[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - The Vampire Diaries

The Vampire Diaries

Svi ih bar po malo gledamo

Moderatori: Elu Tingol, Beren, Strider

 The Vampire Diaries

Postod GilGaladriel u Uto Okt 18, 2011 1:16 am

Uz rizik da me ismejete do smrta otvaram ovu temu jerbo je jače od mene.
Ova serija je fenomenalna. Ali pre nego što mi (ne) poverujete moram da objasnim svoju situaciju.

Elem, natrapala sam na vampire diaries tako što mi je jedno poslepodne bilo dosadno, a bila sam načula da je serija prilično drugačija nego što ljudi očekuju, pa sam skinula prvu epizodu. Najpozitivnije iznenađenje EVAR.

Prvo, serija je krek. Neverovatno kolika je navlakuša. Prvih 5-6 epizoda su prilično klimave, ali posle toga, sunce ti jebem, kao da su upali u neki zajeban gruv i ne prave pauzu. Kad sam uzela da gledam seriju očekivala sam otprilike tvajlajt u formi, jelte, serije, samo da bi mi se VD posrali potpuno na očekivanja i predstavili jedan prilično masivan ansambl vrlo, pa, realnih likova, realnih koliko mogu da budu realni likovi u seriji koja se zove vampirski dnevnici, i iako je osnovna premisa ljubavni trougao, taj trougao je ostao zakopan negde duboko ispod potpunog ludila koje su VD iz epizode u epizodu. Prve dve sezone sam sljuštila za oko nedelju dana (serija ima 22 epizode po sezoni), i mogu reći da je za sad serija samo sve bolja i bolja.

Izdvojila bih nekoliko stvari koje su mi super u Vampire diaries, bez nekog posebnog reda i kriterijuma.
Prvo, ne dave sa misterioznim zapletima. Ako se u jednoj epizodi pojavi nekakva misterija, biće rešena ili do kraja epizode ili odmah u sledećoj (a setite se samo užasa i razvlačenja koje priređuje tru blad). Drugo, to što je stvar razrešena ne znači da će biti zaboravljena. Ono što ljudi koji prave seriju takođe rade prilično fenomenalno je da razne sitnice i naizgled nebitne detalje vrlo uspešno upliću i vezuju u važne plot points kako se priča razvija. Nema nikakvih deus ex machina čarobnih rešenja, sve ima uzroke i posledice i vrlo jasnu logiku. Naravno, ne radi se o Šekspiru, ali da mi je do Šekspira čitala bih Šekspira a ne gledala seriju o tinejdž vampirima.
S druge strane, dijalozi u seriji su odlični, a odnosi između likova prilično dinamični i zapravo prisutni. Mislim da sam to negde pominjala ranije... u svakom slučaju, najlakše mi je da poredim sa tru bladom (i dobro, Bafi)... tamo gde se u tru bladu jednom u 6 epizoda neko seti da naglas izgovori kako su Suki i Tara najbolje drugarice, a mi to inače znamo samo na osnovu one jezive fotografije gde su ufotošopovali babu u prvoj sezoni, u Vampire Diaries likovi zapravo rade razne stvari zajedno, razgovaraju o situacijama u kojima se nalaze i zapravo procesuiraju sve što im se događa i reaguju kao normalni ljudi u nenormalnim situacijama.
Dalje, za razliku od tupave suki, Elena koja je protagonistkinja ima i muda i kefalo, i iako je ipak malo previše damsel in distress za moj ukus, ume da se brine sama o sebi, nije retardirana, postupa racionalno i zapravo ima obzira prema ljudima oko sebe.
Još jedna stvar koja me potpuno fascinira u ovoj seriji i o tome ne prestajem da pričam, je što ljudi zapravo koriste mobilne telefone. Neverovatno, ali junaci zapravo izbegavaju gomilu bespotrebne drame i sranja (opet, setite se tru blada koji kao da se odvija u univerzumu u kojem se Aleksandar Grem Bel nikad nije rodio) te opasnih situacija tako što jedni drugima šalju poruke. Ne možete uopšte da shvatite koliko je rasterećujuće kad gledate seriju i ne nervirate se oko toga što suki nije jednostavno okrenula džejsona koji je odlunjao u močvaru da se pretvori u panterodlaka telefonom, nego je odmah (istina u trenutku retke lucidnosti naoružana) jurnula za njim u mrak da ga nađe.

Dalje, serija je prilično surova prema junacima, glavni likovi padaju kao klasje, a ovi koji prežive često prolaze kroz pakao. Nikome nikad nikakav plan ne upali, a serija ima maniju da likove u koje bi junaci trebalo da se pouzdaju pretvara u potpune skotove. Takođe, vampiri izgledaju jebeno jezivo, i serija ne preza od toga da prikaže kako lete creva i lipti krv.
I super je što je pola likova zapravo konstantno mortus pijano, na čelu sa nastavnikom istorije koji izgleda kao sudar Indijane Džonsa i grandža (čovek inače stvarno liči na Harisona Forda kad je bio mlad ::M:: ).

I naravno, dodatni bonus je to što je glumačka ekipa prilično easy on the eyes, muški pogotovo (u tom smislu, dame i gospođe slobodno možete da zadržite Erika, a vala i Bila, ja sam team Damon). :da:

U svakom slučaju, da sumiram: serija je beskrajno zabavna, mnogo inteligentnija nego što možete da zaključite na osnovu promotivnih postera (koji se trude da prodaju vampire diaries kao varijantu tvajlajta, iako zapravo serija mnogo više liči na Bafi), tempo kojim se stvari odvijaju je potpuno lud, likovi su simpatični i razrađeni, nema besmislenih dosadnih podzapleta i u svakom trenutku bilo ko može da padne mrtav. Naravno, ima gomile treša, ponekad su svi umešani toliko patetični da je povraćanje jedini izlaz i bar jednom u tri epizode se mora fejspalmovati do krvarenja, ali te trenutke čovek prosto zaboravi jer se u svakoj epizodi toliko toga dešava (bez da deluje isforsirano) da prosto zaboraviš na treš momente. U svakom slučaju, najtoplija preporuka. ::T::
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 Re: The Vampire Diaries

Postod vendy u Uto Okt 18, 2011 2:15 pm

Zaista sada nemam vremena da razglabam o seriji ali cuprvom prilikom.. Za sada cu samo da ponovo postavim link koji govori u prilog serije ::T::

e da i da dodam da ni u ludilu ne pokusate citati knjige jer nemaju veze sa serijom, a kasnije cete samo kukati zbog potrosenog vremena
"that the true way to a man's heart is six inches of metal between his ribs"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 547
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 8:09 pm
Lokacija: ne znam ni ja

 Re: The Vampire Diaries

Postod Gawain u Uto Okt 18, 2011 7:05 pm

Fakat sam seljak.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2051
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 10:16 am

 Re: The Vampire Diaries

Postod vendy u Čet Okt 20, 2011 10:17 am

"that the true way to a man's heart is six inches of metal between his ribs"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 547
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 8:09 pm
Lokacija: ne znam ni ja

 Re: The Vampire Diaries

Postod genije narcis u Čet Okt 20, 2011 10:46 am

samo cu reci da se ne mozhe ocenjivati serija uporedjivanjem sa jednom od najgorih svih vremena
Life is just blah blah blah. We hope for blah, and sometimes you find it, but mostly it's just blah. Waiting for blah, hoping you're right about the blahs you made. And just when you think you've got the whole blah damn thing figured out and we're surrounded by the ones we blah..

Death shows up... and blah blah blah
Korisnikov avatar
bambus
bambus
 
Postovi: 5115
Pridružio se: Sre Jun 19, 2002 10:39 am
Lokacija: Beograd

 Re: The Vampire Diaries

Postod Gawain u Čet Okt 20, 2011 12:01 pm

Vendi, ja tražio od admina da izbrišu ovaj moj komentar a ti ga citirala. Nije ti fazon :P
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2051
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 10:16 am

 Re: The Vampire Diaries

Postod Shieldmaiden u Čet Okt 20, 2011 12:38 pm

Saved for posterity!

Ma dobar ti je komentar, htela sam plus da ti dam :D. Postavljaš prava pitanja. Zna se zašto se gledaju serije sa vampirima.
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: The Vampire Diaries

Postod Gawain u Čet Okt 20, 2011 3:11 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2051
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 10:16 am

 Re: The Vampire Diaries

Postod GilGaladriel u Čet Okt 20, 2011 5:05 pm

Ima jebačine, samo nije mnogo eksplicitno. Takoreći, ima implicitne jebačine.
Ali je serija užasno zabavna.
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 Re: The Vampire Diaries

Postod Gawain u Čet Okt 20, 2011 8:30 pm

Ja sam više za neki car core, al aj da stavim da se skida.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2051
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 10:16 am

 Re: The Vampire Diaries

Postod Gawain u Ned Okt 23, 2011 1:37 pm

Mislim da sam skinuo pogrešnu seriju jer mi ova ne djeluje tako impresivno kao što je predstavljeno. Mislim, nije loša. stigao sam do 12. epizode i najvjerovatnije ću odgledati serijal do kraja ako ne naiđem na nešto interesantnije.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2051
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 10:16 am

 Re: The Vampire Diaries

Postod Gawain u Ned Okt 23, 2011 6:58 pm

Od 13. epizode se fino zakuvava.
(zašto ovaj forum nema edit?)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2051
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 10:16 am

 Re: The Vampire Diaries

Postod Shieldmaiden u Ned Okt 23, 2011 7:11 pm

Ima, ako znaš prave ljude ;)
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: The Vampire Diaries

Postod Gawain u Ned Okt 23, 2011 7:39 pm

thanx :D
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2051
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 10:16 am

 Re: The Vampire Diaries

Postod High Duke u Čet Okt 27, 2011 2:22 am

Ja sam odgledao prve dve epizode cim su izasle. Ali kako gledam buljuk serija (postalo mi opterecujuce, skoro kao obaveza) iskljucio sam seriju kao nedovoljno zanimljivu sa potencijalnom da bude govno. Dve sezone izasle ja iskulirao, a onda me drugarica nagovarala da gledam. Poslednja tako serija koju sam gledao pre toga bese The Wire na koju sam se zalepio tokom cetvrtog ispitnog roka (onog sto nekada bio septembarski, a sada se zavrsi pocetkom septembra). Kada su naisli peti i sesti ispitni rokovi, bilo mi je potreban novi izgovor da ne ucim, tako da sam opalio po VD. I navukao se kao easy on kondom. Kakve sam sve debilizme od serija gledao, ovo je sjajno. Ima patetike i to mi najvise ide na spolovilo, kao i povremena glupost likova i moralisanja tipa: ako ga ubijes bices gori od njega, plus to sebi nikad neces oprostiti. Vampiri jesu hvala bogu jezivi i nema ih kao zutih mrava, i u isti mah ne mogu lako da se ubiju, ali opet mogu sa vervainom. I hvala bogu, svi stalno koriste mobilne a i pored sitnih debilizama koji su tu vise radi odrzanja price, likovi su prilicno lucidni i realno razmisljaju, tako da nema mnogo prostora za fridge logic. Donekle mi se svidja to sto i sami vampiri imaju izbor, tj. ne moraju da budu psihopatske ubice (skloni su tome, naravno, ali ne moraju da budu). Svidja mi se za sada, no nisam jos zavrsio drugu sezonu, ali sto se tice akcije i desavanja, dobijaju cetiri bambija. Stvarno nema smora i davljenja, cak i kada pomislim da ce da zapadnu u neku kolotecinu kao TB, situacija se odmah menja. Retkost danas. Kada pogledam dve nesretne visokobudzetne serije kao Terra Nova i malo bolja Falling Skies, VD su sa manje uradili mnogo vise. Zaista ne shvatam potrebu producenata da toliko otezu radnje i sjebavaju gledanost sopstvenih serija tako sto smore gledaoce. Dusa me boli kada serija sa sjajnim potencijalom bude protracena na jednu nedovoljno osmisljenu i zanimljivu sezonu, recimo kao Caprica.
Let your blows fall because faith is my shield and valor is my sword

A knight is sworn to valour
His hearth know only virtue
His blade defends the helpless
His might upholds the weak
His words speak only truth
His wrath undoes the wicked
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3638
Pridružio se: Pet Jul 05, 2002 10:32 am
Lokacija: Beograd

Sledeća

Povratak na Serije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron