Pustolovine Milesa Vorkosigena

Ljubitelji SF-a, pokažite sta čitate

Moderator: Dain

 Re: Pustolovine Milesa Vorkosigena

Postod Pauleta u Čet Jan 21, 2010 2:01 pm

Mislim da to nije tacno, na narucivanje diskova,knjiga i stripova sa Amazona ne ide nikakva carina, jerbo se to sve salje iz amazonske centrale u Nemackoj, a Nemci su u EU, a tu vlada sporazum o slobodnoj trgovini, a Srbija ima prelazni trgovinski sporazum sa EU -> nema carine.

Ja kad sam narucivao DVDjeve, knjige i par stripova nisam dobio nikakvu carinu. Platio sam dodatno samo postarinu. Ali, jako je bitno pogledati, kod narucivanja proizvoda, ko je prodavac/posiljalac, ako tu ne stoji Amazon, onda pogledati ko je i odakle je...ako je iz Amerike, carina je zagarantovana (30% ja mislim).
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: Pustolovine Milesa Vorkosigena

Postod rinsvind u Pet Jan 22, 2010 9:47 am

Ja sam par stvari narucio sa www.amazon.com cije je sediste u US i onda oni su mi slali iz amerike, to traje 40 dana, kad nije stiglo, narucio iz www.amazon.co.uk, iz britanije Royal Mailom stigne za 5-6 dana. Carine nije bilo, ali koliko se ja razumem u carine, mislim da vrednost mora da bude preko 100 evra da bi naplatili carinu.
Uglavnom, paket knjiga mi je bio preko 20 evra, pa nista.
Ortak na poslu, narucuje stalno nesto, nekad mu naplate carinu nekad ne, nezavisno od cene, sto mi je malo cudno, al ipak je ovo srbija.
Ako smo pali, padu smo bili skloni...
Korisnikov avatar
Petokraka
Petokraka
 
Postovi: 5531
Pridružio se: Pon Jun 10, 2002 3:49 pm
Lokacija: Betelgez 6

 Re: Pustolovine Milesa Vorkosigena

Postod Merry u Pon Mar 08, 2010 11:11 pm

U prevodu je Warrior's Apprentice, bice gotov prevod za mesecak dana + jos vreme za lekture i prelom i to, al malena je knjiga, pa verujem da nece dugo 8)
Captain, you are not married to the entire production line!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 159
Pridružio se: Sub Nov 17, 2001 3:27 am
Lokacija: Buckland

 Re: Pustolovine Milesa Vorkosigena

Postod Fingolfin The Elf King u Čet Apr 01, 2010 5:44 pm

Uuuu, ovo je strava vest :D
Perec je škljocnuo zubima, i pregledao sledeći list. To je takođe bilo naređenje: o posmrtnom administrativnom kažnjavanju - novčanom kaznom u visini četvoromesečne plate - psa vodiča oružane straže G. de Monmoransi "koji je nemarno dopustio sebi da ga uništi atmosfersko pražnjenje (munja)."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3541
Pridružio se: Pet Okt 17, 2003 12:00 pm
Lokacija: Valinor

 Re: Pustolovine Milesa Vorkosigena

Postod Joffrey Lannister u Čet Apr 01, 2010 6:12 pm

Vaistinu da jeste :)
@ Fingolfin : anime kolega :P
Vash the Stampede: I meditate diligently every morning. The subject is Life and Love. I quit after three seconds...
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 227
Pridružio se: Ned Jan 17, 2010 5:29 pm
Lokacija: bgd.

Prethodni

Povratak na SF knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron