[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - The Walking Dead

The Walking Dead

Svi ih bar po malo gledamo

Moderatori: Elu Tingol, Beren, Strider

 Re: The Walking Dead

Postod dkdnt u Ned Nov 28, 2010 3:41 am

Lost je sranje. WD je zombi "treš", što automatski znači da je za tri koplja bolji od Losta.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3722
Pridružio se: Ned Avg 28, 2005 12:03 am

 Re: The Walking Dead

Postod Shieldmaiden u Ned Nov 28, 2010 12:21 pm

Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: The Walking Dead

Postod NothingMan u Pon Nov 29, 2010 2:33 am

Očito mnogima. S obzirom na buljuk filmova i serija o američkoj vojsci, recimo. Uostalom, k'o da je fokus svuda na tome, Generation Kill je recimo serijica o nadmoćnoj armiji koja sprcka povremeno par gologuzana u papučama, pa je ipak dobra, al' zbog drugih stvari.
Zaista ne kontam odakle paralela sa Lostom.
Što se ove serije tiče, serija zasad ima da ponudi samo brutalnost. Samo i zato mi je primamljiva. Mada ja nisam gledao horore, zombije i ostalo, tako da mi je sve to "brutalno". Verovatno nekima i nije.
Prve tri epizode su bile dosta jake, četvrta već počinje da smrdi na tupavo. Dobro, možda sam prestrog, :feler:
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: The Walking Dead

Postod dkdnt u Pon Nov 29, 2010 3:08 am



Mislim, žena od glavnog tipa se povata sa njegovim najboljim ortakom ne više od mesec dana nakon zombi apokalipse. Znam da glupo zvuči, ali je prosto nerealno. Ili za poslednju epizodu sa onim latino gangsterima, imao sam utisak da su oni tu mnogo duže i da su se navikli na datu situaciju mnogo brzo. Kapiram da bi šok bio dugotrajniji, a to je nešto što se moglo iskoristiti. A ne odmah da se pravi neka patetična sapunica nakrcana interpersonalnim konfliktima. DIna reče da serija kombinuje intimno i epsko, al ja mislim da ipak nije tako, da intimno nije "iskreno" i realno, a da od epskog nema ništa. Ko je gledao " The Road" zna koliko dobro postapokalipsa može da se iskoristi za ubedljivo (baš, ubedljivo) prikazivanje ljudske drame, bez mnogo rastezanja i ubacivanja nepotrebnih stvari. Sam početni motiv, postapokalipsa, dovoljna je građa za dramski zaplet (očigledno, inače ne bi imali toliko takvih filmova), a u slučaju WD-a bi drugo izvorište moglo da dođe zbog opscenosti smrti, ljudskog tela i shvatanja života (WD je u prvoj epizodi to nagovestio, ali se po meni to izgubilo). ::L::

Pogledao sam prstojan broj horora i zombi filmoa, a WD je među najboljima. Čisto da ne bude kako samo pljujem. ::K2::
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3722
Pridružio se: Ned Avg 28, 2005 12:03 am

 Re: The Walking Dead

Postod Elu Tingol u Pon Nov 29, 2010 11:51 am

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7254
Pridružio se: Pon Apr 26, 2004 8:26 pm
Lokacija: Beograd

 Re: The Walking Dead

Postod Pauleta u Pon Nov 29, 2010 12:01 pm

Ja isto, bas sam hteo da pitam ovde ima li nesto vise u stripu o tome. Posle je serija postala sve tuplja tako da me nije preterano zanimalo :D

Koliko brojeva stripa pokriva ova prva sezona?
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: The Walking Dead

Postod Aducabar u Pon Nov 29, 2010 12:49 pm

U stripu kamp napuštaju u 7. broju, ali pošto se serija baš dosta razlikuje ne vredi porediti dva medijuma.

Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: The Walking Dead

Postod Shieldmaiden u Pon Nov 29, 2010 3:17 pm

Pa eto, Kirkmanu se dopada i kako je odrađen ljubavni trougao, a ideja sa meksikancima medicinskim "sestrama" je njegova.
Kad sam rekla da serija odlično meša intimno i epsko mislila sam na prvu epizodu, koja zaista ima sve u pravoj meri. Ostale epizode variraju, neke su više okrenute iznutricama, neke više drami između likova. Meni se to okej, volim da me serija iznenadi i da ne bude svaka epizoda ista. Sad, možda neke stvari zahtevaju "suspension of belief", ali manje mi treba da poverujem da je žena u strahovito stresnoj situaciji, nakon što je poverovala da je smak sveta na pragu, a muž joj mrtav, otišla u zagrljaj jedine osobe koja pored njenog deteta predstavlja deo njenog bivšeg života, nego što mi treba da poverujem da zombiji uopšte postoje, da se u zombija pretvaraš bilo da si umro prirodnom smrću, bilo da si ujeden, i da je vojska za tih mesec dana uspela toliko da izgubi kontrolu nad situacijom.
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: The Walking Dead

Postod dkdnt u Pon Nov 29, 2010 5:02 pm

Dobro, to je fundamentalni propust kod svih zombi apokalipsa, ali i većine "doomsday is near" filmova. Ja sam i jebene transformerse napljuvao zbog toga što čovečanstvo, koje je u stanju da sedam puta uništi sunčev sistem atomskim bombama, nije u stanju da uništi 5-6 robota koji se pretvaraju u helikoptere, avione ili jebene bube. No, to je "S. of B." koji je prosto deo žanra. Da bi se zabavili to ćemo prevideti, jer bez toga nema ni zapleta. Mislim, zamisli film u kom se pojavi opasnost od zombi apokalispe, i drama se odvija u laboratorijama gde se pravi, šta ja znam, antivirus? Poenta je u što u daljem razvoju film treba da bude ubedljiv. Da okvir radnje bude koherentan, da motivacija likova bude prirodna i proizvod realnih okolnosti a ne scenarističkog kaprica itd. WD tu ima propusta, mada je daleko od toga da bude piece of shit because of which I`ll never read again. (Dušmani, moram da vežbam engleski, jer ovde which ili what?) ::B::

Kod je love triangle u pitanju, ok, pretpostavljam da nije toliko nerealno da dođe do zajebancije kao u WDu, ali ne znam, ne zanima me to. Nekako mi je previše jeftino za intimu, koju izgleda mnogi scenaristi doživljavaju na identičan način. E on/ona će sad da prevari muža/ženu al ni sam-a neće znati da je to učinio-la. A kad otkrije da je to ipak istina, e onda će da mrzi sebe and shit. Ok, to jeste fino god fucking damnit, ali ono, zašto neko od njih nije delimično zombi? I zašto je već 5a epizoda a još niko nema motornu testeru umesto ruke, ili šmajser umesto noge? To bi bilo kvalitetno. Ona se zaljubi u druga svog ne tako mrtvog muža, koji se vraća sa hordom unapređenih zombija-nindži kako bi se osvetio. A dočekuje ih elektro-goth inkarnacija Brus Kempbela sa najnovijom STIHL alatkom poput ovih lepotica:

Slika ili Slika
ili Slika
ili bar ovako nečegSlika
Vidiš to je zaplet :D I motivacija. i STIHL. Triple win.

Još jedna stvar, da li je moguće da u guns nut SAD imaju onakav problem sa vatrenim oružjem? Da ne pominjem zombi kliše od hladnog oružja, sa nekim štapićima i motkicama koje ne bi povredile zombi Stevu Hokinga? A STIHL JE IZA ĆOŠKA? STIHL.
U slučaju zombi apokalispe moj izbor bi uvek bio ovako nešto:
Slika

Pošto nisam čitao strip uopšte me ne zanima šta bajica koji ga je stvorio misli o svemu i koliko je serija dosledna. :mrgreen:
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3722
Pridružio se: Ned Avg 28, 2005 12:03 am

 Re: The Walking Dead

Postod Shieldmaiden u Pon Nov 29, 2010 5:38 pm

Ako će već da orobe Stihl, onda nek uzmu i ovo:
Slika
Ako je "zombie goo" prenosnik "virusa" (pitam se onda od čega "obični" leševi postaju zombiji), onda valja zaštiti lice od prskanja.

Vidi, dramu ćeš dobiti hteo to ili ne, iz jednostavnog razloga što je to tv format i što ima vremena za razvoj likova, što neizbežno nosi i probleme seksualne ili ljubavne prirode. Strah i osećaj "impending doom" je veći afrodizijak od ostriga i dijamanata zajedno. Seti se samo kad smo poslednji put imali bum populacije - par meseci nakon bombardovanja. Evropa je imala skok nataliteta oko hiljadite godine, jer su svi očekivali smak sveta, pa su se heftali kao da sutra ne postoji (ako je verovati Politikinom Zabavniku :feler:).

EDIT: Majku mu, kako je dobra peta epizoda. Pljujte vi dramu kolko hoćete, meni je ovo strašnije od prve četiri epizode zajedno. Deset puta stresniji su mi ti tihi trenuci kad samo čekam da se nešto loše desi nego čerečenje konja i ljudi.
Deda mi se zacementirao na mestu omiljenog lika.
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: The Walking Dead

Postod Shieldmaiden u Sre Dec 01, 2010 11:26 pm

Kome smeta kako je serija napisana može da se raduje. Darabont otpustio sve scenariste i planira da od sada zapošljava samo slobodnjake, umesto da ima stalni tim saradnika:
http://tv.ign.com/articles/113/1137550p1.html

Generalno, ign ima prilično fine recenzije svake pojedinačne epizode, sa vrlo dobro argumentovanim i pohvalama i pokudama, a pri tom često postavljaju intervjue sa Kirkmanom.
http://tv.ign.com/articles/113/1136434p1.html - ovo je najnoviji intervju sa njim. Ima zanimljivih informacija vezanih za redneka Mearla.
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: The Walking Dead

Postod Aducabar u Pon Dec 06, 2010 8:23 pm

Kad se podvuče crta ova sezona mi je bila blago underwhelming. Serija ima sve preduslove da uspe, i dalje je tu veliki potencijal, ali ovoj kratež sezoni očajnički fali fokus. Kad imate samo 6 epizoda da se igrate, onda selfcontained epizode kao što je ova poslednja, ili oni gengbengeri, nisu baš poželjne. Trebalo je ubrzati radnju.

Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: The Walking Dead

Postod Shieldmaiden u Pon Dec 06, 2010 8:46 pm

Da, sve u svemu nije konzistentna. Ima fenomenalnih delova, a ima i promašaja. Finale nije loše, gleda mi se druga sezona, mada efekat nije kao kod nekih serija takav da oću da šiznem dok ne izađe nastavak.
Nadam se da će izmene u scenarističkom timu imati pozitivne efekte na drugu sezonu.

Onima koji su zaljubljeni u strip će možda smetati ceo ovaj detour sa centrom za kontrolu zaraznih bolesti, ali mislim da je proširivanje priče na ovaj način bilo neophodno. I likovi u seriji a i mi kao publika već smo gladni inormacija zašto tačno dolazi do epidemije i zašto niko ništa nije uradio na otkrivanju uzroka.
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: The Walking Dead

Postod GilGaladriel u Sre Dec 08, 2010 9:55 am

Nisam gledala finale tako da neću da čitam komentare niti da komentarišem na tu temu, jelte.

Hoću samo da kažem da sam pre nekog vremena shvatila da hoću da gledam seriju o zombijima koja je kao kraj Shaun of the dead.
Zajebite me virusa koji se prenosi ujedom, to je sranje i ne može nikada da izazove apokalipsu. Može međutim da napravi ozbiljnu štetu. ALi, posle treba reintegrisati svu zombifikovanu rodbinu, komšije i prijatelje nazad u društvo. Hoću seriju o tome. Ne smeta mi Walking dead, naprotiv, ali hoću seriju u kojoj se zombiji pojavljuju kao svakodnevica. Hoću Coupling sa zombijima. TAko nekako.
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 Re: The Walking Dead

Postod $ock Puppet u Čet Dec 09, 2010 11:26 am

.(\ /).
(O.o)
(> <)
Grow Old or Die Trying
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 857
Pridružio se: Čet Nov 18, 2004 2:46 am

PrethodniSledeća

Povratak na Serije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju

cron