[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - The Vampire Diaries

The Vampire Diaries

Svi ih bar po malo gledamo

Moderatori: Elu Tingol, Beren, Strider

 Re: The Vampire Diaries

Postod deedee u Sre Apr 04, 2012 7:04 pm

Uf. Jutros sam baš imala živaca i naširoko objasnila koješta svojih stavova, al' iz meni potpuno nepoznatih razloga bejah u trenutku slanja poruke izlogovana, pa sve otišlo u etar...

Elem, suština je u otprilike tome da ti Gil imaš sve više i više razumevanja za Boni, a ja sve manje i manje. Ako je ona toliko zajebana veštica da može sama da raščini čini koje je jedna od najstarijih veštica u društvu prethodnih Benetovih "zavezala" - smešno mi je i pomisliti da ju je Klaus mogao prisiliti na bilo šta. Nedosledno mi je to. Čak se nije ni pomučila. Malo je u početku odugovlačila, al' kad joj Klaus dade krv :arrow: puf-pif i sve je potrto. Toliko moćna nije u stanju da mu se suprotstavi, nego 'ladno dopušta da jedini njima u tom trenutku poznat način borbe prosto izgubi. Tja. ::LJ:: Što se mene tiče, mogli su je komotno nakon tog čina i izbrisati iz ekipe. Mada, ruku na srce, mora da mom animozitetu doprinosi i činjenica da je miss Ket izbacila nedavno "onakav" spot i pesmuljak.

Alarik je dovoljno materijala da pokriju dešavanja dok ne vrnu Tajlera. Tu i tamo će da natuknu verovatno i nešto oko Džeremija, a sve će morati biti začinjeno i Stefanom, jer su skontali da njanjav ne prolazi najbolje, mada ima buljuk tinejdžerki međ' njegovim fanovima. Taman postane zabavan, pa mu ubace neku onu patetičnu facu i splasne mi entuzijazam po pitanju njegove uloge.
Fali mi neka blesava osveta Dejmona, a to ne naslućujem u skoroj budućnosti, idealan materijal za to - Sejdž - su prosto ugasili.
Elenu su upristojili, tj. kanda su počeli i njen lik da malčice upotpunjuju. Sviđa mi se što je napokon otvoreno neodlučna, kako tinejdžerke i treba da budu, i neskriveno zaljubljena u obojicu.

Pih, i ne sećam se više šta sam sve još baljezgala. Odoh da slažem puzle i smirujem živce ::M::
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5453
Pridružio se: Sub Jul 26, 2003 10:07 am
Lokacija: Subotica

 Re: The Vampire Diaries

Postod GilGaladriel u Čet Apr 05, 2012 2:32 pm

Hm, ja bih pre rekla da i ja imam sve manje i manje razumevanja za Boni. :wink:
A spot je kriminalan. Jaoj. Izašo mi na jutjubu kao preporuka. Transfer blama ko da je poznajem. Dako se odluči da se posveti svojoj muzičkoj karijeri pa da je maknu iz serije.

Nego, što ti kažeš, nedosledno je sve to. Kapiram da je negde moralo da popusti, i da je nesretni lik Boni zapravo onaj aspekt serije gde se vide šavovi narativa. I nije problem da nekad ne dihtuje baš sve, preoblem je kad to počne da se vidi. A ovde se baš vidi. Svi toliko zavise od toga kako je Klaus raspoložen i pred kim će Boni da se popišmani da je to postalo umrtvljujuće dosadno. Počeli su da recikliraju motivacije i pokretače radnje a to ne valja. Čak su i odnosi među likovima, koji su uvek bili jača strana TVD postali repetitivni.
Zato ja glasam da malo prorede populaciju Mistik Folsa. Nisu odavno. A mogli bi i da uvedu nekog novog, interesantnog lika a la Sejdž. I ja se i dalje potajno nadam da će nekako da se ispostavi da nisu svi vampiri potekli od originalaca nego da ima neka bolja priča.
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 Re: The Vampire Diaries

Postod High Duke u Pet Apr 06, 2012 3:33 am

Takodjer drzim fige za starije vampire. Mada, jednostavno su mi ispali ovce, tj, mogli su da naprave jos nesto inventivno od tog drveta, recimo da zastekaju komade za drvene metke ako je moguce, i onda uvale koceve i kazu: to je sve, nema vise koceva. U krajnjem slucaju, kako jebeni Klaus zna da je to bas taj kolac? Ne cini se da ima takve sposobnosti, jedino bi mogao da popizdi i sam licno pocne da ubija bracu i sestre ovaj put finalno, pa da provali. Nedovoljno to contingency planova za nekoga ko treba da bude veoma paranoican, jebem ih kako su ih impulsivne napravili, nikad niko nista u seriji ne promisli zaista, samo napravimo plan, ako plan u jednom koraku pukne, ode sve do ћирилка (цопиригхт бз Гил)
Let your blows fall because faith is my shield and valor is my sword

A knight is sworn to valour
His hearth know only virtue
His blade defends the helpless
His might upholds the weak
His words speak only truth
His wrath undoes the wicked
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3638
Pridružio se: Pet Jul 05, 2002 10:32 am
Lokacija: Beograd

 Re: The Vampire Diaries

Postod deedee u Sub Apr 07, 2012 9:33 am

God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5453
Pridružio se: Sub Jul 26, 2003 10:07 am
Lokacija: Subotica

 Re: The Vampire Diaries

Postod GilGaladriel u Ned Apr 08, 2012 2:19 am

I aim to entertain. :gile:
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 Re: The Vampire Diaries

Postod Marti Misterija u Sub Apr 21, 2012 11:18 pm

Hmmm, gledajuci sinocnu epizodu skontao sam da me Elena sa onim svojim "Don't know what I want - yet" strasno pocela nervirati! Daj sestro slatka preseci vec jednom i reci sta zelis !!!
Sa druge strane prosto sam dosao u iskusenje da pomislim da Rebeka moze u sebi imati bar nesto ljudsko i da mi je na samom pocetku i narocito u sceni sa majkom gotovo bilo zao.
Na samom kraju serije kad se prisetim kakvi psiho-i su Klaus i Kol u stvari mi i jeste bilo zao iako sam svestan da je ona bila jedna bitch, ali je vise puta dolazila u situaciju da pokaze da u njoj ima ljudskosti za razliku od navedene brace i bez obzira na to koliko znala da bude dosadan lik ili coldblooded bitch bilo mi je zao sto nije nekako iskoriscen taj momenat da bude prevedena na stranu dobra - otprilike nesto kao sto mi se dopada kad ta svetla strana prevlada kod Dejmona, ovako...
A sam kraj epizode je awesome i jako mi je drago sto na sledecu epizodu necu morati da cekam nekoliko nedelja kao sto je to bio slucaj sa ovom epizodom.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 184
Pridružio se: Ned Maj 01, 2005 1:05 pm
Lokacija: Voždovac/Beograd

 Re: The Vampire Diaries

Postod deedee u Čet Apr 26, 2012 9:29 am

Sve što imam da kažem na prvu loptu, a oko prethodne epizode:
jao ja ne znam šta osećam, ali putovanje i isprobavanje muvanja ili čega više će mi otvoriti oči :remedi:
A Tajleru minus ko kuća zbog ljubomornog ispada! I još veći plus što se napokon vrno.
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5453
Pridružio se: Sub Jul 26, 2003 10:07 am
Lokacija: Subotica

 Re: The Vampire Diaries

Postod raviyoyla u Pet Apr 27, 2012 4:04 pm

A šta reći za posljednju epizodu?! :shocked:
...ni iz čega ne može ništa da nastane...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 40
Pridružio se: Uto Dec 23, 2008 11:14 pm

 Re: The Vampire Diaries

Postod GilGaladriel u Pet Apr 27, 2012 10:52 pm

!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I opet TVD steruju ћирилка svima i svačijim očekivanjima.
Ne kažem da je bilo elegantno izvedeno, i ne kažem da je imalo imalo (-ovo su homonimi nisam napisala jednu reč dvaput) smisla, i ne kažem da mi suspension of disbelief nije na godišnjem odmoru još od kad su pauzirali seriju poslednji put, ali bravo Vampire Diaries, izvukli ste se, kroz iglene uši, ali ste se izvukli.

Odavde kreću spojleri, mojne da čitate ako niste gledali epizodu.
Pre svega, epizoda je bila odlična, po starom dobrom bum tras receptu, gde se novosti uvode, zapliću i raspliću u 40 slavnih minuta. Kao što rekoh, zaplet i obrti nisu najsrećnije izvedeni, ali celu stvar vadi režija. Ja obično ne primećujem te stvari jer stvarno ne znam ništa o režiranju filmova, a i uvek se lepim na narativ, ali kadriranje u ovoj epizodi je bilo sjajno. Naročito pred kraj, scena kad Alarik poslednji put izlazi iz kripte i svi stoje onako kostimirani i plaču je bila televizijsko zlato. Jako dirljiva scena, i jedna od onih koje na kvarno pokazuju da TVD nije tek neka njanjava sapunica o tinejdžerima. I Met je divan i Kerolajn isto, i ako je napušila Klausa, i treba.
I da, Stefan je u čak dva navrata bio smešan! Aleluja! Drago mi je da polako počinju da rabe tog glumca na pravi način. Charlie Jane Anders sa io9 je odavno za Stefana rekla da je muppet Angel (referirajući na sjajnu epizodu Ejndžela kad se on pretvori u mapetovca i svi ga zajebavaju celu epizodu), i stvarno jeste. Zato je nekako super kad počne da biva subverzivan u svom mračnjaštvu. I super mi je bilo u ovoj epizodi kako svi podjebavaju Klausa na sitno, i kako on polako počinje da puca.
U tom smislu, svaka jebena čast scenaristima, pera im se pozlatila, mislim da će da uspeju da naprave Big Bad sezone u te tri preostale epizode. I to tačno koristeći one stvari koje su meni išle na živce onoliko.
Ako Klausa dovedu do apsurda, sve im je oprošteno.
Dakle, svedu Klausa na apsurd, verovatno uz pomoć Rebeke nekako, Boni je već podilkanila, ako preživi ovu epizodu verovatno će konačno imati nešto smisleno da radi, i ceo podzaplet sa Alarikom konačno ima smisla, jeste izveden iz neba pa u rebra, ali on je sad pravi Big Bad, i delovao je prilično uverljivo u poslednjoj sceni, tako da me živo interesuje kako će to da se razvija. Plus, neuništivi kolac.
U svakom slučaju, posle nekoliko epizoda stagnacije, TVD se vraćaju u formu i to mi se sviđa.

Kraj spojlera.
Kako se vama činila epizoda?
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 Re: The Vampire Diaries

Postod deedee u Pon Apr 30, 2012 10:13 am

Hihi, pogledah je i ja juče i oooooo, vrlo sam zadovoljna.
Najpre - Tajler. Jep! Od "njoooo, šta on ima tebi da crta, buhuhu" do "What's his gonna do? Draw you another picture?" i kjuuut nastavak: "I am jealous! But I'm also competitive. So hang on, I'm about to sweep you of your feet."
Tematski ples - oduševljena. Nekako kad se rade ti tinejdž "balovi" uvek očekujem dobro kostimirane likove potpuno promašenih pokreta. Ovde beše ko da su svi samo čekali da pokažu svoje pravo lice :) Najs!
Opraštanje Klausa i Kerolajn - prajsles. Čak uspeh da prepoznam i iskreni momenat od nade do povređenosti. Odlično.
Džeremi, mada mnogo bolji no u prethodnim epizodama još uvek ne dobi pravi smisao. Kontam da bi i on kao Met mogao biti skroz intresantan lik, al' upotrno ga propuštaju.
Elena klacka. Malo sam indiferentna, malo mi ubaci tračak nade, taman da joj poželim ugodan doživotni boravak sa Stefanom. I pored one (možda jedine valjane scene s Rouz), radije bih videla ovo dvoje sklepanih, a da Dejmon dobije neko odlučnije, konkretnije, zajebano stvorenje za obostranu, a i našu zabavu. Što se njega tiče, nekako mi nije leglo guranje racionalne odluke da Alarik predstavlja ultimativnu opasnost te ga treba "put out of his misery", pred činjenicom da ga je do tog momenta opako gotivio, da ne kažem "prijateljisao".
Kako god, ovo je epizoda kojom se definitivno iskupljuju za sve prethodne fejlove. Ma, čak me ni Boni nije mnogo nervirala.
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5453
Pridružio se: Sub Jul 26, 2003 10:07 am
Lokacija: Subotica

 Re: The Vampire Diaries

Postod deedee u Pet Maj 04, 2012 12:01 pm

uhuhuhoh - bad ass Alarik ::T::

uzgred: obično ne primećujem sitne nelogičnosti, ali Boni u kuhinji sva skockana i našminkana a la 20-e, a minut kasnije pred vratima ravne kose i uz "prirodnu" šminku? Nono!

presek epizode kasnije.
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5453
Pridružio se: Sub Jul 26, 2003 10:07 am
Lokacija: Subotica

 Re: The Vampire Diaries

Postod GilGaladriel u Sub Maj 05, 2012 10:04 pm

++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 Re: The Vampire Diaries

Postod deedee u Sre Maj 09, 2012 10:59 am

U svakom slučaju bi bilo bolje, no ovo što se šuška da će da "poljude" Dejmona i Stefana :(
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5453
Pridružio se: Sub Jul 26, 2003 10:07 am
Lokacija: Subotica

 Re: The Vampire Diaries

Postod GilGaladriel u Sre Maj 09, 2012 8:38 pm

M'daaaaaaaaj. neće valjda.
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 Re: The Vampire Diaries

Postod deedee u Čet Maj 10, 2012 7:54 am

Neće, bilo bi pogubno za seriju, to su samo nagađanja fanova, tj. sitne provokacije fanova, ne bi liizvukli nešto konkretnije od autora serije :)
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5453
Pridružio se: Sub Jul 26, 2003 10:07 am
Lokacija: Subotica

PrethodniSledeća

Povratak na Serije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron