALI SU TEMU O MOJOJ OMILJENOJ DOMACOJ PEVACICI.ZASTO BRE ZASTO?

EYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY BRE!!!
I'll kick you in the nuts!!!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 479
Pridružio se: Pet Jun 22, 2007 11:31 am
Lokacija: Крошња

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod stratmaster u Sub Feb 23, 2008 9:41 am

...na forumu muzika nije joj mesto...a nazalost prijatelju, pogotovo ne ovde....no koliko vidim u ovom momentu su svi problemi sa SR reseni diplomatskim putem...
...samo te kao drug molim da takva svetogrdna imena vise ne pisemo i ne izgovaramo ovde jer ja od njih dobijam epilepticne napade....
...hvala...
long live rock 'n' roll
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Feb 05, 2008 5:12 pm
Lokacija: ...pitajte Queen ;)

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod fat_rat u Sub Feb 23, 2008 10:21 pm

Ok,necu vise da bogohulim.Znas sta mi se dosta svidja kod bluza,to sto sa gitarom ispricaju citavu pricu.BB King posebno.

A da imam jos jedno zapazanje,nasa muzicka scena,cini mi se,nije nikada bila bolja,imamo odlicne rock bendove,odlicne metal bendove,odlicne hip hop sastave a sada imamo i bluz.Kada se pogleda u proslost gde nismo imali ni jednu rock grupu dostojnu pomena,osim Yu grupe po meni ali i oni su nesto sada otisli u qrac sada je renesansa rock muzike u srbiji zar ne?
I'll kick you in the nuts!!!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 479
Pridružio se: Pet Jun 22, 2007 11:31 am
Lokacija: Крошња

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod Saerwante u Uto Feb 26, 2008 2:19 pm

ko je meni ovde obecjao spisak nastupa/turneje, hm? hocju i ja, bre, na svirku.

stratmasteru, posalji ili jos bolje postavi (na ocigled svih:)), pa ko ima volje, zelje... ili se samo zadesi tu (i tamo).. da saslusa blues u vasem izvodjenju. ja bih!

pozdravljam :srbsko_mahanje:
Duboko u ljudskoj podsvesti postoji nezajažljiva potreba za logično smišljanim svetom. Ali pravi svet je uvek za jedan korak s one strane logike (F.Herbert)

Yaoi! - Plot? What plot? Usually has little plot and mostly sex. ;)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 579
Pridružio se: Sre Jul 05, 2006 2:22 pm
Lokacija: ..pod suncem..

 Re: Blues...za ili protiv - stvar ukusa

Postod Queen of the Reich u Uto Feb 26, 2008 2:26 pm

draga moja, neće biti svirki narednih mesec dana sigurno jerbo mi muž putuje u italiju :) ali bićeš obaveštena na vreme :*** a i ostali ov kors

poz od zamalo portparola voodoo daddies, ali pošto ne dobijam procenat, neka se portparolišu sami :lol:
Democracy dealers provide us with pain
In the eyes of our butchers we all are the same
The Crescent, The Cross, all the gods failed
No one can save us, we're already dead

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1432
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 8:20 pm
Lokacija: The Dreaming

PrethodniSledeća

Povratak na Muzika

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron