Pisanje i objavljivanje vašeg EF

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 Pisanje i objavljivanje vašeg EF

Postod Glowin u Čet Jan 13, 2011 12:22 am

Čitao sam malo teme po forumu, i video sam da ima relativno dosta knjiga pisaca fantastike sa ovih područja, pa me je interesovalo da li ima ovde ljudi koji su ozbiljno pristupili pisanju sopstvenog EF-a, i da li su kontaktirali i ponudili izdavačima svoje delo, i na kraju - da li ima onih kojima je objavljeno? Kakvi su uslovi, šta nude i sl.

Hvala unapred :)
~ Neka im njihov Raj, ja kada umrem hoću da odem u Srednju Zemlju

~ Džordž Martin
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7
Pridružio se: Čet Mar 25, 2010 12:09 am

 Re: Pisanje i objavljivanje vašeg EF

Postod Orion u Čet Jan 13, 2011 11:14 am

Pa čistu epsku fantastiku, koliko znam, uspeo je samo Tešić sa Kosingasom. Ima i nekih drugih autora koji su pisali EF, ali su prošli relativno nezapaženo- slabije izdavačke kuće, mali tiraži, itd.
U principu najbolje prolazi fantastika koja prilazi glavnom toku, primer su Konstantinovo raskršće od Dejana Stojiljkovića, i Čovek koji je ubio Teslu- Goran Skrobonja, koji imaju dobar tiraž i odziv publike. Epsku fantastiku u globalu, domaću, naši izdavači slabo mirišu, iako je taj žanr vrlo popularan u svetu. Naravno, ne znači da treba odustati, ali teško je doći do velikog izdavača tipa Lagune, Alnarija, Čarobne knjige, itd. Ako neko već ima talenta, možda je bolje da lepo uzme pseudonim, i šalje stranim izdavačima. No, problem je nakon lektorisanja i sređivanja, dobar prevod na engleskom, koji je stravično skup.
Imam jednog prijatelja koji je skoro objavio knjigu ( više je sf, uz primese humora ), znam neke koji pišu, upoznat sam pošto sam dugo na fantazi forumima i sa stanjem izdavaštva kod nas, pa mislim da koliko toliko znam kako stoje stvari.
Nadam se da ti sad nisam ubio volju , ali tako stoje stvari.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Pisanje i objavljivanje vašeg EF

Postod Ebony Armor u Sre Jan 11, 2012 2:17 pm

SF još nekako i prolazi, ali EF retko. Jedine slučajeve koje znam su Miloš Petković sa Vukovima Sudbine, Katarinu Skokin sa Slobodnim zemljama (btw, je li ovo Stand Alone ? ) i za Kosingas. Ako pokušavaš da objaviš, počni sa pričama.
Fire.Fire and Blood.
Član
Član
 
Postovi: 47
Pridružio se: Sub Nov 06, 2010 7:43 pm

 Re: Pisanje i objavljivanje vašeg EF

Postod govno-nisam u Sre Avg 28, 2013 2:24 pm

HAHAHA DAJ BOLAN KAKVA SF EF...KO TO JOS CITA U OVOJ USRANOJ DRZAVI...U MOM GRADU BRAT BRATU MOZDA NAS 50...
STA DA TI KAZEM...JUCE SAM PITAO ZENU U KNJIZARI DA LI IMAJU ISTA OD RICARDA METISONA...I MOZES MISLITI NI JEDNU NJEGOVU KNJIGU NEMAJU....SRAMOTA..
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 10:34 am
Lokacija: Banja Luka


Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron