šta

Kontraverzni Džordanov serijal

Moderatori: Storm leader, Drakus, 4th Dimension

 Re: šta

Postod klitoris u Čet Avg 08, 2013 11:23 pm

nisi odg što je met ubio kuladina i ko je kuladinova žena? i kako ju je samael prešao?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:28 am

 Re: šta

Postod klitoris u Pet Avg 09, 2013 1:24 am

e da,i ko su beše gavin i galad?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:28 am

 Re: šta

Postod Zolla95 u Pet Avg 09, 2013 9:42 am

Ubio je Kuladina jer su se slučajno sreli+Kuladin je opustošio Kairhijen, hteo da ubije Rand itd. a Kuladinova žena... zaboravih joj ime je ona što vodi Šaido Aijele, samoproglašena Mudra...
Samael joj je dao neki predmet i rekao da su to putokutije ili tako nešto i ona da svakom vođi septe po jednu da prebace svoje ljude na određeno mesto ali to su ludokutije i svaka šalje na drugo mesto :P

Gavin i Galad su Elejnina braća... ako jop nisi skontao kakva je veza između Randa i Galada...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 109
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 12:13 am
Lokacija: Ruidean

 Re: šta

Postod klitoris u Uto Avg 20, 2013 12:59 am

kakve bre ludokutije šta pričaš O.o
jbt podosta si mi otkrio tj ispojlovo,dok sam još čito osmi deo reko si mi da će met kidnapovati tuon i to,a to je tek u devetom delu
nije da nisam skontao (za randa i galada) nego sam vrvt zaboravio,galada uopšte nema ni u 8. ni u 9. delu
elem,nova tura pitanja posle pročitanog devetog dela:šta je sa lijandrin,šta se beše desilo s njom?
šta je beše nae'blis i ko je to,šadar haran ili moridin? možda sam te to već pitao ranije
ko je isam/luk? (naravno,ne spojluj ako se ne zna ko je,već msm sećam se jedva da se i u prethodnim delovima spominjao al nzm šta j i ko je on,zbrv sam)
šta je kur'suvr?
kosu alefin i eelfin?
šta j emehur zla?
još jednom,molim te vodi računa da mi ne spojluješ i otkrivaš radnju u sledećim delovima,ako nešto nije razjanjeno u 9.delova,reci saznaćeš i slično,nemoj spojlovati :)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:28 am

 Re: šta

Postod Drakus u Uto Avg 20, 2013 10:39 am

Ovako, pokušaću ja bez spojla, samo na sećanje.
Ona je Crna AS. Zaglavila je gadno kasnije, ali ćeš to videti u 11. knjizi.
Nae'blis je produžena ruka Mračnog, u suštini predvodnik Sila Senke dok se ovaj ne oslobodi. Mislim da do kraja 9. knjige nije baš jasno koji je od njih dvojice u pitanju, ali se i to otkriva u 11-oj (nisam čitao 10-u).
Isam/Luk je Lovac, lik koji može da šeta između svetova po volji, ako se sećaš, u 6. delu (mislim) je pokušao da ubije Perina u Emondovom Polju. To je onaj lik kojeg vukovi preziru.
Nisam siguran šta je izraz koji si upotrebio.
Fini su dve rase koje se sreću kada se prođe kroz one portale. Jedan je bio u Ruideanu, i tamo je Met dobio Ašan'darei i ona sećanja. Kroz jedan portal je Moiraina bacila Lanfear i sebe.
Mehur Zla je manifestacija iskvarenja Mračnog. Pluta od njega do nekog nasumičnog mesta u Šari i izaziva haos. Sukobe među prijateljima, sjebane atmosferske prilike i slična sranja.
"Možemo biti samo ono što smo, niti manje niti više."
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 995
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 10:00 am
Lokacija: Zamak Dragulia

 Re: šta

Postod Drakus u Uto Avg 20, 2013 10:40 am

Za kur'suvr, da li možda misliš na kadin'sor?
"Možemo biti samo ono što smo, niti manje niti više."
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 995
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 10:00 am
Lokacija: Zamak Dragulia

 Re: šta

Postod klitoris u Uto Avg 20, 2013 4:00 pm

znači Lovac je kao rasa neka? jedva se sećam toga haha kako misliš između svetova,misliš može kad god oće i u tel'aran'riod i u stvarni svet?i to bez ikakvog ter'angreala?
ne bre,kakav kadin'sor,kur'suvr se pominje kod izgubljenih,tj čini mi se da je sindejn jednom rekla tj pomislila tj rečeno je...aj citiraću najbolje je:''...a bez toga nije mogla da ga ostavi da trtlja,ne kada je osećala Moridinovu ruku kako miluje kur'suvre u kojima je njena duša.''
kakve portale bre? šta su ti portali tačno
šta je šara?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:28 am

 Re: šta

Postod Drakus u Uto Avg 20, 2013 4:35 pm

Ne, Lovac je nešto jako čudno, bolje da ti ne objašnjavam, jer ću spojlovati. U suštini, proizvod je delanja Mranog, ali nisam siguran kako je nastao. Jedinstven je potpuno. Da, samo se seli iz jednog sveta u drugi, bez problema.

Kur'suvr je zatvor Mračnog. U suštini to je neki kavez u kome se drži duša osobe koja je kažnjena. Zbog svojih neuspeha Sindejn i Mogedijen su pretvorene u robinje Moridinu tim zatvorima.

One stvari koje liče na dovratak. Sećaš se kako je Moiraina "ubila" Lanfear i sebe? Tako što je prošla dvaput kroz isti iako je to zabranjeno zahvaljujući nekom vuduu koji Fini koriste. Portali su baš to, spoj između dva sveta. Moja pretpostavka je da Fini žive u jednom od svetova do kojih se može doći Putokamenjem.

Šara je Sudbina, ona stvar koja određuje sve što se događa i na koju Džordanov Deus ex Machina štos direktno utiče.
"Možemo biti samo ono što smo, niti manje niti više."
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 995
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 10:00 am
Lokacija: Zamak Dragulia

 Re: šta

Postod klitoris u Uto Avg 20, 2013 9:43 pm

je l jači lovac od padana fejna? tj ko je od njih zajebaniji
ne sećam se uopšte toga s moirainom i lanfear,samo znam da su obe navodno umrle.šta je putokamenje?
jel kur'suvr i umoklopka jedno te isto?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:28 am

 Re: šta

Postod Drakus u Sre Avg 21, 2013 12:39 am

Teško pitanje, mislim da je Fejn jači, ali nisu baš stvorenja istog tipa, pa je teško oceniti. Lovac je sluga Senke.
Putokamenje je ono čudo koje te teleportuje sa jednog mesta na drugo ako znaš simbole. Jednom su to koristili da dođu do Ruideana.
Da, jesu.
"Možemo biti samo ono što smo, niti manje niti više."
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 995
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 10:00 am
Lokacija: Zamak Dragulia

 Re: šta

Postod klitoris u Sre Avg 21, 2013 1:00 am

oke hvala :*
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:28 am

 Re: šta

Postod Drakus u Sre Avg 21, 2013 1:17 am

Nema na čemu. Sve što mogu, rado ću pomoći.
"Možemo biti samo ono što smo, niti manje niti više."
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 995
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 10:00 am
Lokacija: Zamak Dragulia

Prethodni

Povratak na Točak Vremena

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron