[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Vukodav - Dijamantske gore

Vukodav - Dijamantske gore

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod deedee u Uto Mar 31, 2009 10:37 pm

jes' Alcesta, al' samo kod njih, niš' preko neta :lol:
Orione sva sreća pa imamo još celu bulumentu izdavača ;)
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5453
Pridružio se: Sub Jul 26, 2003 10:07 am
Lokacija: Subotica

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod iceman u Uto Mar 31, 2009 10:48 pm

Ovaj... ne zelim da ispadnem partibrejker, ali mala je verovatnoca da ce Laguna izdati Dijamantske gore, bar tako glasine kazu. Naime, jedna od sestara Rosic nije bila odusevljena sto su prepevi pesama u zadnjoj knjizi o Vukodavu izmenjeni od strane urednika. Takodje, nisu zadovoljne sto se Vukodav nije stampao na cirilici. A navodno, po glasinama, sestre Rosic imaju autorska prava na Vukodava koje su privremeno ustupile Laguni. Navodno, traze novog izdavaca.

Kao sto vidite, mnogo glasina, ali gde ima dima... ::B::
Član
Član
 
Postovi: 2985
Pridružio se: Sub Jun 05, 2004 11:41 pm

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod mnb u Sre Apr 01, 2009 11:25 pm

Ovde su svi poludeli: evo i prevodioci pocinju da izvoljevaju kako inostrane muzicke nazovi zvezde. navodno, urednik nije mogao da istovremeno dubi na trepavicama i recituje njene prepeve glupih pjesmuljaka Semjonove unatraske, pa je odlucila da ga ustupi drugome izdavacu. Neka probaju kkod IP(ublish)S(hit) - sasvim ce im zadovoljavajuce leci u izdavacki program.

Male napomene, za ljude koje je Lagijuna razmazila izbacujuci im knjige u odredjenom vremenskom intervalu, pa im sada ukinuli 'bone: a) imate na temi o Novim knjigama zanimljivu tezu zasto odjednom kasne; b) osacujte na strani broj cetiri u knjigama datume izvornog copyrighta za delove serijala koje pratite i promislite o tome da nemate razloga da se bunite - jer ni u originalu nisu izlazili tako brzo, cak stavise, Lagijuna ih stancuje mnogo brze i c) povlaceci malo bilans - ljudi koji kupuju Fantastiku ima malo, te naravno da ce tiskati ono sto im donosi novac - romanticvne istorijske romane, uzmahnitale trilere ( preporucam Vilsona ) i deciju knjizevnost.

Ne branim ih, odavna me boli briga za Lagijunu, ali u vreme ovakve krize, ja bih prije stancovao prethodno navedeno, nego li nesto sto ce kupiti tri geek-a kojima je san da odu na konvenciju ljubitelja Zvjezdanih Staza ( ne, ne mislim nina koga od prisutnih vec gadjam na prosecnoga fana ). Samo naprijed Lagijuna: ja Simonsa mogu cjekati. ( Da im Skrobonja postavlja nesuvisle uvjete, no sestre Rosic! e, pa to stvarno... )
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod alcesta u Sre Apr 01, 2009 11:30 pm

Ovde imate "prave" pesme iz Znamenja puta, onako kako je trebalo da izgledaju pre nepoželjnih intervencija: viewtopic.php?f=128&t=19511
What if you slept? And what if, in your sleep, you dreamed? And what if, in your dream, you went to heaven and there plucked a strange and beautiful flower? And what if, when you awoke, you had the flower in your hand? Ah, what then?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 8806
Pridružio se: Sub Mar 15, 2003 9:34 pm

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod iceman u Čet Apr 02, 2009 12:17 am

Član
Član
 
Postovi: 2985
Pridružio se: Sub Jun 05, 2004 11:41 pm

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod caliburn u Čet Apr 02, 2009 6:54 am

"...i opet će, i opet će,
robovati neće!"


to redL: Moja čarobna gospo od Jantara, za tebe bih ubio i umro, sa osmehom na usnama i srećom u srcu!


Slika
Slika
Slika


Član
Član
 
Postovi: 1922
Pridružio se: Sub Maj 31, 2003 10:42 am
Lokacija: Beograd

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod Orion u Čet Apr 02, 2009 10:42 am

Mnb, zar i ti branis Lagunu, ma koga su oni razmazili.. Krunu Maceva su izdali pre cini mi se vise od pola godine..
Secanje, jad i trn- pozaboravljao sam i likove i radnju.. Cuvari Zapada od Dejvida Edingsa su im bili skoro godinu dana u najavi.. za Semjonovu se nista ne zna, ni kad ce, ni oce li.
Oni su tipicno nas mentalitet. Relativno dobro su zapoceli jedan posao, postali ime, i sad misle da mogu kako hoce.
Grese. I rizikuju da izgube citaoce. Ima i drugih izdavackih kuca. Kad zavrsim serijale koje citam kod njih, debelo cu razmisliti hocu li se kod njih uvaliti u sledeci. Pa nemam pet zivota, da citam deset godina jedan serijal.
Posle onih infoa o problemima sa Ruzicom, ja sam im pisao, dobio sam neki odgovor da je sve ok, i planiraju nastavak serijala. Ja im iskreno, nista ne verujem.
Sto se tice Simonsa, shvatili smo sta mislis o njemu, to vec zna cela Planeta, ponovio si to 10 000 puta :) .
Za Hiperion i Leto Noci pohvale, za ostalo sto sam citao, ili probao citati, bljak..
Nepostovanje i nerazumevanje drugih i drugacijih kultura.. dizanje u nebesa anglosaksonskog svatanja sveta, Izrailja
i ostalo..
A poeziju i tekstove o DZonu Kitsu ne citam ni pod pretnjom oruzane sile :( .
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod mnb u Čet Apr 02, 2009 11:16 am

Svakako, neki cekaju BARAJAR od Bizoove, u stvari, to je izaslo, hajde recimo MEMORY od Bizoove; ja cekam THE TERROR i DROOD od Simonsa. Jedino cega bih se morao sramiti je to sto ce mi to biti prve njegove knjige od HYPERION CANTOS-a koje necu imati u americkom tvrdoukoricenom izdanju. Tjesi me Skrobonjino prevodjenje. Inace, "cekam Simonsa" jest stilska figura - ne, ne cekam njega, vec njegove romane, figura se nadima metonimijom i ima vise oblika, bla bla bla. Razlozi zbog kojih ga rado citam, kako je spomenuo kolega i ivse su nego dobro poznati; s tim sto ja u njegovim delima trazim nesto drugo, i sudim na osnovu toga, a ne referencama na trenutacnu geopoliticku situaciju. Kao sto sam u stanju i da razlucim spisatelja od djela njegovoga.

Vec je i poznato moje misljenje, zasto su prsli i Kojot i Neor ( dodajem, ai to se zna, na moju veliku zalost ): nezahvalnost zanrovske publike, ono malobrojne sto ju i ima, usled pomankanja osnovnoga poimanja o tome sta u stvari treba citati. Tu krivim Lagijunu i Alnasamari, sto su uleteli s najnizim oblicima eskapistickoga stiva stvorivsi generaciju naviknutu na jednostavnu prozu, jednostavne zaplete i jednostavne likove koji ne angazuju niti jednu sivu celiju kod konzumenta. Za dokaz, vidjeti prodasju Keja, Strauba pa i Simonsa - Micela da ne pominjem - kako primjere spisatelja koji zahtevaju angazovanje uma. Ako ce stampati gomilu KUPOHOLICARKI i klonova da bi skupili sto novca te objavili nesto valjano, samo nek navale - sto je smisao mog osvrta na stancovanje svega i svacega.

razmazila vas je Lagijuna, i to kako: dobijali ste knjige na pokretnoj traci u jednakim vremenskim intervalima. Procvitajte, ponavljam koliko je proticalo vremena izmedju objavljivanja delova u serijalima sto ih pratite. Izbacivanje jedne za drugim knjiga u desetotomnim serijetinama samo zato sto ih vi stignete iscitati, izdavacko samoubistvo, dopusti, pa to je krik razmazenoga derista - ergo...

Mozda bi trebali iskoristiti ovaj hiatus pa se upoznati sa vaskolikim svijetom Fantastickoga literarnoga stvaralastva koje nije o herojima sto vitlaju macevima, zavadjenim carstvima i djevama kojima treba spasavanje. I obratite paznju na to sto citate. Koliko vas je primijetilo u Simonsovoj duologiji o Trojancima, robotima sto citaju Sekspira i svemocnim stvorenjima saoblicenim proizvodima ljuskoga stvaralastva, reference na a) pulp SF tradiciju; b) parodiranje stilova pisaca koji se pominju i c) urnebesno zabavne osvrte na odredjene stvarne lokacije koje je autor posjetio. nepostovanje i nerazumevanj drugih kultura, i ovo drugo i ono trece nijesu knjizevne kategorije - a i izvanredno su subjektivne stvari. treba li ja da ne citam Karda zato sto zeli da Majkl Arden, Van Hansis i Luk MakFerlejn budu javno uskopljeni ili kakvu god da u svome ludilu zamislja kaznu za homoseksualnost? Jok. ( Uzgred, samo da znate kako sam bio nagrabusio kada sam njega branio, na odredjenom sajtu... Jos kada sam napisao da se protivim gej brakovima i usvajanju dece... Nikako! Jer ljudi shvataju da je to moja stvar i da nema veze sa mojim osvrtima na knjige i filmove! )

Inace, nepojmljivo mi je da bi izdavacka kuca bila toliko nesmotrena da ostavi prava za izdavanje u rukama prevodilica. Tako da je vjerovatno u pitanju samo patka ( Forumska? Novinarska? Pekinska? ). I ja mislim da ce objaviti serijal do kraja. Zar nisu obrnuli redosled knjiga?
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod caliburn u Čet Apr 02, 2009 2:30 pm

"...i opet će, i opet će,
robovati neće!"


to redL: Moja čarobna gospo od Jantara, za tebe bih ubio i umro, sa osmehom na usnama i srećom u srcu!


Slika
Slika
Slika


Član
Član
 
Postovi: 1922
Pridružio se: Sub Maj 31, 2003 10:42 am
Lokacija: Beograd

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod Draugdur u Čet Apr 02, 2009 2:35 pm

Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod Orion u Čet Apr 02, 2009 2:49 pm

Nerazumevanje drugih kultura jeste knjizevna kategorija, ako pises o drugim kulturama koje zapravo
ne razumes, ili se trudis da samo izvuces ono najmracnije od njih.
Ne interesuje mene njegovo politicko uverenje, ali on ga sam na vrlo ruzan nacin iskazuje u svojim delima.
Procitaj Pesmu Boginje Kali, i pomenutu duologiju.
Koliko god da Hiperion jeste dobar, Olimp- Ilion.. ja se stvarno divim masti onoga ko pronadje nesto kvalitetno
u tim delima.
I meni je bitno da izadju Dijamantske Gore, a ko ce ih izdati, manje vazno.
Mnb, davis s tim Simonsom. Ima dobrih dela, ali daleko je od toga da zasluzuje velicanstvene hvalospeve.
Po tebi maltene, ko da je Dostojevski ili Hese.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod mnb u Čet Apr 02, 2009 2:54 pm

DRAUGDUR:LOL. Reče čovjek koji je onomad pljuvao po PLiVu (između ostalog i) zbog ovoga: "koji [Martin] je tuzio klince koji su napisali price smestene u svet koji je smislio, jerbo je on najjaci i najmocniji"

JA:Komentarisao sam njegov, i En Rajs, odnos prema citaocima - a kao suprotan naveo primjer Roulingove, koja podrzava cakj i slash pricice o Hariju i Drejku. Martina izuzetno postujem, kako SF i Horror spisatelja, vise puta sam ponovio, no POPJEVKA OT BRR-BRR i PEC-PEC mi djeluje kako prostitucija njegovoga talenta. Dakle nisam ocjenjivao njegovo djelo vec stav sprocu obozavatelja, OK? Nismo u skupstini, nema potrebe za takvim podmetanjima.

Uistinu nije vrijeme niti mesto za ovakva prepucavanja, i zaista, ja vise necu skretati s teme, ali ovo jednostavno moram:
Zaista treba imati razvijenu maštu da bi se moglo u Simonsovim delima naći:reference na:
a) pulp SF tradiciju;
b) parodiranje stilova pisaca koji se pominju i
c) urnebesno zabavne osvrte na odredjene stvarne lokacije koje je autor posjetio.

Oprosti, no, ima podosta otkako citah, ali: brodovi i cudovista koji kako da su ispali sa stranica pulp magazina iz cetrdesetih: mozgovi sa ocima i rukama, mutirano stvorenje iz crne lagune ( zamal ne napisah lagijune ) te poredjenje sa fudvbalskim stadionima i konzervama pica, sta sve ne, jel' neko citao Zlatnu Eru spejs opere, ili sam samo ja ( poglavito sto sam tada ziveo )? Sto se stilova i parodiranja tice, imas konkretno u naraciju implementirane specificne jezicke konstrukcije Homerovskog stila, sto bi trebalo da je najociglednije, ako vam je Sekspir neuhvatljiviji, iskoristene za humoristicke efekte i sjajne stilske obrte a sprdanje s Parizom i Himalajama, tj. Nepalom razumem da je opskutrnije, no, ako prestanete citati po 10 redova odjednom, i malo USPORITE, otkrit cete podosta.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod mnb u Čet Apr 02, 2009 3:01 pm

Stavio sam odgovor, a vidim da se u medjuvremenu pojavilo i ovo:

Nerazumevanje drugih kultura jeste knjizevna kategorija, ako pises o drugim kulturama koje zapravo
ne razumes, ili se trudis da samo izvuces ono najmracnije od njih.

Ne. Nije knjizevna kategorija. Ako gresim, molim te da mi nadjes bilo koju Teoriju knjizevnosti koja govori suprotno. Nerazumevanje, ocrnjavanje drugih kultura, subjektivna je stvar. U fantasticnoj seriji UGLY BETTY nedavno je Srbija predstavljena maltene kao da funkcionise kako kakav koncentracioni logor. Ja vristao od smeha na tu nebulozu. Ko se ljuti, njegova stvar. Nije tema o Simonsu, ali i da jeste, ja jednostavno ne vidim zasto bi bilo potrebno implicirati da on ne razume druge kulture zato sto ne pise afirmativno o njima. Ja recimo smatram TRIMPOH DER WILLENS jako dobrim i zanimljivim, a nimalo se ne slazem sa nacistickom ideologijom. Delo i autor; ne mogu staviti znak jednakosti izmedju to dovje, sorry.

Po tebi maltene, ko da je Dostojevski ili Hese.

U svetu Fantastike, jeste. Inace, mozda bi ti bilo zanimljivo da su heseovu popularnost izneli na svojim plecima deca cveca i ini sezdesetih, mahom zbog pogresnoga citanja. kao i Hajnlajna, uostalom. Slicni su jos po necemu, ne volim ih.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod Orion u Čet Apr 02, 2009 4:06 pm

Za to o deci cveca i Heseu mi je potpuno jasno. E, sad da li su ga pogresno citali, ja se ne bih slozio.
LJubav, humanost, kritika malogradjanstine, licemerja, prednost duhovnog i emocija nad materijalnim, cini mi se da ima sta da ih povezuje.
Ok, ti volis Simonsa, mnogo ga cenis, nije sporno, vidis nesto sto drugi u njemu ne vide.
Svi rezonuju slicno kad su njihovi omiljeni pisci u pitanju.
Nije meni problem procitati odlicno delo, recimo o Hitleru.
Problem mi je kad pisac iznosi pozitivan vrednosni sud o njemu.
Problem mi je kad Simons bljuje po Indiji, jer ona nije samo, ni iskljucivo beda, neimastina i opasni kultovi.
Problem su mi njegovi Calibani, i cestiti i dobri Izrailj.. i slicno.
Pisce na neki nacin smatram i kriticarima stvarnosti, i tragaocima za boljim, i utoliko pre
me nerviraju dnevnopoliticko podobni pisci.
To opet ne menja moje pohvale Hiperionu i Letu Noci- jer se tu nije uplito toliko prethodno navedenim stvarima,
pa srecom nije uspeo da pokvari ta dela.
Ne bih vise o njemu.

Da pisemo ponovo Laguni u vezi DG ? Vredi li ?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Vukodav - Dijamantske gore

Postod alcesta u Čet Apr 02, 2009 4:23 pm

Mislim da bi neko od modova mogao ove zadnje postove da premesti u neku od Simonsovih tema, ima ih bar dve. U nadi da će tako i biti usudiću se da produžim oftopik. ::T:: Mislim da Dostojevski i Hese nisu ista kategorija, ali imamo i za njih teme pa neću baš toliko da smaram. :lol:

Imam najbolje mišljenje o Hiperionu, nešto lošije o Endimionu (podrazumevam ceo serijal, a najradije čitam Cantos kao zasebno delo koje se završava Padom), a o Ilionu i Olimpu mogu da kažem da bih verovatno u ponovnom čitanju našla nekoliko izvanrednih delova. Problem je što se ne sećam više koji su tačno, a radije bih 10 puta pročitala ceo Hiperion nego jedno poglavlje Olimpa, i ako ikada izađe nastavak ovog drugog ignorisaću ga iz principa.

Suštinski je bitno razdvojiti ličnost pisca od dela. Ali ako pisac potura svoje političke stavove u delo u kome im mesto definitivno nije nauštrb njegove vrednosti, onda to nije baš tako lako. Meni je svejedno što Simons misli da smo zaslužili da nas bombarduju dok čitam Hiperion. Ali nije mi svejedno kad usred Iliona iz čista mira nailazim na izjednačavanje 11. septembra sa zločinima u Aušvicu, a samo 11. septembar na bar tri mesta. Da je jednom pa i ajde de. I očigledno je da to nisu samo junakovi stavovi već baš piščevi, pošto profesor (evo zaboravih i kako se zove, na H beše?) i nema posebnog motiva da toliko jaše na tome.

A ne vidim zašto bi me zanimalo koja je od pomenutih mesta Simons lično posetio, ili nije. To me interesuje samo kad čitam putopise.
What if you slept? And what if, in your sleep, you dreamed? And what if, in your dream, you went to heaven and there plucked a strange and beautiful flower? And what if, when you awoke, you had the flower in your hand? Ah, what then?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 8806
Pridružio se: Sub Mar 15, 2003 9:34 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron