[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Fantastična Biblioteka

Fantastična Biblioteka

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 Fantastična Biblioteka

Postod Perin u Čet Jun 25, 2009 11:57 am

Oni koji su čitali nightflierovu temu "NOVE KNJIGE", znaju da je pre par meseci iz izdavačke kuće "Everest Media" izašla edicija "Fantastična Biblioteka," koja nam nudi 8 najboljih romana srpskih pisaca fantastike. Dobro, ne baš najboljih, ali sigurno najznačajnijih. Zasad je iz štampe izašlo 5, a uskoro će izaći i ostala tri. Odmah napominjem da su sledeći utisci moji, možete se sa njima složiti, a i ne morate. Najbolje da sami procenite tako što ćete kupiti neko delo i pročitati :) Evo utiska o tih pet što su izašli:

MIRJANA NOVAKOVIĆ - STRAH I NJEGOV SLUGA

Ovo je roman koji sam najduže čitao (nisam ga pročitao za jednu noć, kao ostale) i utisci su....ne znam, izmešana osećanja mi je ostavila ova knjiga.

Zanimljiva je; radnja je možda najzanimljivija od svih knjiga u FB. Veoma mi se svideo razgovor između Novaka i Hauzburga, ili ti đavola - te priče koje ironično priča sam đavo, o Mariji Magdaleni, Isusu, su posve inovativne i zanimljive.

Ono što mi se nije svidelo jeste činjenica da spisateljica malo guši. Pazite, nerviralo me to što počne nešto o radnji a onda završi na nečemu desetom, da bi onda rekla u po svega toga, nešto tipa "oh, ali to nije važno. Da se vratimo na priču." To mi je baš nekako kvarilo simetriju romana. Mada, s druge strane, imala je neke životne filozofije u sebi, koja je meni bila ok, a možda drugima neće. Mislim da je sva ta priča o vampirima samo pozadina neke životne filozofije, ali to je samo moj utisak.

Takođe, imamo u ovom delu mač sa dve oštrice; koliko god da je dobro to što u knjizi imamo prepričavanje istih događaja od strane đavola i od strane princeze, to nekad zna da smori, jer znamo otprilike šta će se desiti. Mada su reakcije svakog od njih posebne, tako da je i to ok.

Generalno, dobro delo, zanimljivo, ali po kvalitetu je ispod "Rašana" i "Crnog Cveta".

BOBAN KNEŽEVIĆ - CRNI CVET

Stvarno ne znam šta da kažem o ovom delu, sem činjenice da mi se mnoogoo svidelo. Boban je ovde preradio legendu o Marku Kraljeviću i (Baš-Čeliku?) na jedan posve inovativan način. Sviđa mi se što je delo pisano u prvom licu, ali to je više lični ukus, pošto uvek dajem prednost takvom stilu pisanja. Arhaičnost jezika drži nas u uverenju da čitamo pravi ep, odaje počast svim epskim pesmama i predanjima našeg naroda. Sviđa mi se što glavni junak (čije se ime ne pominje ali za kojeg znamo da je Marko Kraljević) ima dileme, nije previše hrabar iako je snažan, ponekad čini nemoralne stvari, krši obećanja, kao i svaki iole normalan čovek. Iskreno da kažem, nisam verovao da može držati ovoliko pažnju delo koje je 95% sadržano od kontova glavnog lika i opisa njegovih osećanja, bez nekog velikog upliva u psihologiju propratnih, kratkotrajnih likova. Mislim da je ovo prvo delo na koje sam naišao a da mi nisu toliko opisi i ovo gorepomenuto toliko smetali (kao što je u Severnjaku, recimo - mislim, ne toliko smetalo koliko....). Radnja, iako na neki način jednostavna, opet je dobro odrađena, mada mi je bilo malo zamršeno to što su poglavlja ispreturana, pa prvo čitamo deveto poglavlje, potom osmo....Sve u svemu, ovo je roman koji mi je pored Rašana, možda ponajbolje legao.

ZORAN ŽIVKOVIĆ - BIBLIOTEKA

Hm. Hm. Hm. Ne znam šta da kažem o ovom delu. Dosta je linearno; u svim pričama imamo jednog glavnog lika i radnju sa određenom vrstom biblioteke.

Prva priča, "Virtuelna Biblioteka," mi se dosta svidela. Ideja nije loša, fino razrađeno, mada na neki način jednostavno i šturo. Kao i većina priča u ovoj knjizi, ovde nema dijaloga.

Druga priča, "Kućna Biblioteka," mi je najgora od svih. Da budem iskren, znam da svaka priča nosi određeno naravoučenije, ali mi je ova bila nekako bespotrebna i glupa. Čovek nalazi knjige u poštanskom sanduku i unosi ih u kuću. Svetska književnost. Kao treba oslobađati u svom životu prostora za čitanje i obrazovanje. Nije nego.

"Noćna Biblioteka" mi je uz prvu priču ponajbolja u knjizi. Veoma lepa ideja, fino razrađena, a napokon imamo i malo dijaloga u knjizi. Malo me podsetilo na Matrix, ako ćemo iskreno. Nije loše urađeno.

Četvrta priča, "Paklena Biblioteka," mi se isto nije svidela. Glupa je. Pakao je takav da se robijašima daju knjige za čitati? Jel', moraju se obrazovati čitavu večnost, čitati psalme i šta sve ne? Posudiću Skalopove reči (Ghoulove?) fake, fake, fake!

Peta priča, "Najmanja Biblioteka," isto nije loša. Fino zamišljeno, mada na momente bespotrebne oscilacije glavnog lika. Da je priča bila kraća, bila bi za desetku. To je barem moj utisak. Ovako jedna sasvim solidna sedmica.

Šesta priča, "Otmena Biblioteka," me je baš ono smorila. Tačno sam se pitao kakav smisao ima ova priča, da bi eto na kraju čovek pojeo knjigu koja mu je eto zasmetala jer je u džepnom izdanju, a on skuplja u svojoj kućnoj biblioteci samo "otmena" izdanja. A pojeo ju je jer je on kao pisac te knjige i svaka priča dok ju je jeo izazivala je u njemu neki ukus. Naravoučenije je sasvim jasno, ali je priča glupa.

Konačan utisak jeste da je ovo jedno delo koje generalno nije loše, ali naspram ova tri dela koje sam ranije pročitao, nije ni do kolena. Da ne bude da kudim Živkovića, moram da priznam da dosta dobro kroji rečenice i da je dobar u oslikavanju unutrašnjeg stanja likova u knjizi.

ZORAN JAKŠIĆ - SEVERNJAK

Ovo je delo koje ima možda ponajbolje osmišljen svet. Kao što samo ime kaže, svet je okovan ledom, ljudi su grubi, oni koji opstaju. Jakšić je stvarno dobar pisac; lepo kroji rečenice, opisi su mu dobri, a radnja je takođe ok i baš me je obuzela. Jedina mana ovog dela, kao što sam i naveo, jeste ta što nauštrb tih silnih opisa i kontova lika radnja malo trpi. Nedostatak dijaloga mi je isto minus. Očarao me ovaj svet i mnogo mi se svidelo što pisac piše u prvom licu, tako da možemo da se poistovetimo sa Lazarom i lakše uđemo u samu priču. Veoma dobro delo, ovaj "Severnjak."

RADMILO ANĐELKOVIĆ - RAŠANI

Knjiga mi je sela k'o kec na desetku, kako kod nas narod zna da kaže. Od Anđelkovića sam još jedino pročitao Legiju Ida, koje je stvarno dobro delo (mada sam ga čitao u "raw" formi), ali ja ne volim toliko SF, tako da mi je ovo delo bolje. Žanrovski ne bih znao da li da ga strpam u alternativnu istoriju, horor ili nešto treće. Međutim, to nije važno. Ono što jeste važno je to da je delo super urađeno, da su rečenice odmerene, lepe, da je balans opisa i dijaloga dobar, da je tema veoma zanimljiva...Alhemija me oduvek zanimala, čak imam istetoviran ororbros i u njemu neki znak koji kao predstavlja kamen mudraca. Ovo delo je dosta zapetljano, sa jedne strane je filozofsko, ali ja to volim, kada se začini nečim "jačim." U delu ima scena koje će zadovoljiti i hororistu i nehororistu. Raška, Rašani, u ovom delu možemo takođe da vidimo sam stav pisca prema svome narodu i istoriji. Svidela mi se scena kada Tardeus halucinira i kada mu Bentel nudi izbor, oko ili zlato. Premoćna analogija za znanje, vreme, mudrost, razumevanje, a s druge strane bogatstvo i moć. U ovom delu takođe možemo da primetimo da sam pisac poseduje veliko znanje iz psihologije, da je načinio ogromno istraživanje pre pisanja pisanja ovog dela....Ja mogu samo da sanjam o ovakvom stilu pisanja kakav ima Anđelković. Čini mi se da je na kraju Perin provučen kao glavni lik, spasenje, mada u ovom romanu Tardeus zauzima najviše mesta. Mada, možda i grešim. Većina ljudi možda bi uzelo kao manu ovom delu činjenicu da je to štivo koje se doduše čita lagano, ali na momente ima dosta filozofije u sebi, kao što rekoh, pa se čovek baš zamisli nad nekim stvarima i na trenutke izgubi nit generalne fabule dela. Ali, meni je to ok bilo. Štivo definitvno nije za tinejdžere.
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Fantastična Biblioteka

Postod nightflier u Čet Jun 25, 2009 12:23 pm

Samo što tu ima i zbirki.
http://nightfliersbookspace.blogspot.com
Dread Lord, Father of Victories, Storm rider, Wild Huntsman, aid us now. Dark Goddess, Morrigú of the Crows, Red Hag of Battles, to You I dedicate the harvest of the unplowed field of war, and the blood to be spilled this day on Your earth. Be You both with Your children; and if this is my hour, then know I go most willingly to You.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 490
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 3:06 pm
Lokacija: Under the bough of the First Tree

 Re: Fantastična Biblioteka

Postod Orion u Čet Jun 25, 2009 12:42 pm

Lepo sto si otvorio ovu temu, Perine, pa evo da i ja dam komentar. Nisam doduse citao samo Severnjaka.

STRAH I NJEGOV SLUGA- mislim da je ovaj roman definitivno najblizi savremenom citaocu.
Veoma ostroumna, ironicna i snazna promisljanja Djavola daju snazan pecat ovoj knjizi. Pozadina price o
vampirima u srednjovekovnoj Srbiji, na razmedji izmedju dva carstva Otomanskog i Habsburskog, samo
je spoljni okvir, a prava sustina knjige je mnogo dublja. Ona govori o nekim sustinskim stvarima u covekom
zivotu uopste, vesto preplicuci religiju, istoriju, praznoverje. Na momente kao sto Perin rece, autorka
ponekad odluta vise nego sto treba, ali ne toliko puno da bitno umanji kvalitet dela.
Na nekoj skali od 1 do 10, dao bih 8.

RASANI- ovo je knjiga koja mozda nece privuci paznju mladjih generacija, ali je izuzetno vredno delo.Takodje,
bavi se nekim univerzalnim pitanjima, covekovom dvojstvu, zedji za moci i zlatom, covekovoj nestrpljivosti
i nepromisljenosti koja ga uvek ostavlja korak iza istinskog znanja. Carski Magistar krece u daleku provinciju,
u potragu za izgubljenim narodom Rasana. Jezik je lep, prica lepo tece, dobro je i docaran ambijent pradavnog.
Sad koliko mladje interesuju Vizant, Stari Sloveni, stara vremena i narodi.. knjiga nije za brzu zabavu, i isplati
se potruditi se oko nje. Neke mane bi bile mozda ne tako upecatljivi likovi. Dao bih joj ocenu 9.

CRNI CVET- Ovo je sjajna knjiga. Boban Knezevic je kroz jednu pricu prepunu narodnih legendi i predanja,
pokusao da da neke odgovore o nasoj proslosti, sadasnjosti i buducnosti. Da li smo za sve zlo sto nam se desava,
za tezak usud koji nas prati, odgovorni i mi sami ? Glavni junak pokusava da skine kletvu sa svog naroda,
ratnika-carobnika koji nas prati i unistava zbog zlocina sto nekad pocinise snage Dusana Silnog.
Plete pricu napred- nazad, a meni su se posebno dopali opisi Sume Striborove.
Ono sto mi je donekle pokvarilo utisak, je neka mracna, fatalisticka poruka koja mi se probija kroz ovaj roman.
Kao da je poruka, sta god junak, mi, cinili, usud ce nas pratiti, i sudbina ce uvek biti teska.
Volim kad se knjiga zavrsi makar s mrvom optimizma. Ocena : 9 +.

BIBLIOTEKA- i meni se najvise svidela Nocna Biblioteka. Ostale neke manje, neke vise. Ali rekao bih da sve
zajedno ipak cine jednu celinu. Zivkovic je dosta specifican, njegov jezik i ideje su vrlo originalni i zanimljivi,
ali cesto nisu laki za citaoca. Ima nekih prica koje su mi kvarile utisak, pa ne moze vise od 8.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Fantastična Biblioteka

Postod Perin u Čet Jun 25, 2009 2:14 pm

Heheheh, sa svim ocenama bih se složio, samo bih dao Biblioteci 7 a Severnjaku 8.

Mene je baš privukla ta mračna atmosfera kod Crnog Cveta. Volim tako neke fazone, u odnosu da sve bude lepo i krasno, da Sauron bude uništen, ili da čitava družina preživi...:) Ali ukusi su različiti, i to se mora poštovati. :)
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Fantastična Biblioteka

Postod Jake Chambers u Čet Jun 25, 2009 3:32 pm

Hahahahah ladno su ti i Boban i Radmilo na spisku... biće im drago da čuju da ih čitaju i mlađe generacije :feler:
اذهب، فهناك أيضا عوالم أخرى غير هذ
Slika
- Aktuelna kolumna: Dođi, čika Veljo, da mi TEBI damo 'bonu...
Korisnikov avatar
Kljuc
Kljuc
 
Postovi: 4902
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 6:39 pm
Lokacija: A Forrest in Western Maine

 Re: Fantastična Biblioteka

Postod Perin u Čet Jun 25, 2009 4:36 pm

Znaju oni to, svi ovi utisci odavno stoje postovani na Znaku Sagite :)
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Fantastična Biblioteka

Postod Orion u Čet Jun 25, 2009 4:44 pm

Pa citaju poneki mladi, Jake, ali slabo je to.. na Znaku Sagite objavljeni su podaci o prodaji izdanja
Fantasticne Biblioteke za prvih sest meseci..tuga, svaka knjiga po 130-150 primeraka!
A dela su zaista dobra, cene nisu uopste strasne, ne znam sta je u pitanju, da li hiperprodukcija svega i svacega
kod nas u oblasti fantastike, da li je trebao bolji marketing, ili ljudi nemaju vere u domace pisce, ne znam..

Cuo sam dosta pohvala o Zlatnoj knjizi D.Filipovica, koja isto treba izaci u izdanju FB, jel neko citao ranije,
o cemu se radi ?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Fantastična Biblioteka

Postod Jake Chambers u Čet Jun 25, 2009 5:51 pm

اذهب، فهناك أيضا عوالم أخرى غير هذ
Slika
- Aktuelna kolumna: Dođi, čika Veljo, da mi TEBI damo 'bonu...
Korisnikov avatar
Kljuc
Kljuc
 
Postovi: 4902
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 6:39 pm
Lokacija: A Forrest in Western Maine

 Re: Fantastična Biblioteka

Postod nightflier u Uto Jun 30, 2009 7:47 pm

http://nightfliersbookspace.blogspot.com
Dread Lord, Father of Victories, Storm rider, Wild Huntsman, aid us now. Dark Goddess, Morrigú of the Crows, Red Hag of Battles, to You I dedicate the harvest of the unplowed field of war, and the blood to be spilled this day on Your earth. Be You both with Your children; and if this is my hour, then know I go most willingly to You.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 490
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 3:06 pm
Lokacija: Under the bough of the First Tree

 Re: Fantastična Biblioteka

Postod Jake Chambers u Uto Jun 30, 2009 9:43 pm

Pa u suštini zato što ne gledam i slabo čitam sve ono o čemu ljudi tamo diskutuju, pa nemam ni šta da kažem na većinu tema, ne zanimaju me svađe i diskusije kojima se tamo uglavnom bavi, ono što me tamo zanima imam i na drugim forumima, a sa ljudima s kojima želim da budem u kontaktu, a koji su tamo, imam i drugih načina komunikacije. A i sve informacije koje mi trebaju o Lazaru Komarčiću takođe dobijam kroz druge kanale... navratim ponekad na ZS, al' se jako retko ulogujem.
اذهب، فهناك أيضا عوالم أخرى غير هذ
Slika
- Aktuelna kolumna: Dođi, čika Veljo, da mi TEBI damo 'bonu...
Korisnikov avatar
Kljuc
Kljuc
 
Postovi: 4902
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 6:39 pm
Lokacija: A Forrest in Western Maine

 Re: Fantastična Biblioteka

Postod nightflier u Uto Jun 30, 2009 9:52 pm

Pa dobro. Svako svome.
http://nightfliersbookspace.blogspot.com
Dread Lord, Father of Victories, Storm rider, Wild Huntsman, aid us now. Dark Goddess, Morrigú of the Crows, Red Hag of Battles, to You I dedicate the harvest of the unplowed field of war, and the blood to be spilled this day on Your earth. Be You both with Your children; and if this is my hour, then know I go most willingly to You.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 490
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 3:06 pm
Lokacija: Under the bough of the First Tree

 Re: Fantastična Biblioteka

Postod Jake Chambers u Uto Jun 30, 2009 10:22 pm

Naravno - nisam ja ništa rekao protiv ZS ni protiv ljudi tamo, mahom su mi ljudi dragi, a ZS kao ZS mi je super jer je to jedno od retkih mesta na netu gde stvarno postoji sloboda izražavanja :feler: U pitanju je samo nezainteresovanost za većinu tema.
اذهب، فهناك أيضا عوالم أخرى غير هذ
Slika
- Aktuelna kolumna: Dođi, čika Veljo, da mi TEBI damo 'bonu...
Korisnikov avatar
Kljuc
Kljuc
 
Postovi: 4902
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 6:39 pm
Lokacija: A Forrest in Western Maine

 Re: Fantastična Biblioteka

Postod nightflier u Uto Jun 30, 2009 11:05 pm

To mi i nije jasno. Tamo se mahom vodi više rasprava o temama relevantnim za fantastiku najrazličitijeg porekla nego na ma kom drugom mestu, a znaš i sam da se okupljaju kreatori fantastike u nas, tako da mi taj argument o tome da ti tamo nema ničeg zanimljivog nije jasan. Ali nebitno.
http://nightfliersbookspace.blogspot.com
Dread Lord, Father of Victories, Storm rider, Wild Huntsman, aid us now. Dark Goddess, Morrigú of the Crows, Red Hag of Battles, to You I dedicate the harvest of the unplowed field of war, and the blood to be spilled this day on Your earth. Be You both with Your children; and if this is my hour, then know I go most willingly to You.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 490
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 3:06 pm
Lokacija: Under the bough of the First Tree

 Re: Fantastična Biblioteka

Postod Jake Chambers u Uto Jun 30, 2009 11:10 pm

Pa nema za mene - meni je sve to preširoko, a filmove koje ja gledam tamo niko ne gleda (ili im se smeje :feler:). A ja ne gledam koreanske, japanske i ne znam koje ne horore itd. Ja sam suviše mainstream. :mrgreen:
Al' rekoh već - nisam hteo da zvučim kao drugi ljudi koji pljuju ZS, jer ja to ne radim, niti ću.
A i vidiš, mogao bih da navratim i vidim šta ima.
اذهب، فهناك أيضا عوالم أخرى غير هذ
Slika
- Aktuelna kolumna: Dođi, čika Veljo, da mi TEBI damo 'bonu...
Korisnikov avatar
Kljuc
Kljuc
 
Postovi: 4902
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 6:39 pm
Lokacija: A Forrest in Western Maine

 Re: Fantastična Biblioteka

Postod Perin u Uto Jun 30, 2009 11:18 pm

Tamo se treba baš uklopiti ;) K'o što si pomenuo, sloboda izražavanja je masimalna, svako ima svoj stav ali iako ima teških reči, sve to na kraju izađe na zajebanciju. Ja na ZS idem iz gorepomenutih najtflajerovih razloga; više se priča o fantastici tamo, nego i na jednom forumu čiji sam član. I to o kvalitetnoj fantastici. A, ne znam - kad se navikneš na njihov vid komunikacije, sve na kraju ispada super.
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

Sledeća

Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron