[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Camelot

Camelot

Svi ih bar po malo gledamo

Moderatori: Elu Tingol, Beren, Strider

 Camelot

Postod Aducabar u Pon Feb 28, 2011 7:39 am





Nova serija na Starz kanalu, n-ta varijacija na temu kralja Artura. Prva epizoda premijerno prikazana za vikend, a zvanični početak emitovanja je negde za mesec dana. Pilot me nije oduševio, niti ima suvi kvalitet HBO produkcije, niti unikatni šmek Spartaka koji je na istom kanalu. Najviše me podseća na Tjudorse za sada, mada ima potencijala za više od toga. Fantastični elementi jedino daju poseban pečat, i valjda će ih biti više ubuduće. A i glumačka ekipa je jako dobra. U svakom slučaju ovo će biti na dnevnom redu za gledanje.

Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: Camelot

Postod Pauleta u Pon Feb 28, 2011 10:23 am

mhh, mene ovo podseca neodoljivo na BBCevog Robin Hooda, a to je bilo negledljivo lose :?
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: Camelot

Postod DariusZR u Pon Feb 28, 2011 8:18 pm

Meni se prva epizoda dopada max...Ima potencijala.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 126
Pridružio se: Sre Nov 17, 2010 12:19 pm

 Re: Camelot

Postod $ock Puppet u Pon Mar 21, 2011 2:48 pm

Na osnovu prve epizode: Trešina ekstraordinarna.

Par detalja koji me izrazito nerviraju:
- Svi su lepo pokatoličeni već u jebenom šestom veku. Arturov brat traži "a proper Christian burial" za neku gomilu random seljaka pobijenih pored puta. Istorijski opravdano otprilike kao da su ih naoružali mitraljezima.
- Rimska ruševina zvana Camelot (klasični Latinski!) koja arhitekturalno nema apsolutno nikakve veze sa Rimom, i ima stakla na prozorima. U jebenom šestom veku. Iako je ruševina. Uopšte, sve zgrade imaju velike staklene prozore, čak i neke tamo seoske kuće. Da lupaš glavom o zid, ništa drugo.
- Razum i prosvetiteljstvo su već izgleda odavno uspostavljeni, u jebenom šestom veku. Merlin priča o magiji, a mladi Artur će njemu "That's impossible!" Pa jesi li to učio u školi da je nemoguće, derle jedno bezobrazno?! Iz fizike ili iz biologije?!
- Morgana je predstavljena kao cartoonish bad guy od samog starta, što je prilično bezveze. Koliko se ja sećam u Mallory izvorima je imala dvojaku ulogu, ili je to kod Tennysona (davno čitao). Ja sam je pak zapamtio kao kod Marion Zimmer Bradley, što bi ipak bilo nerealno očekivati ovde, ali ovako baš nema smisla. Takođe, Eva Green nam još nije pokazala sise čak ni u scenama seksa, ja ne znam šta oni misle!

Adu je u pravu da podseća na Tudors ali samo u jednom elementu - vizuelnom. Što je anahrono za jedno 1,000 godina, znači nikakav plus. Sve ostalo je daleko, daleko ispod nivoa Tudora koji su bili sve u svemu odlična serija.
.(\ /).
(O.o)
(> <)
Grow Old or Die Trying
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 857
Pridružio se: Čet Nov 18, 2004 2:46 am

 Re: Camelot

Postod High Duke u Uto Mar 22, 2011 1:54 am

Ali ne znam sta si ti ocekivao. Nisam jos pogledao, ali odmah mogu reci da nisam ocekivao nista ni izbliza istorijski tacno. To je nemoguce posto nema konkretnih podataka, a onu bljuvotinu od Kralja Artura koja tvrdi da se zasniva na novopronadjenim cinjenicama necu ni da komentarisem. Uostalom, sama legenda o Arturu se prilagodjavala trenutku u kojem je pisana svaka od interpretacija, da bi na kraju sa Malorijevim delom zavrsila sama kao tezak anahronizam. Tako da sve to treba shvatiti kao viteski roman, prirodni produzetak epova i preteca fantazija kakvog danas poznajemo.
Let your blows fall because faith is my shield and valor is my sword

A knight is sworn to valour
His hearth know only virtue
His blade defends the helpless
His might upholds the weak
His words speak only truth
His wrath undoes the wicked
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3638
Pridružio se: Pet Jul 05, 2002 10:32 am
Lokacija: Beograd

 Re: Camelot

Postod $ock Puppet u Uto Mar 22, 2011 6:13 pm

Ma u pravu si, nisam ni ja očekivao da budu svi prljavi, bradati, i u krznu... ali ti neki nepotrebni detalji me bodu u oči. Drastično je gluplje od nekog anahronizma na nivou menjam 6. vek za 13.

Kad guraš racionalizam u rani srednji vek (kombinovan sa hrišćanskim moralom!) i to kao opšteprihvaćemu dogmu (Kakva magija, i mala deca znaju da To Ne Postoji!) onda nije problem u tom što ti je serija anahrona... problem je u tome što mi demonstriraš koliki si idiot koji nema pojma ni o čemu... zamišljaš da serija o 6. veku može da se pravi kao serija o 21., samo svi da obuku kostime i umesto pištolja da vitlaju mačevima :x

Ej, vitraži na rimskim ruševinama! Pa odveo bih i pisce i scenografe u planinu, i vezao za drvo, i onda rez po rez...

Slika
.(\ /).
(O.o)
(> <)
Grow Old or Die Trying
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 857
Pridružio se: Čet Nov 18, 2004 2:46 am

 Re: Camelot

Postod $ock Puppet u Uto Mar 22, 2011 6:40 pm

Samo da dopunim: Ja inače imam puuuuno razumevanja za svakakve gluposti i trashy pristupe source materijalu ako se to radi sa nekom dozom humora. Ovde od toga nema ništa. Serija uzima sebe smrtno ozbiljno, pravi se da priča neku epsku priču a radi to krajnje amaterski, slabašnim scenariom i sa milion tupavih sitnica gore pomenutih. Zbog toga gubi sav kredit kod mene, ne zato što me inače nerviraju stakleni prozori i sl.

Da ima makar malo duha i originalnosti, makar jednog dopadljivog lika koji razbija inače užasnu monotoniju (Ari Gold u Entourage), dao bih im benefit of doubt i skidao dalje. Bez toga ne vredi, nervira me svaka sitnica... kao to da su Artur i Morgana braća po ocu umesto po majci - a ipak imamo celu priču kako se Uter maskirao u Igreninog tada još živog muža kad joj je napravio Artura. Zašto su taj deo zadržali, a onda napravili Morganu Uterovom ćerkom i izmislili joj neki deseti razlog zbog kog mrzi oca (i konsekventno Artura)? Ma glupost.
.(\ /).
(O.o)
(> <)
Grow Old or Die Trying
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 857
Pridružio se: Čet Nov 18, 2004 2:46 am

 Re: Camelot

Postod High Duke u Sre Mar 23, 2011 3:42 am

E to za Morganu sto sad rece me iznervira. A deset sekundi pre toga sam hteo da skinem i pogledam prvu epizodu. I to treba da bude neka konkurencija Game of Thrones-u? Pih i da je GoT sranje za nas fanove, bice deset duzina ispred Camelota, mada nije da sam ista drugacije i ocekivao.
Let your blows fall because faith is my shield and valor is my sword

A knight is sworn to valour
His hearth know only virtue
His blade defends the helpless
His might upholds the weak
His words speak only truth
His wrath undoes the wicked
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3638
Pridružio se: Pet Jul 05, 2002 10:32 am
Lokacija: Beograd

 Re: Camelot

Postod KRUŠKO u Sre Mar 23, 2011 9:56 am

Cast za ovu seriju izgleda kao sa neke audicije za one debilne MTV reality emisije.
Valjda producenti računaju da im upravo takva publika bude ciljna grupa.
A po ovome što ste napisali za pilot,izgleda da će i ovi stariji,dobri glumci, biti uzalud potrošeni.
Meni u stvari nije jasno otkud im uopšte ideja da se dohvate obrade teme u kojoj je i na filmu i na televiziji već sve rečeno a naročito posle Burmanovog remek dela Excalibur i genijalnog dvodelnog filma Merlin sa Semom Nilom.

Što se Eve tiče,slažem se-ako nam ne pokaže ono zbog čega je smatraju za jednu od najzgodnijih i najprirodnijih :mrgreen:
žena sveta,ne vidim koja je svrha njenog pojavljivanja u ovoj seriji.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 77
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 2:01 pm

 Re: Camelot

Postod Pauleta u Sre Mar 23, 2011 11:07 am

Esam reko ja lepo - BBCev Robin Hood strikes back! U nekim slucajevima je bolje ne izbacivati film/seriju nego izbaciti lose delo. Ovo je knjiski primer toga.

I btw. siguran sam da ovo nije zamisljeno kao konkurencija GOTu (i inace ko je lud da se nadmecje sa HBOom), vec su ljudi samo hteli da iskoriste srednjevekovni hajp oko Martina i poture ovo djubre, u nadi da ce masa gledati seriju dok ne krene GOT.
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: Camelot

Postod Shieldmaiden u Sre Mar 23, 2011 4:05 pm

Sve, sve, ali da je Merlin sa Semom Nilom genijalan... :lol:
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: Camelot

Postod KRUŠKO u Sre Mar 23, 2011 4:09 pm

I više od toga. :da:
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 77
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 2:01 pm

 Re: Camelot

Postod The Forester u Pet Apr 01, 2011 2:29 am

Isti. Jebeni. Robin Hud. BBC-jev. Samo čekam da se pojave vitezovi u crnim kožnim jaknama.
The world will look up and shout "Save us!", and I'll whisper..."No."

-Battle not with monsters lest ye become a monster - Nietzsche

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2303
Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 12:18 pm
Lokacija: Фљожљњ, istocno od Zapadne Lozovace

 Re: Camelot

Postod Qzma u Uto Apr 05, 2011 10:32 am

Jel ovo bolje ili gore od Merlina? ne bi da skidam a da znam da je loshije od jedne prosecne serijice...
Član
Član
 
Postovi: 81
Pridružio se: Ned Jan 06, 2008 11:55 pm

 Re: Camelot

Postod vendy u Uto Apr 05, 2011 11:28 am

Po meni dosta je gore od Merlina. Mada ovaj Merlin im malo vadi stanje. Ako se odlucim pogledati drugu epizodu bice samo zbog njega
"that the true way to a man's heart is six inches of metal between his ribs"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 547
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 8:09 pm
Lokacija: ne znam ni ja

Sledeća

Povratak na Serije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju

cron