The legend of Korra

Diskusije o odličnim crtanim filmovima...

Moderatori: Earvena, Lotlorien, rinsvind, Amariana

 Re: The legend of Korra

Postod Julius u Uto Jan 13, 2015 8:24 am

Izgleda da niko ne mari ovde za Korru više :D
Što se mene tiče ne treba da nastave, a koliko razumem ni neće. Sa jedne strane mi je žao, jer mi se generalno ta ideja dopala, a Korra posle prve sezone sve manje i manje kao što rekoh zilijardu puta. Doduše scene borbe u trećoj sezoni su bile veoma dobre, i svideo mi se momenat zlih airbendera. A ovo ostalo sve je bezveze.
Živimo sramno, da sahrane nas ponosne.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 407
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 2:20 am
Lokacija: Beograd

 Re: The legend of Korra

Postod Namo*Mandos u Uto Jan 13, 2015 8:44 am

Verovatno ce da nastave pricu, ali samo u obliku stripa, event. jos jedna video igra, ali cisto sumnjam.
Bas bi me interesovalo kako bi se nastavila romanticna veza izmedju Korre i Asami :mrgreen:

Meni je ova poslednja 4. sezona bila najbolja od svih. Bas sam bio u iscekivanju novih epizoda, skoro kao last airbendera nekad (ok, lazem, za airbendera sam bas bio fanatik). Mislim da je najbolje napisana, karakteri su razvijeniji i dobili "na tezini", a animacija je svakako sjajna.

Nagora mi je bila druga sezona, imala je puno fantasticnog potencijala sa spirit wirld-om i svom tom magijom, ali su preterali i napravili pekemona od serije. U lats aierbenderu sprit world je misticnije i decentnije predstavljen, a u Korri malo prezasiceno.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1110
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 11:36 am
Lokacija: Dvori Mandosovi

 Re: The legend of Korra

Postod Julius u Uto Jan 13, 2015 10:14 am

Ja namerno ne htedoh komentarisati Korrasamija da vidim hoće se neko oglasiti!:D Da i mene to, kopka, recimo :D
Poslednja sezona još i nekako(ali ni blizu TLAB), prva je obećavala dosta, a druga totalni fejl. Najbolji momenat u drugoj sezoni je o ono o prvom avataru a i tu je priča po malo šuplja jer evo ja i dalje ne znam ništa o onim (letećim?)lavokornjačoplaninostrvima al znam sve o Bolinovoj omiljenoj supi. A što se animacije tiče nigde nije zaostajala, svugde je bila odlična.
Živimo sramno, da sahrane nas ponosne.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 407
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 2:20 am
Lokacija: Beograd

 Re: The legend of Korra

Postod Namo*Mandos u Uto Jan 13, 2015 11:34 am

Vidis, ja bas i ne volim kada je svaka pojedinost do kraja objasnjena, mada sam se nadao da ce na kraju poslednje sezone pojaviti lavokornjace u velikom stilu i srediti stvar... mada bi to opet bilo isto kao u TLAB.
Meni je prica o prvom avataru bila malo previse decija, nekako kao da je dizni pravio, ali dopada mi se kako su promenili stil animacije za tu pricu.

Dante i Bryan su rekli da nece biti crtanog nastavka ni Korrine price, ni sa novim Avatarom, vec se spremaju za jedan potpuno novi projekat, zvuci zanimljivo.

Ako ikad budu radili na novom Avataru, to bi trebao da bude decak earthbender po nacionalnosti u nekoj totalno futuristickoj buducnosti. Logicno je da ovim tempom civilizacija treba ubrzano da se razvija (Neo Republic City heh), mozda malo prebrzo za moj ukus, posto je hiljadama godina unazad svet bio manje-vise konstantno u 'srednjem veku'.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1110
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 11:36 am
Lokacija: Dvori Mandosovi

 Re: The legend of Korra

Postod Julius u Uto Jan 13, 2015 4:47 pm

Pa što se tiče istorije u TLOK voleo bih da je objašnjeno više. Što se tiče španarija voleo bih manje. Slažem se da je priča o prvom avataru malo dečja ali u poređenju sa još više dečijom/bljak tinejdž glavnom pričom druge sezone je na kraju ispala najbolji momenat čitave sezone.
Da, mene smara ta cela priča sa napretkom tehnologije, jer u TLAB je sve sem ratnih brodova dark ages, a koliko shvatam ni sto godina kasnije televizija, avion asfalt (od pravog bitumena :D) i ostala sranja. U početku sam i povodom toga bio uzbuđen, al je na kraju počelo da me nervira kao i cela serja.
I da, bilo bi kul da vidimo šta se dešava sa bendingom u budućnosti kada realno nije potreban, i kada je tehnologija zamenila sve stare veštine pa i to. Da li bi avatar imao i dalje više fizičke moći, ili bi možda više bio politička figura ili ko zna.
Šta god da urade verujem da će biti zanimljivo ali to što neće imati veze će svakako biti tugica, čak i da bude bolje od TLAB.

I da, malo off, jesi čitao strip posle Searcha?
Živimo sramno, da sahrane nas ponosne.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 407
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 2:20 am
Lokacija: Beograd

 Re: The legend of Korra

Postod Namo*Mandos u Sre Jan 14, 2015 9:56 am

E , ovo sad malo ulazi u fan fiction :mrgreen:
Avatar World u buducnosti bi bio mnogo slicniji ovom nasem, samo vise SF. Odmah mogu da vidim da bi pricu smestili u neki high school scenario za potrebe "mladje publike" (nadam se da nece! ako ga ikad budu pravili).
Mislim da bi bilo zanimljivo da bending vestina u toj buducnosti vise ne postoji!
Da su se 'duhovi' opet povukli u svoj svet i da se opet desila nekakva globalna katastrova posle koje su Svi izgubili bending moci i sve sto je 'nadprirodno' postake samo deo legende.
Ali ne lezi vraze! :lol: Tu se pojavljuje novi avatar koji polako otkriva da moze da 'benduje', i onda krene po svetu da trazi ljude koji su se iz nekog razloga rodili sa istim 'darom' i one koji mogu da mu pomognu da se realizuje u avatara.
Da to, dakle, bude story arc buduceg avatara.

Problem je sto tu ne bi bilo puno bending akcije, ato se trazi.
Takodje, do sada su istrosili gotovo sve ideje za negativce, tako da bi morali da se ponavljaju.
Mozda neka kreatura iz 'sveta dugova'? hm
I jos jedna stvar - Korra je prekinula lanac avatara iz proslosti, da li to znaci da se avatari vise nece radjati?
To svakako moze da se promeni ako budu imali volje i ideja za nastavak.
Sto se mene tice ne moraju da prave seriju, serija animiranih filmova bi takodje bila cool.

Korru su morali da prilagode i mladjim uzrastima, novim fanovima, ipak se crtani pravio za fckn nickelodeon.
Ono,, shipovanje, slatki pokemon like duhovi, bolinov humor itd.
U TLAB humor je bio vestije izveden, jer je bio 'visedimenzionalan' tj. i za nivo decjeg uzrasta i za nas matore.

Citao sam "the search" sva tri dela. Mislim da su nove stripove planirali da objave tek na leto, ako se ne varam (?)

btw. serija je upravo dobila nagradu za najbolju animiranu seriju 2014, zasluzeno!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1110
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 11:36 am
Lokacija: Dvori Mandosovi

 Re: The legend of Korra

Postod Julius u Sre Jan 21, 2015 11:48 am

Super ti je ideja! Pogotovo to da bendinga nema više, pa da se malo više obrati pažnja na neke tru ratnike. Mada, bilo bi verovatno više pištolja i boNbi nego mačeva, koplja i ostalih meni srcu bližih hladnih oružja. Ali opet bilo bi interesantno. I da, možda bi bilo dobro za politički twist da je neki tamo avatar ponudio ljudima da ko neće bending ne mora, i svi se na svetu samovoljno odrekli bendinga a oni koji nisu su marginalizovani i žive na ivici društva, ili se kriju po šumama i gorama. I da imaju bending robovi, koji npr napajaju elektrane, grade kuće, navodnjavaju i vrte vetrenjače i slično. :mrgreen:
A ideja negativca neka bude pazi sad: Zli Avatar. I njega kad se ubije dođe novi normalan :D
Mislim da će biti novih avatara dokle god niko ne ubije avatara u avatar stejtu. To što je Korra prekinula svoju vezu sa proslim avatarima je njen problem,a kad umre moći će kao duh da pomaže sledećeg avatara tako da je to ok. koliko sam ja ukapirao.
Što se nagrade tiče, zaslužili su samo zbog beskprekorne animacije i poslednje sezone do pred kraj :)
Moram da pročitam treći deo stripa!
Živimo sramno, da sahrane nas ponosne.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 407
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 2:20 am
Lokacija: Beograd

 Re: The legend of Korra

Postod Namo*Mandos u Pet Feb 13, 2015 9:04 am

Zli avatar. Pa mislim da nije losa ideja - samo,, ako bi se opet pojavio to bi znacilo da ce postojati vecite reinkarnacije, sto znaci veciti dueli avatara, sto je jedan sasvim novi koncept. Moze biti uzbudljivo, a moze biti i smor.
Problem je sto su sve ideje za negativce istrosili, mogu samo da se ponavljaju slicni ali u drugacijem setingu.
Kad rece pistolji i toplo oruzje, jedna stvar koja mi se jako dopada u Avatar svetu je sto toga uopste nema.
Bilo je lasera, bombi i nekih topova, cini mi se, ali kada bi poceli da koriste pistolje to bi bila skroz druga serija.

Mozda bi bilo osvezvajuce da umesto serije naprave film! Animirani naravno. Tj. seriju filmova.
Da opet bude neki klinac, koji za razliku od Kore nije bio pripreman da bude avatar, niti ima koga da ga icemu nauci, da to dugo drzi kao tajnu, da nije toliko vest u borilackim vestinama, stavise, da bude neki totalni nerd seprtlja :lol:
Totalno suprotan earth beniding snazi kataktera.
Kada bi avatar bio totalno ranjiv, onda bi svako mogao biti potencijalna opasnost, bez da se pojavljuje neki premocan i globalno opasan negativac. Odnosno, kada bi se neko takav pojavio, u toliko bi za novog avatara bilo uzasavajuca obaveza da se sukobi sa njim.

Dakle, ono sto bi po meni bilo zanimljivo je postepena realizacija i unutrasnji sukob sve do ostvarenja, ali u jednom suzenom okviru, vise licnom, lokalnom, bez puno borilacke histerije i globalnih igraca. Da je perspektiva avatara iz niske pozicije, a da je svet veliki i okrutan.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1110
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 11:36 am
Lokacija: Dvori Mandosovi

Prethodni

Povratak na Crtani filmovi

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron