Borilačke veštine

Fudbal, Košarka, Odbojka, Stoni tenis....mmmm... Stoni tenis...

Moderatori: Ereinion, Elu Tingol

 

Postod Black Rider u Čet Apr 26, 2007 9:56 pm

Mene su ucili, prst u oko, koljeno u jaja i bjez :)
Član
Član
 
Postovi: 2192
Pridružio se: Sub Apr 15, 2006 11:08 pm

 

Postod normo u Sub Nov 03, 2007 11:51 am

Pogledajte ovo i vidjecete sta su borilacke vjestine...

http://www.youtube.com/watch?v=GxZmy_owJvI
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 171
Pridružio se: Ned Jun 24, 2007 10:05 am
Lokacija: somewhere i belong

 Re: Borilačke veštine

Postod vrana u Pet Feb 01, 2008 11:46 pm

Slazem se da je ostajanje na jednoj vestini totalna glupost... kada bih trenirao samo Wing Chun ( inace ovaj sport je mnoooogo dobra stvar ) i kada bi me neko oborio na zemlju slobodno bih mogao da mu se sagnem ( izvinjavam se na izrazu ). Tako da je najbolje napredovati u vise pravaca.

Sto se tice ninjicu, trenirao sam ga i nimalo mi se nije svideo....sve je previse komplikovano. Kada bih dosao u situaciju koju je Duk napomenuo... to znaci da ko god da te je uhvatio za ruku ne planira da te pusti i dosta je ozbiljan da te povredi, tako da se totalno slazem sa sivim vukom, uletis lepo sa serijom direkata i zavrsis pricu... po meni si time onesposobio protivnika i izbegao vecu tucu u kojoj si i ti mogao da popijes batine.

Ja licno treniram EFS - Eclectic Fighting System je borilačka veština bazirana na više borilačkih sistema. To su: Wing Chun, Filipinoindonežanski sistemi, Judo, Box, Thai Box, Savate, Brazilski Jiu-Jitsu.

Ja mogu da se snadjem sa ovime u veliki broj situacija... bilo to 1 na 1ili vise njih, bilo to da je nozem na mene ( ili palicom ), bilo to da je to na zemlji iliti parter itd...
da ne duzim mnogo...ako hocete sport... ne sport, nije ovo sport ovo je umece ubijanja. Ako vas ovo zanima i zelite da mozete da se snadjete u vise slucajeva a ne samo ako je 1 na 1 goloruko onda bi mogli da razmislite da trenirate ovu vestinu.

Pogledajte i recite mi svoje misljenje i pitajte ako vas nesto zanima
http://www.efs.org.yu/
It Pisses Me Off When I See Weaklings. I Feel Like I Wanna Crush Them!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 138
Pridružio se: Ned Mar 28, 2004 11:33 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Borilačke veštine

Postod Black Rider u Sub Feb 02, 2008 2:23 am

Борилачке вјештине никад нису ни требале постати спорт, то их је унаказило. Али криви су европејци, тј. смо, јер смо инфериорни у односу на оне народе који су измислили вјештине, па док се за нас то све поједностави, све оде у 'урац.
Član
Član
 
Postovi: 2192
Pridružio se: Sub Apr 15, 2006 11:08 pm

 Re: Borilačke veštine

Postod Egon Zmaj u Sub Feb 02, 2008 12:13 pm

Da, sve su upropastili Evropljani. Dok Japanci i Korejci sve gledaju da to bude besprekorno i precizno, mi sa Starog kontinenta više radimo na snagu. Onaj ko trenira džudo, zna o čemu pričam, osim ako nije zagrižen. I dalje pričam o džudou, dok se nije rasprostranio po Evropi i dalje su Japanci držali primat jer su bili tehnički superiorni, a kad je došao do Rusa, Nemaca, i sada Francuza situacije se promenila. Jednostavno džudo je izgubio lepotu, retko kad vidiš neki dobar potez. Nadam se da se sa aikidom to nikad neće dogoditi.
U njemu je svuda rasuta duša,
po celom svetu deca i ljudi,
a grad iznad reka stoji ko kruna,
danju me veže, noću me budi.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1608
Pridružio se: Pet Mar 17, 2006 3:23 pm
Lokacija: Blok45

 Re: Borilačke veštine

Postod vrana u Sub Feb 02, 2008 12:36 pm

Slazem se da tehnika treba da preovladjuje, ali jedno bez drugog ne moze....
It Pisses Me Off When I See Weaklings. I Feel Like I Wanna Crush Them!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 138
Pridružio se: Ned Mar 28, 2004 11:33 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Borilačke veštine

Postod Black Rider u Sub Feb 02, 2008 1:48 pm

Наравно, али снага такође долази кроз вјежбање, а вјежбање и само вјежбање доводи технику до савршенства.
Član
Član
 
Postovi: 2192
Pridružio se: Sub Apr 15, 2006 11:08 pm

 Re: Borilačke veštine

Postod Egon Zmaj u Sub Feb 02, 2008 2:15 pm

Jeste slažem se, ali znete li koliko puta sam gledao nekog Rusa kako se u džudou bori sa nekim Korejcem, i situacija je sledeća, uhvati ga Rus za struk i samo ga prebaci na drugu stranu. Smejurija. A tek karate, tu sve manje i manje žutaći pobeđuju na prvenstvima. Čini mi se da se još drže u tekvondou.
U njemu je svuda rasuta duša,
po celom svetu deca i ljudi,
a grad iznad reka stoji ko kruna,
danju me veže, noću me budi.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1608
Pridružio se: Pet Mar 17, 2006 3:23 pm
Lokacija: Blok45

 Re: Borilačke veštine

Postod vrana u Sub Feb 02, 2008 3:05 pm

Mislim da tu veliku ulogu vrsi i iskustvo...jebo ti tehniku ako nikad nisi osetio udarac na svojoj kozi. Tako da bih se pre kladio na lika koji je neki huligan nego na baju koji nije nikad popio udarac a trenira neki borilacki sport, jer huligan zna sta da ocekuje ( ovo je samo primer naravno ) zna da ce popiti po nosu jer je vec dobijao i po nosu i bubrezima i nogama, rukama itd... dok ovaj drugi ima da bije ko blesav i da zna da bije ali ako popije jedan udarac u glavu ima da pomisli da je gotov... tako da samo dosli do zakljucka da su potrebna ova tri faktora ( fizicka sprema, tehnika i iskustvo ) da bi bio vrhunski borac. Barem sam ja dosao do ovog zakljucka :)
It Pisses Me Off When I See Weaklings. I Feel Like I Wanna Crush Them!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 138
Pridružio se: Ned Mar 28, 2004 11:33 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Borilačke veštine

Postod Black Rider u Sub Feb 02, 2008 3:59 pm

Али што је занимљиво, већина жутаћа који се баве борилачким вјештинама су будисти, а у будизму је најважнија снага духа, итд итд, али суштина је "mens sana in corpore sano", не тренирају они да би се борили већ да би постали јачи духом. Ал добро, уопште што се тиче борбе, нека једу месо и нека ојачају, па ће онда да карају нас кавкажане. :lol: , а до тада, нека се држе естетски и визуелно савршене технике, а пехари нека иду хулиганима :wink:
Član
Član
 
Postovi: 2192
Pridružio se: Sub Apr 15, 2006 11:08 pm

 Re: Borilačke veštine

Postod Egon Zmaj u Sub Feb 02, 2008 4:32 pm

Jebiga ja sam više duhom sa žutaćima. Nemam ništa protiv snage, ali neka to bude tehnički potkovano. Nisam siguran za te paralele da je huligan spremniji i da bi se bolje snašao u nekoj tuči. Huligani tj. da tako kažem uligni borci često srljaju, i to je najveća njihova greška. Ne jednom sam video da neki baja koji trenira neku od veština isprebija neke mentole. Pa i meni se nešto slično desilo. Sve naravno zavisi od situacije. Naravno da može neki klinac da ti priđe i da te upuca sa 5 metara. Džabe tebi onda svaka borilačka veština. Ja prvenstveno treniram aikido već 4 godine,(a trenirao sam 3 kada sam bio klinac pa prešao na fudbal) da bi bio bolji čovek, da bi jačao svoj duh i inteligenciju, jednostavno rečeno da bi svaki dan nešto novo naučio.
U njemu je svuda rasuta duša,
po celom svetu deca i ljudi,
a grad iznad reka stoji ko kruna,
danju me veže, noću me budi.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1608
Pridružio se: Pet Mar 17, 2006 3:23 pm
Lokacija: Blok45

 Re: Borilačke veštine

Postod Black Rider u Sub Feb 02, 2008 8:12 pm

Гледао сам једном дискавери канал, и поредили су једног нашег и њиховог. А "њихов" иако мањи и слабији потукао овога набилданог. А ја сам се надао обрнуто. Тако да је техника ипак важна веома, тј важнија од снаге.
Član
Član
 
Postovi: 2192
Pridružio se: Sub Apr 15, 2006 11:08 pm

 Re: Borilačke veštine

Postod Archaon u Sub Feb 02, 2008 8:22 pm

Sve je to stvar genetike i prilagodjavanja. Nakompleksnije vestine su sa istoka zato sto je prosecaj azijat 20-30 cm nizi i 20-30 kg nizi od prosecnog Ecropljanina. Zato u evropi imas boks udri ga sto jace u glavu i kik boks udri ga i sutnio ga a sto jace u glavu. A na dalekom istoku taekwondo, karate, kung fu , aikido, nindjicuisl. jer je neophodno razviti kompleksniji sistem koji ce ti omoguciti da savladas krupnijeg protivnika ali sve ima svoje granica pa tako sve to ti nista ne vredi kad naletis na gorepomenutu razliku u tezini i visini. U prilog tome ide sto ja ne znam i jedan izvorni azijski borilacki sport ili vestinu u kojoj su aktuelni prvaci iz zemlje nastanka vestine. Koliko znam u tekvondu i karateu primat drze Francuzi, Holandjani i Nemci vec dugo,dugo vremena. Jednostavno kada baja od 2 metra i 150 kila dodje i lupi te po glavi mozes ti njemuu da izigravas i kate i forme i da vices hjap i da pravis poluge ti jednostavno nemas snage da napravis polugu na coveku koji ima podlakticu kao tvoja butina(osim u americkim filmovima). Borilacke vestine su lep sport koliko i fudbal ili kosarka ili bilo koji drugi ali samo to - sport. Kad daodje do sibanja na ulici/diskoteci pepeljara u ruci mi je najbolji drug.
SVI LJUDI SU JEDNAKI ALI SAM JA JEDNAKIJI OD DRUGIH

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 919
Pridružio se: Uto Mar 12, 2002 1:01 am
Lokacija: bgd

 Re: Borilačke veštine

Postod Archaon u Sub Feb 02, 2008 8:26 pm

PS. http://www.taekwondo.org.yu

Sajt mog kluba i svi filmovi koji se nalaze na sajtu su u izvodjenju clanova kluba(izmedju ostalog i moje malenkosti) znaci samo licno personalno i ekskluzivno nasi.


PPS. Pitaj devojku da li je velicina bitna. :lol:
SVI LJUDI SU JEDNAKI ALI SAM JA JEDNAKIJI OD DRUGIH

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 919
Pridružio se: Uto Mar 12, 2002 1:01 am
Lokacija: bgd

 Re: Borilačke veštine

Postod vrana u Sub Feb 02, 2008 10:43 pm

Sto se tice velicine slazem se ali ne u potpunosti...ima necega i u tehnici
Mada ako obojica poseduju neko znanje onda (ako si manji-laksi) si najeban...iz licnog iskustva kada je u pitanju Grappling i kada radim sa likom ko je tezi od mene 20 do 30 kg onda ga obavezno poduvam :) mislim ja josuvek ucim i napredujem ali u sustini ga poduvam :)

Ma ova rasprava postaje besmislena... sve u svemu ako coveka udaris dovoljno puta u glavu ko god da je i koliki god da je ( ili kolicni ) ima da padne...
It Pisses Me Off When I See Weaklings. I Feel Like I Wanna Crush Them!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 138
Pridružio se: Ned Mar 28, 2004 11:33 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Sport

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron