[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Hobit - utisci o filmu

Hobit - utisci o filmu

Prvenac, oprobavanje pera ili grandiozno delo

Moderator: alcesta

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod tommyldo u Čet Dec 12, 2013 10:22 pm

Odgledao sam drugi dio i moze se reci da je ocjena 6/10. Dijelovi filma koji se drze price iz knjige su mi super. Ali ono zbog cega filmu dajem 6 jeste nepotrebno forsiranje Legolasa i Tauirel(i njena romantika sa ****** ne bih da spjolujem). Zatim pretjerani efekti kod vilenjaka i scene u dol gulduru. Osjecam da ce treci dio biti losiji od drugog.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 162
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 1:28 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod alcesta u Pet Dec 13, 2013 8:54 pm

Ja se u nečemu slažem a u nečemu ne :)

Prvi deo je bolji, a sigurno će biti bolji i treći. Ovo bi po svemu osim po jednom važnom izuzetku bio tipičan 2. deo u trilogiji, dakle recimo "tranzicioni" film tipa Dve Kule koji uvek gledam s premotavanjem.
Trudiću se da ne spojlerišem, ali ne mogu da garantujem da mi se neki detalj neće omaći. Ima mnogo više nebuloza nego u prvom delu, neke ubačene stvari mislim da čak gluplje izgledaju ljudima koji nisu čitali knjigu, jer ovako mogu sebi da kažem da sam možda taj detalj iz knjige zaboravila ili da se može u neprikazanim događajima naći objašnjenje zašto je ta i ta scena tako ispala.
Muzika je IMO bila daleko bolja za prvi deo, u ovom ama baš ništa mi se nije, da kažem, "primilo" za uvo tipa one pesme patuljaka. Razume se, hobitske motive i varijacije na LOTR muziku ne računam. :)
Pauci su me prilično razočarali, ne kako izgledaju nego kako su iskorišćeni u filmu, ali detalje sad neću da spojlerišem. Fali mi i omiljeni deo kod Beorna, ali kapiram da je takve scene bilo preteško snimiti.

A sad pozitivne stvari. Beorn mi se sviđa, a i Bard, a Stiven Fraj je genijalan kao politički smutljivac Gospodar Jezergrada, i ne znam uopšte šta će mu dodatak u vidu podmuklog zamenika ili kakvu onaj već funkciju ima. (Naravno kad su glumci u pitanju standardni je problem što i Legolas i Gandalf izgledaju starije nego u LOTR, ali šta se tu može).
Sauron je napravljen fantastično i po meni tako je sasvim trebalo da izgleda i u LOTR-u, bez obzira što je tada bio jači i imao obličje. Ovako kao Senka i Oko mnogo je strašniji nego ono bodljikavo čudovište koje smo videli u Mordoru. Taurijel mi uopšte ne smeta, verujem da će se većina fanova za nju uhvatiti sa prigovorima, ali film je mnogo lošije odradio neke delove kojih ima u knjizi nego ove ubačene.

Kao što rekoh na početku, ima jedan važan izuzetak u kompletnom utisku zbog koga se isplati pogledati film i da sve drugo ne valja, a to je Šmaug :wuv:
Oduševljena sam kako je ispao i kako zvuči, samo mi je krivo što nema više krupnih planova na njegovu glavu, a i kad ima stalno se pomera pa ne mogu oči dovoljno dugo da se vide kako treba, što je šteta. Međutim, opet, i samo zbog Šmauga vredi gledati film, ali baš je nažalost u taj deo upalo najviše nebuloza koje su se uglavnom skupile u deo sa šumskim vilovnjacima i borbu sa zmajem unutar planine. Ko bude gledao videće na šta mislim, neću u detalje, ali čak i najgluplje smišljenim scenama mogu da progledam kroz prste jer Šmaug u njima izgleda fenomenalno :wuv:
Ukratko, vizuelni utisak je najbolji deo filma, a još sam ga gledala u 2D. Kad ponovim to u 3D delovaće sigurno još bolje :$bravo:
What if you slept? And what if, in your sleep, you dreamed? And what if, in your dream, you went to heaven and there plucked a strange and beautiful flower? And what if, when you awoke, you had the flower in your hand? Ah, what then?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 8806
Pridružio se: Sub Mar 15, 2003 9:34 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Sauron u Pet Dec 13, 2013 9:49 pm

Moj utisak sumiran u jednoj slici
Slika
SlikaSlika
Korisnikov avatar
Gospodar prstenova
Gospodar prstenova
 
Postovi: 4742
Pridružio se: Čet Mar 01, 2001 3:09 pm
Lokacija: Futog

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod tommyldo u Sub Dec 14, 2013 12:19 am

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 162
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 1:28 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod m.ACA.k u Sub Dec 14, 2013 6:29 am

Pogledao sinoc, nisam nesto ultra odusevljen kao sa prvim delom ili bilo kojim delom GP, ali film je dobar, gledacu ga bar jos jednom u bioskopu. Ima delova koji mi se bas jako svidjaju ali ima i onih....meh....delova. Smaug je najbolji najbolji najbolji deo filma, izgled, glas SVE. Jeste razvukli su njegov deo ali s razlogom. Tranduil izgleda odlicno takodje, onaj deo sa licem mi je bio wtf, tauriel mi ne smeta uopste, mora biti malo akcije, ono sto mi najvise smeta je samo cepanje druzine
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2841
Pridružio se: Sub Nov 22, 2003 11:09 pm
Lokacija: Pezo$

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod alcesta u Sub Dec 14, 2013 5:18 pm

What if you slept? And what if, in your sleep, you dreamed? And what if, in your dream, you went to heaven and there plucked a strange and beautiful flower? And what if, when you awoke, you had the flower in your hand? Ah, what then?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 8806
Pridružio se: Sub Mar 15, 2003 9:34 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod m.ACA.k u Sub Dec 14, 2013 5:51 pm

prekide mi se veza jutros, nastavak: zmaj je predobro uradjen, sve u vezi njega je odlično kontam da se PJ zaljubio u njega i onda odlučio da razvuče u tra dela. jedan od boljih delova mi je i psihodelična borba Gandalfa i "Volšebnika"....jako jako ludački u 3d tehnici. takodje mi se jako dopao psiho uticaj Mračne šume jako su to dobro prikazali. šteta što nema dela sa čarobnik potokom, ali odlično je i dalje. Bombur u buretu je presmešan :)

jedna čekam da još jednom pogledma da mi se slegnu utisci
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2841
Pridružio se: Sub Nov 22, 2003 11:09 pm
Lokacija: Pezo$

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Maidros Visoki u Sub Dec 14, 2013 11:09 pm

Meni se jako dopao film, osim kraja. O somino jedna zadrigla i pohlepna. Gde ces u onih tridesetak strana naci materijal za spektakl.
The lunatic is in my head.
The lunatic is in my head.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2530
Pridružio se: Čet Mar 06, 2003 10:33 pm
Lokacija: Medja Maidrosova ili Vranje

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod m.ACA.k u Ned Dec 15, 2013 10:02 am

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2841
Pridružio se: Sub Nov 22, 2003 11:09 pm
Lokacija: Pezo$

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod alcesta u Ned Dec 15, 2013 3:42 pm

Ne bunim se na 30 minuta zmaja :mrgreen: ali svakako nije pod moranje da i treći film traje duže od dva i po sata. Što se mene tiče, da su ostali samo na radnji Hobita to je sve moglo i u jedan film da stane.
What if you slept? And what if, in your sleep, you dreamed? And what if, in your dream, you went to heaven and there plucked a strange and beautiful flower? And what if, when you awoke, you had the flower in your hand? Ah, what then?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 8806
Pridružio se: Sub Mar 15, 2003 9:34 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod vukgorstak u Ned Dec 15, 2013 5:48 pm

Odgledao 12. decembra u pa skoro zaboravljenoj Rodi cineplexx,imao sam mesto u devetom redu u sredini,ciste 3d naocare i mogu reci kulturnu publiku pa je i to doprinelo da mi utisak bude sveukupno sjajan.sad kako dani prolaze i utisak se sleze on je sve bolji i bolji.
Naravno da je moralo biti ustupaka blokbastericnom gledalistu,ah ajme meni,pa da se tu i ubaci sto sta,ali mislim da je dobro upakovano.Sad prvi deo je trajao skoro 3 sata(neko kaze predugo i razvodnjeno) nekome je sad ovo prekratko,ali razumem i PJ>da bi imao nekoliko linija radnje kao i u GP,morao je malo da ubaci i Dol Guldur i Nekromansera(i ako je, pun pogodak)malo i ljudima da se pozabavi(Jezergrad )i vilenjacima.Alcesta rece da je ovo vezivni film kako ga je nazvala sto on i jeste,to sam cuo po uzdasima nakon zavrsetaka projekcije kad rece neko iza mene:"Pa gde ga bas ovde zavrsi" sto ce reci da su ostali gladni.Tako mislim da ce treci deo biti epskiji nego ova dva.Ako je u GP raskos borbi isao od prvog dela od fighta na Amon Henu, pa u drugom preko bitke kod Helmovog ponora ,da bi na kraju eskalirao u grande na Pelenorskim poljima,mislim da ce i ovde Bitka pet armija biti sasvim pristojno odradjena.No sacekajmo godinu dana.Upravo je zbog toga morao da uslozi malo radnju,relativno proste,za decu pisane radnje u knjizi.Tako da mi se svidja mracnjastvo koje je uneo.
Dakle ja zadovoljan.Odgledacu ga jos dva tri puta,nesto mi je sigurno promaklo vizuelno.

@ alcesta...cek kako mislis da je u GP bio bodljikavo cudosviste? Ako mislis na sam pocetak filma u prologu,on je tad jos imao fizicki oblik dok mu nije Izildur odsekao prst i bilo sta je bilo.I od tada nije zauzimao fizicki oblik,nego plamtece Oko i sen.
Zato mi je i dobar prikaz u ovom delu Hobita njega onako kako je prikazan,sasvim tako da nazovem posrnulo majarski portret bez materijalne prikaze,vec ono vise kao duh,tamna sila.
Dobra je i ona epizoda kada vilenjaci pretresaju patuljke.Kao i kad beze od njih u buricima.
Zmaj je Smaug.samo cu to reci.
Imace mislim,sasvim dovoljno materijala za treci deo...rece neko Dol Guldur, Bitka 5 armija,Zmaj,patuljci...E da,ono sto me interesuje, sta ce biti sa Azogom i Bolgomu trecem delu?
Ko ce koga da kokne,obzirom da su Azogu izmenili smrt(Dain ga dekapitulirao u Azanulbizaru)pa stoga mislim da ce to biti Torin,obzirom da se to ocekuje zbog ne zavrsenih poslova iz prvog dela.
A Bolga?Mislim da ce onaj sa kojim se u ovom drugom delu mlatio u Jezergradu(da ne spoojlerisem sada).
Dakle sasvim dovoljno duela za finale...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Dec 10, 2012 7:23 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Proktofantazmus u Uto Dec 17, 2013 3:16 am

Ma bas je fantastican film:)
Odlicni detalji,svinja ruca lekovito bilje, prelepo ubutavanje bilba smaugu<3
samo, zanima me da li vam se dopada blaga hulkavizacija beorna? Kako ce se to odraziti u bici 5 naroda?
Član
Član
 
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Dec 17, 2013 2:00 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod vukgorstak u Uto Dec 17, 2013 11:21 am

Mislim da ce se odraziti tako sto ce on dobiti svojih pet(15 :da: )minuta,jer ako se secam knjige,da ne bi njega da uleti u guzvu ovi patuuujci,coveci i vilenjaci bi obrali bostan.Ocekujem da razgrce Orke u stilu Saurona koji razbacuje vojnike Poslednje Alijanse u prologu GP,ili kako je to Azog radio protiv patuljaka u flesbeku Balinove price(ili kako je King Kong backao sedista u onom teatru).Dakle malo levo,malo desno ,hopa cupa... ::T::
Nego meni je uvek bilo cudno jedno.Kako se Orci razmnozavaju(mislim video sam kako saruman mesa divlje ljude i Orke da bi dobio Uruk hai ratenike,ali..)?Posto je Bolg sin(ali kako,s kojom Orkinjom ga je dobio) od Azoga u knjizi,pa sad posto je to malko izmenjeno u filmu...
A Bilbo,he he,kralj:"Truly songs and tales fall utterly short of your enormity, O Smaug the Stupendous... "
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Dec 10, 2012 7:23 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Celegorm the Fair u Uto Dec 17, 2013 6:58 pm

Tolkin je davno potvrdio da se orci razmnozavaju bas kao i deca Iluvatarova, dakle polnim putem. I razmnozavaju se daleko brze nego ostali ,,narodi koji govore'' (slede ih ljudi). U samom Hobitu se pominje ,,mladi izdanak goblina'' koji je zavrsio u Golumovom stomaku. E sad, zene-orci se ne spominju nigde. Moja teorija je da tu pomalo lice na patulje - relativno malo zena, koje se uzgred ne razlikuju mnogo od muskaraca i verovatno ne ucestvuju u ratovima, bar ne bez preke potrebe. Ide im na ruku i to sto im je zivotni vek slican patuljackom, nesto manji od Numenorejaca na svom vrhuncu. A Saruman je verovatno samo kopirao ono sto je Sauron radio nekih pola milenijuma ranije (kada su juruci prvi put vidjeni).Ipak je on navise bio upucen u istoriju Saurona i njegovih dela. Da ne spominjemu cinjenicu da ga je poznavao i pre stvaranja Arde.

A film je bas ono sto sam ocekivao, ni manje ni vise. Vizuelno sve izgleda sjajno. Prica.. Pa, posao sam na premijeru cvrsto resen da cu u glavi potpuno odvojiti film od knjige, Dzeksona od Tolkina, zanemariti super-heroje (pre svih Legolasa), cak i blesavi ljubavni trougao o kome sam vec cuo svasta.. I nije u potpunosti pomoglo, na nekim mestima sam jednostavno okretao glavu. Neke izmene mogu da progutam, neke ne i to je to. Sada treba cekati jos godinu dana. :roll:
Član
Član
 
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Jun 14, 2009 11:11 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Maidros Visoki u Uto Dec 17, 2013 11:20 pm

Ne opet! Nemogu da verujem opet ova prica o parenju Orkova. Pazte ovamo djecarci Tolkin je napisao Hobita malo pre osmisljavanja celog sveta i njegovog lora, pa tako neke stvari ostaju malo errr cudne.
The lunatic is in my head.
The lunatic is in my head.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2530
Pridružio se: Čet Mar 06, 2003 10:33 pm
Lokacija: Medja Maidrosova ili Vranje

PrethodniSledeća

Povratak na Hobit

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron