[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Igra koja vas je najviše razočarala

Igra koja vas je najviše razočarala

Avanture, FPS, Strategije...

Moderatori: Aratorn, Slash

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Aqarius u Ned Sep 06, 2009 10:33 am

Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1318
Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 8:02 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod rapsod u Pon Sep 07, 2009 5:40 pm

Nemoj ko da dira Drakensang. To je jedina igra u kojoj se lopovluk isplati.
Igra ima jak avanturisticki elemenat sto danas nema ni jedan jedini rpg a
sto je po meni osnova svakog rpg-a. Prica uopste nije bitna. A i grafika
je dobra pogotovo kad se instaliraju dodatne teksture.

Jedina velika zamjerka je taj prokleti pacov i to sto sam se zajebo u razvoj
likova al to je samo dijelom moja greska.

Jos jedna igra koju totalno ne podnosim je neverwinter 2. E pa smeca nema
osim mozda cod5. Jos jedna igra koja me razocara je runes of magic. A i
gears of war.

Sad sam se sjetio jos jedne.
Damnation. Da su ovu igru napravili redardirani likovi, bila bi za nijansu bolja.
Jedno obicno sranje. Sva sreca sto sam skinuo ripovanu verziju. Steam punk?
Yeah, right.
Gold is for the mistress -- silver for the maid --
Copper for the craftsman cunning at his trade."
"Good!" said the Baron, sitting in his hall,
"But Iron -- Cold Iron -- is master of them all."

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 114
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 4:58 pm

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Draugdur u Uto Sep 08, 2009 7:48 am

@Rapsod: Da, lopovluk jeste dobar. Ali je zato, recimo, borba užasno urađena. Je*eš igru u kojoj grmalj iz ekipe ne može da blokira vrata :feler:

@Aqarius: Ah, znaš kako to ide. EA, Bioware (="prodane duše")...činjenica da osim Witchera već skoro 10 godina nema dobrog RPGa :mrgreen: Ja sam lično blagi optimista; EA u zadnje vrijeme izdaje sve bolje i bolje igre (Mirror's Edge, anyone?), u Bioware takođe imam još koliko-toliko povjerenja...mislim da ima potencijala
Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod GreyWolf u Uto Sep 08, 2009 10:01 am

Ajd da drakensagujemo ovdi
viewtopic.php?f=34&t=20978
Član
Član
 
Postovi: 2158
Pridružio se: Sub Okt 18, 2003 6:37 pm
Lokacija: BG

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Doolio u Uto Sep 08, 2009 11:04 am

draugdur:
ja sam pesimista. ti umiruci trzaji sa solidnim igrama su upravo to - umiruci trzaji:) a i te dobre igre o kojima pricas su u sustini vise nafurane igre nego dobre konceptualno. tvrdim da nece izaci konceptualno dobra igra iz velike kompanije sledecih deset godina sigurno. pod tim mislim na neki elite, na neki mount & blade, na neki king's bounty ili warlords. da pojasnim: i call of duty 4 je dopadljiva igra, zasto - zato sto obradjuje aktuelnu temu, zato sto ima movie-like scene i reziju, samim tim ima gomilu skripti koji prave taj filmski ugodjaj, ima odlicne tehnikalije i to bi bilo to. a sad se udaljimo od nje i pogledamo sta je tu zapravo kvalitet igre kao igre. aktuelna tema - nije kvalitet igre kao takve, to je promenljivo i ne zalazi u neki gameplay ili koncept igre, sustinski identicna igra moze imati deset tematika. licno bih radije igrao pucacinu sa savrsenom fizikom i realnoscu u kojoj ratuju crvene loptice protiv zutih kockica i napucavaju se balonima.
movie-like scene i skripte - ovo in my book (a i u nekoj objektivnoj book, ako uzmemo u obzir da igre treba malo i da evoluiraju, a ne samo da prate tehnicke trendove) samo moze da bude negativno, necu da gledam film, hocu da igram igru, necu da svaki put kad ukljucim odredjen nivo, tenk u tom nivou ide dvaput levo, jednom gore, puca, onda ide gore, pa puca opet i tako uvek bez ikakvog obzira na razvoj situacije. isto to sam gledao i u spasavanju redova rajana samo sto je bolja grafika.
odlicne tehnikalije - ovo ne moram da komentarisem, jasno je samo po sebi. to nikako ne sme biti fundamentalna karakteristika, moze samo da bude slag na torti ako sama igra valja.

zato je neki elite od pre par decenija bolji od jednog freelancera recimo. objektivno je bolji sustinski, za ono sto obe igre zele da postignu: otvorenu svemirsku simulaciju sa raznim mogucnostima.

ne bih da zvucim ko neki nadrkani deda:) ali jednostavno je to logicno stanje stvari. EA nece nikad napraviti sustinski i konceptualno dobru, a kamoli evolutivno dobru igru, da ne govorim o revoluciji. stavise, samo ce da srozava sustinski kvalitet igara monstruoznim natrpavanjem slojeva i slojeva sminke. a ljudi, pogotovo mladji, ce to uglavnom prihvatati zdravo za gotovo postepeno srozavajuci kriterijume.

EA su to dokazali nebrojeno puta uzimajuci fransize i upropastavajuci ih, radeci to cak i sa sopstvenim fransizama. medjutim, racunica je jasna, neko ko se rodio dveiljadite ce da pohrli prema fantasticnom sarenom vasaru, onaj u sredini ce da uzme da igra jer oce da se igra, onaj treci ce da uzdahne i da igra po inerciji, a onaj cetvrti ce rezignirano da prestaje da kupuje EA naslove. tri za, jedan protiv:)

bioware takodje, pratio sam i citao sta se desava sa famoznim dragon age i, ko sto rekoh, vidi se kolko je sati. dobicemo kvalitetnu prezentaciju i pomenuti filmski ugodjaj uz kretensku mehaniku i ogranicenost kakvu do sada niste videli u video igrama:) vidimo se kad izadje, onda me slobodno mozete quotovati ako ne bude tako:)
razliciti poceci, razliciti krajevi, tri klase, voice actovani svi dijalozi, mislim, ovo lici na teeeeesko skriptovanje i streamline fazone, nema sanse da izadje nesto kvalitetno od ovoga. zanimljivo, efektno i skakutavo da, ali jebes to:)
...TAJ RAD...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 806
Pridružio se: Pon Mar 31, 2003 5:09 pm
Lokacija: Kblo64

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Aqarius u Uto Sep 08, 2009 11:53 am

Pa, skripting u RPG je nekako obavezan, posto je pre svega RP pa tek onda G. Iskreno me sve vise i vise nervira to forsiranje nelienearnosti price, da hocu totalnu kontrolu igrao bih simse, i koristio shife. Postoje daleko bolji nacini da se igracu pruzi izbor.

Za Dragon Age, ne znam ni sam. EA ima zlokoban prizvuk, istina, ali cini mi se da se Bioware jos drzi. Mislim, Mass Effect je pod EA.
Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1318
Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 8:02 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Doolio u Uto Sep 08, 2009 12:22 pm

...TAJ RAD...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 806
Pridružio se: Pon Mar 31, 2003 5:09 pm
Lokacija: Kblo64

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Aducabar u Uto Sep 08, 2009 12:28 pm

Bioware me svakom igrom sve više razočarava. Prodajo iste fore iznova. Jeste da su dobre fore, ali od BGa ništa maltene inventivno nisu ubacili u igre. NWN je kopile Dijabla i Baldura, i radije ću igrati BG 15i put nego ponovo instalirati "duhovnog naslednika". Čini mi se da će i Dragon Age ostaviti sličan utisak. KotOR i Jade Empire su mi bili zanimljiviji, ali samo zbog drugačijeg setinga. Legendarne fantasy igre je teško nadmašiti, ali SW i kung-fu RPG nikad ranije nisam igrao, a ni predložak (Lukasova franšiza i hongkongški filmovi) nije nešto kad su priča i likovi u pitanju. I onda Bioware žvaka patentirana u BG rezultira u zanimljivom igračkom iskustvu. Takođe (ovo ne važi samo za Bioware) patim za nekim Rp ostvarenjem gde će borba biti ozbiljno odrađena, kao u Balduru, da i posle 10 igranja moraš da koristiš sejvove, smišljaš i prilagođavaš taktike. Osim sporadičnog zeznutog bosa borba mi je postala smešna, nema više izazova, i onda za koji moj trošim sate u proučavanju sistema i razvoju lika? Sve igre sada kao da prave za decu debile koja ne mogu da odvoje dragoceno vreme da razmisle o pristupu borbi, sve se svodi samo na kliktanje mišom.

Pomenuti Witcher je bio zaista osveženje, pored KotOR2 jedino otkad je Troika lipsala, zanimljiv seting, plus dobra priča i likovi, sve je bilo novo i drugačije i zaista sam uživao. Sada razmišljam da probam Drakensang ili Mass Effect, ali sam u zadnjih godinu dana radije igrao Arcanum, BG i evo sada KotOR2 nego ove novitete koji naprežu grafičku karticu. A što se Bioware tiče, od njih više očekujem da donesu bar neke revolutivne promene u MMORPG i ubede me da isprobam Old Republic, nego da me iznenade sa Dragon Ejdžom.

Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Doolio u Uto Sep 08, 2009 12:31 pm

probaj drakensang, fajt nije nesto i ima dosta mana, ali sto se tice rpg kvaliteta, sigurno je bolji od oba kotora. uostalom eno ti tema pa se malo informisi:)
...TAJ RAD...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 806
Pridružio se: Pon Mar 31, 2003 5:09 pm
Lokacija: Kblo64

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Draugdur u Uto Sep 08, 2009 2:22 pm

Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Aqarius u Uto Sep 08, 2009 2:39 pm

Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1318
Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 8:02 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Doolio u Uto Sep 08, 2009 3:26 pm

...TAJ RAD...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 806
Pridružio se: Pon Mar 31, 2003 5:09 pm
Lokacija: Kblo64

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Aqarius u Uto Sep 08, 2009 4:30 pm

Mislim da je ova diskusija zrela za novu temu

Moguce, ali kada naidjes na kovaca kako place, da li bi imao neskriptovanu opciju da mu se ponudis da nadjes bandite? (ali ovo je bespredmetno, zato sto je u stvari tehnolosko pitanje)

To sto pricas ima smisla, i dodaje imersion, ali u praksi, ako nekome das da radis sta hoce, on ce da se glupira, a ako ga ogranicis, onda ce da kuka sto mu nisi dao izbor. Mislim, dzaba sto ti mozes odmah da pristupis svim delovima mape, ako je za prezivljavanje u drugom potrebno preci prvi, za treci drugi itd... I to je nevidljivi zid, samo perfidniji. Zapravo, to o cemu ti pricas mi vise zvuci kao neka verzija mmorpg-a, samo bez kretena, ili mozda nesto kao second life sa RPG elementima.

Inace, u principu sam za izbor, ali neke stvari su jednostavno nemoguce po prirodi stvari. niko u Forgotten realmsu ne moze ocekivati da mu DM da da bude snajperista, zato sto snajperi ne postoje. Sharpshooter da, ali snajperista ne. Stvar je u tome sto si samim izborom igre ti pristao na odredjene uslove svog lika (najcesce gde se nalazi i koji su mu motivi) i odlucio da cujes (odigras) sta ce mu se desiti od tada na dalje jer je zivot Konana varvarina zanimljiviji i uzbudljiviji (ili bar prijatna promena) od tvog. Ako ne volis konana, onda ne igras Age of Conan. Kada sam u Vampire:bloodlines zatekao sebe kako stojim u mrtvacnici, pored devojke u aparatu za pustanje krvi, i svadjam se sa homicidalnim manijakom oko toga da li zasluzujem da mi prodaje krv is rezervi crvenog krsta, nisam odlucio da otvorim stand sa krastavcima, odlucio sam da prestanem da igram. Za dragon age...Jebiga, videcemo.

That being said, zvuci kao da si vodio zanimljive cirkuse :lol:
Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1318
Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 8:02 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod Doolio u Uto Sep 08, 2009 4:55 pm

...TAJ RAD...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 806
Pridružio se: Pon Mar 31, 2003 5:09 pm
Lokacija: Kblo64

 Re: Igra koja vas je najviše razočarala

Postod rapsod u Uto Sep 08, 2009 5:05 pm

Mislim da je najveci problem danasnjih igara zloupotreba AI koji nije AI.
Igra treba da je igriva pod broj jedan. Koliko recimo nervira kamera koja
se nemoze namjestit prema zelji igraca ili koja skace kako nju volja. Ili
recimo u cod5 kad stoje japanac i amerikanac jedan pored drugog. Japanac
me razvaljuje a amer samo stoji i gleda. I toboze je visoko budzetna igra.
Evo vam prokleti ... ko je vec pravi ::F:: ja koristim samo pirate.

Danas svi forsiaraju nekakvu fotorealisticnu grafiku a za to nema potrebe.
Jeste li vi dogledali neki dobar holivudski film za koji ste pozeljeli da ga vidite
jos jednom. Od 2003-4 mogu rec da se nije poajavio takav film samo zbog
jeftinog plasticnog izgleda komjuterske grafike. A poceli su je trpat i u
komedije. ::D2::

Tako je i situacija sa igrama. Prekomplikovane, glupavo nelinearne,
neinteligentne, nezabavne i pravo smece od par GB. Mislim na RPG uglavnom.
Ja cekam diablo 3 a ujedno vec mrzim dragon age.

Zaboravio sam popljuvat ovu novu phyixssss ili kako se god zove ta
tehnologija. Igram trine koja koristi tu tehnologiju simulacije
stvarnih fizickih zakona i naslazem 2 jebene kocke jednu na
drugu i pocnu da klize iz cistog mira!!!!!!!!!!!!!!!!!! PA GDJE JE
TU REALNOST MAMU VAM PROGRAMERSKU DEBILNU!!!!!!!!!!!!!!
Gold is for the mistress -- silver for the maid --
Copper for the craftsman cunning at his trade."
"Good!" said the Baron, sitting in his hall,
"But Iron -- Cold Iron -- is master of them all."

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 114
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 4:58 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Ostali žanrovi

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron