[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Battlestar Galactica 2003

Battlestar Galactica 2003

Svi ih bar po malo gledamo

Moderatori: Elu Tingol, Beren, Strider

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod S u Sre Mar 25, 2009 6:08 pm

There is a crack in everything, that's how the light gets in

Blog "Protiv negativnog"
www.stefandjukic.com
Kolumna - Opijumski ratovi
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3393
Pridružio se: Ned Jan 13, 2002 9:32 pm
Lokacija: Bar

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod iceman u Sre Mar 25, 2009 7:50 pm

Nisam znao da je Mur bio akter u kreiranju i TNG. Time je moje iznenadjenje jos vece kako je mogao propustiti zlatne prilike da vise-manje popuni rupe u prici, o tome cu nesto kasnije.

Pazi sad, sf nije samo u techno-bable jeziku, iako on mora po definiciji da bude iskoriscen ovako ili onako, narocito u serijama gde se radnja desava u svemiru. Uostalom, techno-bable jezik je relativna kategorija, ono sto je za mene i tebe normalno (mobilni, racunari, internet, harver. Softver, periferni uredjaju, biti onlajn... itd, itd.) za nase matorce su ti izrazi spanska sela. :lol:
A sto se tice misljenja, tu si apsolutno u pravu, svako ima pravo na njega. Verovao ili ne, cak i mnb ima misljenje o svemu i svacemu, neka nam nebesa pomognu. :lol: Za razliku od gorepomenutih filmova, ja BSG posmatram kao odnos Erosa i Tanatosa, sto samo po sebi nije lose, ali to ga ne cini dobrom sf serijom, vec... pa, erotsko-akciona serija. 8) Naravno, to je moje misljenje. :da:

Eh, da, sto se tice mog prvog pasusa ovog posta, evo u cemu je poenta. Zlatne prilike su iskrsle u pauzi izmedju predzadnje i finalne epizode, a tada Mur jos nije osmislio zaplet i rasplet finala. Prilike su: crna jama, horizont dogodjaja, temporalna fizika, Hera, projektovanje (ona sposobnost u sceni sa Bumer i Herom, ako se secas) i genetika. Ti elementi (vrlo cesti u sf) bi pokrila vecinu rupa u prici. Nazalost, sada nemam vremena da detaljnije obrazlazem na sta mislim. Taj moj 'altertnativni kraj' bi objasnio ko je ''God'' i '' andjeli'' i ''Kara Trejs''. U tom mom scenariju se ne bi nasla ona Starbakova kilava oprostajna scena a la 'Beam me up, God.' :)
Sada moram u carsiju, nadam se da se necu napiti ili ce to moje alternativno finale biti prikazano tek sutradan. :lol:
Član
Član
 
Postovi: 2985
Pridružio se: Sub Jun 05, 2004 11:41 pm

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod GreyWolf u Sre Mar 25, 2009 8:35 pm

Baš ste neki teški cinici, ta scena je baš lepa, bem vas :)

A techno babble, to sam obožavoleo, to je ono kad enterprajz popije osamdeset fotonskih torpeda, od kojih nijedno ne pogodi onaj balkon koji se vodi kao most, za to vreme hladnih glava izmisle nešto što obavezno uključuje prespajanje nekih kablova na štampanim i ostalim pločama, i onda razsentimentališu mrskog neprijatelja sa jednim gorepomenutim torpedom :)
Član
Član
 
Postovi: 2158
Pridružio se: Sub Okt 18, 2003 6:37 pm
Lokacija: BG

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod 4th Dimension u Čet Mar 26, 2009 4:24 pm

Ni meni se nešto nesviđa ovaj završetak. Nekako je . . . preidealističan. Mislim, sve bi ovi kolonijalci dugo se bavili farmom. Mislim da bi im trebalo tek godinu dana (prva dobra zima da im uništi zalihe hrane) prije nego što bi se vratili čudima civilizacije kao što su: vodovodi, i držanje varvarske lokalne populacije u robovskom odnosu (što je mislim bilo što se desilo na Kobolu, najvjerovatnije su tamošnji 'Bogovi' bili ništa drugo no još jedna neuspjela ljudska civilizacija koja je naletjela na još ljudi (možda čak nisu bili ni ljudi) a onda ih porobila u zamjenu za jezik i centralno grijanje)).

Da nepričam da se sve moglo završiti stvarnim 'krajem ljudskog roda' kada bi ovi doskočili do Zemlje samo da ih iz orbite oduva neki zemlajski SkyNet-style AI koji mrzi sav organski život na ličnom nivou.
Prevođenje Točka Vremena:
Knjiga 8.: Staza bodeža završeno: http://www.wotprevod.org/zavrsen_p.htm
Srce zime (knjiga 9.) http://www.wotprevod.org/Srce_zime/prevind.htm
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7003
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 10:40 pm
Lokacija: NR Zemlja Ludih

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod GreyWolf u Čet Mar 26, 2009 6:52 pm

4 godine blejanja u mraku, pod veštačkim svetlom, vrtenja prstiju za većinu..
Verovatno sam subjektivan, pošto sam sav "paleo", ali meni ne deluje nemoguće da većina rado prikloni motici i koplju pod Suncem i kišom.
Član
Član
 
Postovi: 2158
Pridružio se: Sub Okt 18, 2003 6:37 pm
Lokacija: BG

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod 4th Dimension u Čet Mar 26, 2009 9:32 pm

Pa nije baš da je bio izbor između mraka u svemiru, i krampe i lopate na zemlji.
Više je bio izbor između blata do koljena i oranja traktorom.
To je meni problem što su odabrali blato do koljena.
Prevođenje Točka Vremena:
Knjiga 8.: Staza bodeža završeno: http://www.wotprevod.org/zavrsen_p.htm
Srce zime (knjiga 9.) http://www.wotprevod.org/Srce_zime/prevind.htm
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7003
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 10:40 pm
Lokacija: NR Zemlja Ludih

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod GreyWolf u Čet Mar 26, 2009 10:59 pm

Ček u smislu problem da TI ne bi tako izabrao, ili problem u smislu da misliš da nije realno da bi iko izabrao? Evo ja bih izabrao motiku prvi ;)
Možda je traktor preblizu starog načina života, možda bi neko posle dve godine poželeo da ore raptorom, pa ajd opet jovo nanovo..mada kada bi izabrali taj put mislim da bi opet morali da se suoče sa nedostatkom goriva i kvarom mašina posle X godina, te bi opet bili prinuđeni da se vrate primitivnim tehnologijama.
Mada jeste nerealno da ovako odjednom upadnu u vatru, osim ako ima dovoljno ljudi koji su vični bushcraft-u a za koje mi ne znamo. Mada realno, uz ono obilje divljači, ako se nisu odrekli i pucaljki, mogu živeti na mesu makar neko vreme. Sad upadam u razvijanju survival priče, cause it's my thing, stop me, počnite opet o dojkama :)
Član
Član
 
Postovi: 2158
Pridružio se: Sub Okt 18, 2003 6:37 pm
Lokacija: BG

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod 4th Dimension u Pet Mar 27, 2009 1:40 am

Ajd dobro traktor, ali bre nisam vidio da je iko ponio makar dvije ploče metala da napravi osnovni plug. Ma bre lopate nemaju. Džaba je Gaius seosko sjete kada nema NIKAKVOG alata. Nema ni sjemena. Većina povrća još prilagođena nije.
Doduše ok za lov. Najvjerovatnije bi to radili, ali što se tiče zemljoradnje na nju mogu da zaborave.
Jednostavno mi je to malo nerealno. Možda bi većini izgledalo napočetku divno, ali brzo bi im presjelo.
Prevođenje Točka Vremena:
Knjiga 8.: Staza bodeža završeno: http://www.wotprevod.org/zavrsen_p.htm
Srce zime (knjiga 9.) http://www.wotprevod.org/Srce_zime/prevind.htm
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7003
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 10:40 pm
Lokacija: NR Zemlja Ludih

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod GreyWolf u Pet Mar 27, 2009 7:20 am

A te neke stvari pred kraj mi mnogo liče na budget cuts, kao da je zafalilo. Naseljenika ne videsmo više od pedesetak, ako i toliko, bez opreme, ali najviše mi je za oko zapao Laure Roselin baby shower, na kom ispraća goste koje ni ne vidimo, ne bi li što manje statista upotrebili.
Član
Član
 
Postovi: 2158
Pridružio se: Sub Okt 18, 2003 6:37 pm
Lokacija: BG

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod 4th Dimension u Pet Mar 27, 2009 10:42 am

Bah meni sve te cutscene sa Rozlinkom na Kaprici liče na jeftin pokušaj da se poveća dužina epizoda.
Li-Kara flashback ima smisla.
Baltar-6 takođe.
Ali Rozlinkin nema. Mogli smo slobodno bez njega.
Doduše mogli bi smo bez svih njih više manje, al ajd.
Prevođenje Točka Vremena:
Knjiga 8.: Staza bodeža završeno: http://www.wotprevod.org/zavrsen_p.htm
Srce zime (knjiga 9.) http://www.wotprevod.org/Srce_zime/prevind.htm
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7003
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 10:40 pm
Lokacija: NR Zemlja Ludih

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod GreyWolf u Pet Mar 27, 2009 11:12 am

A sad, svrsishodnost flashbackova je druga priča, ja sam mislio na gotovo pozorišni look i setup tih nekih scena. A Rozlinkine, kao i sve ostale, bi trebalo da služe da pokažu kako nas niz naizgled koincidencija upravljaju ka nekoj smislenoj sudbini, kinda like "ko zna zašto je to dobro" i "follow your gut feeling"...
Član
Član
 
Postovi: 2158
Pridružio se: Sub Okt 18, 2003 6:37 pm
Lokacija: BG

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod Daemon Blackfyre u Pet Mar 27, 2009 11:42 am

o cemu vi pricate bre
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod iceman u Sub Mar 28, 2009 9:22 am

Osmislio sam onaj alternativni scenario. Poduzi tekst i to samo gruba skica. Ali cemu to? Macka je vec pobegla iz dzaka. Tako mu je to.

Nego, imam jedno poredjenje koje ce vam mozda biti zanimljiv koliko i meni. Juce sam u zadnjem broju casopisa Vreme citao clanak o Ejplovom Ajfonu. Dok sam citao clanak, javila mi se misao da je histerija oko Ajfona neverovatno slicna sa serijom BSG koja je podigla poprilicno prasine. Ima dosta slicnosti izmedju tog uredjaja i serije, bar ja to tako vidim. Ali da ne palamudim, citiracu najbolje delove clanka. :da:

DŽEPNI MONOLIT

Kao običan mobilni telefon, iPhone je inferioran u odnosu na druge savremene mobilne telefone, a kaska za mnogim ''crno-belim'' telefonima (epoha ''Bogoljub Karić'') od pre deset i vise godina. Recimo, ako iPhone kupite negde u inostranstvu, modan otključan za sve mreže, i doneste ga u Srbiju, prvo štro ćete primetiti je da kod IPhonea ima grdnih problema sa identifikacijom dolaznih poziva ili SMS-ova, zavisno od načina na koji ste uneli brojeve u adresar (sa ili bez međunarodnog 381 prefiksa). Rešenje za ovaj problem jednako je glupo koliko i problem sam: svaki broj u adresaru moraćete da ukucate dvaput, sa prefiksom i bez njega. Još ako u telefonskom imeniku imate par stotina kontakata, eto vam ''zabave'' za nekoliko dana...
... Kada smo već kod klasične funkcionalnosti, napomenimo da je IPhone loš izbor i za one koji šalju i primaju mnogo SMS-ova. Verovali ili ne, pripremljeni SMS ne može se proslediti, ne postoji mogućnost kreiranja predefinisanih poruka, ne postoje folderi za čuvanje i razvrstavanja poruka, niti možete privremeno da sačuvate neku od započetih poruka... Šta tek reći za multimedijalne poruke (MMS): niti možete da ih šaljete, niti da ih primate. Zato što MMS na iPhoneu nije ni implementiran. Nema ni korisničkih profila, tj. nedostaje mogućnost da u telefonu imate nekoliko skupova podešavanja koje aktivirate po potrebi, u zavisnosti od toga da li ste na sastanku, javnom mestu, na poslu ili kod kuće. Sve što postoji je jedno ''tvrdo'' dugme na levom boku kojim se isključuje zvonce.

Okej, kao običan telefon, iPhone je prilično jadna sprava. Ali, i pored toga, ovaj telefon jednako priželjkuju domačice, hakeri, deca, intelektualci, snobovi, perverti, menadžeri, ozbiljni ljudi, džabalebaroši, šminkeri svih vrsta. Čime je to iPhone osvojio svet?
Pre svega elegancijom, vrhunskim dizajnom, lakoćom korišćenja i odličnom podrškom za neumereno uživanje u najrazličitijim multimedijalnim sadržajima, od onih na internetu, preko fotografije i muzike do filma. Ne postoji bolja mobilna naprava za kreativno uništavanje vremena, as simple as that. Kome ne treba internet, ko ne voli muziku i dalje treba da ima iPhone. Ako ništa drugo, zato što spram njega svaki drugi telefon izgleda kao ''smederevac''.
Spolja gledano, iPhone 3G podseća na Klarkov monolit iz ''Odiseje'': ispolirana crna ploča, sa samo jednim ulubljenim dugmetom na dnu koje služi za povratak na početnu stranicu...
...Međutim, svoju pravu lepotu iPhone otkriva tek kad se stavi u pogon: ekran je osetljiv na dodir i može da prati pokrete više prstiju istovremeno (multi-touch). Sastavite dva prsta da smanjite sliku (pokret ''mini-plazma''), raširite prste da sliku povećate... Ako i niste sigurni kako da izvedete neku akciju, probajte intuitivno, skoro da nema situacije u kojoj vaši prsti neće znati zta im je činiti, čak i bez aktivnog učešća mozga. Prikaz na ekranu je tečan i oštar, svako dugme, slovo i okvir osmišljeni su i prikazani s filigranskom preciznošću. Naravno, od silnih dodira ekran se vrlo brzo prlja tako da će vam na kraju radnog dana telefon izgledati kao tanjir posle bureka...
... Ipak, sve to ne bi bilo dovoljno da u iPhone nisu integrisani ''safari'', Appleov sve bolji internet brauzer, i kompletan iPod, neprevaziđena sprava za slušanje muzike, pregled fotografija i gledanje video-klipova. U tom domenu Apple je postavio tako visoke standarde da se prvi sledeći rival ne vidi ni na puškomet....
...Ali, to što je telefon masno precenjen, što imamo ovu svetsku ekonomsku krizu i što sad nije trenutak za velike investicije - nije vam nikakav izgovor, bar kada je iPhone u pitanju. Ovaj telefon morate da imate sad i odmah, inače ostadoste niko i ništa.


Dr. Saša Marković
( Autor je neko i nešto)


''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Summa summarum, iPhone 3G kao telefon/BSG kao sf serija je vrlo jadan, ali kvaliteti u drugim domenima su bas kul. :da: Rado bih imao ovaj telefon i nabavicu ga jednog dana, ali bih svakako zadrzao moju Nokiju 6233, pravi sam SMS manijak. :lol:

Slika
Slika


Kako bi rekao Dzek O'Nil iz Stargejta: ''Bas su slatki!'' ::C::

P.S. Da li ste vi neko i nesto? :mrgreen:
Član
Član
 
Postovi: 2985
Pridružio se: Sub Jun 05, 2004 11:41 pm

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod Fingon u Ned Mar 29, 2009 3:53 pm

Galaktika je fenomenalna. Skroz.
Let the Sunshine In!!


Nute Gunray, viceroy of the Trade Federation, stood trembling in an alcove, blood-tinged tears streaming down his green-mottled cheeks. "The war...," he whimpered. "The war is over—Lord Sidious promised—he promised we would be left in peace..."
"His transmission was garbled." The blade came up. "He promised you would be left in pieces.''
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2816
Pridružio se: Pet Avg 30, 2002 12:00 am
Lokacija: Hisilome

 Re: Battlestar Galactica 2003

Postod PadanFain u Pon Mar 30, 2009 10:34 am

Svi oni su poumirali mjesec dana nakon što su došli na Zemlju. Koje nisu požderali divlje životinje, ugrizle zmije i sl. potamanili su virusi i bakterije na koje naši kolonijalci nisu stekli imunitet :)
A ona vječna dilema, motika ili tehnologija - uako se uzme u obzir da 95% ljudi u toj floti uopće nisu svjesni da je vrijeme "cikličko" i nikada nebi prihvatili nekakve nepalpabillne razloge da napuste tehnologiju. Prvo što bi ima vjerojatno prošlo kroz glavu bilo bi "pa ja neznam ništa bez tehnologije", a drugo vjerojatno "što ako mi se djeca razbole, neću imati lijekova! Da li mi se ovo stvarno isplati u usporedbi sa tim da će za tri tisuće godina čovječanstvo MOŽDA opet bježati u svemir?"

Sveusvemu, epizoda je bila solidna i dosta napeta u prvoj polovici, ali kod dolaska na zemlju opčelo se gubiti. Definitivno mi nije među najboljim SFovima.
The Golden Crane flies for Tarmon Gai'don!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 142
Pridružio se: Ned Mar 30, 2008 9:35 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Serije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron