[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Kontraverzni Džordanov serijal

Moderatori: Storm leader, Drakus, 4th Dimension

 Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod Storm leader u Uto Nov 02, 2010 6:44 pm

Nema šanse da se dobije u e book formatu barem još par dana,ja kopam po vebu jer sam obećao i prijateljima da cu im obezbediti primerak,moj trenutno ne dajem nikome,ali nema još ništa.Čak ni wikipediu nisu update-vali pa nema ni summary knjige još nigde osim nešto na dragonmount.Knjiga je uglavnom extra


Slika Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 390
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 6:33 pm

 Re: Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod Storm leader u Sre Nov 03, 2010 1:22 pm

Ako je već napravljena tema za spojlere zasto mi zacrniste.Ima masa ljudi koji nece uspeti da nadju knjigu online ili je kupe,a žele da znaju šta se događa u novoj knjizi.Takođe ne znaju svi engl. dovoljno dobro da odu na dragonmount i pročitaju.Molim objašnjenje


Slika Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 390
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 6:33 pm

 Re: Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod 4th Dimension u Čet Nov 04, 2010 8:24 am

Selektuj tekst, i on će se pojaviti. Takođe možeš sam ukloniti spojler tagove.
Prevođenje Točka Vremena:
Knjiga 8.: Staza bodeža završeno: http://www.wotprevod.org/zavrsen_p.htm
Srce zime (knjiga 9.) http://www.wotprevod.org/Srce_zime/prevind.htm
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7003
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 10:40 pm
Lokacija: NR Zemlja Ludih

 Re: Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod Storm leader u Čet Nov 04, 2010 10:19 am

A izvinjavam se onda,ja nisam znao kako to ide.Ostavio sam u prethodnoj temi link za download audio knjige
http://isohunt.com/torrent_details/2420 ... ab=summary
evo i ovde,al opet da ponovim,nisam siguran da li je lažan ili validan


Slika Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 390
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 6:33 pm

 Re: Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod Storm leader u Sub Nov 06, 2010 5:20 pm

KonaČNO sam nasao vremena da završim čitanje knjige.Nije na nivou TGS,možda zbog toga što tu ima više Brandonovog pisanja nego u 12 ili je jednostvano u pitanju to što je Perin najviše zastupljen u ovoj knjizi.Nikad nisam bio njegov fan a sada još manje.Prvih 25 poglavlja je provedeno u kukanju i odbijanju da prihvati da je on Lord.Nerviralo me je više nego išta.Ono malo što mo videli od Egvene pokazalo je da je postala Sijuan Sanče no.2.Ne želi da shvati da im bez Randa nema spasa.Pokušava neveštim spletkama da okrene vladare protiv njega,prava Aes Sedai.A ono što je uradila Ninaevi tokom testa za Šal,uuu kučka teška.
Spasavanje Moiraine,da konačno se dogodilo,ali imam osećaj da je Brandon to nekako zbrzao.Najveći problem ovde je što je Džordan ostavio toliko toga nerešenog a razvukao knjige u nedogled pa sad treba sve strpati u tri knjige i završiti serijal,što mi se čini nemogućim čak i nakon Towers ostaje toliko toga nerešenim.
Definitivno jedan od najboljih likova mi je Ninaeva.Pronašla je način da izleči ludilo kod Aša'mana što je za svaku pohvalu,konačno i sumnjao sam da će se nešto tako desiti.Najbolje je što je pokazala Aes Sedai da ima mnogo toga gde njihove običaji i tradicija treba da se menjaju.Sve mi se više čini da će ona biti ta koja će sprovesti revoluciju u Kuli a ne Egvena.
Rand mi je u ovoj knjizi bio smor.Drago mi je da više nije ludak i nije čelik,ali trebalo je da zadrži nešto od karaktera iz TGS,mračni rand mi se daleko više dopadao.Lan je konačno shvatio da ga je Ninaeva zajebala dobro i da neće moći da se izvuče,pa podiže barjak zlatnog Ždrala (hvala tvorcu,trebalo mu je skoro koliko i Perinu da ukapira neke stvari.)Faila je isto tako ispala prilično cool kada je zeznula Berelain,a ova se sada zalepila za Galada.Baš da vidimo kako će to ispasti.Avijendino viđenje o Aijelima je bilo nešto najmračnije do sada u Serijalu,možda i jedini odistinski mračan trenutak u knjizi.
Sve u svemu,nije jedna od boljih kniga u serijalu,ali nije ni najgora.


Slika Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 390
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 6:33 pm

 Re: Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod Rand u Pon Nov 08, 2010 10:17 am

zavrsio sam knjigu, i na zalost, nisam zadovoljan. po meni, vjerovatno najgora knjiga u cijelom serijalu.
Član
Član
 
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Avg 21, 2005 10:22 pm

 Re: Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod Storm leader u Pon Nov 08, 2010 11:41 pm

posle desete ubedljivo.Ovo je zato što je Brandon pisao većinu.Al mogu misliti na šta će tek da liči AMOL jedino čemu se radujem je kraj knjige,jer je to Džordan napisao pre nego što je odapeo


Slika Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 390
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 6:33 pm

 Re: Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod Aielman u Sub Nov 13, 2010 12:14 pm

Ja sam jedino malo razočaran Metovim i Lanovim poglavljima. Metu definitivno fali malo RJog dodira... Nekako, nije to onaj zajebant od prije :) A Lan... Znam da se zbog timelinea kod njega ne može nešto strašno uzbudljivo desiti, ali ovo u ToMu bi bilo smiješno da nije dosadno. Jedino dio u epilogu o njemu nije loš.
Za razliku od ostalih, ukupno gledano meni se ToM sviđa, nije ni blizu smoru zvanom Crossroads of Twilight. Perin mi je ok, liči na Perina iz TSRa, nema španske serije sa ženom. Kukanje i neprihvatanje da su Lordovi prisutno je kod sva tri glavna lika još od TDRa, i jedan je od razloga zašto ovaj serijal ima 12 dijelova umjesto 4 ili 5 :) tako da meni ne smeta nešto posebno... valjda sam oguglao :).
Isto tako, ne slažem se sa Storm leaderom u vezi Randa. Meni se sviđa ovaj novi Yoda-Rand. Misteriozan je više nego mračni Rand, i napokon j****o brutalno nadmoćan. Kako se prošetao WTom... sada stvatno zaslužuje da se zove Dragon Reborn :) Sada samo čekam kako će isprašiti dupe onom malom deruštu Tuon. Takve stvari stari Rand ne bi mogao, ne ovako... Previše se bojao, previše crnjačio, previše se trudio.
Slažem se za Aijele, možda najmračniji detalj serijala... O ovome sam i prije razlišljao. Svi ostali narodi imaju neku budućnost posle Tarmon Gai'dona, samo se oni nigdje ne uklapaju. Baš me interesuje kako će se ovo odmotati.
Till shade is gone, till water is gone,
into the Shadow with teeth bared,
screaming defiance with the last breath,
to spit in Sightblinder's eye on the Last Day.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1425
Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 1:16 pm
Lokacija: Three-fold Land

 Re: Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod Storm leader u Sub Nov 13, 2010 8:33 pm

Aijele će Avijenda da spasi,ona i tako nema nikavu značajniju ulogu u serijalu sem da bude Randova žena.Elejna je kraljica sada najmoćnije nacije na Kontinentu,Min će mu pomoći da spasi svet,a Avijenda???
Prilično mi je cool ono viđenje što će Avijendin klinci moći da usmeravaju od rođenja i stalno će da drže moć.MIslim da su oni začetak nove vrste usmerivača koji će smeniti ove iz trećeg doba kako vreme bude napredovalo ka kraju 4 doba.


Slika Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 390
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 6:33 pm

 Re: Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod Aielman u Sub Nov 13, 2010 10:18 pm

Jasno je da će ih Avijenda spasiti ali interesuje me kako... Mislim, za većinu problema možeš pretpostaviti kako će se riješiti, ovdje je to nekako mutno... Jedno od riješenja je svakako da Aijeli budu obuhvaćeni Zmajevim Mirom, ali i dalje ostaje pitanje koja je funkcija Aijela posle TGa. U Pustaru se ne mogu vratiti, ona je dio toha koji će biti plaćen učešćem u TGu. Čak i da se svi vrate u Rhuidean, šta će raditi narod koji je vijekovima oblikovan da bude udarna igla Zmajeve vojske, a posle TG bude mir?
Btw, jel' neko primjetio da se Zmajeva djeca u onom viđenju ne sjećaju Randa? Što bi značilo da vjerovatno nije preživio TG...
Till shade is gone, till water is gone,
into the Shadow with teeth bared,
screaming defiance with the last breath,
to spit in Sightblinder's eye on the Last Day.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1425
Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 1:16 pm
Lokacija: Three-fold Land

 Re: Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod Storm leader u Ned Nov 14, 2010 9:00 pm

To je i meni bilo čudno.Ali nisam obračao toliko pažnje na to,koliko mi je bilo cool to što oni stalno drže moć.Meni je deo sa Metovim spasavanjem Moiraine bio jako veliko razočarenje.Jako zbrzano.Eto šta se dešava kada razvuku radnju pa sad moraju sve da stisnu u tri knjige.Uništavaju serijal.Meni je drago da je Perin konačno prestao da kuka pred kraj.
Jedna od najboljih scena je kada se Berelain i Galad upoznaju.Mnogo lepa deca će da proisteknu iz te veze. ::T::


Slika Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 390
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 6:33 pm

 Re: Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod 4th Dimension u Ned Nov 14, 2010 10:14 pm

Evo i ja pročitah. Ne slažem se sa onima kojima se nesviđa knjiga. Knjiga je jako dobra, iako nije Džordan (sa druge strane meni se Sandersonova pisanija sviđaju ionako, pa sad možda sam ja u pitanju) iako je očigledno da baš i ne umije da piše Meta i Elejnu, i ubacuje previše modernih izraza.
Jako mi se svidio Perin u ovoj knjizi iako ga ranije nisam mogao podnijeti. Posebno kada je uspalio Egvenu. U osnovi joj je rekao da može da se igra u pesku, ali da ne trpa ruke u usta poslije toga :D I da ne zaboravimo njegov novi power wrought čekić.
Met mi se sviđa, iako nije stari. Sa druge strane Džordan nikada nije ni umio da piše komediju (ima trenutaka on, ali nije to to) tako da se meni ova nova verzija malo više sviđa, IAKO nekad pretjerava sa Metovom prostošću. U osnovi Metova poglavlja su prepuna žešćih onelinera. Smao što nije rekao Zmijama i LIsicama kada ih je zajebao "Yik KI kay morherfuckers" :D
Takođe nslažem se a onima kojima se Rand nesviđa. Ovo je zmaj koga smo čekali. Mislim ovo je tip koji se ušeće u Kulu, i neplaši se 13 Aes Sedai jer mu ne mogu ništa. Žešće je kada je odgovorio Cads za ono boy, ipitavši je zašto ga tako i dlaje zove pošto je on napokon star 400+ godina, i jedini je živi nepali Aes Sedai. NIJE rekao muški Aes Sedai, jer se AS ovoga doba ne računaju :D
Oh da, i da ne zaboravimo Rodela Iterludea, koji se razvalio od razbijanja Troloka.
Takođe kao što je napomenuto, Moraina je spašena, a Met je oko izgubio. Koliko sam ja čuo, ta poglavlja su već bila napisana i nisu BS ruku djelo.

Pored svih tih pozitivnih stvari u ovoj knjizi po prvi put sam mali uplašen po protagoniste. Tek sada vidimo tek vrh ledenog brijega stvari koje Sijenka ima u svom arsenalu. Mislim da za nju obični Forsakeni nisu ništa drugo no jaki chanaleri, i ništa drugo. Sem Mordina naravno.
Mislim da vidimo:
*Imamo gazilion troloka koji su se sjurili u Krajine dok je većina Krajišničkih snaga u Far Madingu (da ne zaboravimo žešći način na koji su utvrdili da li je Rand DR).
*Na kraju knjige Troloci su Napali Kaemlin kroz puteve, dok je kraj grada jedino družina Crvene ruke (koja bi 'trebalo' da ima topove sa sobom), dok je ostatak vojske sa Elejnom na polu Melidora (mnogo liči na Megido) kod onog spletkaroša Egvene.
*Par milja od Kaemlina imamo crnu kulu koja je stvano postala Crna, jer izgleda da Taim radi nešto Aša'manima (predloženo rješenje je da koristi 13 Midrala i 13 Crnih AS da ih okreće, ali to baš i ne odgovara na pitanje kako to da neki od njih naglo skaču u snazi), i više nemože da se pristupi Crnoj Kuli Putovanjem (Dreamspike? Perin možda pomogne? Ali onaj Aldvin (kako mu već bješe ime) kao da je napravlejn da pobjedi zabranu jer je ekspert za Putovanje). Tako da može da se računa da su više od polovine Ašamana u Crnoj Kuli, sada DF.
*Seanšani namjeravaju da napadnu Tar Valon Putovanjem (možda napadnu uspješno polja Melidora, i tako natjeraju Randa da se pokloni Tuon (tj. Fortuoni)
*DF sada posjeduju slabiju varijantu Metovog medaljona
*Egvena namjerava da se usprotivi Randu oko lomljenja Pečata, što je blesavo. Jeste da je možda greška slomiti ih odma, dok još nemaju tačan plan, ali oni MORAJU biti uskoto slomljeni, jer svijetu prijeti glad, i vrijeme radi za Mračnog i njegove sljedbenike.

Nisam primjetio, ali gdje u knjizi je mjesto koje nam sužava krug potencijalnih osumnjičenih oko Asmodeana?
Prevođenje Točka Vremena:
Knjiga 8.: Staza bodeža završeno: http://www.wotprevod.org/zavrsen_p.htm
Srce zime (knjiga 9.) http://www.wotprevod.org/Srce_zime/prevind.htm
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7003
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 10:40 pm
Lokacija: NR Zemlja Ludih

 Re: Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod Storm leader u Pon Nov 15, 2010 1:52 pm

U onom dodatku na kraju je otkriveno da je Grendal ubila Asmodeana,prvo sam bio sumnjiv kada sam stigao do pola iako je vec bilo OGROMNIH hintova da je ona ubica,ali kada sam dosao do Glossary-a onda mi je potvrđeno.
Ima jedna rečenica gde Moiraina spominje kako je tokom njenog zarobljeništva u Kulu Gendžei došao neki čovek,ali je rekao da ona nije ta koju on traži.
Ja mislim ili je Gajdal Kein ili Moridin,mada mi ovo drugo nema smisla,jer je Lanfear spasena od strane mračnog.Ali ko zna,ovo me počinje jako kopkati,imam neki osećaj da bi moglo da bude važno.
Takođe,šta mislite ko je ona starica koja je posetila Avijendu u pustari u stvari?Verin?????


Slika Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 390
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 6:33 pm

 Re: Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod Rand u Pon Nov 15, 2010 2:31 pm

100% sam siguran da u nekoj od prethodnih knjiga postoji scena gdje je neko vidio Luc-a kako izlazi iz Gendzei kule, ne mogu da se sjetim koja je knjiga u pitanju. Tako da pretpostavljam da je on taj koga je Moiraina vidjela.

Sto se Aijela tice, pretpostavljam da će se pronaći "Pjesma" i da ce oni poslije Poslednje Bitke, posto su oduzili njihov toh, zajedno sa Ogijerima, imati neku ulogu u ponovnoj obnovi.

Seansani su mi misterija. Pala mi je na pamet ideja da bi Elejna mozda mogla da otkrije kako da A'dam natjera da radi obrnuto, da Damane upravljaju sa Sul'dam, sto bi dovelo do potpune pometnje među njima, nakon čega bi bili primorani da odustanu od vezivanja zena koje mogu da usmjeravaju... Prije svega pretpostavljam da će Tuon ovo osjetiti na svojoj koži.

Demandred??? Any idea Anyone???

Preptostavljam da ce Rand definitivno poginuti na kraju, pri cemu ce ponovo biti proreceno da ce se ponovo roditi. Prije toga naravno, malo sexa sa Avijendom, susret sa trudnom Elejnom...Min...kad malo bolje razmislim, bolje mu je da pogine i ode u legendu, nego da se bakce sa 3 zene, i jedna zena je problem, a ne tri :)
Član
Član
 
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Avg 21, 2005 10:22 pm

 Re: Towers of Midnight SPOJLERISANA tema

Postod 4th Dimension u Pon Nov 15, 2010 4:59 pm

Prevođenje Točka Vremena:
Knjiga 8.: Staza bodeža završeno: http://www.wotprevod.org/zavrsen_p.htm
Srce zime (knjiga 9.) http://www.wotprevod.org/Srce_zime/prevind.htm
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7003
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 10:40 pm
Lokacija: NR Zemlja Ludih

Sledeća

Povratak na Točak Vremena

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron